FERGUSON ARIVA T65

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

A może 8-ki to jest hasło serwisowe?

katar99

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: katar99 »

Anduraki pisze:katar99: to hasło 8888 to hasło na wypadek gdybyś zgubił/zapomniał hasło które ustawiłeś. Nie jest dziwne, że dali coś takiego. Wszystkie odbiorniki mają zapasowe hasła na wypadek zgubienia tak jest też w fergusonie. Tak gwoli ścisłości zadziała też 0000. Najlepiej po zakupie sprzętu gdzie można ustawić hasło nie pokazywać swojemu dziecku instrukcji obsługi - gdzie jest napisany kod bezpieczeństwa.
No niestety - uważam, że jest to bug, bo moje dziecko nie podejrzało żadnej instrukcji obsługi, a kod znalazło metodą prób i błędów. Nie powinno być takiego zapasowego hasła. Hasło startowe to 000000 i tyle. Gdy zapomnisz hasła, to możesz wrócić do ustawień fabrycznych i powinno hasło wrócić do 000000. Hasło jak mówisz zapasowe jest bzdurą, bo w tej sytuacji nie zresetuję mózgu mojego dziecka i kontrola rodzicielska wzięła w łeb. Dziecko ma lat 11 i już nie jest w ciemię bite, więc zostawianie hasła zapasowego może spowodować tak jak u mnie brak kontroli rodzicielskiej i konieczność zakupu nowego sprzętu (już nie Fergusona oczywiście).
Hasło 000000 nie działa po powrocie do ustawień fabrycznych (przed też nie działało). Działało tylko jako hasło startowe kiedyś tam.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

B.P. pisze:Ariva T65 mini z hasłem jest tak samo jak koleżanka wyżej opisuje.Można sobie ustawić jakiekolwiek a 888888 i tak działa.
Błąd i wbrew pozorom niełatwy do wykrycia. Przypomniał mi się od razu film "Kod Merkury".
Nawet jak ktokolwiek z forumowiczów korzysta z tej funkcji to raczej nie przyszłoby mu do głowy hackowanie T65. To mogło zrobić tylko ciekawskie dziecko :).

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: panaho »

Anduraki pisze:...Wszystkie odbiorniki mają zapasowe hasła na wypadek zgubienia tak jest też w fergusonie...
Czy na pewno wszystkie?
Znajomy zablokował sobie ustawienia menu hasłem w odbiorniku Ariva 120 Combo i twierdzi że żadnego hasła pomocniczego nie ma w instrukcji. (?)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

@up
Z instrukcji obsługi:
Domyślne hasło to cztery zera: 0000

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

A nawet jeśliby nie było i przykładowo zgubiłby to co ma dalej zrobić - wyrzucić tuner na śmieci - bo stracił dostęp do (przykładowo) 6 kanałów i nie może przywrócić ustawień fabrycznych, ani dodać nowego multipleksu który akurat wyszedł?

Jest zawsze procedura awaryjna na wypadek zgubienia PINU najczęściej można spotkać ją w instrukcji obsługi, albo na stronie producenta. Jak ktoś ma dzieci w wieku 10- 12 lat to jak zajrzą do Internetu to same sobie odblokują dostęp kodem zapasowym.

Kwestia tutaj leży w przestrzeganiu ograniczeń. Jakbym wiedział, że moje dziecko łamie nałożone przeze mnie blokady to dostałoby dotkliwą karę. A sama wykrywalność ominięcia blokady jest banalna - nie może założyć blokady spowrotem przed naszym powrotem do domu na ten sam kod, bo go nie zna ;P No i lanie się szykuje. :twisted:

Awatar użytkownika
kb997
Posty: 1574
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 16:58
Odbiornik: Tv LG 42'LK530
Instalacja antenowa: quados 8 obliczony na 722 mhz. 7 piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy Jesenik Zilina

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kb997 »

Blokada hasłem indywidualnym powinna dotyczyć poszczególnych kanałów czy funkcji, użycie kodu zapasowego powinno np. kasować wszystkie kanały.

katar99

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: katar99 »

Anduraki pisze:A nawet jeśliby nie było i przykładowo zgubiłby to co ma dalej zrobić - wyrzucić tuner na śmieci - bo stracił dostęp do (przykładowo) 6 kanałów i nie może przywrócić ustawień fabrycznych, ani dodać nowego multipleksu który akurat wyszedł?

Jest zawsze procedura awaryjna na wypadek zgubienia PINU najczęściej można spotkać ją w instrukcji obsługi, albo na stronie producenta. Jak ktoś ma dzieci w wieku 10- 12 lat to jak zajrzą do Internetu to same sobie odblokują dostęp kodem zapasowym.

Kwestia tutaj leży w przestrzeganiu ograniczeń. Jakbym wiedział, że moje dziecko łamie nałożone przeze mnie blokady to dostałoby dotkliwą karę. A sama wykrywalność ominięcia blokady jest banalna - nie może założyć blokady spowrotem przed naszym powrotem do domu na ten sam kod, bo go nie zna ;P No i lanie się szykuje. :twisted:
Chyba jednak nie zrozumiałeś - działa kod 888888 i kod założony przeze mnie. Gdyby nie naiwność dziecka i chęć pochwalenia się, że i tak włączyła telewizor i mogła oglądać żaden rodzic by się nie dowiedział o haśle 888888.
W instrukcji obsługi nie ma żadnej informacji o kodzie 888888.
A co do kary dla dziecka - za co ta kara? Mama założyła blokadę i po to ją producenci wymyślili, żeby rodzic mógł z tej funkcji skorzystać, żeby właśnie nie musiał karać dziecka. Ciekawa jestem jaką karę zastosowałbyś dla swojego dziecka.... za to że okazało się sprytniejsze od Ciebie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

katar99 pisze:Ciekawa jestem jaką karę zastosowałbyś dla swojego dziecka.... za to że okazało się sprytniejsze od Ciebie.
:lol: :lol: :lol:
1:0 dla koleżanki :D

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Nie sprytniejsze ode mnie ale od twórców tunera. Na to nie znajdziesz rady ten sposób jaki zaprezentowali twórcy fergusona działa ale tylko w przypadku dzieci do lat (i tutaj nie wiem) takich które nie potrafią jeszcze korzystać z Internetu, owszem mogli dać kombinację w stylu 19543563, ale nie dali.

Za brak respektowania zakazów byłaby kara. Dzieci muszą wiedzieć, że muszą się rodziców słuchać - za brak posłuszeństwa jest kara. Ale śmierdzi wychowywaniem bezstresowym. Ja bym spuścił lanie i tyle.

Wielki mi spryt znaleźć na forum emitela z przed kilku - kilkunastu miesięcy info o kodzie dostępowym. Wystarczy z google umieć korzystać.

Ale podam inny przykład W wielu TV kod bezpieczeństwa wynosi po prostu 0000 i w instrukcji jest podany w sekcji rozwiązywanie problemów : Zapomniałem kod - domyślny kod to XXXX

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

katar99 pisze:Ustawiłam swoje hasło, a na drugi dzień moje dziecko zadzwoniło do mnie do pracy z radością, że właśnie ogląda telewizję i odgadło hasło
Anduraki pisze:Dzieci muszą wiedzieć, że muszą się rodziców słuchać - za brak posłuszeństwa jest kara.
ok - ale wniosek jest jeden - po prostu następnym razem dziecko się nie przyzna że oglądało tv jak mamy nie było w domu :mrgreen:
można było kupić t55 - wystarczyło by zabrać pilota bo nie ma przycisków na panelu :lol:

katar99

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: katar99 »

Za brak respektowania zakazów byłaby kara. Dzieci muszą wiedzieć, że muszą się rodziców słuchać - za brak posłuszeństwa jest kara. Ale śmierdzi wychowywaniem bezstresowym. Ja bym spuścił lanie i tyle.

Wielki mi spryt znaleźć na forum emitela z przed kilku - kilkunastu miesięcy info o kodzie dostępowym. Wystarczy z google umieć korzystać.

Ale podam inny przykład W wielu TV kod bezpieczeństwa wynosi po prostu 0000 i w instrukcji jest podany w sekcji rozwiązywanie problemów : Zapomniałem kod - domyślny kod to XXXX
Chyba jednak czas skończyć tę dyskusję - bo faktycznie mój post był po to, żeby podzielić się odkryciem i poszukać rozwiązania. Rozumiem, że dyskusja ta zaraz zrobi ze mnie matkę przyszłego potwora, a nie o to mi chodziło. Ja też mogę Ci walić poniżej pasa, ale net nie służy mi po to, żeby dowalać ludziom. Proszę, nie odpowiadaj mi już.
Proszę o dyskusję osoby, które mają coś konstruktywnego do dodania.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

wysłałem wiadomość na"PW" ;)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Jeszcze co mi wpadło do głowy: schowanie pilota ogólnie też by pomogło, przy wejściu na zablokowany kanał trzeba wpisać cyfry, bez pilota nie jest to możliwe.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: panaho »

Anduraki pisze:@up
Z instrukcji obsługi:
Domyślne hasło to cztery zera: 0000
OK. Ale to jest chyba hasło domyślne. Działające zaraz po pierwszy uruchomieniu a nie dodatkowe hasło zapasowe. (???)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

ale chyba przy pomocy tego hasła można zresetować to ustawione przez Ciebie

katar99

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: katar99 »

panaho pisze:
Anduraki pisze:@up
Z instrukcji obsługi:
Domyślne hasło to cztery zera: 0000
OK. Ale to jest chyba hasło domyślne. Działające zaraz po pierwszy uruchomieniu a nie dodatkowe hasło zapasowe. (???)
Tak - i po pierwszej zmianie na swoje hasło już nie działa. Jest Twoje hasło i hasło 888888.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

ok to powiedz mi, co by było gdyby nie było tego hasła 888888
tuner do wyrzucenia w przypadku zgubienia hasła tak?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

już pisałem że np. w tv "panas.." [wg instrukcji] przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje wszelkie ustawienia i po tej czynności w ariwie powinno ponownie przestawić się na kod 888888 - tak to powinno wyglądać ;)

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Ale co zmieni skasowanie ustawień? Kasujesz ustawienia po czym wchodzisz w tryb wyszukiwania stacji z automatu i oglądasz. Dla mnie taki kod to marketingowy bajer.
To to samo co z hasłem na BIOS. Otwierasz obudowę, zakładasz zworę CLEAR i jak masz trochę sprytu i wiedzy to za chwilę cieszysz się działającym kompem.

Zablokowany