FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

też mi się to zdarzało na niektórych filmach (nawet ostatnio między 3 a 4 rundą walki :D ) - wystarczy przesunąć "za" ten moment lub przyciskiem "edit" ustawić późniejszy czas i dalej będzie odtwarzać ;)
musi być jakaś zmiana w zapisie i dekoder nie może tego odczytać prawidłowo :?

konik1985

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: konik1985 »

u ojca na tv wszystko działa bez zarzutu,
wiem że można przewinąć, ale jak na serialu który trwa 45 minut musze przewijać z 5 razy to masakra, ale i tak co z filmami które nie startują?
Na tv działały.czy może coś dać aktualizacja softu? Nigdy tego nie aktualizowałem.
Acha filmy zawsze zatrzymuja się w tych samych miejscach.
A co do błędów zapisu to jest to raczej niemożliwe bo jak mówiłem testowane było na 2 penach i dysku, a nawet taki gniew tytanów to ścigałem 2 różne br ripy, oba miały różne wielkości i na arivie ani jeden nie wystartował.
Może trzeba cos w rozdzielczościach zmieniac?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

mówiłem o zapisie w samym "ripie" ;)
szybkie przekonwertowanie i po problemie - mi nie czytał "blade" w HD - przy konwertowaniu obniżyłem trochę "bitrite" i odtwarza bez problemu
jak z napisami - w złym kodowaniu wyświetla bez problemu do pewnego momentu :oops:
a... i polecam aktualizację do v1.058 ;)

konik1985

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: konik1985 »

dobra zaktualizowałem go, aczkolwiek z jednego pena tego starszego chyba usb 1 nie chciał czytać aktualizacji,
jeszcze pytanie jak się szybko konwertuje taki film,
Temu o to tak wszystko pytam bo wgrywam filmy i seriale mamie i musze ganiac do 2 budynku, bo ona nie ma kompa, dlatego prosze o pomoc.
dobra lece sprawdzic czy aktualizacja pomogła, napisz jak dasz rade jak konwertujesz te filmy.

Aktualizacja nic nie dała, walking zacina jak zacinał, a podróż (br rip) w ogóle nie startuje, jeszcze jakby ktoś napisał jak konwertowac te filmy byłbym wdzięczny,

i jeszcze jedno pytanie czy takie problemy można zgłoscic na gwarancji?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

ja do "zabawy" z filmami używam "XMedia Recode" ;)
prosty,darmowy i w polskim języku (zapewne nie dla fachowców) :?
wrzucasz mu plik z filmem i ustawiasz "co ma z niego wyjść" ("dodajesz zadanie" i "kodowanie" i czekasz na efekt) - może ustawienie samego kopiowania audio i video pomoże :D
konik1985 pisze: czy takie problemy można zgłosić na gwarancji?
nie bardzo widzę ku temu powód - co innego jeśli by w ogóle nie czytał :?

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

konik1985 pisze: Aktualizacja nic nie dała, walking zacina jak zacinał, a podróż (br rip) w ogóle nie startuje, jeszcze jakby ktoś napisał jak konwertowac te filmy byłbym wdzięczny,
Funkcje MediaPlayera tego STB należy traktować z przymrużeniem oka. Coś działa, coś nie działa. Poza tym mówisz o filmach BR, dekoder ma w dokumentacji wyraźnie podany bitrate do którego obsługuje materiał wideo. Być może u ciebie filmy mają za wysoki i zacinanie się to norma. Również obsługa H.264, bo jak sądzę to tym jest zakodowany twój BR RIP, jest w tym STB ograniczona do którejś wersji. Kiedyś filmy kodowało się tak, żeby były jak najlepszej jakości przy najmniej zajmowanej przestrzeni dyskowej. W tej chwili wszystkim się popitoliło, wszyscy chcą mieć 1920x1080, a najlepiej od razu 4096x4096, kodowanie najnowszym profilem, tysiąc dodatków poprawiających obraz, fourth pass itp. Takie rzeczy to odtworzysz tylko na komputerze lub MediaPlayerze z prawdziwego zdarzenia. Ceny tych urządzeń zaczynają się od 350 PLN w górę, a i tak jest to dość niska półka.

konik1985

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: konik1985 »

no w końcu ktos odpowiedział normalnie,
stary wielkie dzieki ja już nerwowo z shitem nie wytrzymywałem,
ale przechodząc do rzeczy, wiesz może jak obniżyć to bit rate w x media recoderze, albo format factory,
np teraz mam ostatni odcinek the walking dead - avg bitrate 1128 kb/s
no i chce to obniżyć, to po dodaniu filmu do np x media recodera obniżyłem to do 900 i dałem do konwertowania - o to chodzi?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

akurat taki bitrate jest w filmach 700mb - kłopot może być powyżej 3000 a i tak niekoniecznie (chyba że prędkość pena nie wyrobi)
ja ustawiam format .avi , wideo - kodek xvid , audio to już zależy od ciebie - mp3 jest wystarczający do seriali
im wyższy bitrate to większa pojemność - ok.1200 jest ok w rozdzielczości niższej niż HD

konik1985

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: konik1985 »

no niestety na nic się to nie zdaje filmy zatrzymuje się.
obnizyłem to całe bit rate do 900 i stanęło po 7 minutach czyli jak zawsze

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Nigdy nie robiłem recodingu z powodu bitrate - uważam to za bezsens. Natomiast T65 nie powinien mieć żadnych problemów z bitrate 1200 kB/s. Wygląda mi to na defekt odcinka. Może spróbuj pobrać go raz jeszcze. Przydałyby się też jakieś info na temat tego cuda - jakie kodeki, bitrate, profil kodowania. Zazwyczaj playery na kompie posiadają taką możliwość sprawdzenia. Można pobawić się GSpotem, ja korzystam też z MediaPlayerClassic Home Cinema.

mateusiak22

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mateusiak22 »

konik1985 pisze:no niestety na nic się to nie zdaje filmy zatrzymuje się.
obnizyłem to całe bit rate do 900 i stanęło po 7 minutach czyli jak zawsze
napisz mi info oryginalnym pliku the walking dead rozmiar etc i wyślij na pw z jakiego źródła pobierałeś. Spróbuję to sprawdzić u siebie.

Zastanawiałem sie nad kolejna t65 do mojego monitora jako tv i nagrywanie ale przede wszystkim filmy (avi, hdrip etc) a tu taki klops :D Nigdy nie oglądałem dużo na t65

kamileq92

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kamileq92 »

Witam.
Mam taką sprawę o której wgl nie mam pojęcia, u mnie w TEOSAT jest już możliwość oglądania TV cyfrowej jakości + mając kanały HD, sam odbieram w monitorze z wbudowanym tunerem i wszystko śmiga przez kabel antenowy... U rodziców jest telewizor (philips 42pfl5322\10), który niestety nie trybi w cyfrowej więc stwierdziłem, że kupię tuner i padło na ten model o którym mówicie... wszystko ładnie podłączone antena + HDMI iii problem... wgl. nie wyszukuje kanałów żadnych. W czym jest problem ? Ślęczałem przy tym już z 2 godziny próbując takimi ustawieniami i takimi kablami i nic. 0 reakcji... proszę o szybką pomoc, bo nie wiem, czy zwracać dekoder.

5zeta

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: 5zeta »

Aż tak się nie znam, ale wydaje mi się że tuner obsługuje jedynie DVB-T, czyli naziemną telewizję cyfrową, a nie kablową telewizją cyfrową DVB-C. Ale niech się wypowiedzą bardziej kompetentne osoby :?

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: ANDPOL »

Po prostu Teosat to tv kablowa i nie udostępnia sygnału dvb-t z eteru, więc możesz ten dekoder zwrócić, albo założyć własną antenę, jaeżeli masz taką możliwość

kamileq92

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kamileq92 »

Ehhh... no to wesoło mam. Niby coś oni wspominali, żeby nie kupować dekoderów, ale chciałem mieć lepszej jakości i parę kanałów więcej za które płace... teraz już chyba wiem czemu. To w jaki sposób niby miałbym odbierać te kanały w cyfrowej jakości jeśli telewizor mi tylko wyszukuję kanały SD ?

Awatar użytkownika
many58
Posty: 5
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 12:30
Odbiornik: Ariva T65
Instalacja antenowa: Telewizja kablowa

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: many58 »

Witam.
Też mam tv kablową i kanały cyfrowe odbieram poprzez ten dekoder. Coś jest u ciebie nie tak.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

jeżeli kablówka udostępni telewizję w DVB-T to nie ma problemu - jeśli natomiast puszcza go w swoim sygnale DVB-C to niestety tuner możesz użyć jak kol. wcześniej napisał "ze swoją" anteną ;)

kamileq92

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kamileq92 »

Najwyżej w poniedziałek się dopytam, czy taki dekoder będzie śmigał na ich łączy, czy też nie. Ale dzięki za odpisanie :)

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Z innej beczki. Funkcja PVR T65 zapisuje nagrania bez dodatkowego kodowania czy zabezpieczania materiału. Nagrany filmik można obejrzeć na kompie - chyba że nowy firmware wniósł jakieś zmiany. A jak to wygląda u konkurencji? Wie ktoś? Dla przykładu wszystkie dekodery platform cyfrowych kodują nagrania.

m0ck
Posty: 25
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 13:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: 1T1Q

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m0ck »

Mam taki problem.
Zauważyłem, że ariva przestaje odtwarzać i wywala do menu podczas oglądania długich filmów.
Dzieje się tak po obejrzeniu ok 2 godz. filmu.
Dzisiaj wywaliło mi Hobbita (w ok 124 min na 02:49:37 min filmu) wcześniej Skyfall i parę innych filmów.
Soft najnowszy, ale na starszych też tak miałem.
Jakieś sugestie?

Zablokowany