FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Spróbuj z innego napędu, z innego pena lub z innego dysku zewnętrznego.

Awatar użytkownika
krzos
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2011, o 20:40
Odbiornik: Not Only TV LV5TDLX
Instalacja antenowa: DavBol TV:N LUX z wzmacniaczem SWA 955-T Turbo-Quatro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: krzos »

zygciu pisze:Z innej beczki. Funkcja PVR T65 zapisuje nagrania bez dodatkowego kodowania czy zabezpieczania materiału. Nagrany filmik można obejrzeć na kompie - chyba że nowy firmware wniósł jakieś zmiany. A jak to wygląda u konkurencji? Wie ktoś? Dla przykładu wszystkie dekodery platform cyfrowych kodują nagrania.
Nie, dalej można oglądać na PC :d Za pomocą VLC

m0ck
Posty: 25
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 13:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: 1T1Q

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m0ck »

Anduraki pisze:Spróbuj z innego napędu, z innego pena lub z innego dysku zewnętrznego.
Próbowałem na 3 różnych pendrive'ach i dysku przenośnym i dalej wywala.

Film_Polski

FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Film_Polski »

Tuner niby odbiera różne wersje językowe i napisowe (tam, gdzie są one nadawane). Zatem można - na przykład w TVN lub TVN7 - oglądać niektóre filmy amerykańskie mówione po angielsku, z całkowicie wyłączonym polskim "szpetaczem", oraz z polskimi napisami.
Niestety, nie można ich w tej formie nagrywać na pamięć typu Flash. Po wciśnięciu przycisku REC na pilocie, polskie napisy znikają, zaś wersja nagrana okazuje się znów posiadać "polský jednohlasový dabing".

Znacie jakiś inny dekoder: pozwalający nagrać na pena film po angielsku, nie zagłuszony wraz z napisami?

PS Nie muszę chyba tłumaczyć, że jestem organicznym wrogiem tłumaczenia filmów w telewizjach przez lektora.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Niemożliwe, sprawdzałem kilkanaście różnych tunerów na MStarze i wszystkie nagrywały wszystkie ścieżki audio i napisów z danego kanału. Przy odtwarzaniu wystarczyło odpowiednio przełączyć.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Media player classic HC daje sobie radę z odtwarzaniem mtsów. Powiem więcej, dobitnie widać, że nie ma żadnego indeksu, jak przekroczę do którejś sekundy nie jadąc od początku -przez chwilę mam pikselozę. Ciekawa sytuacja jest z reklamami, kiedy to rozdzielczość na reklamie gwałtownie rośnie i jednocześnie pasek postępu w playerze głupieje (pewnie jest kalkulowany na podstawie bitrate*rozdzielczość). Jak się ogląda w oknie przykładowo to jest program i nagle wyskakuje reklama -bum okno się powiększa, koniec reklam okno wraca do poprzedniego rozmiaru. ;P

Ja jednak zalecałbym wyciąć reklamy i z megui czy innego programu do xvida przekonwertować. Bo nie jest wygodne oglądanie takiego surowego TSa.

Film_Polski

@gutek@

Post autor: Film_Polski »

"Niemożliwe, sprawdzałem kilkanaście różnych tunerów na MStarze i wszystkie nagrywały wszystkie ścieżki audio i napisów z danego kanału. Przy odtwarzaniu wystarczyło odpowiednio przełączyć."

Dziękuję Ci za niezwykle jasną odpowiedź.
Rozumiem zatem, że moja droga: (menu) --> (opcja) --> (język napisów / język audio) była drogą błędną, albowiem trzeba było przełączyć "odpowiednio"... Jakież to proste. Może w następnej generacji pilot będzie nawet posiadał guzik, na którym będzie pisało "odpowiednio".

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Film_Polski pisze:Może w następnej generacji pilot będzie nawet posiadał guzik, na którym będzie pisało "odpowiednio".
już posiada i to dwa :D
"audio" (zielony) , "napisy" ("sub"-żółty) ;)

m74

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m74 »

Szanowni Państwo.

Bardzo przepraszam, jeśli to pytanie się przewinęło ale czy ten dekoder nagrywa napisy telegazety a jeśli już, to czy nagrywa powiększone napisy telegazety?

Znalazłem jedynie coś takiego na allegro ale nie wiem jak to się ma do rzeczywistości http://img29.imageshack.us/img29/3264/beztytuumzl.jpg

Odnośnie PVR - to można wybrać rozumiem z EPG czy jak to się nazywa interesujący program - coś takiego i dekoder sam się włączy i wyłączy po nagraniu:

http://tunery.tv/TuneryTV/testy/urz0194/PB164793.jpg

Dyski 2,5" działają normalnie? Gdyż czytam jakieś opinie na skąpcu o dodatkowym zasilaniu?

Prosiłbym o odpowiedź gdyż jutro zamawiam dekoder a cierpię na brak czasu i ledwo o tej porze wygospodarowałem te pół godzinki (a budzik na 6:30 nastawiony :| )

Zastanawiam się jeszcze czy warto brać ten model Ariva T65 czy WIVA 95-MEMO. Jestem zielony w tym temacie a im dłużej czytam tym większy mętlik. :(

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

m74 pisze: czy ten dekoder nagrywa napisy telegazety a jeśli już, to czy nagrywa powiększone napisy telegazety?
tak - nagrywa wszystkie ścieżki dostępne podczas nagrywania oraz telegazetę - a dlaczego miały by być powiększone? :?
m74 pisze:Odnośnie PVR
tak - ustawiasz w harmonogramie kanał,początek i koniec nagrania - możesz ustawić kilka pozycji (lecz muszą mieć ok 3-5 min. różnicy między sobą) - dekoder włącza się i wyłącza z zapasem ok.1 min więc potrzebuje czasu na zmianę ustawień między nagraniami :oops:
m74 pisze:Dyski 2,5" działają normalnie? Gdyż czytam jakieś opinie na skąpcu o dodatkowym zasilaniu?
zależy jaki pobór prądu potrzebuje dysk - nie używam ale zazwyczaj nie ma problemu (może jakiś użytkownik się wypowie na ten temat)
m74 pisze: czy warto brać ten model Ariva T65 czy WIVA 95-MEMO
modele porównywalne między sobą - ja jestem za "T65" ale za "wiwą" przemawia pilot "memo" :roll:
mam nadzieję że pomogłem ;)

m74

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m74 »

m@rtops pisze:a dlaczego miały by być powiększone?
Witam.

Dziękuję za odpowiedź. Powiększone dlatego iż jeden z domowników już ledwo widzi także zawsze ustawialiśmy powiększone np w Barwach Szczęścia. Czyli można to zaprogramować (z EPG) czy trzeba najpierw manualnie wybrać na telegazecie 777, wybrać powiększone napisy i dopiero nagrywać?

Zarówno ten model ARIVA T65 jak i WIWA 95-MEMO mają funkcję nagrywania programu i oglądania innego w tym samym multipleksie?

Jestem w 99% zdecydowany na T65 także jakby Pan mógł rozwiać powyższe wątpliwości byłbym bardzo wdzięczny.

Dziękuję raz jeszcze za poświęcony czas.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

m74 pisze: jakby Pan mógł
proszę - nie "Panuj" - użytkownicy na forum są "równi" ;)
m74 pisze:zawsze ustawialiśmy powiększone
i tu się pojawia problem - telegazeta w wiwie jak i t65 nie ma dodatkowych opcji jak w tv - powiększenie , przezroczystość itp. :(
m74 pisze:Zarówno ten model ARIVA T65 jak i WIWA 95-MEMO mają funkcję nagrywania programu i oglądania innego w tym samym multipleksie?
jak i większość tunerów - "dwu głowicowe" mają większe możliwości w tym temacie

jasko3101

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jasko3101 »

Proszę o rade, mój problem dotyczy nagrywania PVR a właściwie jego braku, zamiast nagrywania pojawia się komunikat OAD UPGRADE, próbowałem ustawienia fabryczne, zmiana aktualizacji OAT na wyłączoną nie pomogły pozostaje nowy soft ale czy to pomoże? Pendrive sformatowany FAT32 będzie oki?
obecny soft to v1050
Ariva kupiona kilka dni temu i brak ustawionych nagrań mnie zaniepokoił

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

m@rtops pisze:
m74 pisze:
zależy jaki pobór prądu potrzebuje dysk - nie używam ale zazwyczaj nie ma problemu (może jakiś użytkownik się wypowie na ten temat)
Mam dwa dyski 2.5. Samsung 320gb i Toshiba 500gb. Nie mam żadnych problemów. Choć na Toshibie jest napisany wyższy pobór prądu niż max. zalecany na Arivie to nic się nie dzieje.

jasko3101 spróbuj aktualizacji usb i wgraj najnowszy soft 1.058 a potem ustawienia fabryczne. Aktualizacji o której piszesz u nas nie ma. Pamiętaj, że na penie ma być tylko plik aktualizacyjny a pen sformatowany na FAT 32, najlepiej w tunerze.

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

Witam
Jak przełącza się kanały.
Chcę kupić dekoder starszej osobie, jeśli wcisnę i chwilę przytrzymam przycisk 1 to włączy się program pod jedynką czy jedenastką.
W dekoderze T50 jest niewygodnie przełączać programy z tego powodu.
W T60 to już tragedia, trzeba mieć super zwinne palce aby przełączyć, chyba że ten egzemplarz jest uszkodzony...

jasko3101

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jasko3101 »

Aktualizacja przebiegła pomyślnie chociaż przez chwile miałem dylemat co robić dalej gdyż pojawił sie czarny ekran z informacja Auotodtwarzanie Multimediów Proszę Czekać....
poczekałem jakiś czas i odłączyłem pendrive, wyłączyłem pilotem i po włączeniu był już nowy soft, nagrywanie działa więc pozostaje tylko
Dziękuje za odzew i pomoc:) Pozdrawiam

DonCorrado

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DonCorrado »

Witam

Mam Arive T65, oprogramowanie 1.050, ale nie wiem ktore nowsze wgrac, to 026 czy 058 bo widze ze na to najnowsze gdzieniegdzie narzekaja, to jak radzicie?

Moze byc Pendrive z FAT32?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

DonCorrado pisze:to 026 czy 058
pierwsze jest ostatnim softem ze starym wyglądem "menu" i ostatnim w którym jest zegarek w prawidłowym przejściu dekodera w tryb "standby"
1.058 jest najnowszy i muszę przyznać że najbardziej rozbudowany jak na tę chwilę - ja bym proponował najnowszy - sam ocenisz czy chcesz zegarek czy nie ;)
DonCorrado pisze:Moze byc Pendrive z FAT32?
ma być w FAT 32 :oops:

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: seba133 »

Zastanawiam się właśnie nad kupnem tego modelu w celach testowych. Czy obsługuje on dyski zewnętrzne do 1 TB?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

snykwa pisze:Mam dwa dyski 2.5. Samsung 320gb i Toshiba 500gb. Nie mam żadnych problemów. Choć na Toshibie jest napisany wyższy pobór prądu niż max. zalecany na Arivie to nic się nie dzieje.
:roll:

Zablokowany