FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Domel28 »

Jakim kablem jest podłączony dekoder? Jeśli przez scart to powinien się automatycznie przełączyć tv w tryb AV. A pilotem i tak musisz włączyć tv bo nie spotkałem się z czymś takim żeby tv sam startował po włączeniu dekodera ze stanu Stand by.

jendreq

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jendreq »

Jest podłączony SCARTem. W domu mam też dekoder Technisata do telewizji na kartę i jak go włączę to automatycznie włącza mi się telewizor. Cóż, widocznie on jest jakiś inny :P

Awatar użytkownika
krzos
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2011, o 20:40
Odbiornik: Not Only TV LV5TDLX
Instalacja antenowa: DavBol TV:N LUX z wzmacniaczem SWA 955-T Turbo-Quatro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: krzos »

Mój T55 automatycznie wlącza TV. Może kabel nie dociśnięty?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

jeżeli jest drugie źródło sygnału to "tv"się nie włączy/wyłączy (np.sygnał z przelotki" ;)
po wyłączeniu dekodera tv wraca do poprzedniego źródła sygnału (np.sygnału analogu)
natomiast jeśli "tv" ma taką opcję to przy podłączeniu tylko "scart" będzie się zachowywał jak chciałeś :D

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fred »

Standard scart nie przewiduje włączenia TV przez to złącze. Może jakieś odbiorniki to mają.

Ja bym tego nie chciał. Po co ma mi włączać TV przy każdym nagrywaniu na dysk?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

fred pisze: Po co ma mi włączać TV przy każdym nagrywaniu na dysk?
fakt - w tym wypadku może to być uciążliwe (wyłączyć tv przyciskiem lub odciąć 8 pin w kablu i po problemie) ;)
jednak tak jak ja używam w kuchni tylko do oglądania to działa to lepiej niż pilot "memo" :lol: - "włączam/wyłączam" dekoder i tv jednym przyciskiem :D

sl011

Czy on piszczy?

Post autor: sl011 »

Witam. Czy moglibyście krótko odpowiedzieć, czy Ferguson Wam piszczy? Krótko - tak lub nie. Taki mini-sondaż. ;) Pozdrawiam

jasko3101

Re: Czy on piszczy?

Post autor: jasko3101 »

sl011 pisze:Witam. Czy moglibyście krótko odpowiedzieć, czy Ferguson Wam piszczy? Krótko - tak lub nie. Taki mini-sondaż. ;) Pozdrawiam

Nie

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

jak miałem t55 to było słychać charakterystyczny dźwięk cewki, nie nazwałbym tego piszczeniem, to taki delikatny dźwięk(brzęczenie) o wyższych częstotliwościach, jak ktoś znajduje się blisko dekodera to słyszy, ale z daleka tego nie słychać, mi to nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
many58
Posty: 5
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 12:30
Odbiornik: Ariva T65
Instalacja antenowa: Telewizja kablowa

Re: Czy on piszczy?

Post autor: many58 »

sl011 pisze:Witam. Czy moglibyście krótko odpowiedzieć, czy Ferguson Wam piszczy? Krótko - tak lub nie. Taki mini-sondaż. ;) Pozdrawiam
Nie

Awatar użytkownika
krzos
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2011, o 20:40
Odbiornik: Not Only TV LV5TDLX
Instalacja antenowa: DavBol TV:N LUX z wzmacniaczem SWA 955-T Turbo-Quatro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: krzos »

sl011 pisze:Witam. Czy moglibyście krótko odpowiedzieć, czy Ferguson Wam piszczy? Krótko - tak lub nie. Taki mini-sondaż. ;) Pozdrawiam
Tak, piszczy :(
Funkcja szybki start rozwiązała problem :)

sl011

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sl011 »

krzos pisze:Funkcja szybki start rozwiązała problem :)
Czyli pisk jest w czasie standby, a podczas oglądania i czuwania w "szybkim starcie" nie słychać go?

Awatar użytkownika
krzos
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2011, o 20:40
Odbiornik: Not Only TV LV5TDLX
Instalacja antenowa: DavBol TV:N LUX z wzmacniaczem SWA 955-T Turbo-Quatro
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: krzos »

@up Mi tylko piszczał na standby "eko"
Podczas ogladania TV i szybki start nie

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

fred pisze:Ja mam dysk 1TB, 2,5" sata2 i działa. Jedyne co zauważyłem dłuższe uruchamianie nagrywania i odtwarzania. Ale zaprogramowane audycje nagrywa.
Mało kto trzyma się sztywno specyfikacji zasilania portów USB. Dlatego twarde dyski działają. Ale ze względu na kable Y zawsze może się zdarzyć urządzenie, które dysku na 1 usb nie obsłuży.
jendreq pisze:możliwość? Bo teraz to muszę włączyć TV pilotem od TV i przeskoczyć na kanał odbierający sygnał z dekodera. To kwestia dekodera czy TV tego nie obsługuje?
Ciężko powiedzieć. Ja tak mam. Jak włączam dekoder to włącza się z automatu telewizor. Jak wyłączam dekoder to TV się wyłącza. Mnie to akurat denerwuje. Ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z dekoderem. Dekoder połączony z TV kablem full-scart (pełne Euro). Są też kabelki okrojone (tylko wideo i audio).
Ostatnio zmieniony 25 marca 2013, o 20:12 przez zygciu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rastel82
Posty: 50
Rejestracja: 28 lipca 2012, o 21:42
Odbiornik: PS51E530+Ariva 120 Combo|3x Ariva T65|Cabletech 0083, 0085.
Instalacja antenowa: 4x Sowar Dexta Euro; 3x 6 mnpt + 11 mnpt
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL JG/ŚK 1-3, L1| CZ 1-3 | DE - Löbau

Re: Czy on piszczy?

Post autor: rastel82 »

sl011 pisze:Witam. Czy moglibyście krótko odpowiedzieć, czy Ferguson Wam piszczy? Krótko - tak lub nie. Taki mini-sondaż. ;) Pozdrawiam
2 sztuki - nie

chasm

Re: Czy on piszczy?

Post autor: chasm »

sl011 pisze:Witam. Czy moglibyście krótko odpowiedzieć, czy Ferguson Wam piszczy? Krótko - tak lub nie. Taki mini-sondaż. ;)
2 sztuki NIE - ze starszym i nowszym pilotem

jasko3101

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jasko3101 »

Dziś rano przykra niespodzianka, czarny obraz z Arivy;/ Serwis czy sam sobie poradzę?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kris_s8 »

A głos masz? Menu działa?

jasko3101

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jasko3101 »

kris_s8 pisze:A głos masz? Menu działa?

Było wszystko, obraz, głos i sprawne menu ale obraz czarno biały, nawet byłem z nim w sklepie bo brakło pomysłów co dalej i po podłączeniu do innego tv było ok więc po sprawdzeniu na innym przewodzie scart pozostało menu telewizora a tam system koloru wystarczyło zmienić z Secam na Auto i samo się naprawiło. Nadal nie wiem dlaczego tak się stało w menu tv nic nie robiłem do tej pory i było wszystko ok

K0siek

Problem z aktualizacją

Post autor: K0siek »

Witam niedawno zakupiłem nowy tuner Ferguson Ariva T65 z myślą ze gdy wgram mu soft nr 13 otrzymam idealne urządzenie do oglądania filmów bez konieczności podpinania kina domowego ze względu na DTS ale jak się okazało samo oprogramowanie choć się zainstalowało przysporzyło mi wiele problemów których w ogóle nie mogę rozwiązać a mianowicie chodzi mi oto ze choć filmy z dźwiękiem DTS są odtwarzane i nie ma z nimi zbytnio problemów .To pojawił się problem z wyszukiwaniem kanałów telewizyjnych i nie wiem co zrobić . Gdy uruchamiam proces wyszukiwania kanałów automatycznie tuner po chwili zaprzestaje skanowania i wychodzi do menu a kiedy próbuje robić ręczną konfiguracje kanałów sam tuner wiesza się i nic nie daje się z nim zrobić , jedyna opcja to wyciągniecie wtyczki z gniazdka .Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ostatnio ściągał ze strony Fergusona aktualizacje numer 13 i wgrywał ja na swój tuner i czy ona działa poprawnie ,bo teraz to jestem w rozsypce . A może ktoś ma dawny plik softu i mógłby mi go podesłać bo może ten na stronie jest wadliwy , no chyba ze to może być wina mojego tunera , choć sprawdzałem na innych aktualizacjach działa dobrze kanały są nie ma zadanych problemów , no tylko ze na innych softach juz nie działa DTS dlatego mnie to tak męczy . Proszę o pomoc jeśli takowa istnieje . Pozdrawiam :idea:

Zablokowany