FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

rafik pisze:a jakbyś mógł jeszcze powiedzieć jak przekonwertować na te "ansi"
jeśli chodzi o "napip....t" - to wchodzisz w "opcje" następnie "napisy" i ustawiasz kodowanie na "ANSI" ;)

i jest to "przypadłość" nie tylko Fergusonów :oops:

kolejorz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kolejorz »

bajek_8P pisze:
RiQ pisze:Po pierwsze witam wszystkich jako że jest to mój pierwszy post.

Dzisiaj dołączyłem do grona użytkowników dekoderów DVB-T i kupiłem Arivę T65.

Wszystko jest OK oprócz jednej rzeczy, którą chciałbym z Wami skonsultować.

Ariva jest połączona z telewizorem (LG 32" o rozdziałce 1366x768) poprzez HDMI. Obraz jest wyświetlany poprawnie nawet po przełączeniu rozdzielczości na 1080p. Gdy wetknę pendrive to obraz tv zaczyna się pikselować i pojawiają się różne kolorowe plamy. Dzieje się tak również przy przenoszeniu urządzenia podczas pracy.

Pikselizacja i błędy w wyświetlaniu obrazu TV nikną gdy ustawię rozdzielczość na 576i lub 576p. Od 720p w górę są błędy. Jednakże podczas odtwarzania filmu z pendrive tego zjawiska nie zauważyłem niezależnie od ustawionej rozdzielczości (może niedokładnie sprawdziłem).

Podejrzewam kabel HDMI - być może ma za niską specyfikację, chociaż telewizję n wyświetlał bez problemu.

Pomożecie? Czy już mam startować do wymiany lub naprawy gwarancyjnej?

Pozdrawiam

Michał
Pikselizacja wynika ze złego zlutowania wejścia antenowego. Sprawdzone u siebie.

Chodzi o zlutowanie wtyczki przy kablu antenowym czy zlutowanie na płytce dekodera? Czy da się w tym dekoderze ustawić tak żeby jak włącze telegazete i wyłączę telewizor to pokazywało mi się to co leci w telewizorze a nie telegazeta? Ustawiałem pamiętaj ostatni tryba na wyłączony ale bez efektu

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

kolejorz pisze:Czy da się w tym dekoderze ustawić tak żeby jak włącze telegazete i wyłączę telewizor to pokazywało mi się to co leci w telewizorze a nie telegazeta?
:?
możesz jaśniej? :roll:

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

rafik pisze:
Anduraki pisze: kodowanie napisów musi być ansi, Twoje pewnie są z napiprojekt z domyślnie unicode
Dzieki za pomoc..a jakbyś mógł jeszcze powiedzieć jak przekonwertować na te "ansi", gdyby ten trik zadziałał mógłbym oglądać każdy film w MKV :D a tak w ogole czy w tym odbiorniku wszystko musi być do bani na każdym sofcie...:/
Właśnie miałem ten problem Odtwarzało mi napisy jakieś 15 minut a potem przestało. Otworzyłem napisy, dałem "zapisz jako" i przy zapisywaniu zmieniłem z "unicode 8 na ansi". Problem zniknął jak ręką odjął.

kolejorz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kolejorz »

m@rtops pisze:
kolejorz pisze:Czy da się w tym dekoderze ustawić tak żeby jak włącze telegazete i wyłączę telewizor to pokazywało mi się to co leci w telewizorze a nie telegazeta?
:?
możesz jaśniej? :roll:


Włączam telegazetę zostawiam to i naciskam przycisk na pilocie żeby dekoder się wyłączył. Włączam ponownie dekoder i na telewizorze widzę telegazete a nie obraz nadawany przez stacje telewizyjne. Jeśli przed wyłączeniem dekodera wyłączył bym telegazete to po ponownym włączeniu dekodera widział bym obraz nadawany przez stacje. Dekoder porostu zapamiętuje stan sprzed wyłączenia. Mój dziadek trochę sobie nie radzi i wiadomo że czasem wejdzie nie wiadomo gdzie i nie umie tego wyłączyć a chce oglądać telewizor. Jeśli w telewizorze wszedł nie wiadomo gdzie to poprostu go wyłączył i włączył ponownie i znów mógł oglądać telewizje. W przypadku dekodera ta opcja mu się nie sprawdza

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

Pokaż dziadkowi przycisk EXIT :idea:

kolejorz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kolejorz »

Zna ten przycisk ale nie zawsze się sprawdza raz w przewodniku po programach wcisnął środkowym na nagrywanie i potem na jakimś innym kanale dał nagrywanie pewnie w tej samej godzinie (nawet nie wie że można nagrywać) to wyskoczył błąd że nie jest to możliwe czy jakoś tak i w ym wypadku ten przycisk nie działał, trzeba było wcisnąć najpierw ok

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

kolejorz pisze:
m@rtops pisze:
kolejorz pisze:Czy da się w tym dekoderze ustawić tak żeby jak włącze telegazete i wyłączę telewizor to pokazywało mi się to co leci w telewizorze a nie telegazeta?
:?
możesz jaśniej? :roll:


Włączam telegazetę zostawiam to i naciskam przycisk na pilocie żeby dekoder się wyłączył. Włączam ponownie dekoder i na telewizorze widzę telegazete a nie obraz nadawany przez stacje telewizyjne. Jeśli przed wyłączeniem dekodera wyłączył bym telegazete to po ponownym włączeniu dekodera widział bym obraz nadawany przez stacje. Dekoder porostu zapamiętuje stan sprzed wyłączenia. Mój dziadek trochę sobie nie radzi i wiadomo że czasem wejdzie nie wiadomo gdzie i nie umie tego wyłączyć a chce oglądać telewizor. Jeśli w telewizorze wszedł nie wiadomo gdzie to poprostu go wyłączył i włączył ponownie i znów mógł oglądać telewizje. W przypadku dekodera ta opcja mu się nie sprawdza
Próbowałem kilka razy i zawsze po ponownym włączeniu tunera włącza się program tv ten na którym była włączana telegazeta a nie telegazeta. Zawsze włącza się ten program który był oglądany przed wyłączeniem. Tak więc nie bardzo rozumiem o co tutaj chodzi.

kolejorz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kolejorz »

A tryb czuwania masz ustawiony na eko czy szybki start? W trybie eko problem zapamiętywania co było włączone nie występuje

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Ja mam eko i myślę kolejorz, że tu jest pies pogrzebany. W trybie szybki start odcina tylko wizje a nie wyłącza tunera. On cały czas pracuje.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

kolejorz pisze:Zna ten przycisk ale nie zawsze się sprawdza raz w przewodniku po programach wcisnął środkowym na nagrywanie i potem na jakimś innym kanale dał nagrywanie pewnie w tej samej godzinie (nawet nie wie że można nagrywać) to wyskoczył błąd że nie jest to możliwe czy jakoś tak i w ym wypadku ten przycisk nie działał, trzeba było wcisnąć najpierw ok
nagrywanie się nie "uaktywni" jeśli nie będzie podłączonej "pamięci zew" ("pen" itp.) ;)

kolejorz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kolejorz »

To że się nie uaktywni to jest oczywiste ale w harmonogramie można zapisać bez pendriva (przynajmniej tak mi się wydaje)

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: andmacand »

Witam.
Mam T60 i zastanawiam się czy przejść na T65.

Jeśli chodzi o porównanie T60 vs T65:
1. Co zyskam?
2. Co stracę?
3. Czy warto?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

konik1985

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: konik1985 »

witam dawno nie pisałem problem z filmami w tym media playerze rozwiązałem w sposób następujacy:
Ściągnąłem program Free video converter
ustawiłem plik wyjściowy na Mpeg 2
nic innego nie ustawiałem
filmy działaja, czasami przytnie ale napewno jest lepiej niż kiedyś, acha bitrate filmów mam 2496.
Narazie działa także jest git.
Dzieki za pomoc.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kris_s8 »

Do andmacand

T65 szybciej się włącza
-zapamiętuje gdzie się skończyło oglądać nagrany program pvr
-podczas odtwarzania filmów, przyciskami 1-9 można przewinąć film np. o 10% do 90%
-można ustawić czas wyświetlania paska info od 1 do 10 sekund

na minus:
podczas programowania pvr nie ma przeźroczystości menu a nawet w ostatnim etapie głosu (ale to nie jest takie złe jak dla mnie)

A czy warto to sobie sam musisz odpowiedzieć jak dla mnie to jakiegoś przeskoku nie ma.

andmacand
Posty: 28
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, o 17:52
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Antena siatkowa aktywna, na balkonie, 9 piętro.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice/Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: andmacand »

Dzięki wielkie za rzeczową odpowiedź.
Wobec tego co podałeś to dla mnie warto.
Te nowe funkcje są jak dla mnie przydatne.

Dałbym ci plusa ale chyba na tym forum nie da się :)

Dziękuję

henbod

Dlaczego dekoder nie wyłącza się po skończeniu nagrania.

Post autor: henbod »

Czy po zakończeniu nagrywania programu za pomocą timerów dekoder powinien się wyłączyć i przejść w tryb "wyłączony". Mój dekoder wyłącza nagrywanie o zaprogramowanej godzinie, ale pozostaje włączony zużywając prąd np. przez całą noc. Oprogramowanie V 1.50

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: Dlaczego dekoder nie wyłącza się po skończeniu nagrania.

Post autor: fred »

A mój się wyłącza. No i najważniejsze jest poprawnie ustawiony.

Dlaczego nowy wątek, a nie przeczytałeś tematu o dekoderze?

Przeczytaj też instrukcję. Zwykle pomaga gdy wszystkie inne środki zawiodą.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Dlaczego dekoder nie wyłącza się po skończeniu nagrania.

Post autor: m@rtops »

fred pisze:Dlaczego nowy wątek,
fakt :x
jeśli nagrywanie następuje z trybu "stand by" i po zakończeniu ma się wyłączyć - to w "menu" ustaw "pamiętaj ostatni tryb" na "WŁ" :D
swoją drogą proponuję aktualizację do v1.058 ;)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

połączono tematy :oops:

post w odpowiedzi dla kol.@andmacand
od siebie dodam link do strony gdzie opisałem soft v1.055 - najwięcej dodatków w ostatnim czasie (błąd w napisach poprawiony)
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2500
mi się wydaje że do oglądania "tv" zmian nie będzie - natomiast w "multimediach" - tak
jeszcze przy "T60" narzekano iż bardzo szybko dodaje kolejną cyfrę przy przełączaniu numerami (1,11,111) ;)
Ostatnio zmieniony 7 kwietnia 2013, o 20:26 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany