FERGUSON ARIVA T65

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

Do przełączania programów w T60 trzeba mieć refleks kota :lol:
Należy tylko na chwilę "pyknąć" przycisk aby przełączyć.

driwer78

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: driwer78 »

Witam
Czy przy tym sofcie 1.058 można ustawić listę kanałów według własnego uznania?
Ostatnio zmieniony 7 kwietnia 2013, o 21:09 przez driwer78, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

w każdym można :oops:
tylko należy w "menu" ustawić "LCN" na "WYŁ" :D
i po ustawieniu wyjść "exit" aby zapisało ustawienia (przenosisz "zaznaczając" i "upuszczając" kanał w odpowiednim miejscu chyba "czerwonym" przyciskiem na "liście programów") ;)
Ostatnio zmieniony 7 kwietnia 2013, o 21:11 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

driwer78

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: driwer78 »

Przy którymś sofcie znalazłem info że nie można.
A tak w ogóle czym się różni ten soft od 1.050?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

w ostatnim poście poprzedniej strony podałem link który powinien ci wyjaśnić różnicę ;)

driwer78

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: driwer78 »

Tylko tam opisany jest soft 1.055 a nie 1.058

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

zgadza się - bo w sofcie v1.056 były tylko drobne poprawki a jedyna wartościowa poprawa to naprawa ucinania "ogonków" w napisach w sofcie v1.058 - więc masz to co w v1.055 + naprawiony błąd w napisach ;)

driwer78

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: driwer78 »

Ok rozumiem.A wygląd menu graficznie się nie zmienił?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kris_s8 »

Nie zmienił się

fantomasz1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fantomasz1 »

Witam,
pojawił się u mnie zaskakujący problem, zaginęły kanały jednego MUX-a.
Najpierw opiszę jaki mam sprzęt i jak on jest połączony.
TV jest nowy, to Samsung z wbudowanym tunerem DVB-T. Ale mam też nagrywarkę DVD, LG RG397H-P. Ona nie ma wbudowanego tunera DVB-T, więc dokupiłem do niej Ariva T65 mini. Wygląda to tak: kabel antenowy ze ściany wpięty jest do Arivy, dalej przelotką kabel do TV, Ariva wpięta jest do eurozłącza nagrywarki, a nagrywarka kablem euro do telewizora. Ponadto od Arivy do telewizora biegnie HDMI.
I to wszystko pięknie sobie działało. Telewizor odbierał sobie 15 programów, nagrywarka nagrywała każdy z nich. Aż do dzisiaj... rano była na osiedlu awaria energetyczna.
Po jej naprawieniu okazało się, że telewizor odbiera tylko 8 programów, czyli MUX-2. Natomiast nie ma MUX-1. Pojawiał się napis "brak sygnału lub słaby sygnał". Natomiast po włączeniu Arivy okazywało się, że telewizor widzi 15 kanałów (TV korzystał z własnego tunera).
Spróbowałem ponownego strojenia: z wyłączoną Arivą znalazł tylko 8
z włączoną Arivą znalazł 15 kanałów.
Wygląda to tak, jakby na przelotce gubił się jeden multipleks. Coś go w Arivie blokowało lub tłumiło. Ki diabeł? Co począć?

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

m@rtops pisze:jeśli chodzi o "napip....t" - to wchodzisz w "opcje" następnie "napisy" i ustawiasz kodowanie na "ANSI" [/i]
Właśnie sprawdziłem w ustawieniach w tym programie i miałem cały czas ustawione na "ANSI" a napisów dalej nie wyświetla..ja już nie rozumiem tego :/ ciekawe czy to tylko u mnie jest czy u każdego..ma ktoś może jeszcze jakieś rozwiązanie tego problemu??

B.P.
Posty: 33
Rejestracja: 10 lipca 2012, o 07:51
Odbiornik: Ariva T65mini
Instalacja antenowa: yagi 19/21-69 ze wzmacniaczem LNA101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gdańsk-Chwaszczyno-39 km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: B.P. »

fantomasz1 pisze:Witam,
pojawił się u mnie zaskakujący problem, zaginęły kanały jednego MUX-a.
Najpierw opiszę jaki mam sprzęt i jak on jest połączony.
TV jest nowy, to Samsung z wbudowanym tunerem DVB-T. Ale mam też nagrywarkę DVD, LG RG397H-P. Ona nie ma wbudowanego tunera DVB-T, więc dokupiłem do niej Ariva T65 mini. Wygląda to tak: kabel antenowy ze ściany wpięty jest do Arivy, dalej przelotką kabel do TV, Ariva wpięta jest do eurozłącza nagrywarki, a nagrywarka kablem euro do telewizora. Ponadto od Arivy do telewizora biegnie HDMI.
I to wszystko pięknie sobie działało. Telewizor odbierał sobie 15 programów, nagrywarka nagrywała każdy z nich. Aż do dzisiaj... rano była na osiedlu awaria energetyczna.
Po jej naprawieniu okazało się, że telewizor odbiera tylko 8 programów, czyli MUX-2. Natomiast nie ma MUX-1. Pojawiał się napis "brak sygnału lub słaby sygnał". Natomiast po włączeniu Arivy okazywało się, że telewizor widzi 15 kanałów (TV korzystał z własnego tunera).
Spróbowałem ponownego strojenia: z wyłączoną Arivą znalazł tylko 8
z włączoną Arivą znalazł 15 kanałów.
Wygląda to tak, jakby na przelotce gubił się jeden multipleks. Coś go w Arivie blokowało lub tłumiło. Ki diabeł? Co począć?
Proponuje nie przez przelotkę tylko zwykły rozgałęźnik i osobno telewizor osobno dekoder.Jaszcze możesz spróbować ustawić dekoder na "szybki start". Powinno pomóc.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

rafik pisze:
m@rtops pisze:jeśli chodzi o "napip....t" - to wchodzisz w "opcje" następnie "napisy" i ustawiasz kodowanie na "ANSI" [/i]
Właśnie sprawdziłem w ustawieniach w tym programie i miałem cały czas ustawione na "ANSI" a napisów dalej nie wyświetla..ja już nie rozumiem tego :/ ciekawe czy to tylko u mnie jest czy u każdego..ma ktoś może jeszcze jakieś rozwiązanie tego problemu??
To ściągnij napisy z innego źródła i sprawdź.

m0ck
Posty: 25
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 13:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: 1T1Q

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m0ck »

Witam, może któryś z użytkowników pomoże mi znaleźć odpowiedzi na te pytania:
1. czy można skrócić jakoś czas włączenia się kanału po naciśnięciu przycisku 1, 2, 6 itd. Teraz jest to ok 7 sekund, wiadomo że ten czas musi być trochę dłuższy, bo dekoder czeka na ewentualne podanie liczy dwu lub trzycyfrowej, jednak chciałbym móc ustawić krótszy czas np 2 sekundy.

2. czy u was również w przypadku napisów wmuxowanych i osobnych txt po wybraniu tych napisów osobnych dekoder wariuje i wyświetla część napisów muxowanych i część z pliku tekstowego.

3. jaki program polecacie do obróbki, połączenia plików powstałych po nagraniu filmu. U mnie tworzy się kilka plików do jednego nagrania film.mts, film.mts1, film.mts2, film.mts3 itd.

4. gdzie można zgłosić poprawki, sugestie do softów, np odtwarzanie napisów z inną nazwą niż film.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

1. potwierdzić OK.
2. inne tunery na MStar nie "wariują", nie wiem jak T65.
3. Total Commander, polecenie copy - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=136969#p136969 lub każdy inny soft potrafiący łączyć pliki
4. http://www.ferguson-digital.eu

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: majkeljot »

m0ck pisze:3. jaki program polecacie do obróbki, połączenia plików powstałych po nagraniu filmu. U mnie tworzy się kilka plików do jednego nagrania film.mts, film.mts1, film.mts2, film.mts3 itd.
Może masz tak dlatego, że masz ustawiony nie NTFS, tylko FAT? Przestaw i sprawdź, nie będziesz musiał szukać żadnego programu.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

m0ck pisze:2. czy u was również w przypadku napisów wmuxowanych i osobnych txt po wybraniu tych napisów osobnych dekoder wariuje i wyświetla część napisów muxowanych i część z pliku tekstowego.
2 - zacznijmy od tego jaki masz soft :? - był okres softów gdzie był ogólny problem z napisami :oops:

fantomasz1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fantomasz1 »

B.P. pisze:
Proponuje nie przez przelotkę tylko zwykły rozgałęźnik i osobno telewizor osobno dekoder.
najpewniej tak zrobię
Jaszcze możesz spróbować ustawić dekoder na "szybki start". Powinno pomóc.
Szczerze mówiąc, nie wiem o czym piszesz. Gdzie ustawia się "szybki start"?
BTW, dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kris_s8 »

A jaką masz wersję softu?
Proponuję zaktualizować do wersji 1.058 w której jest m.in. szybki start

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

"szybki start" , "szybki start + time" , "eko" - są to tryby "uśpienia" dekodera (standby) ;)
w dwóch pierwszych jest odcinane audio i wideo dekodera do tv co skutkuje jego szybkim uruchomieniem - jednak dekoder jest ciągle w trybie pracy :?
więc "wyłączenie" ( :roll: ) nie ma wpływu na pracę "przelotki"
natomiast "eko" jest to tryb gdzie dekoder przechodzi w zwykły tryb "standby" lecz jest pozbawiony zegarka na wyświetlaczu i uruchamia się dłużej ponieważ musi ustawić wszystkie zapisane dane ;)

edit
kol.@kris_s8 mnie uprzedził - "szybki start" jest dostępny od softu v1.031 :oops:

Zablokowany