FERGUSON ARIVA T65

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Fru2 »

Na nowym firmware w/g opisu da się włączyć zegarek w trybie czuwania :)

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

robi2222 pisze:A powiedz jak ci się podoba ferdek oraz czy ewentualnie w przyszłości ten tunerek będzie mógł odtwarzać pliki rmvb po zmianie softu czy raczej jest to nie możliwe. Dzięki za odpowiedż.
mnie się podoba ;-)
czy będzie mógł odtwarzać w przyszłości to nie wiem ;]

co do nowego softu to zainstalowałem i potestowałem.

zegar w czuwaniu wygląda ładnie.
poprawili na pewno też mruganie belki z informacją o programie (juz nie mruga)
rozdzielczości są inne na RBG (scart)

a tak to nie wiem czy cos wiecej sie zminilo oprocz tego co w changelogu

spartakus215

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: spartakus215 »

A powiedz co z tą jakością sygnału, wychodzi ponad 80 wreszcie na *16? A i jeszcze jedno pikseloza występuje?


EDIT:A jeszcze takie pytanie , czy mogę zaktualizować z wersjo *01 od razu do *16?

wołominiak

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: wołominiak »

Macie może patent na nagrywanie z EPG. Bo z tego co zauważyłem, jak film zacznie się z opóźnieniem i tuner zaczyna nagrywanie od reklamy w formacie 4/3 to potem cały film jest zwężony do 4/3 mimo że powinien być w 16/9.

Może jest jakaś opcja ustawienia sztywnego 16/9 podczas nagrywania lub jakiś inny pomysł na zniekształcony obraz?

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

spartakus215 pisze:A powiedz co z tą jakością sygnału, wychodzi ponad 80 wreszcie na *16? A i jeszcze jedno pikseloza występuje?


EDIT:A jeszcze takie pytanie , czy mogę zaktualizować z wersjo *01 od razu do *16?
jakość nie wychodzi ponad 80% na sofcie *16

możesz zaktualizować od razu do najnowszego oprogramowania
pikseloza występuje sekundowo jeżeli jakość spada ~50% jakości (podglądam to tak, że oglądam np. TVN i wciskam 2x INFO na pilocie - menu mam przeźroczyste - więc jak jakość czasem spadnie to wtedy pojawiają się pixelki )

Gardol

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Gardol »

Na nowym firmware w wersji 16 doszedł ładny zegarek, ale....
tuner zawiesza się przy wchodzeniu w multimedia klawiszem USB/PVR na pilocie :( - nie wiesza się jak się wchodzi w multimedia poprzez menu.
No i do tego dalej piszczy :(

Feel-X

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Feel-X »

wołominiak pisze:Macie może patent na nagrywanie z EPG. Bo z tego co zauważyłem, jak film zacznie się z opóźnieniem i tuner zaczyna nagrywanie od reklamy w formacie 4/3 to potem cały film jest zwężony do 4/3 mimo że powinien być w 16/9.

Może jest jakaś opcja ustawienia sztywnego 16/9 podczas nagrywania lub jakiś inny pomysł na zniekształcony obraz?

Bardzo ciekawy blad. Jesli komus uda sie go usunac to prosze o info. Nosze sie wlasnie z zamiarem kupna fergusona ariva t65 i wole o takich "kwiatkach" wiedziec od razu, gdyz zamierzam go uzywac glownie do nagrywania ciekawych programow podczas mojej nieobecnosci w domu.

W jakim formacie ten tuner nagrywa? Wyczytalem z informacji producenta ze jest to format *.ts Moglby ktos wrzucic na forum przykladowy sample nagrany przez ten tuner (np 30 sekund filmu)? Chcialbym zobaczyc jakosc nagrania. Wiem, ze na youtube mozna znalezc przykladowe nagranie, ale tam dochodzi kompresja do innego formatu itd, a ja chcialbym zobaczyc wyjsciowy material.

Gardol

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Gardol »

Załączyłbym taki plik tylko nie bardzo widzę jak się to tutaj robi.

mateusiak22

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mateusiak22 »

Feel-X pisze:
wołominiak pisze:Macie może patent na nagrywanie z EPG. Bo z tego co zauważyłem, jak film zacznie się z opóźnieniem i tuner zaczyna nagrywanie od reklamy w formacie 4/3 to potem cały film jest zwężony do 4/3 mimo że powinien być w 16/9.

Może jest jakaś opcja ustawienia sztywnego 16/9 podczas nagrywania lub jakiś inny pomysł na zniekształcony obraz?

Bardzo ciekawy blad. Jesli komus uda sie go usunac to prosze o info. Nosze sie wlasnie z zamiarem kupna fergusona ariva t65 i wole o takich "kwiatkach" wiedziec od razu, gdyz zamierzam go uzywac glownie do nagrywania ciekawych programow podczas mojej nieobecnosci w domu.

W jakim formacie ten tuner nagrywa? Wyczytalem z informacji producenta ze jest to format *.ts Moglby ktos wrzucic na forum przykladowy sample nagrany przez ten tuner (np 30 sekund filmu)? Chcialbym zobaczyc jakosc nagrania. Wiem, ze na youtube mozna znalezc przykladowe nagranie, ale tam dochodzi kompresja do innego formatu itd, a ja chcialbym zobaczyc wyjsciowy material.
Nagrania są w ts
Masz wrzuciłem na YT
http://youtu.be/HFUlPq9N7EQ

jeżeli będziesz chciał to i sobie pobierzesz jeszcze te (czyste nagrania)
Proszę bardzo czyste nagrania :D http://www.filesonic.com/file/hjkJo5h specjalnie dla ciebie ;)

Gardol

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Gardol »

Kolejny błąd w wersji 16 firmware - dźwięk z mkv nie idzie ani po HDMI ani po SCART.
Kolejna wersja firmware i kolejna porażka (wersji 14 też próbowałem) - po ok. 3 godzinach testów wróciłem do wersji 13!!!
Powinni zwolnić albo programistów, którzy robią takie g...., albo testerów, którzy dopuszczają to g.... do wystawienia na stronie.
Wersja 13 działa - skromna i bez wodotrysków, ale działa - w odróżnieniu do nowszych wypuszczanych wersji firmware.

A piszczenie tunera pozostaje bez zmian.

wołominiak

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: wołominiak »

Mateusiak22, jak Ci się udało nagrywać w formacie .ts :?:
U mnie zawsze zapisuje się w formacie .mts :mrgreen:

I ponawiam moje pytanie odnośnie nagrywania, może macie jakieś pomysły co zrobić żeby obraz nie był ściskany do 4/3 tylko dla tego że przed emisją wybranego filmu przedłuża się reklama.
Oczywiście rozumiem że nie jest to błąd oprogramowania tylko tuner sam wybiera sobie format 4/3 lub 16/9 w zależności od tego jaki wykryje w momencie rozpoczęcia nagrywania.

spartakus215

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: spartakus215 »

Gardol pisze:Kolejny błąd w wersji 16 firmware - dźwięk z mkv nie idzie ani po HDMI ani po SCART.
Kolejna wersja firmware i kolejna porażka (wersji 14 też próbowałem) - po ok. 3 godzinach testów wróciłem do wersji 13!!!
Powinni zwolnić albo programistów, którzy robią takie g...., albo testerów, którzy dopuszczają to g.... do wystawienia na stronie.
Wersja 13 działa - skromna i bez wodotrysków, ale działa - w odróżnieniu do nowszych wypuszczanych wersji firmware.

A piszczenie tunera pozostaje bez zmian.

Czy oprócz tego są inne mankamenty?

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Fru2 »

wołominiak pisze:Mateusiak22, jak Ci się udało nagrywać w formacie .ts :?:
U mnie zawsze zapisuje się w formacie .mts :mrgreen:

I ponawiam moje pytanie odnośnie nagrywania, może macie jakieś pomysły co zrobić żeby obraz nie był ściskany do 4/3 tylko dla tego że przed emisją wybranego filmu przedłuża się reklama.
Oczywiście rozumiem że nie jest to błąd oprogramowania tylko tuner sam wybiera sobie format 4/3 lub 16/9 w zależności od tego jaki wykryje w momencie rozpoczęcia nagrywania.
Z timeshift nagrywa z tego co widzę w .ts a z ręki i timera chyba w .mts

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: zygmunt »

Jeśli był zegar ustawiony w trybie stand by to po wyłączeniu zasilania i ponownym jego włączeniu zegar sam nie wróci.
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2011, o 16:11 przez zygmunt, łącznie zmieniany 2 razy.

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

nie sprawdzałem tego, ale to tylko pokazuje ile jeszcze jest do zrobienia przez producenta w sprawie software

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: zygmunt »

Mam coraz gorsze zdanie o tych fergusonach.
Wymienili mi t65 na gwarancji na nowego z powodu skrzypienia.
Dziś go załączyłem ( 3h po wsniesieniu do pokoju) i nie skrzypiał.
Teraz przykłąd ucho i skrzypi jak nie wiem co.
:x Dramat jak dla mnie.
To co mnie trzyma przy nim to fakt ze mi się sam nie włączy po zaniku energii.
Oprogramowanie V16, ale oprogramowanie do skrzypienia nic nie ma.

Zauważyłem ze gdy tuner w stand by pokazuje zegar to nie skrzypi, a gdy nie ma zegara to skrzypi.
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2011, o 16:13 przez zygmunt, łącznie zmieniany 2 razy.

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

to skrzypienie, piszczenie to coś elektronicznego (pewnie niekoniecznie wada) - u mnie na szczęście cisza

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

Gardol pisze: Wersja 13 działa - skromna i bez wodotrysków, ale działa - w odróżnieniu do nowszych wypuszczanych wersji firmware.
W wersji 13 nie idzie audio w RAW'ie po Coaxial'u ani HDMI - więc nie działa.

Feel-X

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Feel-X »

mateusiak22: Wielkie dzieki za sample z nagrania. Widze ze jakosc jest znakomita :)

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Fru2 »

Jakość nie jest znakomita (ale mnie się też podoba) , tylko dokładnie taka jak odbierany sygnał. czyli zależy tylko od 2 rzeczy - jakości nadawanego materiału i czy sygnał antenowy jest na tyle silny by nie było zakłóceń.
Innymi słowy nagrywa się 1:1 to co jest nadawane. :)

Zablokowany