FERGUSON ARIVA T65

Gardol

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Gardol »

mati.piano pisze:W wersji 13 nie idzie audio w RAW'ie po Coaxial'u ani HDMI - więc nie działa.
Oczywiście wszystkich kombinacji nie testowałem - w wersji 16 próbowałem odtworzyć film w mkv, którego audio nie szło w żadnym ustawieniu ani po HDMI ani po SCART (te kable używam). Film bez audio nie ma specjalnego sensu więc wróciłem do wersji 13 - gdzie w tym samym filmie audio idzie po obu kablach (chyba tylko w PCM - ale idzie).
Wolę mieć jakiekolwiek audio niż ciszę - i w tym sensie pisałem, że 13 skromna ale działa.

wołominiak

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: wołominiak »

Ustawiłem sobie na noc nagrywanie filmu, po włączeniu rano tunera okazało się że kanały pozmieniały kolejność a język menu z polskiego zmienił się na angielski. :shock:

Do tego te proporcje obrazu, naprawdę wam to nie przeszkadza :?: :?: :?:

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

mnie nie, nie korzystam z PVR ani TIME-SHIFT :)

Gardol

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Gardol »

wołominiak pisze:Ustawiłem sobie na noc nagrywanie filmu, po włączeniu rano tunera okazało się że kanały pozmieniały kolejność a język menu z polskiego zmienił się na angielski. :shock:

Do tego te proporcje obrazu, naprawdę wam to nie przeszkadza :?: :?: :?:
Ja mam LCN wyłączone i kanały poukładane ręcznie - nigdy dotąd same nie zmieniły kolejności.
Co do nagrywania to nie mam za wiele doświadczeń - ale myślę, że mając proporcje obrazu ustawione na sztywno zamiast pozycji AUTO też by się nic samo nie zmieniło.
Na koniec język menu - to wygląda dziwnie - czyżby aktualizacja firmware OTA zadziałała?? Wątpię, ale nie widzę innego powodu.

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

nie wiem czy w nowym oprogramowaniu scina co jakis czas dzwiek w tv czy jest to wina skaczącej jakosci sygnalu

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

Gardol pisze:
mati.piano pisze:W wersji 13 nie idzie audio w RAW'ie po Coaxial'u ani HDMI - więc nie działa.
Oczywiście wszystkich kombinacji nie testowałem - w wersji 16 próbowałem odtworzyć film w mkv, którego audio nie szło w żadnym ustawieniu ani po HDMI ani po SCART (te kable używam). Film bez audio nie ma specjalnego sensu więc wróciłem do wersji 13 - gdzie w tym samym filmie audio idzie po obu kablach (chyba tylko w PCM - ale idzie).
Wolę mieć jakiekolwiek audio niż ciszę - i w tym sensie pisałem, że 13 skromna ale działa.
A nie jest przypadkiem tak, że puściłeś to po HDMI do telewizora? Rzadko który telewizor (tak mi się wydaje) obsługuje dts'a, więc może dlatego nie masz dźwięku. Od softu 14 wyrzucili dts downmix do PCM, a więc standardowy TV bez kina domowego nie będzie odtwarzał dźwięku z .mkv kodowanego w DTS.
Obecnie niestety jestem na nartach i nie mogę sprawdzić tego nowego softu.

Gardol

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Gardol »

Przyznaję, że nie jestem znawcą w tym temacie. Audio po HDMI rzeczywiście idzie do TV, a po SCART do wieży (stara i bez jakiegoś Dolby 5.1) - więc może masz rację. Tak czy siak dla mnie efekt jest taki, że nie mam żadnego audio (dla tego mkv) po używanych kablach w żadnych ustawieniach. Wg mnie powinno pozostać jakieś stereo po tych moich kabelkach, ale może to bardzo archaiczne rozwiązanie.

PS. Piszę oczywiście o efektach na FW 16

maruq

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: maruq »

przydałby się już nowy soft:D

gunia1106

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: gunia1106 »

Witam wszystkich użytkowników Arivy T65.
Po przeczytaniu wszystkich wpisów na tym forum odnośnie tego tunera podjąłem decyzję o zakupie. Wczoraj kupiłem i dzisiaj będę testował. Podzielę się spostrzeżeniami.
Pozdrawiam. :)

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

czekamy :)

gunia1106

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: gunia1106 »

Podłączyłem i uruchomiłem. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Wszystkie programy nadawane z nadajnika w mojej okolicy odbierane są płynnie i bez zakłóceń.
Jedna uwaga. Podłączyłem dźwięk cyfrowym złączem SPDIF do amplitunera kina domowego ale filmy z dźwiękiem AC3 i DTS amplituner "widzi" jako PCM stereo (zmieniłem ustawienia wyjścia na RAW).
Mam nadzieję,że po zmianie na najnowszy soft 16, ten problem zniknie.
Czy ktoś to już przerabiał?

spowiednik
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2012, o 13:12

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: spowiednik »

Czy mógłbyś odpalić jakiś ciężki film mkv (najlepiej 1080p) żeby stwierdzić czy procesor daje radę rozkodować i nie przycina projekcji, tudzież nie ma desynchronizacji audio i video?

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

gunia1106 pisze: Mam nadzieję,że po zmianie na najnowszy soft 16, ten problem zniknie.
Czy ktoś to już przerabiał?
Owszem przerabiał i na sofcie 16 wszystko śmiga tak jak powinno.
Co do prób odtwarzania to jak na razie radził sobie ze wszystkim co mu dałem, 1080p z DTS i bitrat'em rzędu 10Mb/s zdaje się nie sprawiać mu problemu.

Edit: Nie obsługuje jednak Hi10P ani... no właśnie i tu jest problem:
ten tunerek na pewno nie obsługuje FLAC'a, jedyny film jaki miałem w profilu High@L5.1 z ref frames 16 (1080p) miał dźwięk zakodowany właśnie we FLAC'u i to 5-cio kanałowym, więc nie wiem czy napis "Nieobsługiwany format" dotyczył tylko dźwięku czy także wideo :P

gunia1106

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: gunia1106 »

Rzeczywiście. Wgranie softu 16 rozwiązało wszystkie problemy z dźwiękiem. Dołożyli nawet zegarek na wyświetlaczu :D
Zauważyłem natomiast, że chcąc przejść z oglądania TV do odtwarzania plików za pomocą przycisku PVR tuner dostaje zwiechy i trzeba restartować. Przy przejściu za pomocą głównego MENU wszystko jest ok.
Też tak macie, czy to tylko u mnie coś nie "spasiło" w nowym sofcie??

Gardol

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gardol »

mati.piano pisze:chcąc przejść z oglądania TV do odtwarzania plików za pomocą przycisku PVR tuner dostaje zwiechy
Też tak mam i pisałem o tym wcześniej - odkryłem w międzyczasie, że nie trzeba restartować - przycisk EXIT pomaga równie dobrze obejść ten błąd w firmware.

Camis
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2012, o 18:11
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Pokojowa

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Camis »

Mówicie ze dodali zegarek ? :D

Rockefeller

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Rockefeller »

tak, na standby

gojas

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: gojas »

Jestem szczesliwym uzytkownikiem arivy t65 - od 2dni.wlasnie ja testuję,
potwierdzam jakosc sygnalu max 80% na mux2, mux3 70%,a mux 1 nie lapie (nadajnik gdansk -ok 45km). jestem przed aktualizacja firmware (obecny 1.004). wszystko smiga swietnie ,obraz zyleta. jedyny problem jaki znalazlem na chwile obecna to przy odtwarzaniu filmow zarowno divx jak i mkv dekoder nie czyta w niektorych filmach polskiej czcionki. niewiem czym to jest uzaleznione w niektorych filmach polska czionka jest ok w innych zamiast polskich liter sa "krzaki" bez wzgledu na format napisow. moze problem zniknie po aktualizacji firmware?

Gardol

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gardol »

gojas pisze:zamiast polskich liter sa "krzaki" bez wzgledu na format napisow
Format napisów (rozszerzenie pliku) raczej nie ma tutaj znaczenia - z moich doświadczeń wynika, że T65 obsługuje polskie znaki tylko w kodowaniu ANSI, a czasem zdarzają się w kodowaniu UTF-8. Rada na to jest prosta - otworzyć plik z napisami np. w Notepadzie i zapisać jako nowy plik wybierajac encoding ANSI.

Niestety większy problem pojawia się jeśli trafisz na film w formacie np. mkv czy mp4 (a może też innym) gdzie napisy mogą być "zaszyte" w środku pliku z filmem. Wtedy niestety T65 nie chce zobaczyć napisów w pliku obok filmu - widzi tylko te "zaszyte" (często właśnie w kodowaniu UTF-8). Mój sposób na taką sytuacje to usunięcie WSZYSTKICH (może być ich kilka) "zaszytych" napisów programem mkvtool i po tym zabiegu T65 zaczyna widzieć napisy położone w pliku obok filmu. Czy w pliku są "zaszyte" napisy, ile i jakie, ładnie pokazuje program MediaInfo.

pioter11

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: pioter11 »

Mam pytanie do użytkowników czy odtwarzacz pamięta ostatnią zapisaną pozycję filmu gdy się przerwie oglądanie???

Zablokowany