FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

mati.piano pisze:Tego akrat raczej nie poprawią - DTS downmix był eksperymentalnie wrzucony w 1.013 i usunięty w 1.014.
Fragment changelog'u:
v1.013
add: experimental DTS to stereo PCM decoding
v1.014
del: experimental DTS to stereo PCM decoding
WITAM WSZYSTKICH MAM T65 OD KILKU DNI (PROD.09.09.11) MAM PYTANIE CZY WARTO AKTUALIZOWAĆ A JEŚLI TAK TO CO BO WCIĄŻ CZYTAM O JAKIŚ PROBLEMACH Z KOLEJNYMI "ULEPSZENIAMI"

mati.piano

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mati.piano »

Najpierw napisz jaki masz zestaw ( TV, amplituner ?) i czym połączony (HDMI, SCART, COAXIAL).
Jak to będziemy wiedzieli to postaramy się coś doradzić :D
Edit: i co chcesz na nim odtwarzać oczywiście.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

POŁĄCZENIE Z TV LG 32LC52 KABLEM HDMI CHODZI MI O TO CZY AKTUALIZACJA NP 0.16 Z ZEGAREM BĘDZIE MIAŁA WPŁYW NA JAK WIDAĆ MAŁE (NA RAZIE) WYMAGANIA DŹWIĘKU I OBRAZU
PROSIŁBYM RÓWNIEŻ O PODANIE OPTYMALNYCH USTAWIEŃ BO NIESTETY ORŁEM W TYCH SPRAWACH NIE JESTEM I SKRÓTY W MENU NIE ZA DUŻO MI MÓWIĄ(1080P..ITP TO JUŻ WIEM Z FORUM NA CZYM POLEGA)I TO TV MI WG INSTRUKCJI ODTWARZA

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

JAK PISAŁEM ARIVE MAM KILKA DNI TO JEDNAK JEDEN MODEL JUŻ WRÓCIŁ DO SKLEPU (PODOBNO PROBLEM Z MASĄ)PRZEZ SCART ODBIERAŁ BEZ PROBLEMU PRZEZ HDMI UCIEKAŁ SYGNAŁ A W OBU MODELACH JAK JUŻ NADMIENIANO SŁYCHAĆ CICHY PISK-POKÓJ DUŻY TO NA RAZIE NIE PRZESZKADZA

mati.piano

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mati.piano »

Jeżeli nie jesteś w stanie konwertować sobie filmów, a od czasu do czasu masz zamiar obejrzeć jakiś film lepszej jakości .avi lub .mkv to pozostaje Ci 1.013, ponieważ jako jedyny odtworzy na TV dźwięk w filmach z DTS. Nie jest on idealny (np. nie ma zegarka), ale dla Ciebie będzie chyba najlepszy.
To moje zdanie. Poczekaj, aż ktoś jeszcze się wypowie ;)

A co do ustawien, to o jakie ci chodzi?
Rozdzielczość ustaw na 1080p, jeśli masz osobny wzmacniacz do anteny to wyłącz w opcjach jej zasilanie, a poza tym, to chyba możesz zostawić na domyślnych.

holdegron

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: holdegron »

U mnie na sofcie 19 wywala się nagrywanie PVR.
Różnie, po kilku-kilkudziesięciu sekundach tuner zawisa.
Nie jest to wina pendraka bo na sofcie 13 działał znakomicie.
Już sam nie wiem czy to softy coraz podlejsze czy sprzęt się zaczyna sypać.

Ciekawe czy soft z Wiwy HD90 by podszedł ;)

gunia1106

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: gunia1106 »

holdegron pisze:A u mnie się coś dziś porobiło z zegarem.
W pewnej chwili zaczął wyświetlać niewłaściwą godzinę (na stand-by).
Zamiast 21:xx wyświetla 05:xx.
Natomiast czas w info oraz nagrywanie z timerem działa OK.
Co to może być ?

Wgrałem soft ponownie, po pierwszym wyłączeniu było OK, po ponownym
znów to samo...

Bobby
Spróbuj w menu instalacja wybrać ustawienie bez aktualizacji czasu i ustaw czas ręcznie.
Powinno pomóc. U mnie zadziałało.

walisz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: walisz »

Potwierdzam ,że u mnie na sofcie T65_20120116_V1.019.bin nie nagrywa więcej jak minutę i po tym tuner się zawiesza . Po powrocie do poprzedniego softu nagrywanie działa prawidłowo.
Gratulacje dla Fergusona !!!

Gardol

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gardol »

Mam szczerą nadzieję, że wszyscy zgłaszacie te fatalne błędy również na stronie Fergusona - link do formularza jest na 9 stronie tego wątku. Tylko tym sposobem możemy coś zmienić - testowanie softu w Fergusonie wygląda, że w ogóle nie istnieje, i mogą myśleć, że robią coraz lepszy soft podczas gdy im większy numerek tym więcej i tym grubsze błędy.
ZGŁASZAJCIE BŁĘDY DO FERGUSONA!!!!

Rockefeller

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Rockefeller »

Przypomnę link do formularza pomocy technicznej!

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pomoc-techniczna.html

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

mati.piano pisze:Jeżeli nie jesteś w stanie konwertować sobie filmów, a od czasu do czasu masz zamiar obejrzeć jakiś film lepszej jakości .avi lub .mkv to pozostaje Ci 1.013, ponieważ jako jedyny odtworzy na TV dźwięk w filmach z DTS. Nie jest on idealny (np. nie ma zegarka), ale dla Ciebie będzie chyba najlepszy.
To moje zdanie. Poczekaj, aż ktoś jeszcze się wypowie ;)

A co do ustawien, to o jakie ci chodzi?
Rozdzielczość ustaw na 1080p, jeśli masz osobny wzmacniacz do anteny to wyłącz w opcjach jej zasilanie, a poza tym, to chyba możesz zostawić na domyślnych.
DZIĘKUJĘ ZA POMOC I ZAINTERESOWANIE

zelu

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zelu »

jak są takie błędy to nawet tego nie instaluje .

holdegron

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: holdegron »

@Gunia
Ale gdzie masz w ustawieniach ręczne ustawianie zegara ?
Jest tylko automatyczne przesunięcie strefy czasowej (time offset).
Przynajmniej u mnie... ;-)

Gardol

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gardol »

No właśnie to przesunięcie ustaw na ręczne i zostaw GMT+1

holdegron

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: holdegron »

Zrobiłem tak ale żadnego efektu.
Błąd nadal występuje.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

ZMIENIŁEM WCZORAJ TIMESHIFT Z 1 NA 2 GB PO POWROCIE NA TV I WŁĄCZENIU INFO,MENU ZAWIESIŁO SIĘ W POZYCJI "WYSZUKIWANIE"-BRAK REAKCJI NA PILOTA.POMOGŁO ODŁĄCZENIE Z SIECI.PRZESTAWIŁEM Z POWROTEM NA 1GB I SYTUACJA SIĘ POWTÓRZYŁA.PO PONOWNYM ZAŁĄCZENIU ZMIENIŁEM KANAŁ I POWTÓRZYŁEM OPERACJE-STAŁO SIĘ TO SAMO.PRZY TRZECIM WŁĄCZENIU ZOSTAWIŁEM NA 1 GB I NA RAZIE INFO DZIAŁA BEZ PROBLEMU.CZY MOGŁO MIEĆ WPŁYW TO ŻE KILKA MINUT WCZEŚNIEJ USUNĄŁEM JEDNĄ Z ZAPISANYCH POZYCJI?

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Fru2 »

1. Przestań ryczeć - wyłącz capsa.
2. Jaki soft masz wgrany?
3. Najnowszy soft 1.19 ma błędy i został już ze strony fergusona usunięty.
4. Najlepiej wgrać 1.16 lub 1.13

scoob

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: scoob »

Czy kasowanie ustawień kolejności kanałów w arivie to rzecz normalna? Ariva z oryginalnym softem (jak sprawdzić wersję?), podłączona przez euro. Opcję aktualizacji kolejności kanałów (LCN) wyłączyłem, język ustawiony na polski. Czy ariva musi być cały czas podłączona do zasilania - ta jest wyłączana na noc z zasilania - czy to problem, czy tuner nie powinien zapamiętywać ustawień nawet przy braku zasilania? Czy u Was dzieje się tak samo?

holdegron

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: holdegron »

Te softy to jakby je pijana małpa robiła.
Co nowszy to więcej błędów.
A kupiłem Fergusona bo naiwny myślałem że to "porządna" firma, dba o klienta.

Na marginesie - zna ktoś może jakiś tuner w którym EPG jest "zestawieniowe", tzn
od razu widać kilka kanałów i kilka godzin w przód (jak np w tunerze N-ki albo w TV Panasa)

Gardol

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gardol »

Fru2 pisze:Najnowszy soft 1.19 ma błędy i został już ze strony fergusona usunięty.
Jak widać nasza akcja (tak myślę) zgłaszania błędów wprost do Fergusona przyniosła mały sukces - zdjęli soft ze strony już po dwóch dniach!! Tak trzymać, a może wreszcie zrobią coś nie tylko z większym numerkiem ale i lepszego.

Zablokowany