FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

nie mam t65 ale mam t55 idealnie by bylo jakby oprocz tego co napisales zrobili ze jak napisy sa w mkv to da sie do tego filmu odpalac tez napisy z zewnetrznego a nie jak obecnie ignoruje je.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

@don707@ oto co znalazłem na stronie Fergusona: W Arivie 100/200 powinna działać większość zewnętrznych dysków twardych. Dyski twarde 3,5 calowe w obudowie z własnym zasilaniem powinny działać bez problemu. Część dysków 2,5 calowych zasilanych wyłącznie z portu USB (np. WD My Passport Essential) również powinna działać. Dysk powinien mieć założoną jedną podstawową partycję sformatowaną w systemie NTFS. Partycje FAT32 są również obsługiwane ale ze względu na ograniczenia nie polecamy ich stosowania.

Z testów wynika, że obsługiwane są dyski do 1,5TB. Większe mogą działać niestabilnie lub w ogóle.

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

Ja mam LG 2,5 calowy zasilany z portu USB sformatowany na NTFS i działa bez zarzutu, miałem soft 1,4 szkoda że go nie sprawdziłem i wgrałem 16-kę, także nie wiem jak by działał na 1,4 na 16-ce działa dysk i pendrive, ale mam jednego pendrive 16 gb chinola i nie zawsze go wykrywa więc go nie używam.

alephzero

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alephzero »

Witam,

Mam od jakiegoś tygodnia ten dekoder i wciąż ten sam problem.
Włączam dekoder z PENDRIVE'm i z początku nagrywa i można przeglądać pena.
Ale dość często przestaje widzieć PENDRIVE'a. Po prostu po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach przestaje nagrywać na TimeShift. Jak próbuje jeszcze raz pojawia się napis "Nie wykryto żadnych dysków".
Zdarza się, że wchodzę na PRV wychodzę i "Nie wykryto żadnych dysków".
Wystarczy zrestartować tuner i znów działa (do czasu).
Testowałem już na trzech różnych pendriveach (FlashVoyager, Intenso, SanDisk).
Mam soft najnowszy (1.0.20).
Ma ktoś podobne problemy?

Za chwilę podłączam dysk SEAGATE ST350032 500 GB do testów.

zelu

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zelu »

mi też parę razy podczas nagrywania zerwało połączenie z pendrive. Ustawiony NTFS . Zdarzało się to na wersji oprogramowania v.16 i v.20. Trzeba odpalić ponownie tuner i wtedy wykrywa pendrive. Nie zdarza się u mnie to często ale jest to irytujące.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sem »

Z tego co piszecie wnioskuję,że z każdym nowym tunerem fergusona jest coraz gorzej.Ponad rok temu kupiłem T50 i do dzisiaj jestem zadowolony,żadnych problemów.Pół roku temu kupiłem T60 i po kilku zmianach oprogramowania można się do niejednego przyczepić ale w sumie jest nieźle.Jak czytam o problemach z nowymi modelami to aż wierzyć mi się nie chce,że są takie z nimi problemy.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

alephzero
może w ustawieniach PVR masz ustawioną małą poj.timeshift (ja mam ust 2 GB w fat32)jedyny problem to że jak wyjdę z tej strony muszę restartować bo zawiesza się na INFO.pena mam 8gb emtec i zawsze po wł pokazuje mi załączone urządzenie usb (soft 1.01)dotychczas nie miałem żadnych problemów z nagrywaniem

kolejorz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kolejorz »

Czy ktoś może orientuje się czy po złączu coaxial może być również wypuszczony sygnał analogowy tak aby można dać go bezpośrednio na prosty wzmacniacz i na głośniki?
A propo piszczenia, słyszałem że na to może pomóc klej ale nie jestem pewny, jedna osoba pytała się mojego nauczyciela jak załatwić problem pisku w telewizorze i polecił na to zastosowanie kleju może i w dekoderze pomoże ale szczegułów nie znam, prubował ktoś tej metody?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Coaxial wysyła tylko dźwięk cyfrowy. Analogowych głośników pod to nie podłączysz. Możesz jednak wyprowadzić sobie sygnał audio ze SCART.

Można próbować zalewać jakimiś klejami na bazie żywicy epoksydowej, ale nie wiem jak w rzeczywistości jest ze skutecznością takiego rozwiązania. Po za tym do tego trzeba rozkręcać tuner, więc gwarancja idzie się...

arkads

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: arkads »

Dziwny problem

Rano włączyłem dekoder i ciągle było słychać głośny szum charczący poza dźwiękiem. Próbowałem wyłączać włączać i poczekać ale nic to nie dawało. Przełączyłem na drugi TV - wszystko przez SCART - i również było słychać szum ale inaczej bo to mniejszy TV. Trochę tam pochodził i zaktualizowałem soft do v20 - aktualizacja z pena FAT32 - w instrukcji podają że z FAT ale to nie działa. Przy okazji dowiedziałem się, że mogę odbierać nie 22 ale 30 kanałów. Z tym że się powtarzają. Ale dziwna rzecz - dekoder znajduje 30 kanałów ale wpisuje tylko 22 na listę.
No to skoro sprawdziłem to wracam do dużego TV. Włączam i nic nie szumi. Więc wszystko wróciło do normy, a już miałem wymieniać. Tyle że mam kolejną dziwną rzecz. Mimo że od pierwszego użycia znajdywał mi 22 kanały to zwykle miałem problem z odbiorem kanałów od 16-22 czyli z Wisły. Pozostałe odbieram z Katowic. Na obu TV jakość programów z Katowic 80%. Na TV dużym kanały z Wisły kiedy mi odbierało jakość była około 50-55% a teraz jest 0 % czasem coś wskoczy ale na sekundy. Dziś na małym TV jakość kanałów z Wisły to 68-71% i wskaźnik lata sobie. W sumie to kwestia kabla od anteny chyba no bo czego? Mam antenę szerokopasmową o strukturze logarytmiczno periodycznie dipolowej LOG 2-65 ze wzmacniaczem wmontowanym przy antenie. Zasilacz do wzmacniacza 12 V regulowany mam właśnie przy tym dużym TV. Kabel jest ten sam pocięty i wpięty w rozgałęźnik zewnętrzny RZ/1-69/3 firmy KMB.

Wracam do szumów. Na małym TV są szumy na dużym już nie ma. Kiedy dam na maksa dźwięk z dekodera to szumy są znośne na małym TV. Czy to mogło być przez zawilgocenie lub zimno w sumie nie mogło być aż tak zimno w mieszkaniu? Może kabel SCART? Nigdy nie było problemu z tym kablem czy to przez VIDEO czy TV-SAT.

holdegron

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: holdegron »

Zaczynam mieć dość tego tunera...
Chce ktoś kupić ? Miesięczny, niedrogo.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sem »

Jak sprzęt piszczy to się odsyła i niech oni sobie zalewają klejami i robią co chcą a jak nie to kasa albo Rzecznik Konsumenta.Żadne oprogramowanie tu nie pomoże a obciążanie cewki zegarem żeby nie piszczało i płacenie jakby nie było za 8W jest bez sensu a z czasem i to krótkim z zegarem będzie piszczał.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

No nie rozpędzajmy się z tymi Wattami. 8W to max będzie brał włączony tuner, w standby z samym zegarem nie powinien brać więcej niż 1, góra 2W.
Ale owszem, problem piszczenia powinni rozwiązać na gwarancji, jeśli nie chcą to widać jak tej firmie zależy na klientach.

arkads

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: arkads »

W moim przypadku nigdy nic nie piszczało i nie piszczy. Ja piszę o szumie tylko w czasie oglądania programu.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

W spoczynku z wyświetlaniem zegarka tuner pobiera 1W, natomiast podczas pracy jest to 5,5W (z włączonym zasilaniem anteny pokojowej). Mi na szczęście nic nie piszczy.

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sem »

Co mnie podkusiło o tych watach pisać./ktoś kiedyś na forum pisał,że mierzył/.Teraz spłoną lasy a wy z miernikiem od tunera nie odejdziecie.Chodzi o istotę sprawy.Tuner nie sprawny to się odsyła a nie grzebie.Od dyskusji się też nie naprawi.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

No to odsyłaj, a nie wylewaj żale. To jest tylko elektronika i zawsze może się popsuć.

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

Witam,

Planuje zakup dekodera i zdecydowany byłem na Arive T65, ale po przeczytaniu o problemach sam już nie wiem czy warto.

Może lepiej kupić Arive T55?

Proszę o opinię, dziękuje.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

T65 i T55 to praktycznie to samo, różnica polega na braku wyświetlacza i przycisków na obudowie. Soft ten sam i błędy w nim też.
Jedynie co to w T55 nie ma problemów z tym piszczeniem w standby, ale w T65 to też nie w każdym występuje.
Po za tym masz jeszcze wiele innych tunerów nie tylko Ferdki ;)

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

@GUTEK@ pisze:T65 i T55 to praktycznie to samo, różnica polega na braku wyświetlacza i przycisków na obudowie. Soft ten sam i błędy w nim też.
Jedynie co to w T55 nie ma problemów z tym piszczeniem w standby, ale w T65 to też nie w każdym występuje.
Po za tym masz jeszcze wiele innych tunerów nie tylko Ferdki ;)
@GUTEK Dziękuję za odpowiedź

Teraz to już nic nie wiem :(
Chyba zostanę przy T65....

Zablokowany