FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

Wgrałem najnowszy 1.022 prosto z 1.020 bez użycia wersji bridge.
Zegarek podczas nastawienia PVR nie bzikuje! Śmiało wgrywać.

P.S. Nie tracimy żadnych ustawień ani listy kanałów.
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2012, o 16:34 przez radier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

To jest to samo co przy nowych softach Wiwy. Po prostu nowy kernel ma inne cusid.
W przypadku softów do Ferdka T55/65 nowe id jest od wersji 1.016.

Wiwa poradziła sobie z tym w taki sposób że wydali dwie wersje plików, a Ferdek stworzył wersję "bridge", bardzo możliwe że jest to nic innego jak wersja 1.013.

Po za tym musiałbym jeszcze sprawdzić które wersje softu w ogóle sprawdzają cusid, bo możliwe że też nie każde.

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

snykwa pisze:Jak sprawdzałem opcje jasności wyświetlacza postanowiłem sprawdzić jeszcze raz działanie zegara w STAND-BY. I dopiero się zaczęło. Zielona dioda przestała migać-wogóle się nie załączała ale tak po godzinie już wróciło do normy. Miganie przy zegarze z różną częstotliwością. Po jakimś czasie znowu przestaje migać. Teraz np. nie miga. Za to zegar pokazuje dobrą godzinę bez względu na to czy jest zaprogramowane nagrywanie w harmonogramie czy też nie. I zaznaczam, że od ostatniego czasu jak zegar cofał się o 8 godz. nie zmieniałem softu. Cały czas 1.020. Zauważyłem za to, że jeśli wychodzi się z opcji tunera od razu do STAND-BY(czyli czerwonym przyciskiem) to zegar pokazuje 01:00. Jeśli wychodzę z opcji do kanału TV (np. POLSAT) a dopiero do STAND-BY to pokazuje prawidłowy czas. No jednym słowem cuda.
Sprawdziłem i to samo jest w v1.16. I dzięki tym postom dowiadujemy się zawsze o czymś nowym, obyśmy tak dalej sobie pomagali. A czy ktoś wgrał już v1.022 ? jak tak to niech się podzieli uwagami.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Również wgrałem 1.022 z 1.020. Bez problemów. Zegar ok ale jak wcześniej pisałem na 1.020 mnie się naprawił. Zauważyłem, że można przy wczytywaniu kanałów wybrać teraz też "wszystko" a przedtem było "tylko darmowe". No chyba, że ja nie sprawdziłem wcześniej. Czy ktoś wie po co "przywracać ustawienia fabryczne"? Potem trzeba wszystko ustawiać na nowo. Chyba, że chodzi o to główne menu ze zmianą języka, które się pojawia po uruchomieniu. Od 1.013 wgrywałem wszystkie kolejne i nigdy nie zmieniało mi moich ustawień.
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2012, o 16:56 przez snykwa, łącznie zmieniany 1 raz.

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

snykwa pisze:Również wgrałem 1.022 z 1.020. Bez problemów. Zegar ok ale jak wcześniej pisałem na 1.020 mnie się naprawił. Zauważyłem, że można przy wczytywaniu kanałów wybrać teraz też "wszystko" a przedtem było "tylko darmowe". No chyba, że ja nie sprawdziłem wcześniej. Czy ktoś wie po co "przywracać ustawienia fabryczne"? Potem trzeba wszystko ustawiać na nowo.
Ja nie przywracam i jest ok. wgrałem Ariva_T65_V1.022.zip i nawet dioda nie miga na zielono. Będę testował dalej.

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

radier pisze: v1.022
mod: updated OSD translations
add: warning when end-user press POWER button during recording
fix: time in stand-by mode when there is scheduled recording event
zmienili również wygląd "wyskakującego" menu przy wznawianiu filmów, teraz jest wybór w pierwszej lini „wznów”, a w drugiej „od początku”, poprzednio w pierwszej lini było „wznow/rozpocznij”, a w drugiej „exit”

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

snykwa pisze:Zauważyłem, że można przy wczytywaniu kanałów wybrać teraz też "wszystko" a przedtem było "tylko darmowe".
Tak było można odkąd wyjąłem Arivę z pudełka. Musiałeś nie zauważyć.

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

A czy wiecie, że w jak ustawicie filtr rodzinny na 18 to będzie menu przezroczyste. Ustawiając można oglądać tv. Ale to już było w v16

Maciekelo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Maciekelo »

Witam,

Przyszedł mi dzisiaj wspominany dekoder. Podłączyłem do tv kablem euro, podpiąłem antenę lecz nie może wyszukać żadnych kanałów. Zrobiłem aktualizację do softu 1.020, ale nic to nie zmieniło. Macie pojęcie czym może być to spowodowane i jak temu zaradzić ? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

No i mam problem menu system rozdzielczość i jak chcę przestawić na 1080i wyskakuje na boku tv zielone tło i jakaś dziwna rozdzielczość to samo jak wciskam wyjście wideo.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

@Maciekelo

Za słaba antena.

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

A u was rozdzielczość można przestawiać w nowym sofcie Ariva_T65_V1.022.zip

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

radier pisze:
snykwa pisze:Zauważyłem, że można przy wczytywaniu kanałów wybrać teraz też "wszystko" a przedtem było "tylko darmowe".
Tak było można odkąd wyjąłem Arivę z pudełka. Musiałeś nie zauważyć.
Dzięki. Nie zwracałem uwagi.

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

jacekkasja pisze:A u was rozdzielczość można przestawiać w nowym sofcie Ariva_T65_V1.022.zip
u mnie zmiana rozdzielczości działa bez problemu, TV podłączony przez HDMI

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

jacekkasja pisze:A u was rozdzielczość można przestawiać w nowym sofcie Ariva_T65_V1.022.zip
Można ale tylko na CVBS. Mam podłączony na EURO więc nie pomogę Ci.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

ja poszedłem po całości i z 1.001 wgrałem 1.022 bez "bridge" od razu wrócił do ustawień fabrycznych(co ciekawe po włożeniu pena przed wgraniem język menu angielski?!)w ustawieniach 720p przestawiłem -wskoczyło 576i iiiii... dalej ni hu hu

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

m@rtops pisze:ja poszedłem po całości i z 1.001 wgrałem 1.022 bez "bridge" od razu wrócił do ustawień fabrycznych(co ciekawe po włożeniu pena przed wgraniem język menu angielski?!)w ustawieniach 720p przestawiłem -wskoczyło 576i iiiii... dalej ni hu hu
zmień wyjście video z RGB na CVBS i będzie hulało (tak już jest od 1.020)

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

robsonbyd77 pisze:
m@rtops pisze:ja poszedłem po całości i z 1.001 wgrałem 1.022 bez "bridge" od razu wrócił do ustawień fabrycznych(co ciekawe po włożeniu pena przed wgraniem język menu angielski?!)w ustawieniach 720p przestawiłem -wskoczyło 576i iiiii... dalej ni hu hu
zmień wyjście video z RGB na CVBS i będzie hulało (tak już jest od 1.020)

No właśnie na 16 ok. na 20 ok a na 22 po ustawieniach fabrycznych jest 720p i jak chce zmienić rozdzielczość na 1080i następuje przesunięcie obrazu i do połowy zielony a na drugiej połowie, obrazu kawałek i muszę przywrócić ustawienia fabryczne i mam znowu 720p
a w menu system wyjście wideo mam RGB i nie mogę przestawić na CVBS bo jak to zrobię to też zmienia rozdzielczość tak samo. CO ROBIĆ może pomoże wgranie "bridge"

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

dzięki hula
"bridge"jest to prawdopodobnie 1.013 (jak podejrzewał Gutek)bo jak wgrałem po 1.022 to zawiesił się wyświetlacz -"boot"-świecił nawet po wyłączeniu

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

jacekkasja pisze: jak chce zmienić rozdzielczość na 1080i następuje przesunięcie obrazu i do połowy zielony
na 12 stronie wątku miałeś cały ekran-już postęp :lol:
ja przestawiłem na CVBS i działa

Zablokowany