FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Krzysiek25 »

mam już ten tuner a antene mam siatkową zwykłą ale jeszcze nie podłączałem

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: don707 »

No to podłącz i sprawdź, wydać pieniądze na nową antenę jeszcze zdążysz.
Na siatkowej ze wzmacniaczem powinno działać bez problemu.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

don707 pisze:edit/ Czytaj Zasady forum
ja mam siatkę bez wzmacniacza (do nadajnika 15-20km mux3 słabsza siła nadawania) nie mogę przestawić bo ustawiona pod analog u rodziców ale i tak mux2 jakość 80% mux3 70-75% tak więc zgodzę się z don707
@krzysiek25
ponowię pytanie o soft

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Krzysiek25 »

@m@rtops fabryczne 001

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

Krzysiek25 pisze:edit/ Czytaj Zasady forum
to dziwne, ja kupiłem przed Tobą i miałem fabrycznie 1.004,

@Krzysiek25 jaką masz date produkcji?

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Krzysiek25 »

Krzysiek25 pisze:@m@rtops fabryczne 001
sorry za pomyłkę zagalopowałem się za szybko i źle spojrzałem wersja 004

Teks

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Teks »

To jest pierwsze moje logowanie.Może się uda.Kupiłem T65 i nie mam wyrobionego zdania.Może szczęśliwie uniknąłem wpadki od innych producentów.Ogólnie Ferguson już znałem od sześciu lat-tunery satelitarne.Dokładność wykonania,to mnie brało..pilot,komunikatywna grafika menu.Z procesorami i pamięcią no różnie,dając szalony rozpęd pilotem można było właściwie każdego zawiesić.Do tematu;mój rejon-katowicki.Kłopoty antenowe kolegów?na tu nie ma mądrego i ja.Można zgłupieć,lub próbować wyciągać wnioski,a propagacja fal radiowo-telewizyjna idzie czasem nie na logikę kojarzenia.To zrozumiałe,że miejsca bardziej szukamy przy oknie(antena pokojowa),lub balkon,dach na zewnętrznej.Wiecie,można się jednak oszukać.Aktualnie u mnie jest tak-Pierwsze piętro,kierunek prosty z okien na zachód,antena taka bzdzina..z przed dwudziestu lat odkurzona jako była pokojowa radiowa.(Dwa ramiona płaskownika aluminium szer-100mm.o długości jednego ramienia około-400mm.O kącie załamania dwóch ramion wobec siebie-150stopni)Nigdy nic analogowo porządnie nie mogłem na telewizji obejrzeć.Dokupiony wzmacniacz z osobnym zasilaniem5-6volt i nastąpił cud.Dwa pakiety czeskie plus trzy pakiety nasze,razem powyżej 30 kanałów łyknął.Znam temat słabego wzmocnienia anteny nadawczej z Kosztowy.Ogólnie powiem,wstyd na dzień dzisiejszy.Takie raczkowanie,to żaden kraj europejski nie przechodził.Może coś dopiszę pózniej,bo sam nie wiem czy logowanie na te forum mi przeszło.Hey

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Teks pisze:edit/ Czytaj Zasady forum
?????rozumiem pierwsze logowanie ale gdzie-pytanie,pomoc,porada,odpowiedź,spostrzeżenie czy coś takiego
nie żebym się czepiał tylko nie wiem do końca o czym chciałeś napisać-czekam na"...Może coś dopiszę później..."
BEZ URAZY!!!

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

Teks pisze:edit/ Czytaj Zasady forum
@Teks ta Twoja wypowiedź nie ma nic wspólnego z Fergusonem ARIVA T65, raczej coś z antenami i wzmacniaczami, więc nie zaśmiecaj forum,

po za tym nie rozumiem sensu tej wypowiedzi,

chwalisz się czy żalisz....

Może zamiast takie bzdury zamieszczać na forum, wyslij list do KRRiT (o tym raczkowaniu)

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

W wielu filmach *.mkv zdarza mi się nie mieć audio. Wynika to pewnie z faktu, że dekoder nie potrafi zdekodować ścieżki DTS i puścić chociażby stereo po SCART czy HDMI bezpośrednio do telewizora. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Z kodekami AC-3 i Vorbis nie ma problemu.

Pewnie nie ma co liczyć na zmianę tego stanu rzeczy?
Pozostaje kupno jakiegoś amplitunera z głosnikami, albo najbiedniej Logitech'a Z-5500.

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: don707 »

Amplituner to w wersji z DD i/lub DTS, a te stereo z to raczej nie mają dekoderów cyfrowych.

Ja tam czegoś nie rozumiem, jak to jest z dekodowaniem dźwięku w stb :?:
Jeśli kanał ma kilka ścieżek do wyboru m.in DTS i takową wybierzemy, to czy stb po S/PDIF po-prostu przesyła bez obróbki to co leci i dopiero amplituner z dekoderem DTS dekoduje sygnał :?:
A problem pojawia się w stb na wyjściu SCART, jeśli nie zdekoduje to będzie cisza, - o to chodzi :?:

Czyli jeśli ktoś ma amplituner z DTS (i nie używa dźwięku po SCART) to problem zgodności tunera stb z DTS go nie dotyczy :?:

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

Dokładnie tak. Przy połączeniu HDMI do zewnętrznego dekodera i ustawieniu w Arivie cyforwego wyjścia w tryb HDMI RAW, ścieżka dźwiękowa jest po prostu przesyłana kablem dalej. Ariva jej nie dekoduje.

Pytanie czy powyższe ustawienie tyczy się tez wyjścia S/PDIF ? Bo jeśli nie to zostaje PCM a wtedy to tylko stereo.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2012, o 15:02 przez radier, łącznie zmieniany 1 raz.

mati.piano

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mati.piano »

Telewizja naziemna w Polsce nie nadaje dźwięku DTS ( i nie zamierza na razie nadawać) "najlepszym" formatem jest DD+ czyli E-AC3 i wszystkie tunery na polski rynek powinny umieć go dekodować. Ariva T65 ma dodatkowo funkcję DTS passthrough, czyli potrafi przesłać niezmieniony sygnał DTS z np. filmu do amplituera.
Czyli w praktyce dźwięk po S/PIDF (lub HDMI) jest przesyłany w RAW'ie jako DD, DD+ lub DTS w zależności od źródła. W softach powyżej 1.013 (ten właśnie soft zawierał eksperymentalną funkcję DTS to PCM - stereo downmix) DTS w ogóle nie jest dekodowany do stereo, więc jeśli film ma w sobie DTS i nie podłączymy po HDMI lub S/PIDF amplitunera to będzie cisza (większość TV nie potrafi dekodować DTS).
Mam nadzieję, że o to chodziło, jeśli nie to sprecyzujcie ;)

P.S. Ja osobiście mam podłączone HDMI do TV i S/PIDF do amplitunera.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

Dzięki za info. A sprawdzałeś ten 1.013 właśnie pod kątem odtwarzania ścieżki DTS po downmixie do stereo prosto na TV z pominięciem amplitunera. Był wtedy dźwięk?
Wiadomo, dlaczego zrezygnowali z tej funkcji w późniejszych wersjach oprogramowania?

I jeszcze chciałbym doprecyzować. Używając opcji HDMI RAW przy połączeniu S/PDIF również leci strumień wielokanałowy?

Pzdr,

mati.piano

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mati.piano »

radier pisze:A sprawdzałeś ten 1.013 właśnie pod kątem odtwarzania ścieżki DTS po downmixie do stereo prosto na TV z pominięciem amplitunera. Był wtedy dźwięk?
Tak był.
radier pisze:Wiadomo, dlaczego zrezygnowali z tej funkcji w późniejszych wersjach oprogramowania?
Nie wiem, aczkolwiek w wersji 1.013 nie działa w ogóle RAW - tzn. leci stereo PCM po S/PIDF i HDMI niezależnie od ustawień - może z tym sobie nie umieli poradzić.
radier pisze:Używając opcji HDMI RAW przy połączeniu S/PDIF również leci strumień wielokanałowy?
W softach od 1.016. wzwyż tak jak pisałem wyżej do ampli po S/PIDF leci niedekodowany DD, DD+ lub DTS.
Ostatecznie po SCART DTS'a nie puścisz, a większość starszych amplitunerów nie ma HDMI tylko S/PIDF, który nota bene jest dedykowany właśnie do przesyłania dźwięku cyfrowego.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Licencja na DTS jest we wszystkich softach T55/65 od wersji 1.001 do 1.013.
Od wersji 1.016 jest nowy kernel i nowe licencje, już bez DTS.

dude88pl

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: dude88pl »

przed chwilą podpiąłem dysk przenośny 500gb do tunera przez rozdzielacz hub i dysk niechce działać (bez huba działa idealnie). Czy to znaczy że wogule nie będzie działać przez hub czy wystarczy że będe miał hub z zasilaniem osobnym i wsio będzie działać?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli to HUB pasywny to prawdopodobnie problem z zasilaniem.
Na HUBie aktywnym powinno działać ok.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

@GUTEK@ pisze:Licencja na DTS jest we wszystkich softach T55/65 od wersji 1.001 do 1.013.
Od wersji 1.016 jest nowy kernel i nowe licencje, już bez DTS.
Rozumiem, że piszesz o DTS w związku z downmixing? Bo passthrough RAW do amplitunera dalej działa. Przy okazji zajrzałem do instrukcji i tam w liście obsługiwanych kodeków jest DTS z downmixing.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Tak chodzi o dekodowanie DTS przez tuner do PCM stereo.
Licencja w starych softach z tego co patrzyłem ma odblokowane wszystko, wmv, rmvb, divx3 i pewnie jeszcze jakieś kodeki.

Zablokowany