FERGUSON ARIVA T65

DVBManiak

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DVBManiak »

czarek333 pisze:tak mam arive t65 nie zmienilem jeszcze opisu o sobie. zauwazylem to od momentu jak kupilem ten tuner nie wspomne ze lekkie ruszenie tunera tez powoduje spadki jakosci az do 10-15% ,,, kabel triset 113 i efka kompresyjna zaciskana nie pomagaja
Spróbuj ścisnąć nieco ten wewnętrzny bolec w gnieździe. Jeżeli słabo siedzi antena w gnieździe, to to pewnie jest przyczyną. Miałem podobny problem z Not Only LV6TMPVR4, ale teraz w Wiwie antena siedzi mocno i wszystko idealnie, nic nie skacze, nawet jak ruszam tunerem.

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

@m@rtops
Dobrze że zamieściłeś taką informację, przynajmniej nieczytający instrukcję się o tym dowiedzieli :)
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2012, o 11:15 przez robsonbyd77, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

czarek333 pisze:tak mam arive t65 nie zmienilem jeszcze opisu o sobie. zauwazylem to od momentu jak kupilem ten tuner nie wspomne ze lekkie ruszenie tunera tez powoduje spadki jakosci az do 10-15% ,,, kabel triset 113 i efka kompresyjna zaciskana nie pomagaja
co do spadków jakości też tak mam tylko że na 1080i trzyma dopiero na 1080p robi jaja na mux3
zaczynam się skłaniać co do teorii że tv macza w tym palce
jeśli masz dobre połączenia to słabym ogniwem jest gniazdo antenowe(ale nie we wszystkich egzemplarzach i nie dotyczy to tylko t65)

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

zgłosiłem ten problem do Fergusona, chociaż u mnie nie występuje.

czarek333

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: czarek333 »

teraz to juz tez mam swoja teorie co do tych spadkow jakosci .... w tv sa do du...y wejscia zmiana polozenia kabla hdmi powoduje skok lub spadek procentowy jakosci az do pikselozy .... :x

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

to nie wina wejścia -tylko prawdopodobnie kabla -miałem kiedyś taki ładny gruby z łamanymi końcówkami-teraz leży bo też jak ruszyło się wtyczką gdzieś zwierał
spróbuj zmienić kabel (10-20zł)chyba że masz to będziesz wiedział od razu

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

powiem tak problem z spadajaca jakoscia wraz ze wzrostem rozdzielczosci jest dziwny, nie spotkalem sie w przypadku t55 ale w przypadku kruger matz 185 u znajomego. Gdy mial rozdzielczosc 1080p jakosc mial 49-55%, a gdy ustawil rozdzielczosc 570p jakosc byla 60-70% i nie przycinalo tak jak na 1080p. Czyzby od rozdzielczosci predkosc transmisji? ze przy 570p mamy transmitowany zalozmy co 2 piksel, a przy rozdzielczosci HD transmitowane 2x to samo dla telewizji SD? Ee nie wiem ;S

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Chyba we wszystkich tunerach na Mstar i Ali tak jest że ustawienie 1080p powoduje niewielkie pogorszenie czułości głowicy (przez co spadek sygnału).
Możliwe że jest to wina że większa transmisja danych powoduje dodatkowe zakłócenia.
Sprawdzał to kolega Speakers_XP, poszukajcie jego postów.

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

@GUTEK@ myślę że nie do końca masz rację pisząc że dotyczy to wszystkich tunerów na Mstar, bo jak wyjaśnić że u mnie nie występują spadki siły sygnału, na każdej rozdzielczości mam tą samą wartość 80%. (no chyba że to przez błąd softu, bo siła spada ale pomimo spadku jest powyżej 80%)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Z tego co czytam (i sprawdzałem) to dla tego tunera 80%=100%. Po prostu masz tak silny sygnał że nawet obniżenie czułości głowicy nie wpływa na spadek sygnału.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Dokladnie, ale ciekawe jest dlaczego zmiana rozdzielczosci zwieksza zapotrzebowanie na dane? czy aby tuner nie powinien automatycznie tego przeprowadzic (SD - skopiowac linie i umiescic po 2 takie same?), bo nie widze sensu zeby sciagac z powietrza 2X to samo co powoduje wieksza podatnosc na bledy.

czarek333

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: czarek333 »

Panowie chce sprzedac arive t65 moze ktos kupi tygodniowy tuner ?? :) zalożylem symetryzator i....dziala na tunerze w tv. troche slaby sygnal (35%) ale jakos daje rade

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Anduraki pisze:Dokladnie, ale ciekawe jest dlaczego zmiana rozdzielczosci zwieksza zapotrzebowanie na dane? czy aby tuner nie powinien automatycznie tego przeprowadzic (SD - skopiowac linie i umiescic po 2 takie same?), bo nie widze sensu zeby sciagac z powietrza 2X to samo co powoduje wieksza podatnosc na bledy.
O jakie dane Ci chodzi?
Tuner odbiera cały czas to samo, kanały w SD w 720x576.

Zmiana rozdzielczości powoduje że scaler w chipsecie przerabia obraz do odpowiedniej rozdzielczości i go w niej wysyła.
Teraz trzeba by poczytać specyfikację HDMI, ile pasma/danych zajmują poszczególne tryby (rozdzielczości). Podejrzewam że 1080i oraz 720p to będzie podobne pasmo. Natomiast 1080p będzie wymagało znacznie więcej, nawet x2.

Gatmar

Edycja filmu .mts

Post autor: Gatmar »

Miałem swoje perypetie z Ariva T65. Zdecydowałem się w końcu odesłać im do naprawy. Nic mnie to nie kosztowało, bo kupowałem w EURO. Myślę, że to mogła być sprawa softu, ale ponieważ dwukrotnie nie odpowiedzieli na moje zgłoszenia, co miałem robić. U mnie na wersji oprogramowania 04 nie działał harmonogram. Problem opisywany już w tym wątku. Uruchamiała się jakaś aktualizacja OAD (?) po czym włączał się program telewizyjny. Chciałem zaktualizować soft, ale nie dało się. W opisie aktualizacji jest informacja, że aktualizacja tylko z dysku FAT a nie NTFS. NIe napisali tylko, że jedynie z FAT16:)W międzyczasie kupiłem drugi dla teściów i wczoraj wgrałem soft 022 (najpierw 013) Wszystko chodzi ok z wyjątkiem rozdzielczości w RGB. Na razie...
To tyle o sprzęcie.
Teraz mam pytanie z innej beczki. Znacie jakiś darmowy program do edycji plików mts? Chodzi mi o docinanie końcówek i wycinanie reklam. Ja oglądam nagrane programy wielokronie i nie bawi mnie przewijanie reklam za każdym razem.
No i konwersja do formatu strawnego dla odtwarzacza DVD.
Czy wielkość nagranego pliku zależy od ustawionej rozdzielczości? (720, 1080).

czarek333

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: czarek333 »

Juz naprawilem swoja instalacje.... wywalilem wzmacniacz , dalem symetryzator , ferguson nie znalazl kanalow natomiast tv tak ! . Fakt ze tylko sila sygnalu 35% ale caly dzien chodzi i daje rade , ariva poszla na allegro a zaklocenia w cholere :) tak wiec tv ma lepsza glowice jednak .Powodzenia panowie.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

Poćwicz.

Od dawna nie jest tajemnicą, że głowice montowane w TV są lepszej jakości niż te jakie można znaleźć w tunerach z segmentu cenowego do którego należy Ariva.

Także krzyż na drogę i cieszymy się razem z tobą, że nas opuszczasz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

bardzo "PANA" przepraszamy za chęć do pomocy w usterce :(
tylko dlaczego taki rozgarnięty "geniusz" szukał pomocy u TAKICH fachowców :?:

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

przepraszam kol. z forum-nie chcę zaczynać nowego wątku -admin wybacz
czy jest takie urządzenie abym mógł u rodziców odtworzyć nagranie z PVR a nie tarabanić się z całym dekoderem (coś w przyzwoitej cenie(jeśli jest takie cudo) -nie dvd z usb tylko sam odtwarzacz zawartości pena
z góry dziękuję

mati.piano

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mati.piano »

Jest tego od groma, jeśli dobrze Cię rozumiem. Ja sam do niedawna korzystałem z czegoś takiego: http://www.wdc.com/pl/products/homeente ... iaplayers/ - tylko dużo starszej wersji, właściwie pierwowzoru (z przed 5 lat). W tej chwili niemal każda firma produkująca sprzęt komputerowy/multimedialny ma coś takiego w swojej ofercie, nawet Ferguson: http://www.ferguson-digital.eu/pl/produ ... ze-hd.html.
Musisz po prostu trochę poszukać, żeby znaleźć coś co będzie ci odpowiadało.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

wielkie dzięki :P
teraz wiem czego szukać
zamykam temat
edit
myślałem że to będzie w okolicach 50-70zł :o
już szybciej sprezentuję ojcu t65 lub którąś wiwę :lol:

Zablokowany