FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

jak najbardziej - zwłaszcza jeśli łapie z odbicia :oops:

waldzio21

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: waldzio21 »

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania 1.055
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 1.055.zip/
Testował ktoś już? Opłaca się instalować?

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fred »

Nieświeża informacja. Dwie strony temu w poście z 1 listopada była o tym mowa.

waldzio21

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: waldzio21 »

Przepraszam nie zauważyłem

BooE

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: BooE »

waldzio21 pisze:Pojawiła się nowa wersja oprogramowania 1.055
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 1.055.zip/
Testował ktoś już? Opłaca się instalować?
instalowałem.... odnalazły się napisy do filmów które brakowało wcześniejszej wersji T65_20120705_V1.044 (nie widział plików txt.....

T65.... używam go do kablówki i po zainstalowaniu nowego softa wyszukuje wszystkie kanały telewizyjne ale nie zapisuje wszystkie. przy szukaniu wyskakuje 69 kanałów ale po zapisaniu jest 49.... brak 20 kanałów... nie wiem czy tylko u mnie tak się dzieje czy ktoś też to zauważył u siebie....?????

chyba wrócę do starszego softa.... wytrzymam bez napisów i poczekam na nowszego softa.... ;)
Ostatnio zmieniony 11 listopada 2012, o 10:49 przez BooE, łącznie zmieniany 3 razy.

Kubunia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Kubunia »

Napisy zostały poprawione już w wersji softu 1.049. Przywracałeś ustawienia fabryczne po aktualizacji?

bopich

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: bopich »

m@rtops napiałeś "4 - tak - jest możliwość zasilenia wzmacniacza antenowego ale TYLKO napięciem 5V"

jak to zrobić

BooE

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: BooE »

Kubunia.... wgrywałem 1,049 ale nie widzi polskich znaków jak ć, ż, ą, ę itp... a 1,055 już jest oki... ale gubi kanały...

Kubunia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Kubunia »

@bopich żeby zasilić wzmacniacz wprost z dekodera napięciem 5V wchodzisz w menu/instalacja/zasilanie ant. - wł.
Pamiętaj jednak że większość wzmacniaczy do prawidłowego działania potrzebuje 12V i nie zawsze działają na 5V.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

oraz aby nie testować - wyłączając zasilacz i zostawiając wtyczkę z separatorem :oops:
należy założyć "zwykły" wtyk antenowy ;)
wgrywałem 1,049 ale nie widzi polskich znaków jak ć, ż, ą, ę itp...
nie wprowadzaj w błąd :x
http://youtu.be/Qa1o51wOGpk
jest to soft do t65 pomimo wyświetlania się w "info" modelu t55 ;)

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

BooE pisze:Kubunia.... wgrywałem 1,049 ale nie widzi polskich znaków jak ć, ż, ą, ę itp... a 1,055 już jest oki... ale gubi kanały...
Po pierwsze m@rtops i Kubunia mają rację a po drugie 1.055 nie gubi żadnych kanałów. Mam go wgranego jak tylko wydali i nic mi jeszcze nie zgubił.

RomB

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: RomB »

pablos pisze:Witajcie,

czy po aktualizacji softu do najnowszego tj. Ariva_T65_V1.055 nie macie problemów z sortowaniem kanałów? Ja ustawiam sobie listę kanałów wg. własnego uznania, ale po każdym uruchomieniu urządzenia lista sortuje się wg. bliżej nieznanego mi klucza (zawsze tak samo, że pierwszy jest Polsat itd.).
Ostatnia wersja softu, która u mnie nie gubi kolejności kanałów to 1.044

-- połączono
snykwa pisze:
BooE pisze:Kubunia.... wgrywałem 1,049 ale nie widzi polskich znaków jak ć, ż, ą, ę itp... a 1,055 już jest oki... ale gubi kanały...
Po pierwsze m@rtops i Kubunia mają rację a po drugie 1.055 nie gubi żadnych kanałów. Mam go wgranego jak tylko wydali i nic mi jeszcze nie zgubił.
A jednak gubi. U mnie dokładnie tak samo jak u kolegi. Zapewne chodzi o kanały z kablówki (skoro jest ich 69). Rozwiązanie - wgraj soft 1.044. Również będzie pamiętał kolejność sortowania.

Trzeba koleżanki i koledzy rozróżnić sytuację gdy ktoś używa tunera do odbioru "z anteny" a co innego gdy odbiera "z kabla".
W pierwszym przypadku będą to 2 czasem 3 kanały (15 programów) do odbioru i wtedy rzadko zdarzy się sytuacja, że tuner zgubi kanał.
Przy odbiorze z kablówki tych kanałów jest do 20 (70 programów) i wtedy takie "zgubienie" kanału może wystąpić znacznie częściej.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

a jak w takim przypadku (kablówka) zachowuje się "auto aktualizacja? :oops:

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: seba133 »

Kolega m@rtops ma dużo racji. Z pewnych względów nie należy winić softu i tyle.

RomB

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: RomB »

m@rtops pisze:a jak w takim przypadku (kablówka) zachowuje się "auto aktualizacja? :oops:
Oczywiście działa.
Po odświeżeniu kanałów tracimy sortowanie.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

RomB pisze:
pablos pisze: A jednak gubi. U mnie dokładnie tak samo jak u kolegi. Zapewne chodzi o kanały z kablówki (skoro jest ich 69).
Ale żeście się uparli z tym 69. 69 to macie pozycję łóżkową. Jakie kanały z kablówki? Ariva T65 jest tunerem/dekoderem DVB-T a w tej formie kablówki nie nadają. Jeżeli coś wam ściąga z kablówek to tylko dlatego, że kablówki zaczęły wpuszczać muxy do siebie, głównie pod klientów, którzy mieli wykupioną telewizję analogową. Nie wiem czy nakazuje im to ustawa UKE i KRT czy robią to z czystej przyzwoitości.
Odnośnie liczby kanałów - na chwilę obecną mamy 3 muxy, na każdy mux przypada max 8 kanałów (w przypadku HD jest jeszcze mniej). Więc teoretycznie możecie odbierać 24 kanały max.
Dekoder podczas wyszukiwania kanałów informuje, że znalazł ich więcej, dlatego, że pochodzą one z różnych nadajników. Na koniec dekoder wstawia na listę tylko te, które się nie powielają i mają najsilniejszy sygnał. Ich duplikaty z innych nadajników nie lądują na liście bo i po co? Wszystkie firmware T65 zachowywały się identycznie. Identycznie zachowuje się także mój telewizor Panasonic Viera. Nie ma sensu mieć 240 kanałów, każdy z 9-krotnym duplikatem.

Kubunia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Kubunia »

zygciu pisze:69 to macie pozycję łóżkową
Dobry tok rozumowania ;)

A tak poważnie to kolega zygciu ma rację. To nie jest dekoder do odbierania kanałów z kablówki tylko naziemnej telewizji cyfrowej. Może operator kablówki często coś zmienia w instalacji i dlatego macie problemy. Do kablówek są inne tunery niż Ariva T65.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

RomB pisze:Oczywiście działa.
Po odświeżeniu kanałów tracimy sortowanie.
u mnie jeśli coś "ferdkowi" nie pasuje pojawia się komunikat
wykryto nową listę kanałów
czy zastąpić istniejącą listę nową?
[ok]tak,[back]nie
naciskam "back" i lista pozostaje bez zmian :D

sirmike1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sirmike1 »

Witam,

Przymierzam się do kupna Ariva T65 bo tak czytając o róznych dekoderach to w sumie chyba
nic lepszego nie da sie kupić za takie pieniądze.
Ale mam do Was póki co jedno pytanie.
Czy chcąc podłączyc dekoder do monitora LCD z głośnikami wbudowanymi (okropnie ciche) po HDMI (będę miał i obraz i dźwięk
w monitorze) mogę jednak wyprowadzic dźwiek z dekodera na wieżę, która ma AUX po 2 czinczach (wejście analogowe dźwięku).
Bo z tego co się orientuję Ariva ma cyfrowe wyjście coaxialne.....a moja wieża nie ma tego złącza.....
Gdzieś czytałem że można z EURO/SCART wyprowadzić dźwięk na czincze (kanał L i P) ale rozumiem że tylko wtedy gdy równiez wizja jest wyprowadzona z EURO i podłączona do monitora po EURO/Czincz??

Prosze o radę.

P.S. Acha...monitor nie ma wyjścia dźwięku ani wyjścia słuchawek

Kubunia

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Kubunia »

Możesz spokojnie podłączyć monitor przez HDMI a wieżę przez EURO. Dźwięk jak i obraz są równocześnie przesyłane na dwóch wyjściach. Na Allegro po wpisaniu w szukajce "euro chinch" wyświetli Ci się masa przejściówek, kabelków i innych cudaków przez które podłączysz wieżę do EURO złącza.

Zablokowany