FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

to by wskazywało na tv HDready oraz ustawioną rozdzielczość 1080p - naciśnij parę razy "exit" (F2) aby wyjść z ewentualnych funkcji a następnie zmień rozdzielczość (F3) - tv powinien zobaczyć dekoder :oops:

proffi

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: proffi »

m@rtops pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.

Dziękuje bardzo za rade twardy reset , z kabla HDMI / HDMI na euro / scart ,nowy soft i smiga jak nowy .jeszcze raz dzięki

CZŁOWIEKU JESTEŚ WIELKI SZACUN M@RTOPS :P

m0ck
Posty: 25
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 13:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: 1T1Q

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m0ck »

Czy są jakieś informacje co do odtwarznia .dts w kolejnych softach?
Podobno soft v13 czyta ten format, dlaczego w nowszych softach zrezygnowano z tego?
radier pisze:Nie ma i nie będzie. Kwestie licencyjne.
A czy jest jakiś alternatywny soft/nieoryginalny, w którym napisy wyglądałyby jak w sofcie v058 i który odtwarzłby .dts?

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: radier »

Nie ma i nie będzie :lol:

Valar

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Valar »

Witam,

Problem już się przewijał w tym forum, padły pytania, lecz nie zauważyłem bądź nie padło wytłumaczenie/rozwiązanie, a obiecałem mej teściowej :) że się wypytam :)

Otóż chodzi mi o nagrywanie. Jest jakiś sposób, jakikolwiek by móc nagrywać na HDD i jednocześnie oglądać programy na tym samym mux-ie co nagrywanie ?

Zaznaczam, że jestem :mrgreen: w tych sprawach.

Pozdrwaiam i dziękuję za chwilę uwagi ;)


P.S.
-Co oznaczają odrosty u blondynki :?:
-Że mózg się jeszcze broni :lol:

kosmita

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kosmita »

Witam
mam ten tuner od dawna ale właśnie nie dawno nie wiem czy wina leży po stronie tunera czy po stronie nadawców
Otóż z początku miałem wszystkie kanały natomiast nie dawno zniknęły kanały takie jak: TVP2 HD, TVP Historia, Kultura, Polonia i teraz TVP1 (HD dziala) NAPISANE: BRAK SYGNAŁU
czy to po mojej stronei wina czy po nich?

jak to naprawic?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Valar pisze:Jest jakiś sposób, jakikolwiek by móc nagrywać na HDD i jednocześnie oglądać programy na tym samym mux-ie co nagrywanie ?
tak - włączyć nagrywanie i oglądać kanały z tego mux-u :lol:
jeżeli zaś chodzi o oglądanie innego mux-u - niestety , musi być dekoder "dwugłowicowy" a T65 do nich nie należy :cry:
kosmita pisze:NAPISANE: BRAK SYGNAŁU
może po ostatnich wyłączeniach przeniesiono mux 3 na inny kanał? :?
przeszukaj ręcznie ;)

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

Valar
Podczas nagrywania wciśnij OK i wybierz z listy program do oglądania.

Valar

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Valar »

m@rtops pisze:
Valar pisze:Jest jakiś sposób, jakikolwiek by móc nagrywać na HDD i jednocześnie oglądać programy na tym samym mux-ie co nagrywanie ?
tak - włączyć nagrywanie i oglądać kanały z tego mux-u :lol:
jeżeli zaś chodzi o oglądanie innego mux-u - niestety , musi być dekoder "dwugłowicowy" a T65 do nich nie należy :cry:
m@rtops dzięki Ci, że dodałeś tą drugą możliwość :roll: , bo o nią chodziło : :mrgreen: i pewnie nie ma nic sensownego z dekoderów "dwugłowicowych" zważywszy na Twą reakcję końcową :?:

grzesk511 aj aj Sir ;)

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

:roll:
Valar pisze:Jest jakiś sposób, jakikolwiek by móc nagrywać na HDD i jednocześnie oglądać programy na tym samym mux-ie co nagrywanie ?
Valar Pytałeś to odpowiedziałem, Sir ;)

messer

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: messer »

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem dekodera ariva t65, jak dotąd nieszczęśliwym. Jakkolwiek jestem zadowolony z funkcji jakie ma to magiczne pudełko, o tyle już drugi raz mam z nim problem. Na samym już początku tuż po zakupie przestał kompletnie działać pilot, praktycznie z dnia na dzień (nie, nie była to kwestia baterii...). Dekoder został wymieniony na nowy bo podobno odbiornik sygnału z pilota był wadliwy czy coś takiego. Ok. Wszystko grało.

Jednak od czasu do czasu chciałem obejrzeć jakiś film z pendrive-a. Niestety, praktycznie za każdym razem po około 1h filmu napisy po prostu wyłączają się i nic nie jest w stanie ich przywrócić. Dla danego filmu zawsze o tym samym czasie wyłączają się napisy, niezależnie od formatu pliku tekstowego, czy jest to str czy txt czy jakiś inny, oraz niezależnie od tego co włączę w menu "napisy" podczas oglądania filmu. Napisów po prostu nie ma od pewnego czasu i koniec. Dodam, że plik tekstowy jest cały ;) Poza tym to coś występuje na wielu filmach.

Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem?

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Miałem podobny problem parę razy. Z tym, że napisy ginęły w różnych czasach ale dla danego filmu - zawsze w tym samym czasie. Okazało się, że napisy nie były w kodzie "ansi". Po zmianie jak ręką odjął.

5zeta

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: 5zeta »

Jeśli masz problem z napisami, to zaktualizuj oprogramowanie do najnowszej wersji i przywróć ustawienia fabryczne. Pamiętaj tylko, że wtedy nie będziesz mógł odtwarzać filmów DTS. Zobacz też, czy napisy są kodowane w ANSI

messer

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: messer »

Dzięki Panowie, pomogło. Sądziłem że UTF-8 jest uniwersalnym kodowaniem dla wszystkiego dzisiaj, widać nie ;)
Zmiana na ANSI załatwiła sprawę

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

herman83 pisze:... Na kompie widzę obraz sbs i napisy po obu stronach, niestety arriva nie wyświetla wogóle napisów. Gdzie popełniłem błąd skoro w specyfikacji Obsługiwane formaty napisów:
SRT (SubRip)
SMI (Sami)
SUB (MicroDVD)
SSA (Sub Station Alpha)
TXT (MPL2, MicroDVD, SubRip, Sami, Sub Station Alpha, częściowo TMPlayer)
cześciowo VobSub (IDX)
SRT, SMI, SUB, SSA (w szczególności) i TXT - obsługa tylko w postaci czystego tekstu - bez rozróżniania czcionek, kolorów i położenia na ekranie. Bez tagów formatujących. Co najwyżej wykrywa ile ma być wierszy.
VOBSUB IDX - nie obsługuje, nie istotne co napisali w instrukcji. Być może jest jakiś kod w programie Arivy odpowiedzialny za IDX ale mnie się nie udało zmusić go do pracy - podobnie jak tobie.

puzon

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: puzon »

Witam panowie:) Mam dokładnie ten sam problem co kosmita, tzn. działało bardzo dobrze, jakość sygnału na poziomie 80% bez przerwy i jakiś tydzień temu znikło, tuner wyświetla brak sygnału...wie ktoś o co chodzi? problem dotyczy kilkunastu moich znajomych, którym poleciłem owy tuner (arriva t65), tylko co dziwne bo mam taki sam tylko nieco starsze wydanie i wszystko pięknie działa...

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Sprawdź tuner któregokolwiek z kolegów u siebie - mniemam że twój u Ciebie działa - i jak nie działa to dział reklamacji zaprasza. W nowszych wersjach prawdopodobnie jest inny moduł głowicy. Możesz jeszcze zrobić przywrócenie do ustawień fabrycznych, ale wątpię, aby to pomogło.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

być może była jakaś przerwa konserwacyjna i po włączeniu dekodera w trakcie zgubił on ustawienia - ty może nie włączałeś to masz wszystko w porządku (dekodery są czułe na wszelkie zmiany w sygnale) :oops:
proponuję ponowne "wyszukiwanie ręczne" bo być może na którymś z nadajników zwiększono moc i dekoder może mieć problem z dodatkowym sygnałem tego samego mux-u :roll:

ron

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: ron »

Witam, którą wersję softu wgrać, aby obsługiwał DTS i jednocześnie miał poprawną obsługę napisów ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

wybór niewielki - soft v1.013 :D - nie wiem jak w nim wygląda sprawa napisów (nie używałem) :roll:

edit
mam pytanie do użytkowników - zaskoczyło mnie pytanie kol. z innego tematu - "czy w T65 jest odtwarzanie losowe MP3 :?: " - sprawdziłem i nie widzę :roll:
choć mam wrażenie że chyba kiedyś w dawniejszym sofcie to było :roll:
może ktoś potwierdzić lub napisać jak jest faktycznie bo sam nie używam ;)

Zablokowany