FERGUSON ARIVA T65

kolejorz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kolejorz »

Mam problem z tym dekoderem. Pozmieniali teraz na Chorągwicy kanały. Chciałem przestroić z kanału 48 na 50 więc wszedłem w wyszukiwanie ręczne i po wybraniu k50 dałem szukaj pokazało się zapisywanie ale dalej brak sygnału (k48 to akurat mux3) sprawdziłem co jest grane i dalej widzę że jest zapisany stary kanał 48. Pousuwałem wszystkie kanały z tej częstotliwości czyli z k48 i dałem wyszukiwanie ręczne ponownie. Znów pojawiło się zapisywanie ale kanały się nie pojawiły. Jeśli daje automatyczne wyszukiwanie to znajduje mi kanał który ma pikseloze zamiast wybrać ten o dobrej jakości a w mojej okolicy dobrze działa na innych dekoderach. Mam to na paru tych dekoderach. Czy ktoś miał taki problem i wie jak se z nim poradzić? Ten dekoder nie sugeruje się jakościom sygnału ale widzę że wybiera kanały o najniższej częstotliwości.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kris_s8 »

Ja miałem coś podobnego dzisiaj z trzema po zmianie częstotliwości z 57 na 50 kanał. Po półgodzinnej zabawie pomogło zresetowanie do ustawień fabrycznych i zacząć wyszukiwanie ręczne od 50 kanału.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

kris_s8 pisze: pomogło zresetowanie do ustawień fabrycznych
to jest najlepsze posunięcie
kolejorz pisze:Jeśli daje automatyczne wyszukiwanie to znajduje mi kanał który ma pikseloze zamiast wybrać ten o dobrej jakośc
może być tak że masz wzmacniacz a po wył analogu moc wszystkich mux-ów wzrosła co może powodować przesterowanie sygnału - pikseloza , chwilowy zanik sygnału
przywróć "ustawienia fabryczne" - wyjdź "exit" do "menu" i na "szukaniu ręcznym" ustaw kanały 23,25,50 - jeżeli będą problemy z odbiorem (jak w/w) to do poprawy instalacja antenowa ;)

kolejorz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kolejorz »

Ten sposób zadziałał. Antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA 177 w odległości 34km od chorągwicy wszystkie kanały działają dobrze poza 50 na którym jest pikseloza i sygnał skacze. Czy możliwe że wzmacniacz z silny? Chociarz przed zwiększeniem mocy też było podobnie a nie było problemów z odbiorem kanału 64 818Mhz

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: kris_s8 »

Tak, możliwe. Zamiast wzmacniacza wsadź symetryzator a koło telewizora załóż zwykłą wtyczkę (bez zasilacza)

Galactor

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Galactor »

Witam

Czy da się jakoś zmienić aby nagrywany przez tuner materiał był nagrany w progressive, a nie w interlaced?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

nie - tuner nagrywa "surowy" strumień jaki do niego dociera ze wszystkimi dodatkami (napisy,telegazeta oraz dodatkowe ścieżki audio) :oops:

Galactor

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Galactor »

Czyli to co nadają MUX'y jest po prostu nadawane z przeplotem i tyle?
Chodzi o kompatybilność z CRT?

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Kpc21 »

CRT i tak wyświetla to co mu tuner poda, program mogą nadawać nawet w 1080p, a tuner to przetworzy tak, by telewizor był to w stanie wyświetlić.

Bardziej chodzi o oszczędność pasma. Przeplot to 2 razy mniej danych do przesłania.

1080p w DVB-T się nie spotyka, ale 720p już teoretycznie może się pojawić (choć z tego co pamiętam, Emitel nadaje w 1080i, czyli z przeplotem).

asiun32

ariva t65 nagrywanie

Post autor: asiun32 »

Witam mam problem - mam tv samsung i chciałabym podłączyć nagrywarkę DVD panasonic DMR EH 57 za pomocą dekodera ariva T65.Nie wiem co zrobić z kablami żedy można było nagrywać filmy z tv cyfrowej

grzesk511

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: grzesk511 »

asiun32
Wszystko jest w instrukcji do DVD (strona 15),
jeśli ją zgubiłeś to poszukaj w google (znalazłem na chomikuj)
Podłącz kablem euro dekoder do DVD (dolne gniazdo euro).
Jeśli TV ma 2 wejścia hdmi to do nich dekoder i DVD, jeśli TV ma tylko euro to wyjście euro przy DVD jest wyżej.

leciwy

Ferguson T65 źle działa PVR

Post autor: leciwy »

Nowy (2tygodnie) Ferguson T65 PRZESTAŁ NAGRYWAĆ. Po wymianie oprogramowania 056 na 058 nagrywa, ale po zakończeniu nagrywania nie wyłącza dekodera. Czy jest jakieś rozwiązanie?
Czy jest możliwość wymiany systemu operacyjnego dekodera aby uzyskać niezawodność działania sprzętu?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Co znaczy przestał nagrywać?
Po aktualizacji przywracałeś ustawienia fabryczne?
Oczywiście że możesz wgrywać różne wersje oprogramowania.

leciwy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: leciwy »

"przestał nagrywać" -znaczy dosłownie. Po ustawienie harmonogramu nagrywania nie uruchamiał procedury, po zmianie oprogramowania realizuje częściowo, po zakończeniu nagrywania nie wyłącza dekodera, tzn. nie przełącza w stan czuwania. Oczywiście przywracałem ustawienia fabryczne.
Dla mnie nieco denerwująca sprawa, nowy dekoder przestał poprawnie realizować procedurę zaprogramowanego nagrywania po 2 tygodniach użytkowania, a pochodzi on z wymiany gwarancyjnej na nowy egzemplarz - poprzedni zaczął podobnie się zachowywać "dopiero" po miesiącu bezbłędnej pracy.
Telewizor odbiera na wbudowanym dekoderze, Fergusona kupiłem, aby korzystać z funkcji PVR - nagrywanie, która na drugim egzemplarzu nie działa poprawnie. Stąd pomysł, czy poza aktualizacją można wymienić system operacyjny.
Mam również STB Ferguson 102 Cable, tam w razie problemu aktualizacja wgrana przez łącze RS
przywraca system do stanu, w jakim wyszedł z fabryki, czego nie daje się uzyskać przywracaniem ustawień fabrycznych ani aktualizacją przez USB.
T65 nie ma opcji aktualizacja przez RS232. Czy jest sposób doprowadzenia funkcji PVR do stanu pełnej sprawności ????

frantic

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: frantic »

Witam wszystkich.
Podobny temat napisałem w temacie URZ0083Q, proszę o wyrozumiałość :)

mianowicie zastanawiam się które urządzenie wybrać. Na oku mam Cabletech URZ0083Q oraz Ferguson Ariva T65.

To na czym mi zależy to :

Odtwarzanie plików divX oraz BRRip (avi.mkv itp najpopularniejsze) oraz bezproblemowe odtwarzanie polskich napisów do nich.

Kwestie programów TV, EPG, telegazety i innych takich W OGÓLE mnie NIE INTERESUJĄ :)

Które z tych urządzeń biorąc pod uwagę powyższe wybralibyście ?

Z góry dzięki za odpowiedź .

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Jarosław Bałuka »

Jeżeli zupełnie nie interesuje Cię DVB-T to raczej wiedzy szukaj na innym forum, tu rozmawiamy tylko o sprawach związanych z naziemną tv cyfrową więc posty nie związane z tematem forum będą potraktowane jako spam.

Martinus
Posty: 2
Rejestracja: 2 czerwca 2013, o 16:43
Odbiornik: ferguson ariva t65
Instalacja antenowa: antena zewnętrzna
Nadajnik - obiekt nadawczy: łomża

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Martinus »

Proszę o pomoc.
Korzystam z Fergusona Aria T65 wraz z pilotem RCU240. Do niedawna dekoder był podłączony przez HDMI do płaskiego TV, w tej chwili podłączyłem go przez złącze EURO do zwykłego telewizorka. Niestety nie mam obrazu ani podglądu menu dekodera.
Proszę o "łopatologiczne" wyjaśnienie jak zresetować na ślepo dekoder do ustawień fabrycznych, ew. ustawić go na wyjście przez eurozłącze.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

leciwy pisze:Po wymianie oprogramowania 056 na 058 nagrywa, ale po zakończeniu nagrywania nie wyłącza dekodera. Czy jest jakieś rozwiązanie?
ustaw w "menu" - "pamiętaj ostatni tryb" na "wł" - powinno pomóc ;)

@Martinus
powinno odbierać bez problemu :?
dekoder puszcza sygnał na wszystkie wyjścia więc sprawdź kabel lub (jeśli są) zmień gniazdo "euro" w tv :?

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: cignacy »

@Martinus
Spróbuj naciskać w kilkusekundowych odstępach F3. Może być ustawiony NTSC, a nie każdy telewizor to obsługuje.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Kpc21 pisze: Bardziej chodzi o oszczędność pasma. Przeplot to 2 razy mniej danych do przesłania.
nie prawda, przeplot zużywa tyle samo pasma co progresive, bo w progresive masz załóżmy 1920x1080 x 25 fps a w interlaced 1920x540 x50 fps, kalkulacja prosta, po przemnożeniu tych wartości w czystym rgb wychodzą identyczne wartości. Zdaje mi się, że po zastosowaniu kompresji mpeg4 nawet progressive będzie oszczędniejszy ze względu na kompresję podobieństw(wektorów ruchu) - większa efektywność w stosunku do kompresowania co drugiej linii osobno.

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV

Zablokowany