FERGUSON ARIVA T65

foltyk2

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: foltyk2 »

heY, dzięki za podpowiedz. Rozważałem to ale jest pewien mankament, mianowicie w sony oprócz 1xSCART mam wprawdzie cinch i gniazgo do słuchawek ...ale z przodu tv. Taki kabel przed tv nie wygląda najlepiej, ale zawsze to jakieś wyjście. Zawsze lepszy dzwięk z głośników kina domowego niż z telewizora.

W soniaczu mam jedno wejście SCART ale używam takiego rozłącza SCARTx3 ( http://nokautimg1.pl/p-88-74-8874a7626b ... xscart.jpg ) do którego mam podłączonego Panasonica i konsole PS2 a teraz i tuner T65;) Choć przez jakiś czas się męczyłem z przełączaniem kabli pchając się za tv, póki nie zainwestowałem paru złotych;)

No ale dzięki za odpowiedz. Wiesz może jak jeszcze wypadnie jakość audio przy podłączeniu takim jak zaproponowałeś? Tzn co wg Ciebie lepiej wypadnie- podłączenie przez wyjście słuchawkowe czy cinchami? Gdzieś czytałem że po podłączeniu przez wyjście słuchawkowe dzwięk był wytłumiony/ "za cichy"...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

szczerze to - nie wiem jak to wypadnie z głośnikami "kina" - teraz ze scart "wyciągam" audio na słuchawki (jak żona "lulu" :D ) - w każdym razie dźwięk może być cichy ale to już zależy jak go wzmocni kino - zauważ że musisz podgłośnić tv ponad normę aby z t65 dźwięk był na przyzwoitym poziomie :roll:
foltyk2 pisze: Taki kabel przed tv nie wygląda najlepiej, ale zawsze to jakieś wyjście.
daj taką drugą przejściówkę do rozdzielacza scart i wtedy połącz "cinchem" ;)
-tylko aby miał przełącznik "wejście/wyjście" sygnału :oops:

edit
można i tak
Obrazek

mostowy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mostowy »

Witam, mam swoją arive t65 ponad pół roku, softa nie zmieniałem, jest to v1.026. Mój problem polega na tym, wrzuciłem sobie film ma pena 4gb, 3h:55min, 1,37GB, pen sformatowany pod ntfs, i ten film mi się nie odtwarza, pisze inicjalizacja i znowu wchodzi do menu z wyborem filmu. Wrzuciłem inny żeby sprawdzić, 700mb, działa poprawnie. Dodam ze oba są w formacie AVI

Pisownia!!!

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Formatów AVI jest wiele rodzajów. Film może zawierać kodeki których ariva nie odbiera. Też mi się zdarza. Konwertuję wtedy film Total Video Converterem na xvid avi i nie ma problemów.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Format AVI jest jeden (co najwyżej są podwersje) i jest to kontener / zbiornik na materiał wideo i audio. Reszta jak piszesz.
Generalnie AVI się mocno spopularyzowało gdyż filmy kodowane DIVX / XVID zapisywane były w tym kontenerze.

foltyk2

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: foltyk2 »

m@rtops dzięki za wszystkie podpowiedzi. Wczoraj poszperałem po szufladach- znalazłem kabel audio z cinchami i "pożyczyłem" sobie od konsoli PS2 do testów taki właśnie adapter SCART z wejściami na cinch (jak niżej w linku)

http://www.sklepwideo.pl/images/przejsc ... _rca_2.jpg

Wyprowadziłem przez adapter cinche do kina i puściłem przez niego jeszcze SCART z t65- zadziałało:D Wygląda nieźle, nie mam zbędnych kabli z przodu tv. Ustawiłem aux na kinie i z głośników popłyneła muzyka;) Dziwięk jest przyjemny dla ucha, działa wszystkie 5 głośników (dzwięk jest zdublowany, ale czysty i wyraźny) oraz subwoofer. Słychać wyraźną różnice, porównując z dzwiękiem z głośników tv. Szczególnie fajny efekt słychać oglądając kanały muzyczne;)

Pozdrawiam wszystkich

aha, zapomniałbym- dzwięk w tv mam wyciszony do zera, dzwięk w t65 na max, jedyne czym reguluje głośność to pilot od Panasonica. Nic nie szumi i nie trzeszczy;)

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

zygciu pisze:Format AVI jest jeden (co najwyżej są podwersje) i jest to kontener / zbiornik na materiał wideo i audio. Reszta jak piszesz.
Generalnie AVI się mocno spopularyzowało gdyż filmy kodowane DIVX / XVID zapisywane były w tym kontenerze.
Dokładnie jak piszesz. Dobrze myślałem-źle napisałem.

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

Witam!!!

Nie wiem czy nie powtórzę tego tematu, który być może już był. Niestety nic na temat mojego problemu nie mogłem znaleźć ani tu ani na Google.

A więc do rzeczy..Kupiłem pod koniec ubiegłego roku Arive T65. Ogólnie byłbym z niego zadowolony, gdyby nie fakt ze nie czyta mi filmów .mkv, a dokładniej nie ma w nich dźwięku. Nie wiem czy to wina jest oprogramowania czy też mojego TV a może podłączenia..bo nie wydaje mi się, żeby było coś nie tak w ustawieniach. Soft mam najnowszy: V1.058 pobrany z oficjalnej strony Fergusona. Odbiornik podłączony mam przez HDMI a TV jest firmy Samsung.

Czy mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać ten problem..bo nie mogę nigdzie na ten temat wyszukać w necie...a moja Ariva ma zaledwie 3 m-ce i nie mogę z niej w pełni korzystać, co bardzo mnie irytuje.

Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

rafik pisze: Odbiornik podłączony mam przez HDMI
jeżeli dźwięk jest w DTS jedynym rozwiązaniem jest to z poprzedniej strony
ale spróbuj przestawić w "menu" w opcji "wyjście cyfrowe audio" na "PCM,Hdmi PCM" wtedy dekoder "puści" po hdmi dźwięk stereo ;)

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

m@rtops pisze: "PCM,Hdmi PCM"
Niestety nie mam takiej takiej opcji w ustawieniach :/

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

daj "RAW,Hdmi PCM" - pierwsze i tak dotyczy wyjścia "coaxial" ;)
"RAW" - oryginalna (surowa) ścieżka
"PCM" - na wyjściu ścieżka stereo
możesz dać samo "PCM" będzie stereo na obu wyjściach ;)

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

m@rtops pisze:możesz dać samo "PCM" będzie stereo na obu wyjściach ;)
Własnie PCM miałem od początku ustawione. I na tym ustawieniu nie działał dźwięk. Na RAW, HDMI, PCM też nie ma dźwięku. Ja już nie wiem o co chodzi :/ czy to coś nie tak z moja Ariva czy coś nie tak z TV. Głupieje już od tego, że nie mogę tego zrobić. Zapomniałem dodać, że większość filmów, które mam w formacie .mkv są od 4,36 wzwyż.

P.S.

Czy mógłbyś zrobić zdjęcia wszystkich ustawień ze swojego odbiornika i podesłać mi je jakoś, wtedy będę mógł je porównać ze swoimi ustawieniami. Z góry wielkie dzięki.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Większość filmów w mkv ma dźwięk DTS, bez zewnętrznego dekodera DTS możesz zapomnieć o jakimkolwiek dźwięku w telewizorze, tuner nie dekoduje nawet do 2.0 DTSa od wersji 1.013.
Ale nie radzę instalować tej wersji, bo są problemy z AC3 na niej.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

czy w tych filmach ścieżka audio jest w "DTS"? :oops:

edit
już kol. wytłumaczył ;)

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

m@rtops pisze:czy w tych filmach ścieżka audio jest w "DTS"? :oops:

edit
już kol. wytłumaczył ;)

Hmmm nie rozumiem? Ale co edit? Edit służy do przejścia filmy w dana minute lub godzinę. No chyba, że ja coś nie rozumiem? :)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Ja też się na to złapałem, chociaż na pudełku pisze DTS downmix 2.0 prawda? Ale jak dali nowy soft i w changelogu del: Experimental decoding DTS to stereo to tuner nie spełniał już moich wymagań.

Ale np telewizor który mam czyli Samsung UE32EH5450 ma wbudowany dekoder DTS i po podłączeniu sprzętu który śle DTS w RAWie można uzyskać dźwięk, z tym, że telewizor ma wbudowany MPEG4 więc nie mam potrzeby nic do niego podłączać.

kolega napisał edit czyli, że zedytował posta nie chodziło mu o przycisk edit na pilocie
Pozdrawiam

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

Anduraki pisze:bez zewnętrznego dekodera DTS możesz zapomnieć o jakimkolwiek dźwięku w telewizorze
A o jakim dekoderze piszesz? Czyli coś musze dodatkowo dokupić? Kupiłem Arive właśnie ze względu na filmy z formatem .mkv a tu zonk... :(

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

no wiesz, bo tunery te to nie są media centery, one służą głównie do oglądania telewizji, a z racji tego, że mają PVR i obsługują mpeg4 i e-ac3 potrafią też odtwarzać mkv z dzwiekiem ac3 oraz xvidy i inne popularne formaty.

Jeśli chciałbyś mieć jeszcze dekodowany dźwięk DTS to najlepiej by było jakbyś kupił sobie "kino domowe" - czytaj Amplituner(dekodujący DTS i DD+) i zestaw głośników, albo ewentualnie widziałem gdzieś głośniki podłączane toslinkiem które mają wbudowany wzmacniacz dekodujący DTS.

rafik

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: rafik »

No właśnie a na pudełku jest napisane DTS pass through..czyli generalnie odbiornik powinien działać tylko nie działa, bo producent wydał takie a nie inne uaktualnienie softu. A najlepsze jest to, że pisząc na maila podanego na stronie Fergusona nie dali mi żadnej konkretnej odpowiedzi a na ostatniego emaila, którego do nich napisałem najzwyczajniej w świecie zignorowali i nic nie odpisali. Totalna ignorancja..:[

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

lubię się bawić w "archeologa" :lol: (szukałem linku do innego tematu)
oto wypowiedź kol.@Anduraki o DTS
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1340

Zablokowany