FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

snykwa pisze: Natomiast zegara w trybie standby jak nie ma tak nie ma.
Eee... w 1.026 - jest :lol:

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

z tego co pisze SNYKWA, to cała ta opcja pt PAMIETAJ OSTATNI TRYB to kolejny BABOL żółtych programistów
:lol: :lol: :lol:

dekoder prawidłowo oprogramowany ZAWSZE i NIEZALEŻNIE od opcji w menu, powinien - po zaniku napięcia zasilania - wracać do ostatniego trybu pracy


natomiast wybór, jaki użytkownikom T-65 pozostawili dzielni i niepokonani żółci programiści, jest jak wybór między urwaniem lewej albo prawej nogi ...
:lol: :lol: :lol:

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

alex_777 No tak ale co możemy. Udawać, że jesteśmy szczęśliwi. :lol:

m@rtops -dobre. :P

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

alex_777 pisze:dekoder prawidłowo oprogramowany ZAWSZE i NIEZALEŻNIE od opcji w menu, powinien - po zaniku napięcia zasilania - wracać do ostatniego trybu pracy
tylko że (jak pisałem wcześniej) jeśli wróci do trybu "stand by" to nie ustawi zegara z EPG :(
ktoś kiedyś mądrze napisał że dekoder powinien się załączyć i po pobraniu aktualnego czasu przełączyć się w tryb czuwania :oops:
no ale.....mamy jak mamy
np.w wiwa po zaniku napięcia się załącza :? - czy to lepsze niż możliwość wyboru :roll:

edit
zmiany w v1.058
pierwszej zmiany - "powtarzania utworów" lub coś podobnego (nowego) nie znalazłem :oops:
co do zmian w napisach to tak to wyglądało
Obrazek
a tak jest teraz
Obrazek
naprawdę oprócz tego nieszczęsnego "szybkiego startu" i przez to brak zegara na wyświetlaczu w trybie "eko" ciężko się do czegoś "przyczepić" :oops: :D
pozostaje więc czekać jeszcze na dodanie pilota w stylu "memo" i będzie OK (myślałem że chociaż "dorzucą" RCU 650 lub jakiś "zmodyfikowany na jego podstawie - niestety w odpowiedzi było
"...Na chwilę obecną nie ma takich planów."
:(
tak więc wgrywać śmiało :D
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2013, o 20:12 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

vmax

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: vmax »

Witam,

Mam problem z tunerem T65. soft V1.048
Co jakiś czas robi mi się update wszystkich programów TV, zmienia mi się wtedy zaprogramowana kolejnośc ustawionych wcześniej programów. Mam 2 anteny więc tuner wrzuca mi nowe programy z dwóch Muxów ( w tym jakieś kodowane płatne kanały). Po takiej aktualizacji mam roboty na prawie 20 minut z wywaleniem programów kodowanych, poukładaniem w kolejności programów itd. Drugi problem -znika mi program TV. Po uruchomieniu funkcji EPG na pilocie pojawiają mi się jedynie dwie pozycje programowe (aktualna i następna audycja) Aby pojawił się pełny program muszę wyjąc zasilanie z gniazdka na kilka sekund. Proszę o pomoc przy rozwiązaniu moich problemów. Dodam, że szukałem rozwiązania problemów na forum lecz bez efektów.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

vmax pisze:Co jakiś czas robi mi się update wszystkich programów TV
od 1.044 jest w menu opcja "autoaktualizacja" - daj na "wył" - wtedy dekoder będzie ewentualnie "pytał" czy z aktualizować :D (przy dwóch antenach możliwe takie zachowanie)
vmax pisze: Po takiej aktualizacji mam roboty na prawie 20 minut z wywaleniem programów kodowanych, poukładaniem w kolejności programów itd.
wtedy najlepiej przywrócić "ustawienia fabryczne" i zapisać kanały w "szukaniu ręcznym" - niestety listę już musisz sam ustawić :(
vmax pisze:Po uruchomieniu funkcji EPG na pilocie pojawiają mi się jedynie dwie pozycje programowe (aktualna i następna audycja) Aby pojawił się pełny program muszę wyjąc zasilanie z gniazdka na kilka sekund.
działo się tak po wyjściu z "multimediów" - prościej - wciśnij "usb/pvr" a następnie "exit" - powino się naprawić ;)
vmax pisze:Dodam, że szukałem rozwiązania problemów na forum lecz bez efektów.
było o wszystkim lecz teraz jest to już dość porozrzucane w całym przekroju tematu :oops:
zostaje ci wybaczone :lol:
pozdrawiam

vmax

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: vmax »

dzięki za szybką odpowiedź. Mam nadzieję, że pomogą wskazówki bo nie chciał bym się pozbywać tego tunera.
Ps. gratuluję 2500 posta :lol:

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

thx ;)
a tak ogólnie to proponuję wgranie najnowszego softu (w 1.048 były zresztą jeszcze problemy z napisami w filmach) - są tam dodane funkcje jak w v1.055 + poprawki napisów w nowym ;)
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2500 - opis v1.055

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Jak coś w leclerc t65 są po 99 zł od dziś.
Jak ktoś chce kupić to chyba lepszej okazji nie będzie.

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

snykwa pisze:Albo końcówkę wyrazu ale nie sylabowo tylko tak jak utnie. Sprawdzałem na filmie Basic instict 2. Na innych filmach tego nie zaobserwowałem. Być może dialogi nie były takie długie. Miałem taką sytuację, że w pierwszej linijce były napisy, w drugiej samo "ć" a w trzeciej linijce resztę napisów.
Powinien przenieść cały wyraz - przy dobrze opracowanym algorytmie. Nikt nie wymaga aby dekoder jeszcze rozkładał słowa na sylaby. Ale spację łatwo jest wykryć. Ale robi jak robi i nie sądzę, żeby ktoś miał ambicję to przerobić.

A co do narzekania na brak zegara - naprawdę jest wam tak bardzo to potrzebne? Mnie to kompletnie nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

mnie też nie przeszkadza jego brak w "normalnym" standby - ale skoro jest to czemu ewentualnie z tego nie korzystać? - niektórzy lubią jak się coś świeci :D

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Wyjaśnienie w sprawie zegara. :roll: Obecnie używam zegara z magnetowidu. No po to aby wiedzieć nagle , która jest godzina, np. rano czy już wstać do roboty czy jeszcze troszkę nie. Jak odłączą sygnał analogowy to magnetowid w zasadzie nie będzie mi potrzebny i wtedy używałbym zegara z Arivki. A nie chcę aby musiał być cały czas włączony. A po tym był już przecież ten zegar i co im to przeszkadzało. Widocznie Oni robią softy dla swojego Ja bo i tak nie czytają tego co Im piszemy.

Voo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Voo »

Voo pisze:Witam.Dekodera używam od dwóch miesięcy.Wszystko działa jak należy.Jakość sygnału 80%. Tylko mam mały problem.Po włączeniu dekodera buczą głośniki telewizora.Nawet jak wyciszę telewizor i dekoder to też słychać te buczenie.Myślałem że to może wina anteny ale po odłączeniu jej nic się nie poprawia.Dekoder podłączony pod wejścia scart.
Jaki może być powód tego buczenia i jak to naprawić?
Dzięki za odpowiedzi
Czy ktoś może mi pomóc z moim problemem?

DjTomy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DjTomy »

DjTomy pisze:Problemem może być słabej jakości przewód scart.
Chyba dostałeś tu odpowiedź :!:

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

no właśnie niezależnie od kabla scart będzie brzęczeć, pomaga jedynie maksymalne podgłośnienie w tunerze i sterowanie głośnością w TV nie jest to zależne od tunera, ale od samego złącza euro działającego w RGB, na CVBS nie powinno brzęczeć - pamiętaj aby ustawić w PAL, bo w NTSC brzęczenie jest bardziej irytujące i dochodzi jeszcze nieprawidłowe wyświetlanie obrazu na niektórych odbiornikach.

Voo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Voo »

@DjTomy Sorki nie zauważyłem w gąszczu postów twojej odpowiedzi :oops:
@Anduraki Ustawione mam system tv Pal, wyjście wideo CVBS a cyfrowe wyjście audio wyłączone.
Na razie pomogło podkręcenie głosu na dekoderze do połowy a zmniejszenie na tv i już jest dobrze.Dzięki.

snykwa
Posty: 176
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 13:03
Odbiornik: Ferguson Ariva T65.
LG 32LN5400 ZA
Instalacja antenowa: Antena 19-elementowa Dipol. Symetryzator 21-69. Przy szczycie, obok dachu..
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: snykwa »

Jeśli masz podłączone pod scart to wyjście video też powinieneś ustawić na scart. Ja tam mam i jakbym nie ustawiał głośności na TV lub Ariva nie mam buczenia. Może zależy też od odległości tunera od tv. Choć na innym TV mam podłączoną WIWE 90 i przy ustawionym cvbs mam lepszy obraz niż na scart. Nie wiem dlaczego tak jest.

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

To buczenie jest spowodowane niskim sygnałem na wejściu telewizora przez co musi on dać większe wzmocnienie.

Voo

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Voo »

snykwa pisze:Jeśli masz podłączone pod scart to wyjście video też powinieneś ustawić na scart.
Ustawione jest na cvbs bo na RGB obraz jest kiepski.Taki troszkę rozmazany :( .Ale nawet jak ustawie na RGB to też buczą głośniki.

mistrz_of_dvb-t A jest jakiś sposób żeby zwiększyć ten sygnał na wejściu?

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

Voo po prostu zwiększ głośność w dekoderze. Najlepiej dać w dekoderze max, a regulować tylko w telewizorze.

Zablokowany