FERGUSON ARIVA T65

watchman

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: watchman »

bogdanzieba pisze:Czyli różnica pomiędzy T-65 a T-55 to brak wyświetlacza w tym drugim? czy coś jeszcze?
Z różnic to jeszcze przycisk do włączania/wyłączania tunera i do przełączania kanałów na przednim panelu :D Nawet w oprogramowaniu tuner wykrywany jest jako T55 :D

Obydwa modele mają kijowo ulokowany port usb, grubsze pendrive'y po prostu nie wchodzą w gniazdo, jeżeli używa się kabla hdmi.

Kupiłem go rodzicom na święta, póki co uruchomiłem do takiego wstępnego przetestowania, aby nie sprezentować im niesprawnego tunera i rozczarowałem się nim niestety... aktualizacja soft'u niewykonalna ;/ obrazu w mux 3 w ogóle nie łapie, a na mojej plaźmie Panasonic'a z tunerem mpeg4 mux3 śmiga elegancko mimo, że jakość sygnału na 50%, temu tunerowi niestety 50% nie wystarcza do prawidłowego odbioru, obraz też bardziej taki jakby z satelity niż z telewizji naziemnej i przy podłączeniu przez eurozłącze jakieś dziwaczne piski z siebie wydaje.

I weź tu wspieraj polską myśl technologiczną :D Tuner po Nowym Roku ląduje w serwisie :/ Niech mu chociaż tę kość pamięci odkurzą żeby aktualizacje łapał.

Ja się już za pierwszym razem na Fergusonie naciąłem i więcej po ich sprzęt nie sięgnę.

Wesołych Świąt Wam życzę i Szczęścia w Nowym Roku i Fergusonowi lepszej jakości produktów ;)

P.S. A tak w ogóle próbowaliście wgrywać do niego soft od T55, może on pójdzie skoro, oprogramowanie ten tuner wykrywa jako T55 :D

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

Co do softu, to jedyny problem z jego wgraniem jest taki, że trzeba sformatować pena w FAT 32 i w tedy ładnie wgrywa (max 30 sek.). Na najnowszym sofcie moim zdaniem działa całkiem nieźle.
Co do sygnału to z MUX3 są od dłuższego czasu problemy. Testowałem u siebie 3 tunerki (wiwe, rwd i fergusona właśnie) i wszystkie mają z nim problem.
Port do pena jest faktycznie trudno dostępny, ale w sumie podoba mi się, że jest z tyłu, przynajmniej nie sterczy mi cały czas pendrive z przodu i nie mruga światełkiem przy odtwarzaniu filmu ;P

P.S. Jaka twoim zdaniem powinna być różnica między tv naziemną a satelitą skoro oba nadają w MPEG4

watchman

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: watchman »

mati.piano pisze:Co do softu, to jedyny problem z jego wgraniem jest taki, że trzeba sformatować pena w FAT 32 i w tedy ładnie wgrywa (max 30 sek.). Na najnowszym sofcie moim zdaniem działa całkiem nieźle
Ale to pod warunkiem, że się zakupiło sprawny sprzęt ;)Mój jak to serwisant ujął ma ponoć "zakurzoną pamięć" :D i softu nowego w tym stanie do niego nie wgram :) A uwierz mi, że próbowałem już chyba na wszystkie sposoby świata...
mati.piano pisze:Co do sygnału to z MUX3 są od dłuższego czasu problemy. Testowałem u siebie 3 tunerki (wiwe, rwd i fergusona właśnie) i wszystkie mają z nim problem
Na telewizorze z mpeg4 łapię u siebie obraz z muxu3 bez problemu, więc to chyba słaba jakość głowic w tych tunerach.
mati.piano pisze:P.S. Jaka twoim zdaniem powinna być różnica między tv naziemną a satelitą skoro oba nadają w MPEG4
Taka, że z satelity na kanałach sd jest pikselioza straszna ;) i na tym tunerze obraz dużo lepszy od satelitarnego w jakości sd nie jest, przynajmniej porównując go do tego jaki mam w telewizorze z mpeg4, gdzie obraz nie odbiega dużo od jakości hd.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: osbo »

Jeżeli na tv masz jakość 50% to wcale się nie dziwię, że tuner ma problem z odbiorem. Tunery w tym przedziale cenowym maja po prostu słabsze głowice od tych w markowych telewizorach. Proponuje przejrzeć instalacje antenową bo przy tym poziomie sygnału inne tunery też będą miały problemy z odbiorem.
Co do obrazu niby gorszej jakości od tunera wbudowanego w telewizor, to podłącz STB kablem HDMI a nie Euro i wtedy szukaj różnic.
Pozdrawiam

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

Czy ktoś miał jakieś problemy z softem 1.014, bo zniknął ze strony fergusona - został tylko 1.013?

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: zygmunt »

Zakupilego tego T-65 bo Wiwa-Hd-100 to porazka i nie mogłem z nią wytrzymac.

Soft od razu upgradeowalem do wersji 13.
Po upgrade softu tuner po wyłaczeniu zasilania wraca do stanu w jakim był przed,
tzn jesli był w stand-by to do stand-by, jesli właczony to sie włącza.

Tuner posiadała coś ala funkję budzik.
Mozlwość włączenie o danej godzinie, jednakże w przypadku gdy
zaplanujemy włączenie, a w miedzyczasie będzie odcięcie zasilania,
bo tuner "zapomina" ze miał ustawiony czas włączenia, i sie niestety
nie włącza.

Zegara w trybie stand-by też nie widze.

arkads

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: arkads »

mati.piano pisze:Czy ktoś miał jakieś problemy z softem 1.014, bo zniknął ze strony fergusona - został tylko 1.013?
heh ciekawe. Akurat dziś przypadkiem zachciało mi się ściągać aktualizację i mam 1.014 ale jeszcze nie aktualizowałem nic. A czy ktoś sprawdzał to dekodowanie DTS na stereo PCM? W 1.013 wprowadzili testowo ale w 1.014 usunęli.

Jeśli chodzi o sygnał to mnie odbiera Kraków i Katowice bez problemu ale akurat w dniu instalacji bez problemu również Wisłę. Natomiast pojawiają się gorsze dni gdzie sygnał spada poniżej 50% i robi się czasem sieczka a czasem nic nie odbiera z Wisły. Ogólnie dekoder szybki jak myślę bo porównania nie mam ale nie narzekam. Jedyne co mnie wkurza to przy przełączania kanału za długo czeka jak dla mnie.

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

Co do downmix'a to faktycznie działało, ale może to właśnie ta opcja spowodowała problem z RAW'em po Coaxial'u i HDMI - innego wytłumaczenia dla jej usunięcia nie widzę. Szczerze mówiąc trochę się zdziwiłem, że to usunęli, bo dla niektórych mogła to być bardzo przydatna funkcja (mam na myśli użytkowników, którzy nie mają kina domowego). Ostatecznie sporo filmów .mkv czy .avi ma zakodowane audio w DTS'ie i mało kto potrafi to sobie przekonwertować, a standardowy TV sobie z tym nie poradzi.
Trzeba poczekać, zobaczymy co dalej wymyślą, bo jak na razie, jeśli usunięcie 1.014 nie jest po prostu jakąś pomyłką, to nie mamy softu, który obsługiwałby RAW'a przez wyjście audio. Czyli krótko mówiąc specyfikacja na pudełku i stronie producenta kłamie :P

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: osbo »

arkads pisze: Jedyne co mnie wkurza to przy przełączania kanału za długo czeka jak dla mnie.
Wciśnij OK po wybraniu numeru kanału i nie trzeba czekać

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: @GUTEK@ »

Może mi ktoś podesłać soft 1.014, chcę wrzucić na moją stronę, a niestety nie zdążyłem ściągnąć ze strony ferdka zanim usunęli.

EDIT: Już mam.

fajn

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: fajn »

Mam problem z tym ferdkiem bo w czasie stanby cos mi piszczy w nim? i nie wiem czy to normalne?

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: zygmunt »

Akutalnie to co napisałem ponizej :(
( tu miałem włączonego kompa i posądziłem go o swapowanie)
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2011, o 10:38 przez zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.

buzu

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: buzu »

niestety mój t65 też piszczy, zaczyna mnie to drażnić

maruq

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: maruq »

moja Ariva T65 też wydaje podobne dźwięki, i tak się zastanawiam czy to czasem nie jest przez ten soft v1.014 który został usunięty ze strony, a który od razu wgrałem do odbiornika jak się pojawił.
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2011, o 02:12 przez maruq, łącznie zmieniany 1 raz.

robrado

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: robrado »

Witam, czy ten tuner wyszukuje tylko programy DVB-T czy coś źle robię? Jeśli to prawda to jak mam oglądać pozostałe kanały skoro antene mam w tunerze?

dude88pl

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: dude88pl »

na 1.013 nic nie piszczy....

robrado tuner wyszukuje tylko kanały DVB-T (TV i radio). W sumie nie rozumie o co ci za bardzo chodzi....

jeśli chodzi ci o analogowe programy to poprostu podepnij do wyjścia antenowego z tunera kabel i wepnij go do tv

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: zygmunt »

Witam,

Dziś w nocy też to się u mnie pojawiło :( , soft 1.013
Dobrze że mam stb kilka metrów od łóżka, ale rzeczywiście skrzypi coś,
( Wcześniej myślałem ze mi komp "swapuje" )

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: @GUTEK@ »

Któraś cewka piszczy, z tym nic nie zrobicie, jedynie gwarancja. Takie uroki zasilaczy impulsowych.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Fru2 »

BiTCity pisze:Posiada może ktoś już ten odbiornik bo mam takie pytanie czy on rzeczywiście odtwarza format 3GP poprzednik czyli T60 odtwarza tylko wideo bez audio.
Odtwarza 3gp również ( format video - format: H.263, Profil formatu : BaseLine@4.5) ale bez fonii i nic dziwnego, bo w tych filmikach co próbowałem fonia była w formacie AMR - Format : AMR , Format/Informacja : Adaptive Multi-Rate


Mam natomiast pytanie - czy da się całkiem zrezygnować z timeshift, by nie był rezerwowany obszar na pamięci zewnętrznej?

I w ogóle czym tu się różni timeshift od normalnego nagrywania, skoro i tu i tu najpierw muszę to zainicjować osobnym klawiszem?

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: zygmunt »

Apropos skrzeczenia/piszczenia

Jest taka możliwość że jak zaniose do sklepu (Euro ..)
to jak włącza do prądu to nie bedzie skrzypieć ?
(Bo np cewki miały kontakt z wilgotnym powietrzem)

Zablokowany