FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Bogoes »

Co do penów GoodRam Edge, to jest to totalny szajs... ja także kupiłem go jako super szybkiego (opierając się na testach sprzedawcy), sam wykonałem test (tym samym co sprzedający programem) i okazało się, że zamiast szybkości zapis/odczyt 19/30 było 5/15... sprzedawca uznał reklamację i oddał pieniądze, ale bujałem się z tym cały miesiąc... teraz mam HDD WD 2,5" i żadnych problemów.
Z penów dobrze mi się sprawdzał SanDisk Pop w testach zapis odczyt 10/20 MB/s.
pozdro

sattik
Posty: 25
Rejestracja: 8 czerwca 2012, o 14:08

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sattik »

Czytnik Esperanza + Patriot SDHC 32GB EP class 10; jak również czytnik no-name + Sandisk Ultra 32GB 30MB/s class 10. Wgrałem stary soft 1.24, bo może to wina błędów oprogramowania.

trzyem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: trzyem »

Anduraki pisze:trzyem:
100 hercowe telewizory używają różnych polepszaczy, sprawdź być może coś niepotrzebnie masz tam włączone lub wyłączone(wyłącz filtr cyfrowy, włączy filtr redukcji drgań) dlatego obraz ci tak drga - pokombinuj z rozdzielczościami z "i" lub z "p"
Dwa lata temu miałem Neostradę z dekoderem LiveBox podłączonym do mojego 100 Hz Philipsa kablem SCART i odbiór TXT był idealny. Obecnie mam kablówkę z UPC z dekoderem PACE podłączonym SCARTem do 100 Hz Thomsona i również obraz telegazety jest b.dobrej jakości (nic nie trzęsie, nic nie miga). Telegazetę (jeśli jest nadawana) w UPC mogę obsługiwać zarówno pilotem dekodera jak i pilotem telewizora. A więc wykluczam to, że źródłem zakłóceń w odbiorze TXT z Arivy są moje telewizory. Natomiast chciałem ustalić, czy moja Ariva T65 jest uszkodzona fatalnie wyświetlając obraz z TXT, czy też "ten typ tak ma". Wysłałem 3 maile do serwisu Fergusona prosząc o wyjaśnienie i podzieliłem się uwagami na tym forum.
Wczoraj pożyczyłem Arivę T65 wyprodukowaną wiele miesięcy przed moją (a więc z innej partii), podłączyłem do mojego Thomsona, włączyłem telegazetą i okazało się, że ta inna Ariva tak samo telepie obrazem jak i moja. A więc "ten typ tak ma" i dlatego serwis milczy, bo cóż odpowie. W mojej ocenie jest to produkt "dekodero-podobny". W normalnym pełnowartościowym dekoderze DVB (takim jak LiveBox z Neostrady, czy też obecny Pace z UPC) sygnał cyfrowy przyjmowany przez dekoder jest w pełni przetwarzany na sygnał analogowy do podłączenia telewizora przez kabel SCART- lub na cyfrowy z dekodowaniem sygnału MPEG4 do podłączenia telewizorów cyfrowych (bez MPEG4) przez kabel HDMI. W przypadku pełnego dekodowania przez dekoder sygnału z cyfry na analog na wyjściu SCART pojawia się wszystko co nadawca wysłał tzn. sygnał wizji, fonii i sygnał telegazety (tak ja z anteny analogowej). Taki sygnał jest przyjmowany przez odbiornik TV i wyświetla obraz, fonię i teletekst. Ponieważ do telewizora dociera pełny sygnał, teletekst można wywołać pilotem telewizora (można również pilotem dekodera, bo dekoder również może wydzielić sygnał TXT i przesłać go jako obraz do telewizora). Natomiast w Arivie do telewizora kablem SCART dociera jedynie sygnał z treścią obrazu i dźwięku, natomiast dekoder nie przepuszcza sygnału TXT. Sam dokonuje jakiej tam uproszczonej obróbki sygnału telegazety i wysyła toto do telewizora. A ponieważ robi to w sposób uproszczony, to telewizor nie "widzi" teletekstu gdy jest on wywołany pilotem telewizora (u mnie pojawia się komunikat o braku teletekstu w programie). Natomiast uruchomiona pilotem dekodera Arivy proteza dekodująca sygnał TXT wyświetla to co ja mam na ekranie telewizora, a więc migotanie. Na telewizorach kineskopowych 50 Hz być może tego tak nie widać, bo obraz w nich migocze (obraz składa się z wyświetlanych na przemian półobrazów). Na telewizorach analogowych 100 Hz dokładnie widać klasę Fergusona (bliska produktom typu "Do-It-Yoursejf"). Dodatkową ciekawostką w przypadku tego dekodera jest to, że zmieniając ustawienia na złączu HDMI można wpływać na jakość sygnału na złączu SCART!!!!! Sprzedawca ze sklepu DVBsklep.pl doradził mi, bym zmienił ustawienia w menu i wybrał dla HDMI rozdzielczość 1080i/p i trochę pomogło. Telegazeta ze SCART trochę mniej migocze. Trudno to zrozumieć, ale to prawda.
Dekodera nie będę reklamował, bo mi go odeślą i obciążą kosztami przesyłki (sprawdzą na telewizorze cyfrowym i będzie O.K). Nie zamienię na inny, bo prawdopodobnie wszystkie w tej grupie cenowej są produkowane przez Chińczyków na tej samej taśmie. A zresztą po co dobrej klasy dekoder do odbioru bezpłatnej telewizji cyfrowej, skoro treść nadawanych programów jest poniżej krytyki (np. niekończące się powtórki seriali na ATM Rozrywka i w której nawet nie zatrudniono lektorów, upiorna muzyczka na PoloTV może i dobra dla podchmielonych debili, Eska szokująca jakością obrazu, dźwięku i treścią itd.). Dziwię się natomiast dlaczego ten dekoder zdobył Zloty Medal na Targach Poznańskich 2012. Czym się różni od innych? Kolorem pudełka? Ilością aktualizacji, które zmieniają wyłącznie kolorki w menu i wielkość trzcionki?
Ne rozumiem również pochlebnych wyników testów od tzw. profesjonalistów dot, tego dekodera.
A wystarczyło by napisać: Tani i prosty dekoder DVB-T nadający się dobrze do współpracy z telewizorami cyfrowymi bez MPEG4 przez złacze HDMI, lub w ograniczonym zakresie z telewizorami analogowymi(kineskopowymi)przez złącze SCART i mający ładne menu. I to byłaby prawda.

trzyem

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: trzyem »

Dziwię się natomiast dlaczego ten dekoder zdobył Zloty Medal na Targach Poznańskich 2012. Czym się różni od innych? Kolorem pudełka? Ilością aktualizacji, które zmieniają wyłącznie kolorki w menu i wielkość trzcionki?
Przepraszam: czcionki.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fred »

@trzyem

W mojej arivie tego nie ma. Idąc twoim tokiem myślenia musiałbym uznać cię za nieudacznika, który nie potrafi korzystać z dekodera. W rzeczywistości jest po prostu brak współpracy tych sprzętów. Jest ci z tym źle to zmień sprzęt. Zadziała inny to dobrze, będziesz szczęśliwy. Nie zadziała - znów wylejesz morze żółci.

P.S. Jak tak osądzasz innych, to wykaż klasę i nie pisz posta pod postem, tylko edytuj.

chris18404

Dziwny problem (raz sgnał jest max a raz zerowy)

Post autor: chris18404 »

witam, od jakiegoś czasu mam problem z odbiorem NTC....

Otóż problem polega na tym że czasem gdy włącze polsat sygnał jest w okolicach 64% i jakość jest 0% a czasem sygnał jest także 64% ale jakość jest maksymalna czyli 80% ...Np. Polsat mam na kanale 3 , gdy na polsacie mam jakoś zerową ,to szybko przełącze na 2 czyli TVP2 i znowu szybko wróce na polsat to czasem jakość wzrasta do 80%, i gdy nie przełączam na inne programy to utrzymuje się cały czas to 80% ...

Co to może być za przyczyna ?.... Przepraszam że tak dziwnie napisałem ale myślę że wiecie o co chodzi:)

MonterTV

Dziwny problem z MUX2 pomimo prawidłowego sygnału

Post autor: MonterTV »

Witam!
Mam nietypowy problem z odbiorem MUX 2 na k. 34 - 578MHz z Chrzelic.
W skrócie pomimo tego, iż na mierniku sygnał jest dobry
dekoder nie wyszukuje kanałów (dekoder, antena, wzmacniacz i zasilacz sprawdzony).

Antena TELMOR DIGITMAX HD - aktywna
Dekoder Ferguson ARIVA T65

Pomiary wykonywane miernikiem Digiair PRO

Antena skierowana na nadajnik w Chrzeliczch (wartości sygnału)

MUX1 k. 46 - 70dBμV - działa bez zarzutu
MUX2 k. 34 - 65dBμV - na dekoderze brak sygnału i kanałów
MUX3 k. 43 - 55dBμV - działa bez zarzutu

dodam że MUX2 z nadajnika Ślęża k.58 770MHz - sygnał 50 dBμV
działa i dekoder wyszukuje kanały.

Co może być przyczyną nie wyszukiwania kanału 34?

Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Dziwny problem z MUX2 pomimo prawidłowego sygnału

Post autor: qwerty »

Jaki jest SNR, Pre i Post dla multipleksu 2?

MonterTV

Re: Dziwny problem z MUX2 pomimo prawidłowego sygnału

Post autor: MonterTV »

SNR na MUX2 około 29
Pre i Post niepamiętam - muszę sprawdzić jutro

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Dziwny problem (raz sgnał jest max a raz zerowy)

Post autor: K63 »

Czy w opcjach tunera masz wyłączone zasilanie anteny ?

markel
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 2012, o 21:48
Odbiornik: LCD 42LG3000
LG LED 37LS5600
Samsung LED UE40EH5000

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: markel »

Macie problemy z podłączaniem pendriva jak korzystacie z HDMI? Bo ponoć jak tylko jest trochę grubszy pen to nie da się go wsadzić gdy jest podpięty kable hdmi
Na zdjęciu wygląda, że rzeczywiście jest bardzo blisko wyjścia hdmi
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2012, o 15:59 przez markel, łącznie zmieniany 2 razy.

DjTomy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DjTomy »

Jeżeli pendrive jest za gruby to wkładasz przedłużkę i podpinasz pendrive. I po problemie.

markel
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 2012, o 21:48
Odbiornik: LCD 42LG3000
LG LED 37LS5600
Samsung LED UE40EH5000

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: markel »

Mam chyba normalne pendrive'y to jak mam kupować przedłużkę to po prostu nie będę kupował jakichś bardzo grubych, chodzi mi o to czy klasyczny pendrive też ciężko tam wcisnąć? Nie chodzi mi o jakieś tam połączone z misiem gumowym, zabawką, latarką diodową itp.

DjTomy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DjTomy »

Normalne pendrivy bez problemu się mieszczą. Jak pójdziesz do sklepu to weź i kabel hdmi i pendrive i po prostu sprawdź.

chris18404

Re: Dziwny problem (raz sgnał jest max a raz zerowy)

Post autor: chris18404 »

Tak mam tą opcję wyłączoną...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

markel pisze:to jak mam kupować przedłużkę to po prostu nie będę kupował jakichś bardzo grubych
ja używam przedłużki
1 - dla wygody podłączenia - pen sobie leży gdzieś obok ,migająca dioda nie przeszkadza
2 - aby nie uszkodzić gniazda celując "na ślepo"
koszt ok 10zł ;)

chris18404

Re: Dziwny problem (raz sgnał jest max a raz zerowy)

Post autor: chris18404 »

chris18404 pisze:witam, od jakiegoś czasu mam problem z odbiorem NTC....

Otóż problem polega na tym że czasem gdy włącze polsat sygnał jest w okolicach 64% i jakość jest 0% a czasem sygnał jest także 64% ale jakość jest maksymalna czyli 80% ...Np. Polsat mam na kanale 3 , gdy na polsacie mam jakoś zerową ,to szybko przełącze na 2 czyli TVP2 i znowu szybko wróce na polsat to czasem jakość wzrasta do 80%, i gdy nie przełączam na inne programy to utrzymuje się cały czas to 80% ...

Co to może być za przyczyna ?.... Przepraszam że tak dziwnie napisałem ale myślę że wiecie o co chodzi:)

bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

może standardowe - ale sprawdź instalację - u rodziców "wykryłem" wadliwy kabel dopiero gdy kupiłem drugą t65 - wcześniej na różnicę w sygnale nie zwracałem uwagi (a była spora i czasem niestabilna - zwłaszcza słaby mux3) bo była podłączona wiwa (więc i wskazania się różniły)
jeżeli masz rozgałęźnik to spróbuj go pominąć :?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: penknife »

chris18404 ja miałem podobny problem z dipolem pół-falowym z symetryzatorem w roli anteny pokojowej, pomogło przesunięcie anteny z okna na ścianę (obie lokalizacje po wewnętrznej stronie pokoju)

przy czym lokalizacja jest otoczona budynkami i jest sporo silnych odbić

chris18404

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: chris18404 »

rozgałęźnika nie mam.... A może być to wina złego ustawienia anteny?

Zablokowany