FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

zaleca się aby kodowanie było w ANSI - UTF8 raczej czytają tv ;)

zielo1983

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zielo1983 »

Witam,

moja Ariva jest podłczona do kineskopowego telewizora przez Euro.
Dodatkowo do telewizora podłaczona jest wieża z dwoma głośnikami.
W zwiazku z posiadana konfiguracja (tak sadze) mam problem podczas odtwarzania filmów z dzwiękiem AC3 5.1. Dialogi (co ciekawe nie każdy taki film ma taki objaw) sa strasznie ciche.

Czy ktoś mógłby napisać czy da się za pomoca ustawień dekodera usunac ten problem?
Na komputerze można to zrobić za pomoc zmiany ustwień filtru.
Mój soft to 1.026.

Z góry dziekuje.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

m@rtops pisze:zaleca się aby kodowanie było w ANSI - UTF8 raczej czytają tv ;)
powiem tak, napisy pobrane z napisy.info w SRT (mają krzaki i brak synchro), wystarczy je wczytać przez Subtitle Workshop i zapisać (najlepiej po zrobieniu synchro) i zamiast krzaków są polskie znaki.
Nie polecam ściągania stamtąd napisów w konkretnych formatach - najlepiej brać format domyślny i zafixować mu klatki, a potem prze konwertować najlepiej na SSA lub SRT.

Dodam od siebie, że SubtitleWorkshop nie potrafi załadować pliku z napisami w formacie utf-8, więc mamy pytanie jaki kodowanie jest zastosowane w tamtych napisach: CP-1250? albo może ISO 8859-1? lub -2

@up, czy masz możliwość sterowaniem głośnością kanałów(dźwiękowych nie telewizyjnych) w wieży, bądź poprzez telewizor?
Ustaw sobie w T65 w opcjach dźwięku PCM, wtedy będziesz miał downmix do dwóch kanałów(do tego wyrównywanie poziomów kanałów), a ponieważ wykorzystujesz tylko dwa głośniki to będzie to najlepsze rozwiązanie.

Za dialogi odpowiedzialny jest głównie głośnik centralny i w części filmów jest on ustawiony po prostu ciszej. Ja mam głośniki 5.1 i mnie irytują zbyt głośne dialogi, jeszcze zależy na jaki film trafiłeś - oryginalny czy trochę przerabiany pod kątem poziomów głośności poszczególnych kanałów.

zielo1983

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zielo1983 »

Niestety nie mam możliwości sterowania głośnością kanałów w wieży/tv to dość stary sprzet.
Mam w T65 ustawione PCM. Jak wciskam "Audio" na pilocie to niby jest widoczne że są dwa kanały L/R.

Zastanawia mne czemu w niektórych filmach to występuje a w innych nie. Sprawdzalem typ audio programem Gspot i mimo że oba mają AC3 5.1 to w jednym słychać normalnie dialogi a w drugim niestety bardzo cicho.

edit/ Polskie litery !!!

sattik
Posty: 25
Rejestracja: 8 czerwca 2012, o 14:08

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sattik »

@zielo1983

Ariva ma bardzo niski poziom sygnału wyjściowego - o kilkanaście decybeli niższy niż np. w moim telewizorze. Film puszczony przez Arivę wymaga bardzo dużego odkręcenia wzmacniacza w porównaniu z tym samym filmem puszczonym bezpośrednio z odtwarzacza dvd czy dysku twardego do telewizora. Nie na każdym filmie jest to tak dokuczliwe, bo i filmy mają zapisaną ścieżkę dźwiękową z różnymi poziomami głośności, podobnie jak jedne płyty CD są cichsze a inne głośniejsze.

Moje kłopoty z nagrywaniem na czytniku z kartą pamięci (o których pisałem parę stron wcześniej) skończyły się gdy zastąpiłem soft 1.50 starym 1.24 Skopane te nowe softy są niesamowicie.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: alex_777 »

zielo1983 pisze:Witam,

moja Ariva jest podłczona do kineskopowego telewizora przez Euro.
Dodatkowo do telewizora podłaczona jest wieża z dwoma głośnikami.
W zwiazku z posiadana konfiguracja (tak sadze) mam problem podczas odtwarzania filmów z dzwiękiem AC3 5.1. Dialogi (co ciekawe nie każdy taki film ma taki objaw) sa strasznie ciche.
puśc AUDIO z Arivy bezpośrednio do wieży,
bo z tego co piszesz, to audio puściłeś do TV przez euro - więc może TV coś tłumi

sattik
Posty: 25
Rejestracja: 8 czerwca 2012, o 14:08

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sattik »

To nie telewizor tłumi, tylko tak jak napisałem wcześniej jest bardzo słaby poziom wyjściowy - fergusona [jako niezależną nagrywarkę] mam podpiętego do tv poprzez hdmi i nie tylko na filmach ale i na kanałach telewizyjnych z arivy dźwięk jest dużo cichszy niż z tunera dvbt wbudowanego w telewizor.

Nie połączysz fergusona z wieżą bezpośrednio bo nie ma osobnych analogowych wyjść audio. Chyba żeby użyć kabla SCART-RCA, ale to wtedy telewizor trzeba by mieć podłączony przez hdmi. Raczej wątpię, żeby ta wieża miała cyfrowe wejście audio, chociaż...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

i tu kolega może mieć problem - bo do kineskopowego nie podłączy przez hdmi (są wyjątki) a nie ma możliwości wyciągnąć innego audio analogowego niż ze scart ;)
zielo1983 pisze:to dość stary sprzet.
więc przypuszczam że cyfrowego "AUX" nie ma :(

edit
o kol. wskoczył wcześniej ;)
tv wzmacnia sygnał a t65 nie dlatego trzeba ustawiać głośniej tv podczas oglądania w przeciwieństwie do analogu :oops:

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

Spróbuj jeszcze zmienić na inny tryb w wyjściu audio. Głośnik centralny ogólnie daje głos rozmów, ale inne też minimalnie dają, nie potrafię tego lepiej wyjaśnić. Dziwna sytuacja ogólnie.

zielo1983

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zielo1983 »

dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Niestety:

1) Nie mogę podłączyć bezpośrednio Arivy do wieży gdyż ta też jest wiekowa więc nie ma cyfrowego wejscia audio, ma tylko wyjście, z manuala:
This system has both stereo analog inputs and outputs, as well
as an optical digital output. Use these to connect external
components, such as an MD, CD-R or DAT recorder.
2) Telewizor nie ma HDMI
3) Próbowałem różnych ustawień wyjścia audio - bez poprawy.
4) Dialogi z programów nadawanych przez MUX są dobrze słyszalne - z nimi nie mam problemu.
5) Jak podgłosze wieżę niemal na max to dialogi słysze ale jednocześnie pojawia sie buczenie nie mówiąc już o tym, że inne efekty są bardzo głośne.

Może w takim razie inne podejście:

1) Macie jakieś propozycje jaki sprzęt (głośniki, system 5.1) można by było podłączyć pod wejście cyfrowe Arivy? Ja nie znalazłem nic sensownego (w niezłej cenie).
2) Czy znacie jakiś program który pokaże poziom głośności dialogów w ścieżce dzwiękowej?
Ostatnio zmieniony 27 listopada 2012, o 08:34 przez zielo1983, łącznie zmieniany 1 raz.

m@jkee

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@jkee »

zielo1983 pisze:dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Niestety:

1) Nie mogę podłączyć bezpośrednio Arivy do wieży gdyż ta też jest wiekowa więc nie ma cyfrowego wejscia audio, ma tylko wyjście, z manuala:
This system has both stereo analog inputs and outputs, as well
as an optical digital output. Use these to connect external
components, such as an MD, CD-R or DAT recorder.
2) Telewizor nie ma HDMI
3) Próbowałem różnych ustawień wyjścia audio - bez poprawy.
4) Dialogi z telewizora są dobrze słyszalne - z nimi nie mam problemu.
5) Jak podgłosze wieżę niemal na max to dialogi słysze ale jednocześnie pojawia sie buczenie nie mówiąc już o tym, że inne efekty są bardzo głośne.

Może w takim razie inne podejście:

1) Macie jakieś propozycje jaki sprzęt (głośniki, system 5.1) można by było podłączyć pod wejście cyfrowe Arivy? Ja nie znalazłem nic sensownego (w niezłej cenie).
2) Czy znacie jakiś program który pokaże poziom głośności dialogów w ścieżce dzwiękowej?
Takie cos rozwiąże problem http://www.sklepwideo.pl/details.php?id=ai101125

zielo1983

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zielo1983 »

Jeśli dobrze rozumiem powinienem:
1) Podłączyć do tej przejścówki cinche z wieży
2) Przejściówkę podłączyć do gniazda scart Arivy.
3) Tv za pomocą Euro również do tej przejściówki.
4) W ten sposób wyeliminuje problem braku odpowiednich wejść w tunerze i uniknę zjawiska tłumienia/słabego poziomu wyjściowego, tym samy dialogi nie będą ciche?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

zielo1983 pisze:tym samy dialogi nie będą ciche?
tego bym się nie spodziewał (może być poprawa ale nieduża) - przecież nie wyodrębni ci danej ścieżki z dialogami aby wyrównać :( (jak lektor jest bardzo cicho w stosunku do ścieżki oryginalnej - to odpuszczam tę wersję)
sensem wypuszczania filmów w 5.1 jest ich oglądanie na odpowiednim sprzęcie (jak włączysz film 1080p - to chyba nie będziesz się spodziewał tej jakości w tv - przy twoim połączeniu :roll: )
jedna zasada - zawsze głos w tv na wyższym poziomie i regulować dekoderem (wygodniej)
zawsze pozostaje film z napisami ;)
pozdrawiam

zielo1983

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zielo1983 »

Nietety obecnie większość filmów jest w AC3 5.1, jeśli znajduję wersję 2.0 to oczywiście ją wybieram.

Napisy mają jedną wadę:
1) Nie są dla dzieci (moje nie potrafią jeszcze płynnie czytać dopiero się uczą) więc potrzebuje od czasu do czasu lektora bądź dubbingu (osobiście nie znosze dubbingu) - co ciekawe na filmach z dubbingiem najczęściej natrafiam na problem

Poza tym nawet jak mam film z napisami to lubię słyszeć dialogi :)

DemonXXX

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DemonXXX »

Witam kolegów mam pytanie Ferguson Ariva T65 pracuje w zakresie czestotliwosci 177.5~227.5MHz natomiast moja sieć kablowa nadaje w zakresie 174-230MHz. Czy to w niczym nie przeszkadza i czy tuner bez problemu bedzie odbierał wszystkie kanały?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

z tego co wiem to tuner DVB-T a nie DVB-C :?

DemonXXX

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: DemonXXX »

To jest pakiet mini dvb-t według ich strony wystarczy dekoder dvb-t

sattik
Posty: 25
Rejestracja: 8 czerwca 2012, o 14:08

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: sattik »

Podobną przejściówkę mam włożoną w gniazdo SCART w telewizorze (najnowsze płaskie telewizory nie mają analogowych wyjść audio) żeby doprowadzić sygnał z telewizora do wzmacniacza - i np. dźwięk z odtwarzacza dvd mogę mieć we wmacniaczu bezpośredni oraz pośredni z telewizora i nie ma różnicy w poziomie sygnału. Z kolei film puszczony z fergusona ma o kilkanaście decybeli słabszy poziom aniżeli ten sam film puszczony z pominięciem fergusona. To nie telewizor tłumi, tylko ferguson daje słaby sygnał - analogowe wyjście audio z przejściówki nic więc nie zmieni. Buczenie pojawia się bo zaczynasz przesterowywać wzmacniacz.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

A na komputerze jak jest to odtwarzane? Tak samo cicho jak na T65 czy może normalnie?

Na pewno w Media Player Classic możesz sobie wyłączyć kanały poszczególne, żeby ocenić głośność konkretnego kanału.

zielo1983

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zielo1983 »

Na komputerze dialogi są dobrze słyszalne (też mam tylko dwa głośniki).

Zablokowany