FERGUSON ARIVA T65

m@jkee

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: m@jkee »

Oczywiście u mnie nie ma to wpływu na migotanie :evil:

olinger

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: olinger »

Witam!
Dzisiaj zakupiłem Arivę T65,mam podłączoną antenę pokojową,ale niestety nie ma sygnału i nie wyszukuje żadnego programu.Nie mogę też zaktualizować softu,tuner się resetuje i nie wczytuje nowego.Co może być przyczyną?Dodam,że jestem z Sosnowca.
Proszę o rady.

m@jkee

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: m@jkee »

Przeczytaj wątek od początku pewnie było już o aktualizacji a jak nie możesz zajrzeć na wątek o T55 to praktycznie to samo a odnośnie sygnału sprawdź czy masz analogowy bo jeśli brak sygnału analogowego winowajcą jest słaba antena
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2011, o 13:55 przez m@jkee, łącznie zmieniany 1 raz.

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

co do aktualizacji firmware pendrive z nowym plikiem musi byś sformatowany w FAT 32, a nie najpopularniejszym FAT.
Jeśli chodzi o sygnał to nowe oprogramowanie ci raczej nie pomoże, może antena jest za słaba, albo źle ustawiona - pokombinuj z różnymi ustawieniami.

Jeszcze jedno - w firmware 1.0.0.10 i 13 nie działa dts passthrough, więc jeśli z niego korzystasz i na starym oprogramowaniu działa to nie aktualizuj. Na infolini co prawda powiedzieli, że niedługo wypuszczą poprawioną wersję, ale nie wiadomo ile im to jeszcze zajmie.

olinger

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: olinger »

Dzięki,załapało MUX2,pozostałych niestety nie.Co to jest dts passthrough?:)

m@jkee

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: m@jkee »

w wolnym tłumaczeniu przepuszcza sygnał do zewnętrznego dekodera

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

Jeżeli podłączysz do dekodaera ampituner (kino domowe) przez złącze coaxial to domyślnie dekoder "zdekoduje" ścieżkę audio do zwykłego stereo (np. z DD 5.1 do PCM 2.0), nawet jeżeli program nadaje dźwięk w DolbyDigital 5.1 (DTS na razie jest używany tylko w plikach np. mkv czy avi, które możemy odtwarzać z pena - i to jest dla mnie największy problem). Jeśli ustawimy Audio output w opchjach na "RAW", wtedy dekoder nie będzie (a właściwie nie powinien na dzień dzisiejszy) dekodował sygnału audio, tylko prześle taki format, jaki był w pliku źródłowym np. DTS czy DD (obydwa obsługują do 6 kanałów, a nie 2 jak w standardowym stereo).

Uff, mam nadzieję, że teraz będzie to jasne

olinger

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: olinger »

Jasne jak słońce:)Jeszcze jedno pytanie,co to jest LCN i czy to ma być włączone?

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

Jeżeli to wyłączysz to będziesz mógł poustawiać po swojemu programy. Jeśli zostawisz włączone zawsze poustawiają się tak jak są w muks'ie (czyli tak jak zostały wyszukane).

olinger

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: olinger »

Dzięki:)

dude88pl

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: dude88pl »

Po kilku dniowych porównaniach, przeczytaniu setki postów na forum i zadaniu paru pytań kupiłem FERGUSON ARIVA T65. Zaktualizowałem w nim soft do najnowszego i teraz mogę się cieszyć kanałami świetnej jakości :D Więc Dziękuje wszystkim którzy mi pomogli dokonać tego jak mi się wydaje wyboru :P

A teraz pytanko: czy jak podepnę do tunera HUB USB w celu podłączenia dysku twardego i pendriva czy będzie to działać? Na którym urządzeniu gdyby były dwa podpite będzie zapisywał PVR?

mateusiak22

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mateusiak22 »

U mnie jest taki problem że po 10-15 minut oglądania znika dźwięk na wszystkich kanałach, pomaga ponowne uruchomienie dekodera i tak w kółko co robić? reklamować czy co ??

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: @GUTEK@ »

Masz dobry sygnał? Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, jak nie pomoże to raczej gwarancja.

10bat

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: 10bat »

Witam. Właśnie zakupiłem Fergusona arivę T65 i obecnie testuję odbiornik.
Data produkcji tego tunera to 09.09 2011,a wersja oprogramowania SW Version V1.001 .
I teraz pytanie do Was -na stronie Fergusona aktualnie 2 softy aktualizacji do tego modelu:
V1.010 z 22.11 2011 i V1.013 z 02.12. 2011 .Czy aktualizować najpierw 1 soft , a potem 2 czy od razu 2 -ten najnowszy ?
Dziękuję za odpowiedz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: @GUTEK@ »

Możesz od razu ten najnowszy.

10bat

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: 10bat »

Okey-dzięki.

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

czy w pudełku znajduje się
kabelek LOOP?
i kabel SCART do podłączenia CRT?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: @GUTEK@ »

Z instrukcji obsługi:

2. Zawartość pudełka
Rozpakuj odbiornik i sprawdź czy wszystkie wymienione elementy znajdują się w zestawie
✔ 1 x Pilot zdalnego sterowania
✔ 1 x Instrukcja użytkownika
✔ 1 x Odbiornik telewizji satelitarnej

mati.piano

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mati.piano »

Wyszło nowe oprogramowanie:
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1396/
Poprawki:
v1.014
fix: audio passtrough (RAW)
add: Function to control STB behavior after power loss (Keep_Standby)
del: experimental DTS to stereo PCM decoding

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: bogdanzieba »

Czyli różnica pomiędzy T-65 a T-55 to brak wyświetlacza w tym drugim? czy coś jeszcze?

Zablokowany