FERGUSON ARIVA T65

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

@julita151
a może masz podpięte pod kablówkę i oni zmienili formę nadawania po całkowitym wył analogu i przez to się rozsypują ustawienia :roll:

@awokas
1 - w sumie nie wgrywałem 1.061 (nie widzę powodu) ale jeśli jest faktycznie zmieniona skala głośności to nic z tym nie zrobisz :(
2 - wszystkie programy pokazują dwa najbliższe programy na pasku - czasem się dłużej ładują , ale póki co nie można wyłączyć paska info ;)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Anduraki »

malintm pisze:Witam
Mam problem z napisami do filmów. W prawie każdym filmie napisy się blokują. Wszystko jest ok przez jakiś czas po czym przestają się wyświetlać, gdy próbuje je włączyć jeszcze raz pojawia się na chwile ten sam zblokowany wers. Napisy pobieram napiprojektem zmiana formatu pliku nie pomaga.
Proszę o pomoc próbowałem znaleźć rozwiązanie ale jestem bezsilny....
niestety napisy w formacie tmplayer
czyli

hh:mm:ss tekst1
gg:nn:tt tekst2

są wyświetlane w ten sposób że pierwszy tekst będzie wyświetlany od hh:mm:ss do gg:nn:tt
czyli wyświetlane napisy są dopóki nie pojawią się następne.
Najlepszy format napisów dla fergusona to SRT lub SSA z kodowaniem ansi lub utf8
Domyślnie w napiprojekt jest unicode które są ignorowane przez większość urządzeń.
Gdy nie ma lepszych napisów zalecam ustawić limity wyświetlania - minimalne i maksymalne z walidacją, czy nie nachodzą na siebie wyświetlania i zapisać do SRT.

malintm

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: malintm »

Dzieki chłopaki

juventusprzemek

Nagrywanie na arriva t65

Post autor: juventusprzemek »

Witam.
Nagrywałem sobie mecz Real vs Juventus w środę, mój błąd bo na FAT32 sformatowałem kartę pamięci (class 10 TOSHIBA) i nagrało mi w 11 plikach po ~500MB.

I wszystkie jakie miałem programy do łączenia plików nie dają rady.
Virtual Dub - nie modyfikuje plików mts
VideoRedo po dodaniu do łączenia za każdym razem po kilku minutach pracy komunikat "Program przestał działać"
Boilsoft Video Joiner za długie kodowanie, które trwa 4 godz.
TS Muxer niby łączy film ale jest tak:
pierwsze łączenie: plik wynikowy ponad 5GB ale długość filmu 10 minut jakby tylko pierwszy klip
drugie łączenie: plik 5GB ale film momentami jakby przyśpieszony lub z zacięciami

Chciałem zapytać czy znacie jakieś inne programy aby to połączyć razem?
Czy w tym tunerze można coś zmienić aby nagrywało klipy w jednym pliku i do tego np. w innym formacie?

Przemek

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Nagrywanie na arriva t65

Post autor: qwerty »

mkvtoolnix, virtualdub, copy, avidemux

juventusprzemek

Re: Nagrywanie na arriva t65

Post autor: juventusprzemek »

Mkvmerge zrobił to samo co video redo plik duży 5GB a długość pierwszego pliku.
Zależy mi aby połączyć pliki bezpośrednio w jedną i drugą połowę meczu jak przez VirtualDub z plikami AVI i do tego jak z funkcją Direct Stream Copy.

revson
Posty: 33
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 13:10

Re: Nagrywanie na arriva t65

Post autor: revson »

Sprawdź TSSplitter. Połączyłem przy jego pomocy nagranie z Wiwy.

DVBManiak

Re: Odp: Nagrywanie na arriva t65

Post autor: DVBManiak »

Sprawdź jeszcze TS Doctor. Też miałem podobny problem z łączeniem. Np. raz nagrywałem F1 i mi brakło prądu na chwilę, więc nagrałem drugi plik i potem połączyłem chyba Total Commanderem. Efekt był taki, że długość całego pliku to było jakieś 14 minut, ale tak naprawdę był to cały wyścig. Po prostu źle wpisany indeks czasu przez co utrudnione jest bardzo odtwarzanie i przewijanie. U ciebie może być podobnie, że masz niby plik długości 10 minut, ale jest to w rzeczywistości całość o czym może świadczyć rozmiar pliku wynikowego.

Jeśli chodzi o zmianę w tunerze to format jest niezmienny .mts, aby uniknąć dzielenia należy mieć na nośniku wymiennym system plików NTFS.

Mefa2

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Mefa2 »

Dzień dobry,
posiadam tytułowy dekoder i tak się zastanawiam czy jest jakakolwiek możliwość zainstalowania na nim oprogramowania XBMC?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Zapomnij.

bodek

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: bodek »

Witam.

Do kolegi juventusprzemek.

Kiedyś chciałem usunąć reklamy i wykorzystałem program do montażu Edius firmy GrassValley. Poszło bez problemu.

Pozdrawiam.

P.S. Tylko jest to typowy program do montażu, więc trzeba się trochę pobawić.

-greg-
Posty: 38
Rejestracja: 31 października 2013, o 02:01
Miejscowość: Hucina
Odbiornik: TELE System UP T2 4K
Sony KDL-32W706B
Instalacja antenowa: Emme Esse 560HVD
Triset 113 PE
ALCAD AI-270
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina - 54km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: -greg- »

@juventusprzemek

Może to już za późno, ale ja polecam sprawdzić darmowy Freemake Video Converter - w prosty, intuicyjny sposób można połączyć i skonwertować do innego formatu oddzielne pliki, wycinając przy tym niepotrzebne reklamy. Korzystam z niego osobiście. Z .mts radzi sobie doskonale. Moje kodeki to K-Lite Mega Codec Pack.

mateoosz

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mateoosz »

Witam, mam problem z odtwarzaniem filmów w formacie .mkv. Z tego co widziałem to ten dekoder odtwarza filmy w takim formacie ale u mnie nie wiem co się dzieje i po 20 sekundach filmu cały dekoder się zawiesza i muszę go ręcznie odłączać od prądu bo w ogóle nie reaguje na pilota. Nie był to pojedynczy problem bo na innym filmie w formacie .mkv się też zacinał. Mam najnowszą aktualizację softu i oba filmy na kompie dobrze działają.

I jeszcze mam drugi problem z dźwiękiem, a mianowicie w niektórych filmach dźwięk jest taki jakby stłumiony, tzn. rozmowy słychać cicho, właśnie takie stłumione, a jakieś efekty dźwiękowe typu wybuchy czy coś takiego bardzo głośno

zygciu
Posty: 87
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, o 16:37

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zygciu »

Nigdy nie miałem takich problemów. MKV to tylko kontener, w środku może siedzieć cokolwiek. Wydaje mi się, że narzędzie MKVtoolnix pozwala wyciąć kawałek filmu. Wytnij jakąś minutę, sprawdź czy ten kawałek także wywala ci sprzęt i jeżeli tak to ewentualnie umieść go gdzieś do pobrania - może któryś życzliwy forumowicz sprawdzi to u siebie. Co siedzi w MKV możesz sprawdzić przy użyciu narzędzia GSpot, ale również pewne (może nawet pełne) informacje poda ci dobry player. Ja korzystam z MediaPlayerClassic HomeCinema. Inaczej ciężko będzie coś pomóc.

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: don707 »

Częstą przypadłością T65 jest piszczenie w trybie stand by.
Oddałem do serwisu i już nie piszczy.
Dla tych którym skończyła się 2 letnia gwarancja i piszczy im, pozostaje wymiana na własną rękę. Myślę że koszt to około 50gr


Środek T65

Obrazek Obrazek


Wymieniony kondensator C606. Ten czerwony 103K


Niestety wizyta w serwisie nie wpłynęła na działanie z T65 mojego dysku zewnętrznego Samsung 320GB. Kiedyś do T65 podłączę zewnętrzny mocniejszy zasilacz, bo widzę że zasilanie to 5V. Zasilanie to ta czterożyłowa taśma (5V,5V,GND,GND).

Skończyła mi się gwarancja więc nie żal pokombinować ;)
Czy ktoś próbował zmodyfikować firmware, tzn Logo, paski, napisy?
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2014, o 11:38 przez don707, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Domel28 »

Zobaczył bym te bebechy, ale co to za zakaz się wyświetlił?

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: distefano »

Mój Ferdek na króciutki moment "zrywa obraz i dźwięk" przy każdym przechodzeniu z nadawanego programu na bloczek reklamowy i po jego zakończeniu tak samo. Na chwilę wyskakuje pasek informacyjny. Przy każdym sofcie z najnowszym włącznie jest to samo. Nie wiem tylko czy mój T-65 tak ma czy każdy?

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: fred »

Stare softy tego nie miały. Ostatni to chyba był 40.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: distefano »

Ja startowałem od 56, później 58 teraz mam 61, do starszych nie chciało mi się wracać.

remont
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2011, o 18:53
Odbiornik: ARIVA 120 COMBO.
STRONG 8115
Instalacja antenowa: szerokopasmowa (Siatkowa)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra,Kielce

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: remont »

Gdzie te foty mozna zobaczyć?

Zablokowany