FERGUSON ARIVA T65

cezarek112

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: cezarek112 »

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Mam pytanie czy jest w ogóle taki soft, w którym będzie można ustawić godzinę na wyświetlaczu w T65 kiedy jest on wyłączony?

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Fru2 »

Na teraz z tego co wiem to nie ma, a czy wyjdzie w przyszłości??

buzu

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: buzu »

Witam. Jeśli chodzi o te piski a wersje softu to niema nic do rzeczy. tak jak ktoś pisał to jest wada zasilaczy impulsowych. nie wiem czy na gwarancji coś zrobią. bo powiedzą ze to wpływu niema na obraz itp. Zakupiłem już 2 dekoder tej firmy i zobaczę czy tez tak popiskuje.
Pozdrawiam

tomarex

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: tomarex »

Mam w tej chwili dwie sztuki z tej samej daty produkcji (9.09.2011), tylko nr seryjne odległe.
W jednym piszczy przetwornica w stanie czuwania, w drugim nie.
Sprawdzałem czy po ochłodzeniu, lub rozgrzaniu tunera coś się zmieni. Nie było zmiany.
Ale i tak nie jest wykluczone, że po uruchomieniu całkiem zimnego dekodera nie będzie pisku. Gdyż rozszerzalność cieplna materiałów może mieć na to wpływ.
Tak czy tak jest to ewidentna wada. Tylko sklep typu Euro... może chcieć wysłać tuner do serwisu. Ale można próbować rozwiązać umowę kupna na zasadzie rękojmi - towar niezgodny z umową. Zawsze stanowczo należy walczyć o swoje!
W instrukcji nie ma przecież napisane że sprzęt może piszczeć.
W sklepie także trudno będzie usłyszeć ten pisk ze względu na hałas.
Z wymianą na koniec roku także może być problem. Sklepy wyzbywają się towaru.

mateusiak22

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: mateusiak22 »

@GUTEK@ pisze:Masz dobry sygnał? Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, jak nie pomoże to raczej gwarancja.
Tak sygnał dobry a przywracanie ustawień nie pomaga, zostaje reklamacja

spartakus215

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: spartakus215 »

Witam wszystkich serdecznie, od wczoraj posiadam avire t65 i pozwolę sobie zadać kilka pytań:

1.Co może być przyczyną pojawiania się pikseli(nie często ale się pojawiają, siła sygnału wynosi 75)?

2.U mnie cały czas jest jakość sygnału 80% czy wszystkie te tunery tak wyświetlają?(dodam tylko ze miałem podłączoną canve-261 i zasięg pokazywała nawet 98%)

3.Czy jak mam włączone zasilanie anteny w dekoderze to oddzielny zasilacz ma byś wyłączony?
(jeżeli tak to na jaka moc bo mam z regulacją.

Proszę o możliwie szybka odpowiedź bo mam taki sam kupić teściowej i nie chce żeby sie potem skarżyła. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: @GUTEK@ »

1. Zbyt słaby sygnał.
2. Powinien pokazywać też więcej.
3. Albo zasilacz dodatkowy, albo zasilanie z tunera, obydwa na raz być nie mogą. Po za tym pamiętaj też że wtyczka antenowa do której się podłącza ten zasilacz posiada kondensator separacyjny, oraz że większość wzmacniaczy antenowych jest na 12V, a z tunera jest tylko 5V.

spartakus215

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: spartakus215 »

w sprawie tego poziomu jakości zadzwonię do fergusona. A co do zbyt słabego sygnału, co mogę na to poradzić? dodam tylko ze mam do nadajnika w lini9i prostej 50 kilometrów i korzystam z szerokopasmowej anteny siatkowej.

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

spartakus215 pisze:w sprawie tego poziomu jakości zadzwonię do fergusona. A co do zbyt słabego sygnału, co mogę na to poradzić? dodam tylko ze mam do nadajnika w lini9i prostej 50 kilometrów i korzystam z szerokopasmowej anteny siatkowej.
a można mieć do nadajnika w linii nieprostej? ;-)

Fergusona T65 zamówiłem, pojutrze będzie u mnie.
Widzę, że soft *14 jest usunięty ze strony fergusona, posiadam na dysku *13 i *14 - pytanie jest takie, czy ktoś aktualizował do *14 i sprawiał on kłopoty, że został usunięty?

Bonanzo

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Bonanzo »

Witam tak aktualizowałem do 1.014 i napisałem gdzie trzeba--- problemy w Rzeszowie z dekodowaniem tv historia inne ok kanał wyszukał jednakże brak dekodowania wróciłem do 1.013 i wszystko działa jak należy innych zmian nie zauważyłem. (sprawdzałem na 2 tunerach to samo restartowałem szukałem od nowa nie pomogło) czyli w muxie znajduje historie ale nie dekoduje bo brak obrazu inne ok. Pozdrawiam. Co do sygnału to jak instalowałem anteny i tunery na tym sofcie 13 czy 14 czy oryginalnym miałem wgrany od t55 zawsze miałem sygnał 80% i trzy diody świeciły na czerwono. Odbiór bez zacięć.
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2011, o 13:20 przez Bonanzo, łącznie zmieniany 1 raz.

spartakus215

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: spartakus215 »

Ja od razu zaktualizowałem do *13 i wszystko dobrze oprócz tego że poziom jakości stoi jak wryty na 80% przy czym wskaźnik poziomu sygnału działa normalnie. Dodam jeszcze ze jak mam poziom 75% to niekiedy pojawia się pikseloza.

arkads

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: arkads »

Mogę to potwierdzić. U mnie bez aktualizacji softu pokazuje 80% ale nie mam porównania z innym odbiornikiem. Też pojawia się pikseloza ale bardzo rzadko. Dla nadajnika z Wisły mam sygnał przeważnie powyżej 50 ale z tego co widzę to wskaźnik pokazuje albo 0 albo 47-55 albo 80%. Nigdy nie widziałem innych wartości.

maruq

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: maruq »

Potwierdzam, brak Tvp Historia na sofcie 1.014 oraz czasem zwiecha przy zmianie rozdzielczości, przy której pomagało jedynie odcięcie zasilania. Po zmianie na soft 1.013 wszystko ok.

Zauważyłem także, że w sofcie 1.014 belka informacyjna o programie tak jakby mniej migotała, oraz podczas wyłączania odbiornika obraz i dźwięk znikał równocześnie, a w sofcie 1.013 po zniknięciu obrazu dźwięk przez chwilę jeszcze słychać.

robi2222

Ferguson Ariva T65 DVB-T

Post autor: robi2222 »

Mam kilka pytań odnoście tego tunerka bo mam zamiar taki kupić (jeśli to zły wybór to może inny prosze o doradztwo) po pierwsze czy zakup to dobry wybór jeśli nie to co proponujecie. Dodam że interesuje mnie odtwarzanie plików rmvb w zwiazku z tym czy przy aktualizacji softu w przyszłości będzie możliwe odtwarzania tego typu formatu plików czy raczej nie jest to możliwe. Chciałbym kupic tuner który odtwarzałby najwięcej formatów plików oraz byłby dobrej jakości w tym jego odbiór.

dude88pl

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: dude88pl »

Sam niedawno stałem przed takim samym dylematem jak ty i zdecydowałem się na tego właśnie Fergusona i jestem bardzo zadowolony. Ładnie wygląda, ma USB z tyłu, super pilot (porównanie z Signalem 507) i przystępną cene :D Odtwarza większość formatów (sprawdź sobie na pierwszej stronie tego tematu). Co do rmvb to jedna wielka niewiadoma....

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

od dzisiaj jestem posiadaczem tegoż fergusona, pierwsze wrażenie - dobre :)
potestujemy zobaczymy ;D

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: zygmunt »

+ Ferguson ma tez opcje aby po zaniku napiecia wracał do stanu przed zanikiem.

- Niektóre egzemplarze posiadają skrzypiące cewki w zasilaczu (mnie to spotkało)

spartakus215

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: spartakus215 »

Ja mam tego fergusia także mogę odpowiedzieć na pytanka.

Rockefeller

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: Rockefeller »

dodałem do zakładek stronę fergusona z plikami do pobrania najnowszych firmware do T65, nie wiem dlaczego ale mam bzika na punkcie nowych firmware ;)

EDIT:

dzisiaj nowy firmware sie pojawil Ariva_T65_V1.016.zip

testowałem fergusona i ogólnie bardzo dobrze...
mam jakosc na 80% sile na 70%

przy czym jakość stoi na 80% i nie przekracza ponad...
czasami jest sekundowy spadek jakości i wtedy na sekunde pojawia się pixeloza (ale to sporadycznie)

robi2222

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: robi2222 »

A powiedz jak ci się podoba ferdek oraz czy ewentualnie w przyszłości ten tunerek będzie mógł odtwarzać pliki rmvb po zmianie softu czy raczej jest to nie możliwe. Dzięki za odpowiedż.

Zablokowany