KRUGER & MATZ KM00186

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: biprotek »

A na pewno zmieniłeś wtyczkę na zwykłą? Ta z podłączonym zasilaczem separuje napięcie od tunera i wtedy zasilanie +5V nie działa.

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: maclodz »

Zasilacz jest tak skonstruowany, że jest wpięty między wtyczkę antenową męską i żeńską. Wypiąłem zasilacz i połączyłem wtyczki bezpośrednio. Przełączanie zasilania w tunerze nie przynosi żadnego efektu.

Zabrałem KM00186 do Warszawy. MUX2, MUX3, TVN HD i Polsat HD działają prawidłowo. Odbiór z PKiN, antena bez wzmacniacza, widoczność bezpośrednia. Natomiast MUX1 nadawany z Raszyna, odbieram z odbić i - jeden raz tuner wczytał listę kanałów, ale na każdym z programów była tylko stopklatka i pikseloza. Przy kolejnych kilku próbach programowania tuner już nawet nie wczytał nic z MUX1.

Cabletech 00083 w tych samych warunkach odbiera wszystkie ww. MUXy łącznie z MUX1 bez żadnych zacięć, pikselozy i innych problemów.

Z serwisu Lechpola otrzymałem następującą odpowiedź:
"trzeba zastosować zasilacz regulowany i zmniejszając poziom zasilania powinno pomóc..."
Cokolwiek by to miało znaczyć, dalej bez odpowiedzi jest moje pytanie, dlaczego inny sprzęt sobie radzi a KM00186 nie?

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Ja z pośród 7 tunerów testowanych droższych i tańszych od Krugera 186 stwierdziłem i to zdecydowanie że Kruger 186 idzie u mnie najlepiej i z zasilanie wewnętrznym +5v
.
Najlepiej jak by ktoś miał taki sam tuner i podpioł u ciebie zamiast twojego.

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: maclodz »

Myślę że znalazłem przyczynę i poniekąd także rozwiązanie mojego problemu z KM00186. Ten tuner w ogóle nie radzi sobie z sygnałami z odbić, nawet mocnymi. Potwierdziłem to w Łodzi i w Warszawie.

Przypomnę: Łódź - antena na TON (MUX3 0,4 kW, 5 km), sygnał z EC4 (MUX2, 100 kW, 1km) zasłonięty całkowicie przez blok, odbierany z odbić. Cabletech 00083 śmiga aż miło, KM00186 odbiera tylko MUX3 a nie łapie MUX2 z odbić(nawet przy tak mocnym nadajniku i odległości max. 1 km od nadajnika). Warszawa - antena na PKiN (MUX2, MUX3, TVN HD, Polsat HD), sygnał z Raszyna (MUX1) całkowicie z innego kierunku, odbierany z odbić. Cabletech 00083 tutaj też śmiga aż miło, KM00186 zupełnie nie łapie MUX1 z odbić.

Z serwisu Lechpol otrzymałem następującą informację: Tuner 2-głowicowy ma inny układ demodulatora niż tunery 1-głowicowe, stąd potrzebuje lepszego sygnału.

Sytuację w Łodzi rozwiązałem tak: kupiłem zwykłą antenkę taką jak do tunerów USB, postawiłem na parapecie od strony komina EC4, kabelek, sumator małostratny Radmor i jadę na 2 anteny podpięte do jednego tunera. KM00186 odbiera bez problemu obydwa MUXy, nagrywa i po problemie.

A z tym zasilaniem 5V przez tuner już nic nie sprawdzałem, używam zasilacza anteny.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

A z tym zasilaniem 5V przez tuner już nic nie sprawdzałem, używam zasilacza anteny.

.
To sprawdź bo u mnie lepiej obiera na zasilaniu z tunera +5 niż miałem z zasilaczy zewnętrznych i to jeszcze niektóre z regulacja napięcia,zewnętrzne te w kompletach anten to podróby,nawet jeden miałem z regulacja napięcia tez nie był ideał.

sp3nyg

Kruger & Matz KM00186

Post autor: sp3nyg »

Testuję to pudełko - dla kogoś z rodziny na prowincji i mam pytania - prośbę o pomoc lub nakierowanie
A. K&M 00186 nie zapisuje mi nagrań zaplanowanych. Przyjmuje dyspozycję, wyświetla, włącza urządzenie o zaplanowanej godzinie, potem wyłącza (obserwuję kolor LED), ale dysk jest pusty. Dysk to usb 16g od Toshiby - szybki. Był formatowany zarówno w fat, jak tez ntfs. Nagrywanie "z palca" działa bez problemu,
B. Jeśli nagrywam, to urządzenie nie reaguje na cyfrowe przyciski zamiany kanału, mogę zmieniać jedynie przyciskami +/- (co mnie drażni, bo nie mogę z np. 1 od razu skoczyć do np. 8, lecz muszę "wahlować" 8 razy przyciskiem.
C. Timeshift - gdy zatrzymam na np. kwadrans, i próbuję odtworzyć, to po skończeniu oglądania tego, co było zatrzymane od razu "przeskakuje" na aktualny program. Brak "ciągłości" programu. Tak nie zachowuje się mój osobisty Hyundai - tam timeshift trwa tak długo, aż zrówna się program nagrany z programem "oryginalnym. Ściślej - gdy przyśpieszam w czasie oglądania reklam - to Hyundai wskakuje, zaś K%M kończy zapis w momencie naciśniecia przycisku "play (3). Reszty wtedy nie odtwarza - no bo nie nagrał.
D) Co to jest "PS nagrywanie"
E) co to jest OSD?. Pytałem przez formularz na stronie dostawcy, ale ichny fachura, mgr Chmielak odpisał mi, że cyt: "Jest taki zwrot w instrukcji oraz menu aparatu, bez wyjaśnienia".

Pytania: - czy te przypadłości to wada egzemplarza, który testuję, czy wada softu?
Nie minęło jeszcze 10 dni od zakupu (via internet), to mogę zwrócić, jesli ktoś mi w miarę pilnie odpowie.

bewu

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: bewu »

Niestety ten wytwór małych żółtych rączek poza zaletą w postaci dwóch głowic, posiada jak wiele innych tunerów wady. Osobiście zakupiłem ten tuner dla opcji record. I co ? Nagrywa max. 2h., Ostatnio nagrywałem sobie spektakl w pl tv, i co ? W połowie nagrywanie samo przełączyło się na inny kanał, po czym po chwili wróciło z powrotem, ale już bez głosu. Po prostu wypas. Do tego uruchamia się wieczność, przy tym charczy i często wymaga zmiany ścieżki audio, inaczej milczy.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: biprotek »

do sp3nyg
- w czasie planowania trzeba zmienić na nagrywanie bo domyślnie jest tylko włączanie
- kanał można zmienić wywołując liste "OK" i z niej przeskoczyć do wybranego
- co do timeshift - na cabletechu nic takiego się nie dzieje
- PS to Program Stream w odróżnieniu od TS zapisuje tylko dane AV ale działa tylko dla strumienia MPEG2
- OSD - On Screen Display - czyli info wyświetlane na ekranie TV
- te jak i reszta wad tego modelu została opisana we wcześniejszych postach...

do bewu
- czas nagrania wybieramy po jego włączeniu... domyślnie jest to 2h

pozdrawiam

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: lesz »

U mnie Timeshift działa poprawnie. Może przewijałeś reklamy i odtwarzanie doszło do aktualnie nadawanego momentu. Wtedy rzeczywiście wskakuje bieżący program. Albo nacisnąłeś przycisk Stop z czarną kropką. Wtedy rzeczywiście tak się dzieje. Trzeba zatrzymywać Pauzą, wtedy Timeshift leci nadal. Albo włączyć z ręki nagrywanie. Wtedy nagrywa się nie tylko od ręcznego włączenia nagrywania, ale dołącza też dotychczas nagraną audycję z Timeshiftu.
OSD to informacja o aktualnie wyświetlanym programie (pokazuje się przy przełączaniu kanału lub po naciśnięciu przycisku Info). Można regulować czas jego wyświetlania. Domyślnie wyświetla się 5 sekund.
Przełączanie na kanał zaplanowanego nagrywania rzeczywiście jest denerwujące i niepotrzebne.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Witam w moim Kruger & Matz KM00186 muszę najwyższy czas zmienić ustawienia nagrywania na czas dluższy, bo fabrycznie jest ustawione dwie godziny tylko,jak to zrobic gdzie w menu jest ta opcja.

pufon

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: pufon »

W menu nie ma takiej opcji,ale w trakcie nagrywania naciskasz rec i czas domyślny zmieniasz
na własny.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

raz zmienię i będzie ustawiony na wiekszy czy zawsze przy nagrywaniu zmieniać należy
to dotyczy nagrywania nie zaprogramowane na czas godzinę
bo takie nagranie zaprogramowane nie ma limitu dwóch godzin

w687
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:36
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: w687 »

Witam

Przez prawie rok korzystałem z Fergusona T60. Wczoraj (ze względu na opcję TWIN) wymieniłem go na KM00186 i jestem trochę podłamany. Pilot jest fatalny - klawisze małe i blisko siebie a ich ustawienie nie ma nic wspólnego z intuicją. Klawisz INFO jest bardzo mały i tuż obok przycisku POWER i zamiast wcisnąć INFO można tuner wyłączyć. Kolorowe klawisze są wykorzystane w bardzo mały stopniu, a brak funkcji GO TO - to już całkowita porażka.

EPG jest kiepsko rozwiązane - chcąc zobaczyć co będzie za np. 2 dni trzeba przez dłuższą chwilę trzeba przewijać kolejne pozycje w programie (w T60 można było przeskakiwać całe strony). Programowanie nagrań to też wielka sztuka i wielkie wyzwanie dla użytkownika, trzeba np. pamiętać ile minut coś trwa zamiast wklepać godzinę o której nagrywanie ma się skończyć.

Port USB jest zamocowany odwrotnie niż w większości tunerów, i nie widać migającej diody podczas nagrywania lub odtwarzania z Pendriva.

Na osłodę mogę dodać, że wbrew różnym informacjom uruchamia się stosunkowo szybko - a na pewno szybciej niż Ferguson T60, no i nie ma problemów z jednoczesnym nagrywaniem 2 różnych programów na Pendriva (zapis 8 Mb/s), choć ktoś pisał wcześniej że ta opcja wymaga zapisu o szybkości 25 Mb/s.

Pozdrawiam

Waldek

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: lesz »

Jeśli chodzi o zobaczenie w EPG co będzie za 2 dni, należy nacisnąć czerwony guziczek na dole pilota i przejść strzałkami do ostatniej ikonki. Naciskając enter przechodzi się do programu następnego dnia. Ile razy naciśniesz, tyle dni dalej zobaczysz.
Najlepiej nagrywa się z poziomu EPG. Naciskając zielony klawisz u dołu pilota wchodzisz do timera. Domyślnie ustawia ci się: kanał, czas rozpoczęcia i czas trwania nagrywania (równy długości trwania programu wg EPG). Domyślnie ustawia się tryb kanał - czyli przełączanie na wybrany kanał o podanej porze. Trzeba to zmienić na nagrywanie (strzałką).
Jeśli chodzi o migająca diodę na pendrive, to zastanawiam się nad jej zaklejeniem, bo miga mi w nocy :-)
Rozmiar przycisków na pilocie jest dla mnie OK. Czułość też w porządku. Rozmieszczenie i ich działanie są niedopracowane.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

W jaki sposob wydlużyć czas nagrywania w Kruger & Matz KM00186 bo jest ustawiony na dwie godziny tylko

qaz

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: qaz »

Mam dwa pytania dotyczące tego tunera.
Czy ktoś próbował nagrywać na pendrive ze złączem USB_3 ? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, mimo kompatybilności złącza USB_3 ze złączem USB_2.
Wiem to z doświadczenia z telewizorem Samsung z serii C6600. Tam mogę wykorzystać tylko pendrive ze złączem USB_2, pendrive ze złączem USB_3 nie przechodził testów (mimo, że był bardzo szybki, ponad 25 MB/s przy zapisie).
W dodatku taką dostałem odpowiedź od producenta: "Tuner akceptuje pamięci masowe o standarcie USB2.0". Czyli na USB_3 raczej nie nagra. Czy rzeczywiście tak jest ?

Drugie pytanie. Zadam je na konkretnym przykładzie. Mam nastawione nagrywanie od godziny 19:00 do 19:30. Tuner zaczyna nagrywać o 19:00, o 19:10 zaczynam odtwarzać od początku nagrywany program. Co się dzieje o godzinie 19:30 ? Tuner powinien przestać nagrywać o 19:30, a co z odtwarzaniem ? Zadaję takie pytanie mając negatywne doświadczenia ze wspomnianym wcześniej telewizorem. Otóż w tym konkretnym przykładzie telewizor o 19:30 przestawał nagrywać, ale i jednocześnie przerywał odtwarzanie i by dokończyć oglądać ostatnie 10 minut programu musiałem wejść do nagranego zapisu, przewinąć pierwsze 20 minut i dopiero mogłem dokończyć oglądanie. A jak jest tutaj ?

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: maclodz »

Na pytanie 1 nie znam odpowiedzi. Mam podpięty dysk 2.0, działa prawidłowo, nie ma najmniejszych problemów z nagrywaniem 2 programów.
Do pytania 2: Niestety jak rozpoczniemy oglądać program od początku w trakcie jego nagrywania, to z momencie zakończenia nagrywania odtwarzanie wyłącza się, trzeba uruchomić odtwarzanie od nowa i przewinąć do miejsca gdzie nam się zastopowało. A że nie ma funkcji "go to" to jest to dość kłopotliwe.

Ogólnie oceniam ten tuner dość dobrze, podstawowa zaleta tzn. 2 tunery, działa bez zarzutu.
Ale...
1. Po wejściu w EPG, przy wyjściu z EPG kasuje się time-shift. (Np. w Cabletech URZ00083 nie ma tego problemu)
2. Przeglądanie EPG powoduje przełączanie na dany kanał, którego EPG chcemy przejrzeć (to jest chyba wada większości tunerów DVB-T).
3. Mało miejsca na tytuły programów, zarówno w info jak i w EPG - czasem nie wiadomo co się ogląda bo jest np. "Kino na maksa - Czł"
4. Na liście nagranych programów jest tylko nazwa kanału i data/czas. (Np. Cabletech URZ00083 wyświetla tytuł programu. )
5. Przy ustawianiu nagrywania domyślne jest tylko włączenie/przełączenie na dany kanał (taka "przypominajka"). Żeby nagrać program trzeba przestawić ręcznie na "nagrywanie". Mnie się zdarzyło parę razy zapomnieć. W Cabletech URZ00083 też był ten problem ale został usunięty w kolejnej wersji oprogramowania - a więc można.
6. Oglądając program w czasie gdy nagrywany jest inny, w prawym górnym rogu jest cały czas czerwony napis REC. Mnie to denerwuje, ale cóż... może tylko mnie.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Też posiadam Krugera 186,przeszedłem z Technisata T4
W Technisacie jest ta funkcja że powraca do ostatniego momentu przerwania filmu
Jest też większe okno opisu pozycji programu,tu mamy maleńkie trzeba długo przesuwać żeby coś odczytać.
Duży plus zaznaczony na czerwono tytuł zaprogramowanego programu
W epg można gonić i program stoi w miejscu
Ale nie ma TWIN Technisat dlatego wybralem Krugera
Po za tym w Technisacie poprawili tylko raz foft, nie mogłem doczekać się na nowy soft z kolejnymi poprawkami,oby w tym Kruger zrobili to szybciej,chyba że wyjdzie inny model

qaz

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: qaz »

A czy są inne tunery niż Kruger&Matz KM00186 i Cabletech URZ0086 posiadające dwa tunery ?
Dla mnie dwa tunery to warunek konieczny, ale wady, o których tu czytam nie są dla mnie zachętą do kupna któregokolwiek tunera.
A jeżeli są tylko te dwa, to który jest lepszy ?
W dodatku tuner jest mi potrzebny tylko jako nagrywarka, a pendrive 32 GB mam właśnie ze złączem USB 3.0, stąd to pierwsze pytanie.

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: lesz »

wandosu pisze:W jaki sposob wydlużyć czas nagrywania w Kruger & Matz KM00186 bo jest ustawiony na dwie godziny tylko
Po włączeniu nagrywania, nacisnąć jeszcze raz przycisk nagrywania Rec - pojawi się okienko z czasem nagrywania, wpisać dłuższy czas z klawiatury numerycznej.

Zablokowany