KRUGER & MATZ KM00186

mmm
Posty: 20
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 18:10
Odbiornik: MT 4160v1 (miałem 3 ale padły)
Kruger & Matz KM00186
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża, Żórawina

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: mmm »

Lista zmian:
KM00186_v.1.0.9.abs
-zmiana sposobu załączenia dekodera po braku zasilania (dekoder załącza się do stand-by)
-poprawiono wyświetlanie napisów przy odtwarzaniu filmów z nośników zewnętrznych
-opcja nagrywanie jako pierwsza przy programowaniu zdarzeń czasowych
-poprawiono błędne nagrywanie przy programowaniu nagrań zbieżnych w czasie z tego samego MUX
-inne drobne błędy

Zainstalowałem, sprawdziłem tylko napisy w filmach - teraz pojawiają się od razu bez rozwijania, nadal brak obwódki, wielkość napisów bez zmian.

Edit:
Poprawili tez dekodowanie sciezek audio - przy programach nagrywanych jeszcze przez MT 4160 przy przełączaniu na 3 sciezke audio na sofcie 1.0.7 tuner sie resetowal, obecnie odtwarza dzwiek poprawnie

MichałTUR

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: MichałTUR »

Witam! Mam pytanie do szanownych kolegów:
czy po tej aktualizacji do najnowszego softu, jest możliwość powrotu do 1.0.7 które mam obecnie (fabryczne) a które spisuje się nieźle? Bo na stronie lechpola nie widziałem wcześniej, ani teraz też wersji 1.0.7 do pobrania...
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli nigdzie nie ma tej wersji softu do pobrania to nie będziesz mógł wrócić do niej.

JAFO

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: JAFO »

Witam
Jestem świeżym posiadaczem tego STB i chciałem sie podzielić kilkoma uwagami.
Jest to moj 3ci STB po Hyundai mbox r600 oraz not only tv LV6T MPVR4.
Ma on kilka zalet - dwie glowice, szybkie plynne przewijanie jak w r600 jest szybszy od obu w/w urządzen i ma ładny (choć ciut za mały) bursztynowy LED. O jakości obrazu narazie trudno mi coś powiedziec choć mam wrażenie, że na NOT jest ciut lepsza. Przy podłączeniu do anteny zewnętrznej do 25letniej siatkowej anteny Ryniaka każdy z STB radzi sobie podobnie i nie ma problemu z odbiorem DVB-T (ze Ślęży w Obornikach Śląskich).
Problem jest jednak inny i byłem nim bardzo zaskoczony.
Aktualnie mieszkam we Wrocławiu i tam używam tunera do oglądania TV z kabla (Globalmedii) i tu mała nieprzyjemna niespodzianka. Zarówno r600 jak i NOT skanuje mi pasmo i znajduje 92kanały. Kruger znajduje ich o 20 mniej.
Z danych tehnicznych wynika, że dekodery mają identyczne pasmo.
Po wysłaniu zapyania do operaora kablówki uzyskałem informacje, że to właśnie wina tunera bo może nie obslugiwać całego pasma (które ponoć nie ma znaczenia w odbiorze z nadajników napowietrznych - co potwierdza mój test)
Nie ukrywam, że byłem tym nieprzyjemnie zaskoczony.
Czy ktoś z Was może to potwierdzić? Czy odbiornik t65 czy wiwa 90 - te najbardziej polecane będą odbierać wszystkie kanały w kablu czy zachowają się jak "kastrat" Kruger :( ?

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: lesz »

W nowej aktualizacji nie podoba mi się to, że po włączeniu zasilania tuner nie aktualizuje godziny, tylko przechodzi w stan stand-by z godziną 0:00. W takiej sytuacji Timer nie włączy się o zaprogramowanej porze, bo nie zna aktualnej godziny. Mógłby się włączać na chwilę, by pobrać aktualny czas i wyłączyć się.
Druga zmiana, która mi się nie podoba, to rozjaśnione nazwy aktualnych audycji Info. Jest to mniej przyjazne do czytania. Mogli zrobić odwrotnie - po staremu ciemne napisy z nazwą audycji i rozjaśnić napis i pasek z jakością odbioru.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

MichałTUR[url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=122224#p122224][color=red] TUTAJ[/color][/url] pisze:... na stronie lechpola nie widziałem wcześniej, ani teraz też wersji 1.0.7 do pobrania...
Na stronie "producenta" http://www.krugermatz.pl też niema. Sowtware otrzymywany wraz ze sprzętem to oryginalny software producenta ( tego rzeczywistego w Chinach ) a upgrady to radosna, nieprzemyślana twórczość konia lejby dystrybutora który sprawia wrażenie że nie do końca zna oryginalne oprogramowanie ( to gubienie czasu ) i maca na ślepo. Dlatego softwarów 1.0.5 czy 1.0.7 nigdzie nie uświadczysz i powrotu do nich niema. Wygląda jakby nie mieli na nie pełnej licencji.
lesz[url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=124809#p124809][color=red] TUTAJ[/color][/url] pisze:... tuner nie aktualizuje godziny, tylko przechodzi w stan stand-by z godziną 0:00. W takiej sytuacji Timer nie włączy się o zaprogramowanej porze ...
Wymysł z traceniem czasu po zaniku zasilania to efekt nieporadności i nieumiejętność ogarnięcia całości pomysłowych dobromirów grzebiących w softwarze.
Ja przerobiłem telewizor tak że wraz z jego ( telewizora ) przejściem w standby wyłącza tuner a po załączeniu ( wyprowadzeniu telewizora ze standby do trybu normalnego odbioru ) załącza tuner. Tuner się uruchamia i "wchodzi" na ostatnio oglądany kanał. Tak że dla mnie wynalazek najnowszego softwaru 1.0.9 to kompletna bzdura.
biprotek[url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=105811#p105811][color=red] TUTAJ[/color][/url] pisze:... ale uwaga - każdy plik zawiera nagłówki o opóźnieniach strumieni dźwięku w stosunku do obrazu!
Cenna wiadomość podziękowania. Masz jakieś doświadczenia czy programy do konwersji i łączenia zapisu tts sobie z tym radzą ?
A jaką wersje softwaru masz, oryginalną czy grzebaną ?

JAFO

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: JAFO »

Soft nie mial znacznia. Oryginalnie bylo tyle samo, po akualizacji tez jest to samo :/.
Z naziemnej dziala wysmieicie :) i na wszystkich 3 tunerah znajuje sie tyle samo kanalow czyli 15.
Na szczescie niedlugo przeprowadzka i problem przestanie byc irytujacy - co nie zmienia faktu, ze moze inni moga miec podobny problem.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Na forach czytałem już tak dziwne informacje że na słowo nie wierzę a JAFO szczegółów unika jak diabeł święconej wody. Pozwolę sobie mieć wątpliwości.

Po pierwsze
- kto przy zdrowych zmysłach zamienia HYUNDAI MBOX R600 na cokolwiek a już na pewno na KM00186 ?

Po drugie
- zakres częstotliwości
HYUNDAI MBOX R600 - ( na stronie http://www.hyundaimbox.pl/mBox_R600.html w specyfikacji ) - brak danych
K&M KM00186 - ( na stronie http://www.krugermatz.pl/pl/9065-tuner- ... ruger-matz ) - zakres częstotliwości: 174 ~ 230MHz (VHF), 470 ~ 862MHz (UHF)
Not Only Tv LV6T MPVR4 - ( na stronie http://www.notonlytv.net/p_lv6tmpvr4.html ) - brak danych

Jak widać Kruger&Matz to jedyna firma która w swej specyfikacji podaje pełne informacje.
Tuner k&M w przeszukiwaniu automatycznym przeszukuje wszystkie wymieniane w specyfikacji częstotliwości.

Bardzo jestem ciekaw jakież to inne częstotliwości przeszukują HYUNDAI MBOX R600 i Not Only Tv LV6T MPVR4. Chętnie dowiem się jakie to 20 programów/kanałów jest dostępnych i na jakich częstotliwościach których K&M nie znajduje.

Po trzecie
Dziwie się że Globalmedia we Wrocławiu nadaje w kablówce cyfrowej programy które normalnie są kodowane w sposób niekodowany możliwy do odbioru zwykłym tunerem DVB-T.

Znajomy w Poznaniu kablówkę cyfrową w całym swoim zakresie może odbierać jedynie specjalnym tunerem dostarczanym/wypożyczanym przez ICPNET. Wszystkie sygnały są kodowane i zwykły tuner niczego nie znajduje.
Tuner ma jeszcze inne niezwykłe cechy, ograniczę się do jednej najbardziej zadziwiającej - ma funkcje nagrywania programów ale nagrywać można tylko program który się aktualnie ogląda :lol:

JAFO

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: JAFO »

Do Kowa1

Po pierwsze proponuje bez wycieczek osobistych odnośnie zdrowia zmysłów... na zdrowy rozum - po kiego grzyba miałbym się rejestrować i pisać post o konkretnym wyimaginowanym problemie?

Poza tym powodów jest kilka - te najważniejsze to 2 głowice i brak wentylatora... mało?

Odnośnie danych technicznych to o ile na stronach mboxa nie ma danych technicznych to gdzieś mi się obiło o oczy identycnzy zakres z tym co podaje Kruger i NOT (ten ostatni podaje spcyfikacje w pdf do popbrania z linka który sam podaleś
http://www.notonlytv.net/pdf/dm_lv6tmpvr4.pdf
Zakres jest więc identyczny - pomijając więc nawet kwestie R600 - dlaczego NOT widzi a Kruger nie?

Odnośnie kanałów to co to za różnica jakie? Ważniejsza zapewne jest ich częstotliwość - której nie mam jak sprawdzić :(. Z tego co widzę Kruger nie odbiera najniższych kanałów bo wygląda jakby przy szukaniu (zaczynając od najniższych) w Hyunadi pojawiały się kanały, których nie widzi Kruger - dalsza (wyższa) część pasma odbiera kanały w tej samej kolejności.

Nie rozumiem też o co chodzi z atakiem na Globalmedie?
Kto powiedział, że każdy kanał w kablówce jest kodowany. Wszystko zależy od pakietu i umowy. Na tym też polega zaleta kabla, że operator może łączyć w ofercie to co daje "polsat", "n" i "C plus" - na Globalmedie złego słowa powiedzieć nie mogę - wręcz przeciwnie.
TV z mpg4 odbierają kanały identycznie jakby miały sygnał z nadajnika naziemnego a płatny pakiet jest kodowany i do niego trzeba dedykowany dekoder. Bez tego można odbierać cały pakiet podstawowy i rozszerzony (lub jak ja ze starszym TV przy pomocy "lepszego" tunera DVB-T).

Zagadka dalej więc pozostaje nierozwikłana.
Najbardziej irytuje mnie tylko fakt - dlaczego miałbym sobie to wymyślić? Kupiłem tuner żeby się kurzył czy jak? Trochę luzu. Poza tym dlaczego miałbym skąpić informacji? Jeśłi wiedziałbym więcej to bym po prostu napisał. Przecież mi najbardziej zależy na roziwkłaniu zagadki.

pozdrawiam

edit - 17.06
Znalazlem w ustawieniach R600 czestotliwosci kanalow, ktorych nie "widzi" Kruger.
Wszystko wskazuje na to, ze kanaly znajdowane prze R600 a nie wyszukane przez Krugera zanjduja sie ponizej 174MHz np na kanaly nadawane na na 107,5 MHz

mmm
Posty: 20
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 18:10
Odbiornik: MT 4160v1 (miałem 3 ale padły)
Kruger & Matz KM00186
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża, Żórawina

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: mmm »

Jest nowy soft:
http://www.lechpol.eu/sites/default/fil ... 1_soft.rar
Lista zmian:
KM00186_v1.1.1.abs
-poprawiono skalowanie obrazu przy odtwarzaniu nagranych materiałów
-zwiększono wielkość dzielonych plików do 4GB
-inne drobne błędy

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: maclodz »

O mankamentach oprogramowania tego tunera pisałem w tym wątku 18 marca.
Wczoraj wgrałem nowy soft v11 i część mankamentów została usunięta.

1. Po wejściu w EPG, przy wyjściu z EPG kasuje się time-shift. (Np. w Cabletech URZ00083 nie ma tego problemu) - PROBLEM USUNIĘTY
2. Przeglądanie EPG powoduje przełączanie na dany kanał, którego EPG chcemy przejrzeć (to jest chyba wada większości tunerów DVB-T) - PROBLEM POZOSTAŁ
3. Mało miejsca na tytuły programów, zarówno w info jak i w EPG - czasem nie wiadomo co się ogląda bo jest np. "Kino na maksa - Czł" - PROBLEM POZOSTAŁ
4. Na liście nagranych programów jest tylko nazwa kanału i data/czas. (Np. Cabletech URZ00083 wyświetla tytuł programu.) - PROBLEM POZOSTAŁ
5. Przy ustawianiu nagrywania domyślne jest tylko włączenie/przełączenie na dany kanał (taka "przypominajka"). Żeby nagrać program trzeba przestawić ręcznie na "nagrywanie". Mnie się zdarzyło parę razy zapomnieć. W Cabletech URZ00083 też był ten problem ale został usunięty w kolejnej wersji oprogramowania - a więc można. - PROBLEM USUNIĘTY
6. Oglądając program w czasie gdy nagrywany jest inny, w prawym górnym rogu jest cały czas czerwony napis REC. Mnie to denerwuje, ale cóż... może tylko mnie. - PROBLEM POZOSTAŁ

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

Witam! Mam tuner KM00186, pomijając fakt, że z odbiorem jest problem, mieszkam w Wapnie (wielkopolska) i wykrywa mi tylko 15 stacji oraz żadnej radiowej. Za to nie mam zielonego pojęcia jak odtworzyć filmy nagrane na pendrive. Wchodzę w media i mogę tylko odczytywać moje nagrania, a wchodząc w usb widzę tylko pliki muzyczne, jeśli wchodzę w folder w którym znajduje się film, to jest on pusty, a nie mogę przełączyć górnej zakładki na video. Jeśli temat był już poruszany, z gór przepraszam na dublowanie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Przełączasz przyciskiem INFO na pilocie.

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

Dzięki wielkie, a co z filmami mkv? Czy jakaś aktualizacja pozwala na odczyt audio?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

A co jest nie tak z tym audio?

Pamiętaj że tuner nie dekoduje dźwięku DTS i to nigdy nie zostanie dodane.

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

No właśnie, teraz szukam filmów tylko z AC3. Co zrobić by odtwarzać napisy, które są w txt. ? W ogóle są czytane? Czy one muszą być jakoś "połączone z filmem" (czyli jak np. odtwarzam film w vlc to przy napisach mogę tam wybrać język czyli są integralne z filmem) czy może pozostaje vidrop i wklejanie napisów w film? Rozumiem, że pod wyjście HDMI nie mogę podłączyć źródła obrazu? Bo jak tylko zobaczyłem napis HDMI już cały szczęśliwy zabieram się do kupna kabla, by móc pracować na komputerze, ale wszystko było wyświetlane na monitorze, lecz w ostatniej chwili przypomniałem sobie, że to jest wyjście, a nie wejście. Nie ma możliwości podłączenia komputera pod telewizor za pośrednictwem tunera? ( telewizor jest stary i ma jedynie złącza EURO)
Pozdrawiam!

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

I czy da się obejść niemożliwość korzystania z USB podczas nagrywania? Podłączyłem dysk twardy na którym mam nagrane filmy, ma 2 partycje, kiedy chciałem podczas nagrywania oglądać nie było takiej możliwości, da się ten problem ominąć?

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: lesz »

W czasie nagrywania, na nagrywanym kanale klikasz 2x INFO i masz listę wcześniejszych nagrań wraz z nagrywanym - wybierasz pozycję do oglądania kursorem góra / dół

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

Mam na myśli oglądanie filmów z pozycji "video" rozumiem, że to zadziała na tej samej zasadzie? Bo problem wygląda tak, że podczas nagrywania nie mogę wgl przywołać menu zawartości dysku.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Nie, nie da się podczas nagrywania oglądać filmów z USB.

Zablokowany