KRUGER & MATZ KM00186

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Super dziękuje lesz wydłużę czas nagrywania.
A w normalnym zaprogramowanym programie który będzie trwał np. trzy godziny to nagra trzy godziny tam nie ma limitu czasu.

aurum

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: aurum »

Witam, zamierzam zakupić KM00186, w związku z tym mam prośbę do użytkowników tego dekodera o podanie informacji, których nie udało mi się jak do tej pory znaleźć ani w instrukcji producenta, ani też przeszukując internet. Chodzi mianowicie o to:

1. Ile miejsca na nośniku zewnętrznym zajmie np. 1 godzina nagrania w najniższej i najwyższej jakości oraz ile jej trybów można ustawić?

2. Ile nagrań można maksymalnie w ciągu miesiąca zaprogramować?

3. Czy można odtwarzać nagrania z prędkością x1,5 ew. x2 oraz w zwolnionym tempie z dźwiękiem?

w687
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:36
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: w687 »

Witam

Od kilku dni używam KM00186. Zaktualizowałem soft (obecnie mam v. 1.0.6) i właściwie jestem zadowolony. Dowiaduję się o opcjach których nie znałem, ale równocześnie odkrywam że nie wszystkie opcje opisane w postach u mnie działają.
Np. podczas nagrywania audycji nie mogę uruchomić odtwarzania wcześniejszego nagrania, ani nawet tego co aktualnie się nagrywa. Nie mogę też zmienić czasu nagrania - co podobno jest możliwe po wciśnięciu przycisku OK.
Nie wiem czy to jest wina tunera, czy tego że nagrywam na pendriva który ma wolniejszy transfer niż dysk. A może (podobnie jak w innych tunerach) po aktualizacji należało przywrócić ustawienia fabryczne - choć nie wiem czy w KM00186 jest taka opcja?
Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o jakieś sugestie - za co z góry dziękuję.

Pozdrawiam

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: lesz »

aurum pisze: 1. Ile miejsca na nośniku zewnętrznym zajmie np. 1 godzina nagrania w najniższej i najwyższej jakości oraz ile jej trybów można ustawić?
1h zajmuje ok 2GB miejsca; nie da się ustawić jakości nagrywania
aurum pisze: 2. Ile nagrań można maksymalnie w ciągu miesiąca zaprogramować?
Jest miejsce na jednoczesne zaprogramowanie 8 nagrań, z tym że można też ustawić częstotliwość np. nagrywanie codzienne, w dni robocze, co tydzień, nie pamiętam czy miesięczne też.
aurum pisze: 3. Czy można odtwarzać nagrania z prędkością x1,5 ew. x2 oraz w zwolnionym tempie z dźwiękiem?

Jest przesuwanie do przodu x2, ale bez dźwięku.
w687 pisze: podczas nagrywania audycji nie mogę uruchomić odtwarzania wcześniejszego nagrania, ani nawet tego co aktualnie się nagrywa.


Wcześniejszego nagrania niestety nie da się oglądać, ale bieżące owszem. Żeby przewinąć na początek, trzeba nacisnąć klawisz ze strzałką w prawym górnym rogu (chyba drugi od góry).
w687 pisze: Nie mogę też zmienić czasu nagrania - co podobno jest możliwe po wciśnięciu przycisku OK.

Musisz nacisnąć jeszcze raz czerwony przycisk Rec, nie OK.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Nie ma funkcji powracania do ostatniego momęntu przerwania np. filmu ale jest szybkie przewijanie co chyba kolo 10 minut,nacisnąć pauze,później strzałką w prawo pojawi się dodatkowy żółty pasek i szybko ok bo inaczej trzeba od nowa.

mirekj1234

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: mirekj1234 »

Witam.
Posiadam już od dawna ten model ale zaczyna mnie denerwować, dokładnie chodzi mi odtwarzanie filmów formacie avi.
Niektórych filmach mam dźwięk z obrazem rozjechany :) , a drugie to napisy są małe i nie stałe tylko płynne. Nie wiem co jest grane czy jest może jakiś soft by napisy były stałe tak jak na innych odtwarzaczach i jak można tam wgrać nowe kodeki lub coś można zrobić by dało się oglądać bez zdenerwowania. Dzięki za informację.

w687
Posty: 15
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:36
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: w687 »

wandosu pisze: Nie ma funkcji powracania do ostatniego momęntu przerwania np. filmu ale jest szybkie przewijanie co chyba kolo 10 minut,nacisnąć pauze,później strzałką w prawo pojawi się dodatkowy żółty pasek i szybko ok bo inaczej trzeba od nowa.
Trzeba nacisnąć klawisz INFO a nie pauzę (chyba że ta funkcja dostępna jest pod obydwoma klawiszami) a później kursorem przeciągasz wskaźnik w lewo lub w prawo (postęp chyba co 10 minut).
lesz pisze: Wcześniejszego nagrania niestety nie da się oglądać, ale bieżące owszem. Żeby przewinąć na początek, trzeba nacisnąć klawisz ze strzałką w prawym górnym rogu (chyba drugi od góry).
W czasie nagrywania, na nagrywanym kanale klikasz 2x INFO i masz listę wcześniejszych nagrań wraz z nagrywanym - wybierasz pozycję do oglądania kursorem góra / dół (obie informacje od Pufona, któremu dziękuję i pozdrawiam).

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Dzięki za kolejne uwagi w687, ja akurat znalazłem pod pauzą spróbuję pod info,dodam że mam drugi ostatni soft wgrany,gdyby coś się pojawiło z softa to dajcie znać.

darek 27
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwietnia 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Instalacja antenowa: -
Nadajnik - obiekt nadawczy: -

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: darek 27 »

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów.

Po przeczytaniu komentarzy z tego forum zdecydowałem się na zakup Kruger & Matz KM00186 i na razie jestem zadowolony choć jedna rzecz mnie denerwuje.

Przeglądając komentarze nie znalazłem problemu pojawiającego się u mnie tzn. gdy nagrywam program TV który zajmuje więcej niż 1 GB to tuner dzieli mi go na części np. program zajmujący 2,6 GB jest podzielony na trzy części. Nie jest to zależne od tego czy podłączam pendrive'a (16 gb) czy dysk twardy problem nadal występuję. Zmiana na z FAT na NTFS w pendrive też nic nie dała.

Czy miał ktoś może taki problem, może jest to wina oprogramowania (nie uaktualniałem go i jest z sep 13 2011) czy może jakiś ustawień w tunerze czy czegoś innego.

W poprzednim tunerze jaki miałem takie dzielenie pliku też się pojawiało ale po przekroczeniu 4GB i to było do zrozumienia bo pendrive był w systemie FAT.

Z góry dziękuję za pomoc :)

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: biprotek »

Na tunerach opartych na ALI pliki są zawsze dzielone na 1GB kawałki, pliki zawierają całą treść strumienia (dźwięki, napisy, nawet epg - można je zmieniać w czasie oglądania), warto je zdemultipleksować na poszczególne strumienie AV i zmultipleksować potem tylko te potrzebne... ale uwaga - każdy plik zawiera nagłówki o opóźnieniach strumieni dźwięku w stosunku do obrazu!
Pozdrawiam

darek 27
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwietnia 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186
Instalacja antenowa: -
Nadajnik - obiekt nadawczy: -

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: darek 27 »

Dziękuję za pomoc :)

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Dodam co do nagrywania po ustawieniu czasu zawsze dodaje z dwie minuty do przodu bo parę razy nagrało się z opóźnieniem minuty dwóch,nie z winy tunera i po tygodniu oglądania nie wiedzialem jaki tytul jest filmu, narazie tego jeszcze nie poprawili żeby do każdego pliku nagranego byl tytuł filmu widoczny jak w Technisacie jest.

akronim

Kruger & Matz KM00186

Post autor: akronim »

Witam,

jestem posiadaczem LV6T (soft ver. 11), który nie potrafi opisanych poniżej rzeczy, co sprawia że bym go chętnie wymienił na coś lepszego (2 głowice to byłby dodatkowy bonus). Jestem więc ciekaw czy poza funkcjami wynikającymi z posiadania 2 głowic, Kruger & Matz KM00186 umożliwia następujące funkcje związane z równoczesnym nagrywaniem 1 audycji i odtwarzaniem audycji nagranej już wcześniej.

1. Czy możliwe jest nagrywanie nowej i jednoczesne odtwarzanie z dysku nagranej wcześniej audycji? Tzn.
- czy w czasie nagrywania audycji mogą włączyć odtwarzanie z dysku?
- czy w momencie, gdy odtwarzam z dysku nagraną wcześniej audycję, a włącza się nagrywanie, to film jest nadal odtwarzany, ewentualnie jest przerwany, ale można ponownie włączyć odtwarzanie pomimo trwającego nagrywania?
3. Czy w przypadku, gdy druga połowę filmu (nagranej wcześniej audycji) chcę obejrzeć np następnego dnia to tuner pamięta miejsce, w której odtwarzanie zostało przerwane.
4. Czy w czasie nagrywania wcześniej zaprogramowanego (nie w czasie ręcznego włączenia nagrywania w trybie Timeshift) mogą przewinąć film wstecz do jego początku?

Opisane wyżej funkcje posiada np. Globo / Opiticum TS 9600 Combo przynajmniej w zakresie audycji SAT, testowania go odnośnie DVB-T nie miałem możliwości. Kosztuje jednak powyżej 500 zł, a szukam czegoś tańszego i z 2 głowicami DVB-T

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: lesz »

akronim pisze: 1. Czy możliwe jest nagrywanie nowej i jednoczesne odtwarzanie z dysku nagranej wcześniej audycji? Tzn.
- czy w czasie nagrywania audycji mogą włączyć odtwarzanie z dysku?

Tak
akronim pisze: - czy w momencie, gdy odtwarzam z dysku nagraną wcześniej audycję, a włącza się nagrywanie, to film jest nadal odtwarzany, ewentualnie jest przerwany, ale można
ponownie włączyć odtwarzanie pomimo trwającego nagrywania?

Film jest przerywany. Trzeba go włączyć jeszcze raz i przewinąć do momentu przerwania. Film jest przerywany także, gdy nagrywanie się kończy.
akronim pisze: 3. Czy w przypadku, gdy druga połowę filmu (nagranej wcześniej audycji) chcę obejrzeć np następnego dnia to tuner pamięta miejsce, w której odtwarzanie zostało przerwane.

Nie pamięta.
akronim pisze: 4. Czy w czasie nagrywania wcześniej zaprogramowanego (nie w czasie ręcznego włączenia nagrywania w trybie Timeshift) mogą przewinąć film wstecz do jego początku?
Można.

--Mariusz--

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: --Mariusz-- »

Witam, mam taki problem i nie wiem czego to wina. Gdy zaprogramuję jakiś program do nagrania na daną godzinę to raz się nagra, a raz nie, mimo, że wolne miejsce jest. Nagrywanie ręczne działa ok, czasem wyświetli, że urządzenie zajęte i trzeba wyłączyć i włączyć tuner. Czy może to być wina wolnego pendriva? Ma 4GB, ale jaka prędkość zapisu i odczytu to nie wiem. Sprawdziłbym czy z tunerem wszystko ok przez podłączenie dysku 500 GB, ale boję się, że wszystkie dane stracę. Więc, czy ten problem z nagrywaniem to może być wina pendriva i wystarczy kupić szybszy?

mateusiak22

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: mateusiak22 »

czy odczyta mi pliki w formacie:

Kod: Zaznacz cały

Format profile                           : MP@ML
Codec ID                                 : WMV3
Codec ID/Info                            : Windows Media Video 9
Codec ID/Hint                            : WMV3
Description of the codec                 : Windows Media Video 9 - Professional

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Nie, formatu WMV ten chipset nie obsługuje.
Z tanich tunerów obsługują to niektóre modele na chipsecie MStar.

mateusiak22

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: mateusiak22 »

szkoda, chciałem tuner twin i obsługę właśnie tego formatu. :(

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: @GUTEK@ »

Poczytaj o Manta DVBT05.

pufon

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: pufon »

Mamy nowy soft na stronie http://www.lechpol.eu/model/km00186

Zablokowany