KRUGER & MATZ KM00186

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: wandosu »

Sok pisze:kolejna rzecz której brakuje w tym sprzęcie to brak zasilania wzmacniaczy anten bezpośrednio z odbiornika napięciem 5V - przynajmniej ja nie widzę takiej opcji w menu
.
Zasilania nie ma w Manta DVB T05 czy w KRUGER & MATZ KM00186 bo w nim jest 100% +5V

Sok

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Sok »

zinox pisze:Sprawdź dobrze ;)
Jedynie KM00188 nie ma opcji zasilania 5V
mam też dekoder not only i tam jak byk w menu mam wybór zasilania lub nie anteny napięciem 5v, w jakiej zakładce to niby jest w kruger 186 bo chyba ślepy jestem

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Bogoes »

@sok...
Ściągnij sobie instrukcję PL od KM00186 w .pdfie, tam na stronie 9 masz opisane... a pod tym linkiem masz wycinek instrukcji:
http://img402.imageshack.us/img402/7443 ... antena.jpg

Sok

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Sok »

dzięki za pomoc,znalazłem w końcu tę opcję tylko u mnie jest jakieś inne menu i ta opcja jest pod klawiszem "Moc LNB" a nie "Zasilanie anteny"

podczas odtwarzania nagranego filmu który był w formacie 4:3 po bokach mam niebieskie pasy pionowe - czy można gdzieś zmienić to boczne tło na czarne?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: zinox »

pewnie jakis pierwszy soft masz
wez sobie zmien na ostatni
http://www.lechpol.eu/sites/default/fil ... 1_soft.rar

qaz

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: qaz »

Który z tych dwóch tunerów typu twin lepiej wybrać:
KRUGER & MATZ KM00186
CABLETECH URZ0086

Wiem, że środek obu jest identyczny, ale czy są jakieś inne różnice ? Czy aktualizacje pasują do obu ? Która obudowa jest lepsza ?
Po prostu czy któryś model jest lepszy od drugiego czy wystarczy kierować się tylko wyglądem ?

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: pufon »

Pierwszy post tego wątku i masz odpowiedź.

Sok

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Sok »

zinox pisze:pewnie jakis pierwszy soft masz
wez sobie zmien na ostatni
czy ten nowy soft wyeliminował włączanie się odbiornika bez głosu?
bo na moim v105, którego włączam 1, czasem 2 razy dziennie prawie zawsze włącza się bez głosu i trzeba go restartować

mart-56

Kruger Matz 186 nowy soft

Post autor: mart-56 »

Witam wszystkich serdecznie . Jestem u Was po raz pierwszy i skierowała mnie tutaj potrzeba a ściślej , niewiedza :oops: Moje elektroniczne umiejętnosci ograniczają się do zrobienia kawy siadając do TV, zatem proszę o waszą wyrozumiałość. Zakupilem dekoder KM-186 , mam w nim oryginalny soft 1,0 (lipiec 2011) dalej w danych menu jest wzmianka o 1,07 ale nie wiem czego się to tyczy. Znalazlem na stronie Lechpol aktualizacje o numerach 106, 108,109i 111. Czy mam je wszystkie wgrac czy kazda następna zawiera w sobie poprzednie ? Mam rozumiec że 111 jest najnowsza ? Co zyskuję zamieniając 1,0 na 1,11? I najważniejsze ... proszę wytłumaczcie mi jak to zrobić , krok po kroku , biorąc pod uwagę moją wiedze na ten temat ! Czy przez zmianę softu nie tracę gwarancji ? Czy wasze Krugery też tak wolno startują ze STANDBY (ok.10sek. od naciśnięcia Power na pilocie). Proszę o pomoc i z gory dziękuję , korzystając z okazji składam Wszystkim Najlepsze Zyczenia Noworoczne !

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Kruger Matz 186 nowy soft

Post autor: @GUTEK@ »

Chłopie, masz temat o tym tunerze, po co zakłądasz kolejny?


Wgrywasz ostatnią wersję softu, będzie ona zawierała poprawki poprzednich.

Nie tracisz gwarancji bo to oryginalny soft producenta.

Taki czas startu dotyczy większości tunerów. Ogólnie tunery dwugłowicowe wolniej się uruchamiają niż jedno głowicowe.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Kruger Matz 186 nowy soft

Post autor: m@rtops »

mart-56 pisze:skierowała mnie tutaj potrzeba a ściślej , niewiedza
zacznij od regulaminu forum ;)
§3. Publikacja wypowiedzi na Forum
(...)
2. Przed założeniem nowego Wątku należy sprawdzić, czy istnieje Wątek o podobnej tematyce, w którym można napisać dany Post. Należy skorzystać z wyszukiwarki, a także sprawdzić czy odpowiedz na pytanie nie znajduje się w FAQ. Wszystkie nowe Wątki, założone niezgodnie z powyższą regułą, zostaną skasowane.(...)stosować zasadę „nie zaśmiecania Forum”.
(...)
14. Kolor czerwony czcionki w Postach zarezerwowany jest dla Administracji Forum.

amstat

Re: Kruger Matz 186 nowy soft

Post autor: amstat »

mart-56 pisze:Witam wszystkich serdecznie . Jestem u Was po raz pierwszy i skierowała mnie tutaj potrzeba a ściślej , niewiedza :oops: Moje elektroniczne umiejętnosci ograniczają się do zrobienia kawy siadając do TV, zatem proszę o waszą wyrozumiałość. Zakupilem dekoder KM-186 , mam w nim oryginalny soft 1,0 (lipiec 2011) dalej w danych menu jest wzmianka o 1,07 ale nie wiem czego się to tyczy. Znalazlem na stronie Lechpol aktualizacje o numerach 106, 108,109i 111. Czy mam je wszystkie wgrac czy kazda następna zawiera w sobie poprzednie ? Mam rozumiec że 111 jest najnowsza ? Co zyskuję zamieniając 1,0 na 1,11? I najważniejsze ... proszę wytłumaczcie mi jak to zrobić , krok po kroku , biorąc pod uwagę moją wiedze na ten temat ! Czy przez zmianę softu nie tracę gwarancji ? Czy wasze Krugery też tak wolno startują ze STANDBY (ok.10sek. od naciśnięcia Power na pilocie). Proszę o pomoc i z gory dziękuję , korzystając z okazji składam Wszystkim Najlepsze Zyczenia Noworoczne !
Lepiej nie ruszaj bo zmiana softu zawsze wiąże się z ryzykiem a zmiany są mało zauważalne no chyba że koniecznie chcesz się pobawić. :!:

mart-56

Re: Kruger Matz 186 nowy soft

Post autor: mart-56 »

No tak , krotko , zwięzle i na temat :lol: Niewiedza nie znaczy glupota lub brak wychowania , nawet jesli wiąże się ze złamaniem regulaminu (za co przepraszam) ! Widac wyglupilem się zadając te pytania i zaśmiecilem forum . Prześledzilem wcześniejsze tematy ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi jasnej , dla mnie zupelnego laika. Zalozylem nowy wątek , myśląc ze tak nalezy :oops: , tylko tak udalo mi się napisać wiadomość (kolejna niewiedza). Dziękuję za wskazówki , częściowo rozjaśnily temat choć nadal nie wiem jak aktualizowac , zatem pozostanę przy tym co mam . Dziękuję i przepraszam , przemyślę ewentualne , kolejne pytania !

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: Kruger Matz 186 nowy soft

Post autor: zinox »

mart-56 pisze:...Dziękuję za wskazówki , częściowo rozjaśnily temat choć nadal nie wiem jak aktualizowac , zatem pozostanę przy tym co mam . Dziękuję i przepraszam , przemyślę ewentualne , kolejne pytania !
Przy sofcie masz dodatkowo 2 pliki:
lista_zmian - opis co zmienili/poprawili
opis_aktualizacji - opis jak zmienic oprogramowanie

Kuss
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2012, o 12:47
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Kuss »

Pojawił się u mnie problem z nagrywaniem.
Mam dysk ok 500GB, do niedawna używałem go bez żadnych problemów do nagrywania, ale ostatnio nagrywanie nie działa, chociaż jest ok 200GB wolnego miejsca. Pojawia się komunikat:
"Limit: CAN not record!"
ktoś wie o co chodzi, co z tym zrobić?

Przy okazji jakie minimalne parametry musi spełniać dysk, żeby na nim nagrywać, bo np. próbowałem kilkugigowego pendrajwa (bodaj 8GB) i nie nie można było.

bodzio.man

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: bodzio.man »

Kuss pisze:Pojawił się u mnie problem z nagrywaniem.
Mam dysk ok 500GB, do niedawna używałem go bez żadnych problemów do nagrywania, ale ostatnio nagrywanie nie działa, chociaż jest ok 200GB wolnego miejsca. Pojawia się komunikat:
"Limit: CAN not record!"
Taki sam objaw pojawił się niedawno u mnie w urz0086 po roku ciągłego używania dysku razem z tunerem.
Gdzieś na forum przeczytałem że należy wykonać defragmentacje z poziomu Windows'a i przyznam że ta opcja pomogła na jakiś czas. Niestety sytuacja pojawiła się znów ale tym razem Windows powiedział że dysk nie potrzebuje defragmentacji. Zagłębiłem się znów w temat :D i znalazłem może drastyczne ale ponoć skuteczne rozwiązanie,format dysku. Aktualnie likwiduje moją kolekcje materiałów nagranych na kiedyś wiec nie jestem w stanie powiedzieć czy pomoże ale gdy już wszystko zobaczę na pewno sformatuje .
Kuss pisze:Przy okazji jakie minimalne parametry musi spełniać dysk, żeby na nim nagrywać, bo np. próbowałem kilkugigowego pendrajwa (bodaj 8GB) i nie nie można było.
Wszystkie dyski jakie podpoiłem do tunera śmigały bezproblemowo. Dyski przewyższają prędkościami zapisu pendrive'y, a to przy zapisie audycji TV jest ważne. Te mniej budżetowe peny mogą więc nie wyrabiać zapisem.

Kuss
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2012, o 12:47
Odbiornik: Kruger & Matz KM00186

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Kuss »

Dzięki, włączyłem w windowsie opcje sprawdzanie błędów. Bardzo długo to trwało, ale pomogło.
Trochę szkoda, że nie możnaby nagrywać na pendrivie.

maoz

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: maoz »

Ile pozycji można maksymalnie zaprogramować do zapisu? Czy sa jakies ograniczenia czasowe np. max 1 tydzien do przodu?

Galaxy_R
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2012, o 20:43
Odbiornik: Kruger 186 oraz ML2441
Instalacja antenowa: siatkowa + wzm. 30dB
przy ścianie bloku, 1 p., 200m do drzew. No i jest ból!
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chotycze

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Galaxy_R »

Witam wszystkich. Jak to mówią - "zamienił stryjek". Po kilku zmianach różnych modeli dopadłem do Krugera, no bo ma 2 głowice, a ja maniakalnie nagrywam co tylko mi się spodoba. no i już mam problem. Zaraz po podłączeniu wymieniłem soft na 1.1.1. i rozpocząłem testy. Pierwszy ból - w trakcie nagrywania jakimś cudem zmienił kanał więc połowa pliku to film a połowa kabaret. Zatkało mnie! Podłączonego pena 8GB ani karty z czytnikiem nie widzi. Tzn. na penie wykrywa tylko 2 foldery i 1 film. Reszta niewidoczna. Natomiast dysk 3,5' 640GB NTFS bez problemu. W tym miejscu dodam, że ten niby bliżniaczy Cabletech nawet nie wie co to NTFS. Gdy wyczerpuje się miejsce na HDD i jest na nim bałagan, wówczas rwie i zamraża obraz. Bardziej przy podwójnym nagrywaniu ale przy solowym również. Po defragmentacji lub uwolnieniu miejsca - jest poprawnie. Zaczynam mieć go dość. Poradźcie co z tym fantem zrobić. Cofnąć soft, czy otworzyć okno.... Pomocy!

wallace

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: wallace »

dla maniaków wygodnego nagrywania mam tylko jedną receptę: dekoder na linuksie.
Zdaję sobie sprawę z znacznie większego kosztu takiego urządzenia, ale możliwości i wygoda obsługi są nieporównywalne do sprzętu opartego na zamkniętym oprogramowaniu.

Przez 3 miesiące używałem KM00188 (pojedynczy tuner, ale bolączki oprogramowania podobne). Od 4 miesięcy używam VU+ UNO na linuksie z wbudowanym pojedynczym tunerem oraz drugim tunerem na USB od n-ki (tu jest wątek dot. tego dekodera: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=143215#p143215)
Od czasu zamiany na UNO mogę powiedzieć jedno: ŚWIĘTY SPOKÓJ!
Podstawowe zalety wg mnie:
- stabilność oprogramowania (niewiarygodne, ale od jego instalacji s/w nigdy się nie zawiesił ani nie wywalił, żadnego nieudanego nagrania, zgubionego czasu systemowego itd)
- brak ograniczenia ilości timerów (doszedłem do ponad 40 pozycji)
- sortowanie chronologiczne timerów oraz wykrywanie ew. kolizji terminów
- możliwość jednoczesnego nagrywania kilku audycji z tego samego multipleksu przy użyciu tylko jednego tunera - audycje są nagrywane jako zupełnie niezależne pliki.
- zapisywana jest pełna nazwa audycji aktualna w chwili programowania timera
- można ustalić domyślny margines czasowy trwania nagrywania względem terminu pobranego z EPG (np. rozpoczęcie 10 minut przed i zakończenie 20 minut po) aby zniwelować poślizgi w ramówkach
- razem z nagraniem zapisywany jest opis audycji dostępny z EPG
- można zacząć odtwarzać daną audycję jeszcze w czasie jej nagrywania, po przerwaniu (wyłączeniu) dekoder wznawia odtwarzanie od ostatniej pozycji
- rozpoczęcie nagrywania nowej audycji nie przerywa odtwarzania innego nagrania

Polecam zastanowienie się nad wymianą sprzętu, jeśli oczywiście finanse pozwalają.

Zablokowany