KRUGER & MATZ KM00186

Ququłka

Re: KRUGER & MATZ KM00186 i Nagrywanie Timeshift v1.1.1

Post autor: Ququłka »

Witam
Niedawno kupiłem ten dekoder i wszystko jest super jednak pojawiaja sie pewne problemy:
Zaktualizowałem soft do v1.1.1 i nie wiem jak było wcześniej ale teraz opcja Nagrywanie Timeshift nie powoduje żadnej zmiany w zachowaniu dekodera.
Należę do ludzi którzy starają sie oszczędzać sprzęt jaki mają i energie jeśli tylko sie da a jakiejś opcji nie potrzebują. Jak rozumiem wspomniana opcja nagrywani timeshift-u pozwala włączyć/wyłączyć możliwość cofania sie do już obejrzanego/wyemitowanego fragmentu programu zaczynając od chwili kiedy dany program włączyliśmy (czy tak ta funkcja ma działać?) co pozwala po wyłączeniu znacznie zmniejszyć liczbę operacji zapisu/kasowania na podłączonym pendrive lub co ważniejsze na podłączonym dysku twardym który przeważnie pobiera więcej energii ale również kosztuje kilkanaście razy więcej niż pendrive. Generalnie dla mnie oglądane programy nie są na tyle ważne żeby ciągle mieć możliwość cofnięcia się.. wiec chciałbym móc wyłączyć te opcję ale nei wiem czy się da czy to tylko błąd czy też działanie tej funkcji jest jak najbardziej poprawne ale w innym zakresie którego jakoś nie odkryłem...?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: m@rtops »

opcja timeshift nie działa cały czas - jest uruchamiana z pilota a cofnąć się można tylko do momentu załączenia pauzy lub nagrywania ;)
nie działa bez podłączonej pamięci zewnętrznej :oops:

Ququłka

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Ququłka »

Będę się jednak upierał że działa cały czas bez względu na to czy ustawie w opcjach 'nagrywanie timeshift' na włączone czy wyłączone to po podłączeniu pendrive bieżący kanał cały czas się nagrywa dzięki temu mogę się cofnąć do momentu w którym ten kanał załączyłem. Oczywistym jest że mam tego pendrive podłączonego.
Powtarzam innymi słowy jak mam podłączoną pamięć zewnętrzną to czego bym w opcjach nie ustawił to mogę się cofnąć w programie do momentu kiedy go załączyłem tj nagrywanie rozpoczyna się od razu po wejściu na ten kanał... jeśli włączę pauze to mogę włączyć oglądanie dalej ale mogę się cofnąć również do czasu sprzed pauzy i właśnie tego nagrywania sprzed pauzy nie mogę wyłączyć choć istnieje opcja która teoretycznie to wyłącza - "nagrywanie timeshift". Reasumując w sofcie 1.1.1 timeshift działa u mnie cały czas tak długo jak nie wyłączę go całkowicie przez opcję Timeshift - wyłącz... jaśniej już nie mogę. ;)
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2012, o 10:50 przez Ququłka, łącznie zmieniany 1 raz.

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

Nie mam teraz dostępu do tunera, więc mówię co pamiętam.
Są dwie funkcje Timeshiftu w tunerze - Nagrywanie Timeshift i Timeshift.
Nagrywanie Timeshift oznacza, że jeśli włączysz nagrywanie z palca to do nagrania dołączy ci się to, co znajduje się w pamięci timeshiftu - sprzed naciśnięcia guzika nagrywania.
Może wyłączyłeś Nagrywanie Timeshiftu, a nie sam Timeshift - osobna pozycja w Menu.

Ququłka

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Ququłka »

Lesz z tego co piszesz wynika że nie da się ustawić opcji żeby nie nagrywał zaraz po przejściu na dany kanał choć taka opcja przy zachowaniu nagrywania od momentu kiedy wciśniemy pauze bardzo dobrze by się odbiła na oszczędności energii i stosowanych nośnikach zewnętrznych. podejrzewam że kiepskie pendrive nie wytrzymają przy takim podejściu więcej niż kilka miesięcy. Zapis non stop po kilka godzin dziennie przez kilka miesięcy zmasakruje takie pamięci, dyski zewnętrzne pewnie takie tempo wytrzymają ale łączne zużycie energii wyraźnie wzrośnie....

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: lesz »

Jeśli wyłączysz opcje Timeshift, to tuner nie nagrywa na bieżąco i dysk nie pracuje. Niestety wiąże się to z tym, że samo naciśnięcie pauzy zatrzymuje obraz, ale nie nagrywa do pamięci. Aby zatrzymać program, trzeba najpierw nacisnąć czerwony przycisk nagrywania i dopiero pauzę. Ale wtedy po obejrzeniu musisz wykasować nagranie z dysku.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Kowa1 »

W liście zmian pisze:KM00186_v1.0.6.abs
- Poprawiono j. polski w menu,
- Dodano znaczniki nagrywania w liście kanałów.
- przywrócono odtwarzanie plików .flac

KM00186_v1.0.9.abs
-zmiana sposobu załączenia dekodera po braku zasilania (dekoder załącza się do stand-by)
-poprawiono wyświetlanie napisów przy odtwarzaniu filmów z nośników zewnętrznych
-opcja nagrywanie jako pierwsza przy programowaniu zdarzeń czasowych
-poprawiono błędne nagrywanie przy programowaniu nagrań zbieżnych w czasie z tego samego MUX
-inne drobne błędy

KM00186_v1.1.1.abs
-poprawiono skalowanie obrazu przy odtwarzaniu nagranych materiałów
-zwiększono wielkość dzielonych plików do 4GB
-inne drobne błędy
biprotek [url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=105811#p105811][color=#FF00FF]TUTAJ[/color][/url] pisze:Na tunerach opartych na ALI pliki są zawsze dzielone na 1GB kawałki,
Biprotek to doświadczony użytkownik a tu nagle w softwerze v1.1.1 pliki wielkości 4GB, jak sobie z tym radzi ALI ? Jeśli ktoś przy nagrywaniu uzyskał pliki większe od 1GB a najlepiej jak nagrywany program został podzielony na 4GB z ogonkiem albo więcej niż jeden plik 4GB + jakiś ogonek proszę by napisał jak tuner radzi sobie z ich odtwarzaniem a jeszcze lepiej, jeśli ma takie doświadczenia, jak sobie radzą z tak podzielonymi plikami konwertery plików .ts - no chyba że teraz tuner nagrywa pliki mts lub nawet m2ts.

Na liście zmian dla wersji 1.0.9 enigmatyczne: "poprawiono wyświetlanie napisów" może ktoś napisać na czym polega ta poprawa i czy jest możliwość, dodana jakaś opcja dająca taką możliwość, zmiany sposobu wyświetlania: koloru, pozycji, obramowania, czasu wyświetlania ...

Pomocny bonus:

Aneesoft MTS Converter
4Easysoft MTS Converter
iCoolsoft MTS Converter
iCoolsoft M2TS Converter
AnyMP4 MTS Converter
Bros MTS Converter
Aiseesoft MTS Converter
ImTOO MTS Converter
Emicsoft MTS Converter
AVCHD MTS Converter
Torrent MTS Converter
Free MTS Converter
Free GMT MTS Converter
Foxreal MTS/M2TS Converter
AimOne MTS Converter
iCoolsoft MTS Converter
===
MTS Repair
mts recovery
MTSRecoveryToolSetup.exe -- they claim is free

w przypadku wątpliwości co do formatu ( mts/m2ts a nie ts ) czytaj TUTAJ

Pomoc dla nie posiadających języka TUTAJ

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

do Kowa1 - napisałem to w czasie gdy nie istniał nowy soft dla Ali.
Napisy się nie rozwijają, żadnych innych znian nie ma.
Co do różnicy .ts a .mts to przytoczona przez ciebie informacja z innego forum jest nieporozumieniem, pliki zapisywane przez MStar jako .mts są takie same jak .ts, twórcy softu dodali 3 literowe oznaczenie jak dla dosa... pewnie od MStar Transport Stream :-)
A pliki .mts czy .m2ts które wyjaśnia tamto forum mają inną konstrukcję i dotyczą kamer i płyt BD...

amstat

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: amstat »

@GUTEK@ pisze:Nie, nie da się podczas nagrywania oglądać filmów z USB.
To dziwne bo w modelu 188 bez problemu podczas nagrywania można oglądać filmy z usb a także poruszać się po menu tunera,w WIWIE mi tego brakuje.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: zinox »

A co w tym dziwnego? KM00188 jest na procku Sunplus a KM00186 na procku ALI - inne procki =inne możliwosci ;)

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Kowa1 »

biprotek pisze:Co do różnicy .ts a .mts to przytoczona przez ciebie informacja z innego forum jest nieporozumieniem...
A pliki .mts czy .m2ts które wyjaśnia tamto forum mają inną konstrukcję i dotyczą kamer i płyt BD...
Ciężko mi sie połapać w wypowiedzi i zrozumieć co ostatecznie jest nieporozumieniem.
1) nie przytaczałem żadnej informacji tylko linkowałem na inne forum więc ???
2) mój link do tego forum jest nieporozumieniem ?
3) treść zawarta w poście na tym forum jest nieporozumieniem ?
4) linkowany post wyjaśnia format ts ( The M2T or TS are introduced for broadcast systems and uses 188-byte packets. ) i różnice pomiędzy ts i mts - o to chodziło. Gdzie tu nieporozumienie ?

Ja nie mam zastrzeżeń do zlinkowanej treści ( jest poprawna - co i biprotek potwierdza zamieszczając jakby tłumaczenie, choć nieprecyzyjne, tamtej treści: "pliki .mts czy .m2ts ... mają inną konstrukcję i dotyczą kamer i płyt" ) i wynika z niej że mts jest rozszerzeniem ts obydwa te formaty zawierają identyczne rodzaje strumieni video i audio a różnią się jedynie kontenerami = "opakowaniem" tych strumieni i tym samym conwertery mts radzą sobie równie dobrze z formatem ts. No przynajmniej wszystkie które testowałem.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Nieporozumienie dotyczy opisywanego na innym forum formatu pliku, procesory MStar stosują własne identyczne rozszerzenie mts, które nie ma nic wspólnego z mts opisywanym na tamtym forum.
Po analizie plików w hexedytorze widać, że pliki z zapisywane przez Wiwe hd-50 mają nietypowy nagłówek po czym dalej jest to standardowy strumień transportowy - stąd niektóre odtwarzacze sobie nie radzą z odtworzeniem takiego pliku.
Tunery z Ali tworzą folder w którym sam strumień transportowy zapisywany jest do pliku ts a specyficzne nagłówki i dane w osobnych plikach.
Jeszcze o dzieleniu plików w Ali - pewnie zostanie max 4GB aby zachować kompatybilność z pendrive'ami formatowanymi na fat/fat32, nie każdy użytkownik jest komputerowcem i wie jak przeformatować pamięć na NTFS, w sklepie dostaje nośnik sformatowany jako fat.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Kowa1 »

Teraz, jak biprotek dowyjaśnił, Jego post jest bardziej zrozumiały dla mojego prostolinijnego, precyzyjnego myślenia chociaż nadal nie rozumiem przyczyny niespodziewanego przeskoku myślowego i odnoszenia się do formatu mts Mstara. Ani ten wątek ( przypopmnę: poświecony KM00186 z procesorem Ali ), ani mój post, ani informacje na linkowanym forum nie odnosiły do pokręconego formatu mts Mstara.
Przyjęcie informacji o nietypowym formacie mts Mstara jako istotnej podstawowej treści a nie jako oddzielnej, fakt cennej ale pobocznej dla treści dotyczącej konwerterów mts, to właśnie, moim zdaniem, jest nieporozumienie.

----

Na forum w wątku dla KM00188 znalazłem ciekawe, zastanawiające a jednocześnie obiecujące informacje:
bomaro [url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=88621#p88621][color=#FF00FF]TUTAJ[/color][/url] pisze:Kilka dni temu na stronie firmy Lechpol pojawił się nowy soft (później pojawił się również soft bazowy, którego wcześniej nie było)
yahya [url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=96156#p96156][color=#FF00FF]TUTAJ[/color][/url] pisze:Rozumiem, że masz f/w fabryczny? Jeśli tak, to ściągnij koniecznie nowy f/w z lutego br. i zrób aktualizację.
sylwek999 [url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=96388#p96388][color=#FF00FF]TUTAJ[/color][/url] pisze:a czy ten soft z lutego to to samo co jest w tych linkach powyżej ? o takiej nazwie soft_km00188_04022012 ?
Obecnie na stronach K&M i Lechpol jedynie soft km00188_10052012.rar dla K&M00188.

Wynika z tego że software firmy K&M pojawia się i znika w porywach w różnych wersjach - nie mam pojęcia dlaczego nie zamieszczą wszystkich wersji ???

W ziązku z tego rodzaju informacjami, coprawda dotyczącymi innego produktu ale tej samej firmy i tego samego dystrybutora ( czyli mogła wystąpić podobna sytuacja - soft w porywie pojawił się na chwilę w jakimś źródle lub ktoś dostał indywidualnie z serwisu ), mam pytanie i prośbę do forumowiczów.

Czy posiada ktoś software do KM00186 w wersjach 1.0.5 lub 1.0.7 czyli software bazowy dostarczany z tunerami ??

PS
Ewentualny kontakt na PM

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Kowa1 - teraz w wątku o km00186 piszesz o sofcie do km00188 a to zupełnie inny tuner... Najpierw wyjechałeś tu z forum i mts bez sensu, wywołałeś mnie do dyskusji nie na temat a teraz to... Zadaj pytanie w odpowiednim temacie.

Odpowiem na pytanie zadane wcześniej o nowy soft - zapisywane pliki są dzielone na 4GB kawałki, odtwarzanie się nie zmieniło, tuner radzi sobie z nimi doskonale. Aby była jasność - tuner tworzy folder z plikami i są to nie tylko pliki .ts ale i sterujące oraz opisujące zawartość.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: Kowa1 »

Biprotek ja nie nadążam bo piszesz niejednoznacznie a ja rozumuje precyzyjnie. Być może to jest powodem ( w świecie haosu i luzu ktoś precyzyjny jest niezrozumiały - to taka analogia do starochińskiej sentencji: "W świecie głupców mędrzec jest idiotą" )

Spiesze z wyjaśnieniami.
Z niczym nie wyjeżdżam ( przynajmniej ja ) wszystko jest ściśle związane z wątkiem - lecz oczywiście jak ktoś ambitny chce znaleźć słomkę do oka zawsze znajdzie cały snopek - otóż:

1) Tuner KM00186 zapisuje nagrany materiał na nośnikach ( dyski, pendrivy ) w postaci plików ts. Coby zrobić z tych plików mmniejszą objętość ( np: inna rozdzielczość, inna kompresja i przedewszystkim wywalenie niepotrzebnych wodotrysków: wiele formatów dźwięków wiele rodzaji napisów, wiele ścieżek językowych, informacje EPG, telegazety i inne pierdoły - to wszystko jest pakowane w ts i go rozdyma ) należy użyć konverterów ( dobrych konverterów które potrafią pokazać wszystkie wodotryski i umożliwić wybór spośród nich tych które chcemy zachować - ja naprzykład lubie zostawiać język oryginału i polskie napisy.
Ponieważ wylistowane konwertery miały w nazwie mts a nie ts dla wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości linkowałem do strony która te kwestie wyjaśniała ( UWAGA !!!!!! nie miała nic wspólnego z formatem mts MStar ) a tu biprotek zaczoł o nieporozumieniu i o "pracach ręcznych" - TUTAJ 8:10

2) Skurczybyki nie zamieszczają na stronach producenta, dystrybutora i serwisu wersji oryginalnych softweru tak by można było do niego wrócić jeśli "genialna" nowa wersja okaże się knotem lub nie będzie nam z takich czy innych powodów odpowiadała.
Dygresja - moje, i moich znajomych, doświadczenia z upgradami soft i hardware-ów różnych sprzętów są dość bolesne ( np utrata możliwości osługi, ograniczenia w obsłudze przez posiadane dostarczone wraz ze sprzętem oprogramowanie, zmniejszenie wydajności itp itd ) dlatego bez możliwości powrotu do wersji podstawowej nigdy, NIGDY!!! nie wykonam żadnego upgradu.
Jednak czytając wątek dotyczący KM00188 zauważyłem ewentualną szansę na zdobycie wersji podstawowej softwaeru, dla różnego ich sprzętu, która w porywach potrafi pojawiać się na stronach K&M lub Lechpol.

Poprosiłem o ewentualne udostępnienie takiego upradu dla MK00186 a zasadność takiej prośby udokumentowałem wyjątkami z wątku o KM00188 - co wyraźnie zaznaczyłem.

A tu jak grom z jasnego nieba Biprotek z:
biprotek pisze:Kowa1 - teraz w wątku o km00186 piszesz o sofcie do km00188 a to zupełnie inny tuner... Najpierw wyjechałeś tu z forum i mts bez sensu, wywołałeś mnie do dyskusji nie na temat a teraz to... Zadaj pytanie w odpowiednim temacie.
Z niczym nie wyjeżdżałem, nikogo nie wywoływałem do dyskusji ( biprotek sam wywołał zupełnie bez przyczyny temat formatu mts MStar-a - jak już pisałem cenna informacja tyle że podana w formie zarzutu dla mnie zupełnie niezrozumiałej ) i po wprowadzeniu wyjaśniającym zadałem pytanie w odpowiednim temacie:
Kowa1 pisze:Czy posiada ktoś software do KM00186 w wersjach 1.0.5 lub 1.0.7 czyli software bazowy dostarczany z tunerami ??
Ja sobie zdaję sprawę że konstruuje treści i zdania wielokrotnie złożone ( taka "przypadłość" - raczej tego nie przeskoczę ) które dla bardziej prostolinijnych osób mogą być niezrozumiałe. Zawsze wtedy można dopytać miast stawiać zarzuty.

Biprotek ma niewątpliwie dużą wiedzę na temat tunerów i ich otoczenia co wcale nie oznacza że chroni Go to od błędów. Dodatkowo ma ogromną ambicje co jak widzę daje dość wybuchową mieszankę.

Nie tracąc spokoju przytoczę kolejne starochińskie przysłowie.
"Nasze błedy są bardziej wybaczalne niż sposoby którymi staramy się je ukryć."

Pozostaje nadal aktualne, dodatkowo poszerzone, pytanie ( tym razem bez uzasadnienia coby nie wprowadzać zamętu ) które kieruje zwłaszcza do takich koneserów jak biprotek lub @GUTEK@ :

Czy posiada ktoś, lub może zdobyć, software do KM00186 w wersjach 1.0.5 lub 1.0.7 czyli software bazowy dostarczany z tymi tunerami ??


PS
Ewentualny kontakt na PM

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

Czy mogę podłączyć komputer pod tuner? Telewizor to analog więc bezpośrednie połączenie nic nie da, a skoro tuner zmienia sygnał cyfrowy na analogowy, to powinno wszystko działać. Które wejścia w tunerze powinny posłużyć do podłączenia komputera? Mam kartę graficzną radeon hd5770 od sapphire, wyjścia znajdujące się na niej to DP, HDMI i DVI z przejściówką na D-suba. Z którego gniazda zrobić wyjście?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: biprotek »

Nie da rady podłączyć komputera do TV przez tuner, wszystkie gniazda oprócz antenowego są wyjściami

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

A co z napisami? Jak muszą być umieszczone na pendrivie? Czy tworzyć osobny folder dla pliku z napisami i samego filmu? Tuner czyta txt?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: zinox »

Napisy mają mieć taką samą nazwę jak film, byc w tym samym katalogu co film.Format napisów to .srt lub mircoDVD.Po odpaleniu filmu pokazą sie same

krzysszu

Re: KRUGER & MATZ KM00186

Post autor: krzysszu »

A co może być przyczyną wyłączającego się filmu jakieś 20 min przed końcem? Obejrzałem sobie film, na następny dzień chciałem jeszcze raz zobaczyć końcówkę i po przewinięciu do tego momentu się wyłącza, oglądając całość, gdy dojdzie do końcówki filmu znowu jest to samo, myślałem, że plik się uszkodził, ale z kolejnym filmem mam to samo, tylko, że nie mogę go obejrzeć w całości ani razu.

Zablokowany