ZIRCON T HD

gecko

Zircon t_hd

Post autor: gecko »

To czeskie urządzenie wpadło mi w macki przypadkiem. Jako że mam chwilę czasu to postanowiłem je poddać małemu testowi i podzielić się wynikami. Będę go porównywał do Urz83, gdyż taki właśnie sprzęt posiadam.

W zakupionym zestawie znajdziemy: zew. zasilacz, tuner, pilot i baterie.

Urządzenie gabarytami przebija wszystko prócz modeli wpinanych w SCART. Z racji gabarytów liczba wejść jest dość ograniczona, znajdziemy tu Wejście antenowe i przelotkę, coaxial, hdmi i euro scart. Na bocznej ściance znajdziemy wejście USB. Z przodu jest miejsce na diodę sygnalizującą pracę i czujnik podczerwienie. Wszystko, żadnych przycisków czy nawet wyświetlacza z nr kanału.

Pilot identyczny jak w moim cabeltechu urz83 i oczywiście idzie nim sterować urz83, jednak nie polecam tego rozwiązania, część przycisków jest inaczej opisana i wysyła inną funkcję niż sugerowałby podpis. W zirconie działa to prawidłowo.

Pod podłączeniu pod zestawi ukazuje się standardowa prośba o ustawienie języka. Po zatwierdzeniu przechodzimy do skanowania. Tutaj pierwsze zmartwienie, skanowanie trwało ok. 2 min. Po przeskanowaniu można już oglądać. Sprawdzenie epg i menu, widzę soft znany mi z MStar.
Tłumacz nie ustrzegł się błędów, choć nie takich jak w urz83. Jedyne co znalazłem to CHARMONOGRAM.
Po podłączeniu dysku 1TB trzeba trochę poczekać, aż wpuści nas w daną opcję w multimediach. W urz83 idzie to na bierząco.
Do sprawdzenia zostało jakie dokładnie pliki odtwarza. Ja już nie miałem ochoty na wrzucanie na dysk wszelkich możliwych kombinacji i napisów. Zostawię to komuś innemu.

Zdjęcia tunera:

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 4 grudnia 2011, o 21:05 przez gecko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Zircon t_hd

Post autor: @GUTEK@ »

Z tego co widać to klon Maximum T-105, chociaż obudowa chyba taka jak w Hyundaiu 331.

Jednak przelotka antenowa, oraz kolorystyka softu wskazywałoby na to że jest tam inna elektronika - inny demodulator i bardzo możliwe że starszy chipset - MSD7828, ponieważ softy do niego miały taką kolorystkę.

Czy mógłbyś spisać co pisze w menu->system->informacje.

gecko

Re: Zircon t_hd

Post autor: gecko »

Wrzuciłem zdjęcie z opisem informacji fabrycznych. W poprzedniej wersji nie wgrał się obrazek.

generalnie polecam inne tunery, Maximum czy cabletech. Nie ufam firmom krzak, zwłaszcza jak w google znajduje mi tylko strony do sklepów internetowych.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Zircon t_hd

Post autor: @GUTEK@ »

To z tego co widzę to jest to chipset Mstar MSD7823(T), taki sam jest przykładowo w combo Mistrala, nie wiem czym on się dokładnie różni od popularnego 7828.
Pamięci jest 64MB - Mstary 7828 miały zazwyczaj 128MB, jednak nowe 7818 mają już tylko 64MB
Demodulator jest iTE9133, czyli ten najgorzej u nas odbierający.

Więc tak jak sam napisałeś, tuner nie wart zainteresowania.


Wpisując w google DH1686 można znaleźć jakie klony powstały, przykładowo:
http://satmania.com.pl/upload/instrukcj ... n_t_hd.pdf
http://www.grundig.net.au/manuals/GSTB3106HD.pdf

Zablokowany