FUNAI LH

Alan

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Alan »

Ja idę z sąsiadem, bo też ma Funai LH do serwisu po nowym roku (jeszcze rok gwarancji) i jak nic nie zrobią każę sobie wypisać dokument o niezgodności telewizora z Polskim DVB-T, a tym samym w sklepie wystąpię o zwrot pieniędzy za TV, bądź o wymianę na nowy innej firmy o zbliżonych parametrach zgodny z DVB-T Polska.
Po prostu jak nic nie zrobią do końca roku z tym problemem, to nie można tego tak zostawić.
Wiele ludzi jeszcze pewnie o tym nic nie wie, bo nie odbierają MUX3

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: leszem »

Alan pisze:Ja idę z sąsiadem....
Dzwoniłem do działu technicznego Funai, problem znają i go analizują. Prawdopodobnie będzie akcja wymiany oprogramowania. W przyszłym tygodniu mam do nich dzwonić ponownie.

Alan

Re: DVB-T z RTCN SZCZECIN KOŁOWO

Post autor: Alan »

To O.K. Ciekawe jak to rozwiążą technicznie?
Czy trzeba będzie do nich jechać z TV, czy może będzie możliwość pobrania na pendrive i wgrać samemu?
Dzięki, że dzwoniłeś, napisz jak coś się dowiesz.

BTW, jak byś mógł, wrzuć ten numer tel. na PW, też zadzwonię.

Dzięki za numer. Jutro dzwonie. Sąsiad również.

Edit: 06-12-2011.

Co do serwisu centralnego Funai dzwoniłem wczoraj, tj 05-12-2012. W środa-czwartek mam dzwonić jeszcze raz. Prawdopodobnie będzie nowy soft zwiększający czułość TV do wgrania samemu z pendrive poprzez gniazdo serwisowe USB telewizora. Ma być opis co i jak żeby nie uwalić telewizora. Kto mniej odważny, to serwis, ale okaże się mam nadzieję w czwartek, co dalej. Soft wraz z opisem podobno ma być na stronie http://www.funai.pl w dziale wsparcie.

Tłumaczono się tym, że Emitel zmienił parametry nadawania na MUX3, zmieniła się jakość na gorszą i TV Funaj nie daje rady i nie chodzi tu o nocne manewry SID i LCN, bo problem powstał 28-11-2012

cynamon

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: cynamon »

Czekałem na te zmiany zapowiadane i niestety nic. Funai jak sie wieszał tak się wiesza, co ciekawe jak trafi na reklamy to jakoś je "trawi" i się nie wiesza- prawdopodobnie związane jest z rozdzielczością. Pozostaje więc serwis niestety.

Pelek 1

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: Pelek 1 »

Ja dzisiaj wysłałem maila do funai.Czekam na odpowiedź myślę że coś odpiszą.Dam znać jak coś się dowiem.Może ktoś z kolegów ma jakieś info?

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z Suchej Góry

Post autor: leszem »

Z informacji telefonicznych , które uzyskałem z działu technicznego Funai w tym tygodniu prawdopodobnie zostanie udostępnione oprogramowanie eliminujące te problemy

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

FUNAI LH

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Wypadało by również aby Panowie z Emitela wypowiedzieli się na ten temat, bo problem istnieje od 28.11. a w "Aktualnościach" oraz na tym forum Emitel milczy.
Ponieważ jak widać po forum problem występuje tylko z odbiornikami Funai panowie z Emitela nic nie mogą zrobić dopóki producent nie skontaktuje się z nami.
Chętnie pomożemy.

Od lat nawołuję, także na tym forum, producentów i dystrybutorów do stałej współpracy z Emitelem. Niektórzy już docenili zalety takiego rozwiązania...

Alan

Re: FUNAI LH

Post autor: Alan »

Dzwoniłem do serwisu Funai ponownie. Zapewniono mnie, że cały czas pracują nad problemem. Mam dzwonić jutro.
Piszcie i dzwońcie również, przytaczając, mówiąc o poście wyżej P.Jarosława Mroczkowskiego.

arik92

Re: FUNAI LH

Post autor: arik92 »

JaroslawMroczkowski pisze: Od lat nawołuję, także na tym forum, producentów i dystrybutorów do stałej współpracy z Emitelem. Niektórzy już docenili zalety takiego rozwiązania...
Można wiedzieć którzy docenili :?: ;)

Alan

Re: Problem z MUX-3 w Lublinie (Raabego)

Post autor: Alan »

yerry pisze:Sprecyzuj tę dużą część Polski, bo póki co to tylko w Lublinie i tylko na Funaiach. Może czas zapytać producenta co to za siermięgę uskutecznia..?
Ja sprecyzuję, nie dokładnie czytasz forum. Jeszcze Szczecin i jeszcze Poznań.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: FUNAI LH

Post autor: yerry »

No to przecież widać po całym wątku, po co odgrzewasz kotlety sprzed tygodnia?

Alan

Re: FUNAI LH

Post autor: Alan »

To po co piszesz nie sprawdzone dane i wprowadzasz ludzi w błąd, że tylko w Lublinie.
Kotletów nie odgrzewam. Sprawa jest aktualna i co najmniej bardzo dziwna, więc trzeba o tym pisać i jak najszybciej wyjaśnić kto ponosi winę.

--- połączono

Sprawa jest aktualna i co najmniej bardzo dziwna, więc trzeba o tym pisać i jak najszybciej wyjaśnić kto ponosi winę i pomyśleć o wyciągnięciu konsekwencji za pozbawienie dostępu do telewizji państwowej. Jutro wybieram się do TVP. Przepracowałem tam 20 lat.
Mój post jest o wiele wcześniej od twojego więc już było wiadomo,że nie tylko w Lublinie.

BTW, nie mam możliwości edycji postów za pisanie prawdy, wątek-Odbiór Zachodniopomorskie i dla tego jest post pod postem.

widzu

Re: FUNAI LH

Post autor: widzu »

JaroslawMroczkowski pisze: Ponieważ jak widać po forum problem występuje tylko z odbiornikami Funai ...
Nie nie tylko i chyba coś jednak o tym wiecie "Panowie z Emitela" prawda ? Funai'e padły, ale część odbiorników wyraźnie zaczęła szatkować państwowy MUX, bez względu na poziom i jakość sygnału. I bez względu na PRODUCENTA, żeby nie było (!). Mamy wyraźne pogorszenie warunków odbioru MUX-u. Na części sprzętu to są tylko drobne przycięcia, ale wcześniej ich tam nie było.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: FUNAI LH

Post autor: yerry »

Antenę sobie popraw a bzdur nie wypisuj... Nie ma żadnego szatkowania.
A Funaie "popłynęły" bo pewnie jest jakaś niedoróbka w oprogramowaniu, którą zapewne szybko poprawią i będzie po sprawie. Na forum już wiele takich czy innych sytuacji było opisywanych i producenci korygowali oprogramowanie (oczywiście ci, którym się chciało/opłacało).

Alan

Re: FUNAI LH

Post autor: Alan »

yerry pisze: A Funaie "popłynęły" bo pewnie jest jakaś niedoróbka w oprogramowaniu, którą zapewne szybko poprawią i będzie po sprawie. Na forum już wiele takich czy innych sytuacji było opisywanych i producenci korygowali oprogramowanie (oczywiście ci, którym się chciało/opłacało).
To nie PRL, ale ty pewnie nie pamiętasz tych czasów.
Ja mam prawo zwrócic telewizor do sklepu, producenta bez zająknięcia i musza oddac pieniądze. Telewizor nie spełnia warumków zgodności towaru z umową. Do tego nawet nie jest mi potrzebna gwarancja. Wystarczy paragon, lub faktura.
a w ogóle to to ma znaczyć, to twoje oczywiście ci, którym sie to chciało/opłacało
Wytłumacz mi, bo ja uwazam, ze w ostatecznści sa jeszcze niezawistne sądy.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo kto nawalił, czy Emitel, czy Funai, więc nie osądzaj za wcześnie.

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: FUNAI LH

Post autor: leszem »

Jestem świeżo po telefonie do firmy Funai. Poinformowano mnie, że soft został przesłany do serwisów, natomiast na stronie www.funai.pl ukaże się prawdopodobnie jutro (na 80%). Aby wgrać soft będzie potrzeby czysty pendrive czyli najlepiej sformatowany.

cynamon

Re: FUNAI LH

Post autor: cynamon »

Wczoraj ok. północy nastąpiła pewna zmiana nadawania na k42 (mux3) z Suchej Góry, a mianowicie TV Funai zaczął odbierać programy. Nadmienię tylko ze usunięto tvp historia i kultura a dodano te z mux1 ale tylko z obrazem testowym. tvp 1 2 i info działa.

Zapewne aktualizacja softu nie zaszkodzi bo kto wie co w przyszłości będzie się działo.

leszem
Posty: 20
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 18:09
Miejscowość: Siechnice
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: FUNAI LH

Post autor: leszem »

JaroslawMroczkowski pisze:
Wypadało by również aby Panowie z Emitela wypowiedzieli się na ten temat, bo problem istnieje od 28.11. a w "Aktualnościach" oraz na tym forum Emitel milczy.
Ponieważ jak widać po forum problem występuje tylko z odbiornikami Funai panowie z Emitela nic nie mogą zrobić dopóki producent nie skontaktuje się z nami.
Chętnie pomożemy.

Od lat nawołuję, także na tym forum, producentów i dystrybutorów do stałej współpracy z Emitelem. Niektórzy już docenili zalety takiego rozwiązania...
Panie Jarku wystarczy napisac w aktualnościach lub na formu, że "w związku z tym i tym nastąpiło pogorszenie, polepszenie, zmiana, dołożenie , odjęcie itp. sygnału" Jedno zdanie a ile załatwi problemów w telefonami, mailami, domysłami, spekulacjami czy oskarżeniami. Jeżeli coś chodzi a nagle przestaje na dodatek u wielu ludzi to oznacza, że Państwo coś zrobiliście i niewiadomo dlaczego trzymacie to w największej tajemnicy a lud się denerwuje. Po to jest forum, po to jest strona www aby o takich sprawach informować. Wtedy nikt nie będzie pisał do Państwa maili czy wydzwaniał tylko odrazu skieruje się do producenta danego sprzętu.

MaciekS

Re: FUNAI LH

Post autor: MaciekS »

Nie tylko Funai !!! Staruszek RWT401T też się zaczął zawieszać przy próbie włączenia EPG na TVP1 z MUX3 :mrgreen: W MUX1 wszystko jest OK :P Jak na razie ;)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: FUNAI LH

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Panie Jarku wystarczy napisac w aktualnościach lub na formu, że "w związku z tym i tym nastąpiło pogorszenie, polepszenie, zmiana, dołożenie , odjęcie itp. sygnału"
Tylko, że taka informacje jest możliwa jedynie w przypadku, gdy problem zostanie zdiagnozowany. Trudno określić jaka zmiana wywoła jakie reakcje na nieznanym odbiorniku. Zmiany są ciągle, choćby codziennie nowa treść EPG. Trudno wyrokować na podstawie niesprawdzonych (empirycznie, przez kogoś z nas albo w laboratorium) informacji co się wydarzyło. Skoro nie działa tylko niewielka grupa odbiorników (w tym przypadku konkretnego producenta) to pierwszym adresem powinien być producent/importer/serwis.

ps1. Tego RWT gdzieś powinienem mieć, jak go znajdę to przyjrzę dokładniej objawom.
ps2. Mój apel z wczoraj odniósł skutek. Teraz powinno być łatwiej.

Zablokowany