COMSAT TE-2030 HD

SzymOne

COMSAT TE-2030 HD

Post autor: SzymOne »

Witajcie,

na rynek trafiły kolejne modele wypuszczone przez poznańską firmę Comsat.
Odbiorniki oznaczone sygnaturami:

TE 2030 HD - http://sklep.comsat.pl/98-comsat-te-2030-hd



wykonany jest z tą samą co poprzedni model precyzją i towarzyszy jemu ta sama gwarancja.

Czynnikiem różnicującym go od od TE 2040 HD jest przede wszystkim rozmiar, ale i cena. Jest to jedyny odbiornik w tej cenie posiadający wszystkie możliwe wyjścia/wejścia oraz funkcje.


Zapraszam do sprawdzenia tego sprzętu, a jeśli już ktoś to uczynił - to do dyskusji.


Ps. zarówno w nowych modelach, jak i w obecnych wcześniej na rynku TE 2040 HD znajduje się nowy chipset.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Comsat TE 2030 HD

Post autor: @GUTEK@ »

Według opisu na stronie podanej wyżej maksymalna rozdzielczość to 1080i, zatem pewnie jest na starszym MSD7828. Ciekawe tylko jak będzie z supportem, czy tak samo brak jak przy modelu 2040 (ja przynajmniej nie spotkałem się z żadnymi softami do niego).
Według mnie przy tej cenie nie wart zainteresowania. No chyba że komuś potrzebne wyjścia Component.

SzymOne

Re: COMSAT TE 2030 HD

Post autor: SzymOne »

Rozdzielczość 1080i to maksymalna rozdzielczość w przekazie HD - niestety nie do sprawdzenia w tym momencie (TVP 1 i 2 dostępne będą dopiero od czerwca).

Zainstalowane w odbiorniku oprogramowanie jest jak najbardziej aktualne - jeśli pojawią się nowsze wersje. będą dostępne na stronie http://comsat.pl

Wszystkie odbiorniki wychodzące w tym momencie ze stajni Comsat wyposażone są w procesor MStar 7818.

tobi

Re: COMSAT TE 2030 HD

Post autor: tobi »

Czy jest ktoś kto posiada ten tuner i mógłby udzielić rzetelnej opinii na jego temat?

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: COMSAT TE 2030 HD

Post autor: cignacy »

Polecam lekturę ostatniej linijki tekstu w tym obrazku: http://comsat.pl/images/stories/comsat% ... 0%20hd.jpg

Merlin

Re: COMSAT TE 2030 HD

Post autor: Merlin »

Witam. Posiadam telewizor Sony KDL-32U3000 z przyłączonym dekoderem Comsat TE 2030HD za pośrednictwem kabla HDMI, jednak telewizor nie "widzi" dekodera. W ustawieniach HDMI- lista urządzeń HDMI jest tylko przyłączony DVD Philips, a tego dekodera nie ma, przez co jak sadzę aby włączyć kanał z dekodera muszę wejść w ustawienia i wcisnąć AV4 co jest dość męczące. Jest na to jakaś rada? Dlaczego telewizor nie widzi dekodera mimo gniazda HDMI i czy zawsze trzeba przełączać w pilocie wyszukując podłączone urządzenia?
Po "ręcznym" przełączeniu na AV4 (jest to nr gniazda do którego przyłączony jest dekoder) odbiór jest jak należy. Sprawdzałem też na kablu scart- bez zmian. W dekoderze mam tylko opcję wideo wyjście- RGB, CVBS,YPbPr, CVBS, i ustawione mam na RGB- dlaczego nie ma HDMI i dlaczego ten dekoder nie jest kompatybilny z telewizorem marki Sony (każde urządzenie muszę włączać indywidualnie)?
Podłączenia kablem HDMI robione na wyłączonych urządzeniach, zmiana rozdzielczości w dekoderze też nie pomogła.

cignacy -> Czy chodzi o pobór prądu?

Ps. Karta typu PCMCIA konwertująca sygnał MPEG-4 do MPEG-2 nie zdała egzaminu.

tobi

Re: COMSAT TE 2030 HD

Post autor: tobi »

Czy użytkownik Merlin lub może ktoś inny, kto posiada ten odbiornik mógłby opisać, chociaż w skrócie działanie dekodera, bo oprócz danych producenta nie ma w sieci żadnych opinii użytkowników. Chodzi głównie o stabilność, jakość obrazu, szybkość działania, pilot, funkcje multimedialne (np. jak wyświetlane są napisy w filmach czy można zmieniać ich wielkość i położenie), czy nie ma problemów z synchronizacją i dźwiękiem itp. Opis, chociaż podstawowych funkcji pomógłby zastanawiającym się, co kupić.

SzymOne

Re: COMSAT TE 2030 HD

Post autor: SzymOne »

Merlin pisze:Witam. Posiadam telewizor Sony KDL-32U3000 z przyłączonym dekoderem Comsat TE 2030HD za pośrednictwem kabla HDMI, jednak telewizor nie "widzi" dekodera. W ustawieniach HDMI- lista urządzeń HDMI jest tylko przyłączony DVD Philips, a tego dekodera nie ma, przez co jak sadzę aby włączyć kanał z dekodera muszę wejść w ustawienia i wcisnąć AV4 co jest dość męczące. Jest na to jakaś rada? Dlaczego telewizor nie widzi dekodera mimo gniazda HDMI i czy zawsze trzeba przełączać w pilocie wyszukując podłączone urządzenia?
Po "ręcznym" przełączeniu na AV4 (jest to nr gniazda do którego przyłączony jest dekoder) odbiór jest jak należy. Sprawdzałem też na kablu scart- bez zmian. W dekoderze mam tylko opcję wideo wyjście- RGB, CVBS,YPbPr, CVBS, i ustawione mam na RGB- dlaczego nie ma HDMI i dlaczego ten dekoder nie jest kompatybilny z telewizorem marki Sony (każde urządzenie muszę włączać indywidualnie)?
Podłączenia kablem HDMI robione na wyłączonych urządzeniach, zmiana rozdzielczości w dekoderze też nie pomogła.

cignacy -> Czy chodzi o pobór prądu?

Ps. Karta typu PCMCIA konwertująca sygnał MPEG-4 do MPEG-2 nie zdała egzaminu.
Witaj, sygnał video i audio dostępne są jednocześnie na wyjściu Euro-TV, na wyjściu chinch oraz na wyjściu HDMI. Aby sygnał był udostepniony przez wyjście YPbPr należy w menu Obraz > Wyjście video ustawić YPbPr.
Proszę się upewnić, że rozdzielczość ustawiona jest na 1080i. Jeśli przy takich ustawieniach, nadal nie ma sygnału przez wyjście HDMI może to oznaczać uszkodzenie tego konkretnego posiadanego przez Ciebie egzemplarza.
Przypominam, że TE 2030 HD, podobnie, jak TE 2040 HD objęty jest pięcioletnim okresem gwarancji i bezpłatnego serwisu.

malin

Re: COMSAT TE 2030 HD

Post autor: malin »

Witam,

@tobi
Dekoder kupiłem wczoraj więc jestem tylko po szybkich testach. Nie mam też porównania z innymi modelami. Tuner na pewno działa bez większych zgrzytów - raz tylko jakby się na chwilę "zamyślił" przy przeglądaniu filmów na dysku USB i pojawiają się sporadyczne komunikaty "urządzenie usb zostało usunięte/podłączone", który oczywiście jest cały czas podłączony - lekko upierdliwe - może producent coś wie na temat tego problemu?

Obraz jest OK chociaż z bliskiej odległości widać pikselozę ale może to być sama jakość nadawanego sygnału a nie problem dekodera (nie mam porównania), szybkość reakcji na pilota z lekkim opóźnieniem ale nie jest to wielki problem.
Kilka przypadkowych filmów z dysku poszło bez problemu w tym mkv w hd.
U mnie lata przez HDMI a odnośnie problemów Merlin'a się nie wypowiem bo zawsze sam ręcznie wybieram źródło w TV. Dźwięk cyfrowy przez spdif'a też chodzi.

Chwilami pojawia się również większa pixeloza, jakby zakłócenia, przy oglądaniu kanałów TV ale również nie potrafię powiedzieć czy to wina sygnału czy dekodera.

Nagrywanie na dysk działa - dzisiaj sprawdzę czy również to zaplanowane w przyszłości.

Jak potestuję trochę dłużej to postaram się napisać coś więcej.

elilay
Posty: 1
Rejestracja: 21 września 2016, o 11:27

Problem z dekoderem Comsat TE 2030HD

Post autor: elilay »

Witam, posiadam telewizor Sony Bravia KDL-26U2000 , i dekoder Comsat TE 2030HD. W menu dekodera zmieniłem rozdzielczość z 1080i chyba na 1080p, niestety tego nie jestem pewien gdyż po naciśnięciu guzika obraz momentalnie zrobił się czarny, nie odbiera ani dźwięku ani obrazu. Sony Bravia nie obsługuje rozdzielczości 1080p. Na ekranie nie widać też panelu menu dekodera. Próbowałem na ślepo zmienić rozdzielczość ekranu ale bezskutecznie. Czy jest coś co mogę zrobić ? Zresetować urządzenie w sposób inny niż z poziomu menu ? Próbowałem podłączyć dekoder do telewizora innym kablem HDMI, i niestety nie mam możliwości sprawdzenia całej sytuacji na innym telewizorze.

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: Problem z dekoderem Comsat TE 2030HD

Post autor: zinox »

podłącz kablem scart

Zablokowany