GIGABYTE U8300

PiotrMalko

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: PiotrMalko »

kto z Państwa się orientuje która karta TV (z tych wymienionych w rozmowie) a raczej jej oprogramowanie pozwala na oglądanie obrazu w oknie bez ramek typu telewizorek czy inne badziewie jakieś fazki stożki, jakaś mała wąska jednokolorwa (najlepiej czarna) ramka może być ale ozdobników czy telewizorków nie dopuszczam.
Z tego co widzę na zdjęciach TotalMedia tej możliwości nie ma, jest jakiś niebieski panel przy oglądaniu w oknie. Miałem kiedyś kartę Leadtek BrookTree848 która fajnie wyświetlała obraz bez ramki w oknie i teraz czegoś szukam na wzór (jakość obrazu mnie nie interesuje tylko ramka a raczej jej brak)
dobre by tez było wł/wyłączanie z pilota z funkcji rzadkich
proszę o odpowiedź :idea:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: @GUTEK@ »

Czy musi być do oryginalne oprogramowania?
Jeśli może być alternatywne to na pewno obsługę okienka obsługują programy:
- SkyView
- SmartDVB
- AltDVB
Wszystkie trzy są darmowe i będą działać z wymienionymi tunerami, jednak tylko z emisją cyfrową DVB-T.
Do analogu prawdopodobnie będzie działał DScaler, który też ma możliwość włączenia okna tv.
Niestety z obsługą pilota będzie ciężko, raczej w żadnym z wymienionych programów nie da się go uruchomić. Pozostanie oryginalny soft.

Monte Ch

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: Monte Ch »

Leadtek dalej daje soft o nazwie Winfast PVR2.

seb

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: seb »

Także szukam tunera TV i mam problem z wyborem.To który w końcu jest lepszy Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid LV5HD? Wychodzi na to chyba ,że LifeView TV Hybrid LV5HD.Działa on na Win 7 64 bit i WMC ?

Monte Ch

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: Monte Ch »

Gigabyte U8300 NXP TDA18271 i stary Conexant CX23102
Not Only TV Hybrid LV5HD NXP TDA18271(tuner) + ATI Theater™ HD 750 PC
Działa na Win7 64 na WMC nie sprawdzałem ale pewnie tak.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: @GUTEK@ »

W tej chwili to już można przyjąć że każdy tuner DVB-T (nowy, bądź nowszy niż vista) będzie działał poprawnie z WMC.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: giaur500 »

A do odtwarzania tylko vlc, bije na głowę wszystkie inne programy.

Zalety:
- prostota, żadnych kolorowych zajedwabistych okienek i telewizorków, niepotrzebnych opcji,
- świetne osd ekranowe po polsku. Łatwo podpiąć skróty klawiszowe pod pilota lub nawet pod komórkę z bluetooth jako pilot
- przejrzysty program tv z epg
- nie wymaga żadnych kodeków obecnych w systemie ani żadnej konfiguracji
- wbudowany korektor graficzny do audio i do wideo (zwłaszcza wyostrzanie obrazu wymiata! jakość dużo lepsza). Aby to osiągnąć w innych programach, należałoby wymusić używanie ffdshow do dekodowania audio i wideo (tam też jest wyostrzanie i ustawienia obrazu), co nie zawsze jest takie proste i szybkie, bo windows 7 i tak na siłę wpycha swoje kodeki a blokuje inne.

Jedyne wady:
- nie pokazuje siły sygnału
- nie ma skanowania. Albo przeskanować innym programem, albo w wziąć sobie częstotliwość z tabelki na stronie emitel.pl. Jednak stacje można ułożyć w listę, listę odtwarzania zapisać na dysku i potem otwierać. Kanały mogą być ułożone w dowolnej kolejności, niezależnie od multipleksu

qqrq

W poszukiwaniu tunera hybrydowego

Post autor: qqrq »

Witam,

Jako niedoświadczony w tych sprawach, zwracam się do was z prośba o doradzenie w zakupie tunera hybrydowego do komputera ?

Hybrydowy dlatego,że TVP1 TVP2, TVP INFO z analoga, a reszta z DVB-T.
Nie ważne dla mnie czy karta na PCI-e do komputera czy USB. Grunt żeby dobrze działało, soft prosty w obsłudze no i cena do 150 zł bo to dla starszej osoby.

Z góry przepraszam, jeżeli powieliłem pytanie i dziękuję za odpowiedź.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: W poszukiwaniu tunera hybrydowego

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:48 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Monte Ch

Re: W poszukiwaniu tunera hybrydowego

Post autor: Monte Ch »

Czy to znaczy że odbiera ta starsza osoba MUX2 a MUX 3 tylko w cżęści? Tzn. ma TVP HISTORIA I KULTURA a nie ma TVP!, a i Info cyfrowego? Nie wystarczy sam cyfrowy tuner?

qqrq

Re: W poszukiwaniu tunera hybrydowego

Post autor: qqrq »

Witam i dziękuję za odpowiedzi.
Ten wątek przeglądałem i się trochę zgubiłem, dlatego postanowiłem zapytać osobno.
Monte Ch pisze:Czy to znaczy że odbiera ta starsza osoba MUX2 a MUX 3 tylko w cżęści? Tzn. ma TVP HISTORIA I KULTURA a nie ma TVP!, a i Info cyfrowego? Nie wystarczy sam cyfrowy tuner?
MUX3 w tej chwili gdzie mieszka nie ma i prędko nie będzie. Więć TVP 1,2,Info z analoga a MUX2 z DVB-T więc sam cyfrowy nie wystarczy.

Dla starszej osoby tzn. z okrojonym budżetem do 150 zł

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Monte Ch

Re: W poszukiwaniu tunera hybrydowego

Post autor: Monte Ch »

To poszukaj używanego najlepiej Leadtek Dongle H
a tu masz nowy
http://www.morele.net/leadtek-leadtek-w ... 39894#div4
albo do starego TV kupić Signal 507

qqrq

Re: W poszukiwaniu tunera hybrydowego

Post autor: qqrq »

Monte Ch pisze:To poszukaj używanego najlepiej Leadtek Dongle H
a tu masz nowy
http://www.morele.net/leadtek-leadtek-w ... 39894#div4
albo do starego TV kupić Signal 507
Witam,
Dziękuję za podpowiedź.
Chciałem się dowiedzieć jeszcze czy ten tuner z Allegro Overmax jest coś wart czy szkoda nim zawracać sobie głowy ??

Aha i może jeszcze takie głupie pytanko, ale jak jest ze sterowaniem pilotem, chodzi mi o to że na wewnętrznych kartach dodawany jest kabelek do Irdy, a USB on musi być widoczny dla pilota ?? Schowanie go za komputerem na podłodze nie wchodzi pewnie w grę ??

Jeszcze raz dzięki.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: W poszukiwaniu tunera hybrydowego

Post autor: @GUTEK@ »

qqrq pisze:Aha i może jeszcze takie głupie pytanko, ale jak jest ze sterowaniem pilotem, chodzi mi o to że na wewnętrznych kartach dodawany jest kabelek do Irdy, a USB on musi być widoczny dla pilota ?? Schowanie go za komputerem na podłodze nie wchodzi pewnie w grę ??

Jeszcze raz dzięki.
No niestety, w tunerach usb odbiornik pilota jest wbudowany w tunerze więc musi on być widoczny. Oczywiście zawsze można wziąć lutownice w dłoń i taki odbiornik wyprowadzić na zewnątrz na kabelku ;)

Jeśli zależy Ci na pilocie to wybierz taką kartę do której oryginalne oprogramowanie jest w miarę dobre, ponieważ w przypadku alternatywnych softów (które są według mnie lepsze) najczęściej nie działają piloty.

janek 77

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: janek 77 »

Overmax może byc dodają o ile pamiętam Total Media, więc trochę bardziej atrakcyjnie wyglądający soft niz WinfastPVR2.
Z pilotami to róznie ja raczej nie uzywam. Szybasza jest klawiatura no i z jakiej odległości ogląda się TV na notebooku?

qqrq

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: qqrq »

janek 77 pisze:Overmax może być dodają o ile pamiętam Total Media, więc trochę bardziej atrakcyjnie wyglądający soft niz WinfastPVR2.
Z pilotami to rożnie ja raczej nie używam. Szybsza jest klawiatura no i z jakiej odległości ogląda się TV na notebooku?
Witam,

Tak w Overmaxie dodają Total Media. Wygląd softu ma mniejsze znaczenie, zwłaszcza że do tej pory używana była karta analogowa Winfasta czyli soft praktyczne ten sam. Rozchodzi się o to, żeby nie było niespodzianek typu rozjeżdżania się dźwięku i obrazu. Oglądane będzie na stacjonarnym komputerze z monitorem 24". No pilot musi być i ma działać dobrze :D

janek 77

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: janek 77 »

To jeśli pilot ma byc dobry to patrząc na zdjęcie Overmax odradzam.
Zostaje Leadtek Dongle H albo Not Only TV Hybrid LV5HD.
Na allegro czy innym servisie pewnie są używane

qqrq

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: qqrq »

janek 77 pisze:To jeśli pilot ma byc dobry to patrząc na zdjęcie Overmax odradzam.
Zostaje Leadtek Dongle H albo Not Only TV Hybrid LV5HD.
Na allegro czy innym servisie pewnie są używane
Dzięki za odpowiedź.
Który z tych dwóch Ty byś kupił. Dodam może jeszcze, że PVR Time Shift i tego typu bajery nie będą używane.

Jeszcze raz dzięki.

janek 77

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: janek 77 »

Uzywałem oba.
Stanowczo lepszy jest Leadtek Dongle H. W szczególności pilot. Bedzie działał z MCE w WIN7.
Drobna niewygoda jest przejściowka MMCX na antenowe normalne ale dzięki temu tuner sie nie grzeje co w Hybrid LV5HD jest troche wadą.
Pozatym WINFSAT PVR2 daje opcję zrzutu do .ts a total Media tylko do mpg. I dla niektórych to już problem przy konwersji nagranego materiąłu.
Ale starsza osoba, pewnie nie będzie nagrywała choc kto wie...

PiotrMalko

Re: Tuner Gigabyte USB Hybrid U8300 czy LifeView TV Hybrid L

Post autor: PiotrMalko »

janek 77 pisze:
ddlugii pisze:Witam zakupiłem tuner Not Only TV Tuner DVB-T LV5TDelux ale nie jestem z niego zadowolony... zastanawiam się nad zakupem Tunera Gigabyte USB Hybrid U8300
co sądzicie? ma ktoś? testował? jak się sprawuje?
Mam zamiar na nim odbierać kablówkę z inei oraz ze zwykłej anteny.
tym zakupem kolego nie poprawisz sobie odbioru w Poznaniu o którym pisałeś w innym wątku.
Tunera Gigabyte USB Hybrid U8300 to sprzęt przeciętny ze sąłbym softem
Lepiej juz jeśli hybryda Leadtek Dongle H albo Not Only TV Hybrid LV5HD
Leadtek Dongle ma w oknie jakąś badziewną ramkę na oryginalnym sofcie PVR - odpada
kto z Państwa ma NotOnlyTV proszę o napisanie czy można oglądać obraz w oknie na oryginalnym oprogramowaniu TotalMedia bez jakichś badziewnych ramek typu telewizorek czy fazka, poprostu samo okienko jak najmniej obramowane z możliwością minimalizowania playera i pozostawienia samego okienka - mile widziane screeny

Gigabyte ma taką możliwość ale nie ma sterowników do XP 64bit i nie wiem czy kupićNotOnlyTV czy się męczyć z wirtualnym windowsem czy nawet przeinstalować system XP 32bit

proszę o odpowiedź
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2011, o 19:53 przez PiotrMalko, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany