KRUGER & MATZ KM00188

yahya

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: yahya »

@ sylwek999

Nie za bardzo rozumiem. Rozpakowujesz plik aktualizacji na pena albo dysk USB, a w menu urządzenia wskazujesz na aktualizację, a potem lokalizację pliku i wciskasz OK. Reszta robi się sama, ale ręcznie trzeba to zainicjować.

Llorente

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Llorente »

Od czasu problemów z dźwiękiem dekoder działa bardzo dobrze, szczególnym plusem jest obsługa multimediów i napisów, ja w przeciwieństwie do kolegów nie mam problemów z softem u mnie działa stabilnie nie zawiesza się.

luki198

Czy warto kupic dekoder Kruger&Matz DVB-T HD KM00188

Post autor: luki198 »

Witam zamierzam kupic dekoder Kruger&Matz DVB-T HD KM00188 czy warto go kupic zalezy mi na czulosci glowicy mieszkam okolo 100km od nadajnika lub polecacie jakis inny z czula glowica prosze o pomoc

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Czy warto kupic dekoder Kruger&Matz DVB-T HD KM00188

Post autor: nom »

luki198 pisze:Witam zamierzam kupic dekoder Kruger&Matz DVB-T HD KM00188 czy warto go kupic zalezy mi na czulosci glowicy mieszkam okolo 100km od nadajnika lub polecacie jakis inny z czula glowica prosze o pomoc
To zależy jaka jest moc nadajnika. ;-)
Miałem go i np. do Rzeszowa mam 70km, ale nic nie złapał, a do Kielc mam 90km i spokojnie łapał MUX2 z jakością 93-95%.
Bardzo fajny dekoder, ale miał niedopracowany soft i się wieszał. Teraz wypuścili nowy soft, ale za późno, bo oddałem do sklepu (miałem 3 egzemplarze). :-)

sylwek999

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: sylwek999 »

ja miałem problem z tym dokoderem że mi sie zawieszał ale gdy wgrałem nowego softa( ponad miesiąc temu) wszystko jak do tej pory działa dobrze,

grandmmaster

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: grandmmaster »

witam, mam zamiar kupić ten dekoder. interesuje mnie czy macie w nim w opcji nagrywanie, harmonogram, tryb VIEV (lub mode) (na samym dole). tryb ten rozumiem że pozwoli żeby dekoder o określonej godzinie się właczył i wyłaczył bez nagrywania.
http://obrazki.elektroda.pl/5506025600_1337232903.jpg
http://obrazki.elektroda.pl/6905731900_1337241338.jpg

dajcie znać czy taka opcja jest. opcja ta odpali mi automatycznie dvd hdd które nagra mi program na dysk w dvd.

ram81

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: ram81 »

Witam

Ja również przymierzam się do kupna Krugera, a właściewie mam zamiar wymienić mojego cabletech urz0083. W Cabletech nie spodobała mi się powolne działanie menu. Po podjpieciu pamięci przenośnej czas jej wyszukiwania potrafi trwać nawet 20 sekund, gdzie w moim drugim tunerze Maclean DVB-T MCTV-966HD system wykrywa każdy typ pamięci błyskawicznie, a na dodatek działa bardzo szybko, odtwaranie zdjęć i filmów z pamięci jest bezproblemowe. W Cabletechu zdarza mi się, że odtwierania filmu z pamięci trwa kilkanaście sekund po czym bywa tak, że nie ma dźwięku. Kolejną sprawą jest jakość obrazu, gdzie w Macleanie jest trochę lepszy (ostrzejszy). Wszystko to kieruje mnie do wymiany Cabletecha na coś sprawniejszego. Sprzedawca zaproponował mi wymianę na Krugera km00188 ale po lekturze forum nabieram wątpliwości. Podobno najnowszy soft eliminuje problemy zawieszania się itd, dlatego prośbe o potwierdzenie tej informacji kieruje do użytkowników Krugera.

Pozdrawiam

satmen
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, o 10:50
Odbiornik: Samsung LE40D5003, Golden Media GMANIA HD 2
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa Opticum
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole Chrzelice

Odp: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: satmen »

grandmmaster pisze:witam, mam zamiar kupić ten dekoder. interesuje mnie czy macie w nim w opcji nagrywanie, harmonogram, tryb VIEV (lub mode) (na samym dole). tryb ten rozumiem że pozwoli żeby dekoder o określonej godzinie się właczył i wyłaczył bez nagrywania.
http://obrazki.elektroda.pl/5506025600_1337232903.jpg
http://obrazki.elektroda.pl/6905731900_1337241338.jpg

dajcie znać czy taka opcja jest. opcja ta odpali mi automatycznie dvd hdd które nagra mi program na dysk w dvd.
Opcja Nagrywaj pozwala na zaprogramowanie timera i nagranie audycji na USB. Opcja Przelacz wlacza tylko tuner i po audycji wyłącza, wobec tego musisz w zewnętrznej nagrywarce ustawić też ręcznie timer do nagrywania.

ram81

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: ram81 »

Właśnie doczytałem, że Kruger czyta polskie napisy TX i ma różne możliwości ustawień wielkości i koloru liter, czego nie potrafi mój Cabletech ani Maclain, a zależy mi właśnie na takiej funkcji.

grandmmaster

Re: Odp: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: grandmmaster »

satmen pisze:
grandmmaster pisze:witam, mam zamiar kupić ten dekoder. interesuje mnie czy macie w nim w opcji nagrywanie, harmonogram, tryb VIEV (lub mode) (na samym dole). tryb ten rozumiem że pozwoli żeby dekoder o określonej godzinie się właczył i wyłaczył bez nagrywania.
http://obrazki.elektroda.pl/5506025600_1337232903.jpg
http://obrazki.elektroda.pl/6905731900_1337241338.jpg

dajcie znać czy taka opcja jest. opcja ta odpali mi automatycznie dvd hdd które nagra mi program na dysk w dvd.
Opcja Nagrywaj pozwala na zaprogramowanie timera i nagranie audycji na USB. Opcja Przelacz wlacza tylko tuner i po audycji wyłącza, wobec tego musisz w zewnętrznej nagrywarce ustawić też ręcznie timer do nagrywania.
Nie muszę w zewnętrznej ustawić programatora. Jest opcja która wykrywa włączone urządzenie i zaczyna nagrywać. Po włączeniu dekodera automatycznie dvd przestaje nagrywać.

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

Jest nowy soft 10052012 http://www.lechpol.eu/model/km00188

ram81

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: ram81 »

Czyli jest szansa, że Kruger dostanie w końcu stabilny soft. Ze specyfikacji wydaje mi się, że jest w nim całkiem niezły potencjał.

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

Stabilny to już był soft z lutego.

Na obecnym sofcie przywrócono jedynie działanie diody na wyświetlaczu sygnalizującej proces nagrywania,większych zmian po wstępnych testach nie widzę.

Volvox

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Volvox »

Szykuję się do zakupu tunera i to jeden z 2 na których się skupiam. Jak w praktyce sprawuje się to urządzenie? Czy menu nadal ma tak straszliwe błędy językowe? Czy się wiesza? Jakieś problemy z filmami z USB czy wszystko ok?

pojuk

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pojuk »

Witam, może ktoś powiedzieć czy opcja Active Antena działa? Miałem wcześniej odbiornik MAXIMUM T-105, który mi się spalił(zły zasilacz), obraz DVB-T odbierał tylko na zasilaniu anteny 5V.

Darkman89

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Darkman89 »

Witam serdecznie.

Czy to prawda, że ten Kruger ma niską jakość obrazu w 720p dvb-t w porównaniu np do wivy 90, czyli blade i nieostre kolory?

Chciałbym wymienić na niego mojego synapsa 2800s, ponieważ Kruger ma szybszy procesor, co może mieć dużą różnice w odtwarzaniu filmów mkv 720p, ale jeśli ma dalej taką kiepsą jakość obrazu, to sobie chyba odpuszcze.

Esmond

restart dekodera

Post autor: Esmond »

Ja natomiast mam mały problem z dekoderem, wszystko działało bez zarzutu, do czasu jak nie zacząłem majstrować przy rozdzielczości. Niestety obraz znikł i pojawia mi się na telewizorze "obraz niedostępny". Próbowałem włączać i wyłączać ale tuner nie odpowiada. Jest jakaś możliwość zrestartowania urządzenia aby przywrócić mu ustawienia fabryczne?

scientist

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: scientist »

Volvox pisze:Szykuję się do zakupu tunera i to jeden z 2 na których się skupiam. Jak w praktyce sprawuje się to urządzenie? Czy menu nadal ma tak straszliwe błędy językowe? Czy się wiesza? Jakieś problemy z filmami z USB czy wszystko ok?
Mam ten tuner i raczej nie polecam go do multimediów. Do zwykłego oglądania TV HD wystarcza. Jeśli będziesz korzystał z wyjścia HDMI, tak jak ja, to wiedz że odtwarzanie filmów w rozdzielczości niższej niż HD i FullHD będzie bardzo powolne. 10-15 klatek na sek. Mało wydajne skalowanie do rozdzielczości wyższej nie działa prawidłowo. W najnowszym firmware tego nie naprawiono. Jest to produkt chiński, więc proszę nie spodziewać się za wiele. Z reszta sygnał TV po HDMI (1080p) też czasami wpada w zadyszkę. Widać wówczas na ekranie jak gdyby materiał z TV odtwarzał się w zwolonionym tempie, 15 klatek na sek.

(Np. Obsługa pilotem zaczęła działac prawidłowo dopiero po jego porawieniu we własnym zakresie. Rozmontowanie pilota i wyprostowanie pinów diody (nadajnika IRDA) tak by całkiem przylegała ona do płytki drukowanej umożliwiło jej wysunięcie do przodu i właściwe działanie pilota.)

faflon1

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: faflon1 »

witam panowie u mnie po aktualizacji nie uruchomił się wszystko doszło do końca i staneło czekałem okolo 10min wyłączyłęm i teraz świeci tylko czerwona dioda nie odpowiada na nic
macie może jakiś pomysł??
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2012, o 21:18 przez faflon1, łącznie zmieniany 1 raz.

Darkman89

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Darkman89 »

Witam. Ja podłączyłem tuner przez component i szczerze to nie widzę różnicy między hdmi a takim podłączeniem. Jak na razie na componencie nie zdażyło mi się wspomniane wyżej zwolnienie obrazu, a na hdmi owszem. Obraz chyba też jest lepiej skalowany w SD. Co do multimediów to powiem, że teraz oglądam tylko 720p. i działają bardzo dobrze, player szybko wczytuje, b. dobry obraz. Napisałem do suportu na temat skalowania hdmi, to LechPol napisał, że przekaże to producentowi. Także chyba nici z update. Pilot za to jest kiepski - mam na myśli zasięg.

Zablokowany