KRUGER & MATZ KM00188

amstat

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: amstat »

Najlepiej by dysk miał jedną partycję najlepiej FAT-32 i nie będzie problemu.Ja z początku też miałem NTFS filmy z netu czytał ale nie chciał nagrywać ale podpiąłem dysk pod kompa windows-7 i wykryło jakieś nieprawidłowości w sektorach dysku i naprawiło problem ,obecnie nagrywam i odtwarzam w NTFS dysk 320G.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: zinox »

amstat pisze:...podpiąłem dysk pod kompa windows-7 i wykryło jakieś nieprawidłowości w sektorach dysku i naprawiło problem ,obecnie nagrywam i odtwarzam w NTFS dysk 320G.
Nie mów ze po nagraniu jakiegos programu na HDD NTFS podpinasz dysk pod kompa i się nie burzy o błędy?U mnie tak jest i jak daje zeby naprawił to naprawia, na kompie mogę wsio przeglądać, podpinam dysk pod tuner, tez wsio mogę oglądać ale przy próbie nagrywania znów wali komunikat ze nie moze nagrywac - po sformatowaniu przez tuner na ntfs juz nagrywać mozna ale do pierwszego podłączenia dysku do kompa - komp krzyczy ze błędy i tak w koło macieju
Na FAT nie ma zadnych problemów

tomekup

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: tomekup »

I kolejne spostrzeżenia. Nagrałem film na pendrivie i przy odtwarzaniu zauważyłem, że tak jak ktoś wcześniej opisał były rozbieżności między obrazem a głosem (najpierw widziałem trzaśniecie drzwiami, a po ok. 1 s. je usłyszałem :) ) Było to trochę upierdliwe, ale i na to znalazł się sposób. Wystarczy zapauzować na chwilę film i wszystko wraca do normy. Uważam, że powodem rozjeżdżania jest mała szybkość zapisu i odtwarzania z pendriva. Jak odtwarzam filmy z dysku zewnętrznego, to nie zauważyłem żadnych problemów.
Może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z nagrywaniem i jednoczesnym oglądaniem innego kanału. Nagrywając np. z programu 2-ego mogę w tym samym czasie oglądać audycje na ok 6 kanałach (w tym TVP Historia, Kultura i innych) z 15 które mam. Na co mam zwrócić uwagę, żeby wiedzieć jakie kanały mogę oglądać nagrywając inny kanał. Nie wiem czy się jasno wyraziłem, ale nie potrafię tego inaczej opisać.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: @GUTEK@ »

Podczas nagrywania można oglądać tylko kanały z tego samego MUXu.

jedna głowica = jedna częstotliwość

tomekup

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: tomekup »

Dzięki serdeczne, już zerknąłem w necie co to są te MUX-y i jakimi programami dysponują i już wszystko wiem, jeszcze raz dzięki serdeczne,o taką informację mi właśnie chodziło. A tak na marginesie, myślałem że wszystkie K&M mają dwie głowice a tu niespodzianka, ale nie ma jednego co by posiadał wszystkie funkcje, jak ma dwie głowice to nie ma możliwości odtwarzania formatów RMVB i odwrotnie, a na tym mi najbardziej zależało.

wallace

Problemy z przewijaniem nagranych programów

Post autor: wallace »

witam,

Zaktualizowałem oprogramowanie do wersji sierpniowej i rzeczywiście polskie znaki są prawidłowo wyświetlane na TVP1, TVP2 i TVP Info.
Jednak najbardziej dokuczliwy dla mnie problem z przewijaniem nagranego programu pozostał nadal - dekoder wznawia odtwarzanie od innego punktu czasowego niż wskazywany na podglądzie i pasku postępu (opisałem go tutaj: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=131960#p131960).
Wg moich obserwacji jedyne prędkości przewijania działające poprawnie to x2 i x4, a problem staje się bardziej widoczny w dalszych miejscach strumienia (np. fragmenty nagrania 30-45minut od rozpoczęcia).
Zmiana formatu zapisywanego pliku z TS na PS nie rozwiązuje problemu.
Używam dysku 750GB z NTFS, a wszystkie nagrania bez problemu daje się odtwarzać po podłączeniu dysku do komputera (Windows XP).

Czy ktoś z Was również zaobserwował podobny problem z przewijaniem?

Pozostałe problemy jakie zaobserwowałem:
1) w chwili rozpoczęcia nagrania przyciskiem REC (lub timeshift) dekoder nie sprawdza, czy aktualne nagranie koliduje z zaprogramowaną pozycją timera. Nawet, gdy zatrzymamy nagranie ręcznie przed czasem zaprogramowanego timera (np. 5-10 minut przed) zapis z timera i tak już nie zostanie uruchomiony.
2) tak jak w poprzedniej wersji softu błędnie zapisywany jest tytuł nagranej wg EPG audycji - dekoder zapisuje tytuł audycji poprzedzającej. Trzeba ręcznie zmieniać czas rozpoczęcia nagrywania na 1 minutę do przodu względem EPG.
3) tak jak w poprzedniej wersji softu dekoder nie pyta o potwierdzenie czy przerwać nagrywanie w momencie wyłączania urządzenia - uruchomione nagrywanie z timera zostaje przerwane.

Wszystkie (poza 1) problemy zgłaszałem dystrybutorowi w połowie lipca. Niestety nie doczekałem się żadnej odpowiedzi na emaile.

lewyarek

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: lewyarek »

Witam! Mam pewien problem, kiedy podłączam pena pod tuner nie mogę oglądać tv. Programy albo się strasznie zacinają ( co uniemożliwia nagrywanie ) albo zupełnie zanika sygnał. Próbowałem różnych penów i nie było różnicy;/ czego to może być wina? Dzięki za odp i pozdrawiam !! ( soft z sierpnia )

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: @GUTEK@ »

A jakie poziomy sygnałów pokazuje tuner bez podłączonego pendrivu?

lewyarek

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: lewyarek »

Poziom sygnału 79-89%.

myk_myk

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: myk_myk »

Witam. ;)

Czy jest jakiś sensowny zamiennik do pilota?
Używam K&M i jestem b. zadowolony, lecz używanie
pilota to dla domowników gehenna. :x

Ma ktoś może doświadczenie z jakimś pilotem
uniwersalnym, który nadawałby się równocześnie do TV?

Pozdrawiam. :D

wallace

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: wallace »

Witam,

ja używam pilota programowalnego Logitech Harmony 300 (http://www.euro.com.pl/piloty2/logitech ... tAod2DkA4Q).
Pilot nie jest może najtańszy (ok 90pln), ale jest bardzo wygodny no i łatwy w programowaniu. Obsługuję nim TV, nagrywarkę DVD, amplituner oraz dekoder KM00188 właśnie.
W bazie Logitecha nie ma co prawda KM00188, ale takie same kody pilota ma Mediatech MT4160.
Pilota programuje się na 2 sposoby:
1) przez USB za pośrednictwem strony internetowej Logitecha - baza kodów urządzeń jest tam przechowywana i stale rozbudowywana (tu można sprawdzić czy Twoje urządzenie jest w badzie: http://myremotesetup.com/EasyZapper/New ... ocSpice%2F).
2) brakujące kody można dodawać ucząc urządzenie oryginalnym pilotem (Harmony 300 posiada odbiornik podczerwieni). W ten sam sposób można również zmieniać działanie przycisków.

Pilota używam od ponad roku i przyznam, że nie chce już innego. Wg mnie jest lepszy nawet od oryginalnych polotów Panasonic/Technics, które mam (właśnie! gdzie one są?!).

pozdrawiam

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: keminona »

Czy KM00188 ma możliwość równoczesnego nagrywania materiału głowicy oraz odtwarzania w tym samym czasie materiału dostępnego na USB (czy to nagranego wcześniej z głowicy czy też pliku np. AVI skopiowanego z komputera).

Testuję T65 i jestem wielce zaskoczony , że czegoś takiego nie ma - a posiadam to w swojej starej nagrywarce Manta DVD-029.

amstat

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: amstat »

Oczywiście że tak,można oglądać film z dysku i w tym samym czasie nagrywać z anteny.Rzadko który tuner to potrafi.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: keminona »

A czy w KM00188 można podzielić nagrany materiał na 2 kawałki. I czy jest jakiś szybki sposób przewijania nagranego materiału - np. w Manta DVD029 mam możliwość przesuwania do przodu co 30s i 5minut, do tyłu co 10s i 5 minut.

tomekup

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: tomekup »

Dzielić się raczej nie da (ja przynajmniej nie znalazłem takiej opcji) a z przewijaniem nie ma najmniejszego problemu. Wciskasz podczas odtwarzania klawisz goto i pokazuje ci się okienko gdzie na górze możesz wpisać czas odtwarzania do którego chcesz dojść, a jak zejdziesz na pasek na dole to masz przewijanie stopniowe - tylko nie wiem co jaki czas skacze.

keminona

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: keminona »

Dzięki.

Rozumiem, że można z jednej strony nagrywać a z drugiej strony można odtwarzać cokolwiek z USB - czy nagranego wcześniej czy też skopiowanego z kompa.

tomekup

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: tomekup »

lewyarek pisze:Witam! Mam pewien problem, kiedy podłączam pena pod tuner nie mogę oglądać tv. Programy albo się strasznie zacinają ( co uniemożliwia nagrywanie ) albo zupełnie zanika sygnał. Próbowałem różnych penów i nie było różnicy;/ czego to może być wina? Dzięki za odp i pozdrawiam !! ( soft z sierpnia )
Moim zdaniem jest to usterka urządzenia. Ja mam cały czas wpięty dysk zewnętrzny lub pamięć USB i nie mam żadnych problemów z oglądaniem telewizji. Czy mam wpięty czy nie siła sygnału oscyluje w granicach 92%

tomekup

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: tomekup »

Możecie mi powiedzieć jak to jest z tymi systemami plików NTFS i FAT w KM00188? Ja mam dysk zewnętrzny sformatowany w FAT32. W opisie urządzenia jest, że ma nagrywać w obu systemach, a mi nie chce nagrywać na fat i nie wiem czy nie zgłosić tego do serwisu jako usterki. Na dysku mam sporo innych rzeczy i nie chcę go prze formatować na NTFS - jak myślicie jest sens robić o to porutę w serwisie bo trochę mnie wkurza brak możliwości nagrywania na dysku zewnętrznym? Nagrywam na pendrivie, ale maks. mam 16GB i bywa tak, że jak ustawię 2 czy 3 programy to nie nagrywa mi do końca bo zaczyna brakować pamięci co jest moooocno irytujące.
Jeszcze jedno pytanie, czy ktoś przeliczał ile pamięci zajmuje minuta nagrania lub coś w tym stylu?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: biprotek »

To może skonwertuj dysk na ntfs zamiast formatować - dane się zachowają - w Windows wywołaj wiersz polecenia i wpisz:

Kod: Zaznacz cały

convert D: /fs:ntfs
gdzie D to litera dysku.
Inna sprawa, że dysk może mu nie pasować...

tomekup

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: tomekup »

Tak, chyba coś mu mój dysk WD nie pasuje. Sformatowałem go na komputerze na FAT, ale Kruger nie chciał nagrywać. Później na Krugerze formatowałem w opcjach dysku na NTFS i FAT i znowu NTFS i nic. Za każdym razem ustawiałem partycję, ale chcąc nagrać pokazywał komunikat że jest brak możliwości nagrania. Z dysku mogę dowolnie odtwarzać wszystkie media, ale nagrać nic nie chce, jakieś pomysły co można zrobić???

Zablokowany