KRUGER & MATZ KM00188

scientist

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: scientist »

ram81 pisze:Ja również przymierzam się do kupna Krugera,
Oprócz Krugera przypadkowo mam również Fergusona T65, który działa o wiele sprawniej, jednak ma gorsze odwzorowanie kolorów na ekranie TV. W Fergusonie nic nie brzęczy, filmy z pendrive'a odtwarzają się w normalnym tempie, jednak brak tam regulacji parametrów obrazu - gdyby kogoś to interesowało.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2012, o 22:53 przez scientist, łącznie zmieniany 2 razy.

Piotr.C

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Piotr.C »

Dłuższy film z menu tunera http://youtu.be/_2xM2uIBF8A?hd=1

amstat

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: amstat »

Kupiłem działa dość sprawnie,dysk 320G wczytało dość szybko nagrywa oczywiście na NTFS i FAT 32.Ogólnie sprawuje się bardzo dobrze zwłaszcza z multimediami można edytować kasować ,dobrze radzi sobie z plikami real media RMVB .Ten wyświetlacz czerwony trochę razi mógłby być zielony ale ogólnie tuner bardzo dobry może nawet lepszy od WIWY 90.

zorka89

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: zorka89 »

Powiedźcie proszę coś jeszcze na temat KRUGER & MATZ KM0018, bo zamierzam kupić. A na forum widzę że coś często się zawiesza. A może macie jakieś inne propozycje? Najbardziej zależy mi aby odtwarzał pliki RMVB

amstat

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: amstat »

Mam go dopiero 8 dni miałem soft z lutego a teraz wgrałem z maja ,oglądnąłem z dysku około 20 filmów w tym jeden z napisami(można w czasie oglądania zmieniać kolor i wielkość napisów).Bardzo dobrze się ręcznie programuje timery i edytuje do 20 nagrań gorzej się programuje z EPG zawsze muszę potem edytować bo z EPG brakuje długości nagrania jest tylko początek.Jeszcze ani razu mi się nie zawiesił.

Darkman89

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Darkman89 »

Jeśli chodzi o filmy to jest bardzo dobrze. Mkv 720p czyta bez zajęknięcia, napisy również bardzo dobrze rozbudowane, lecz czasem na filmach z wyższą rozdzielczością są widoczne minimalne przycięcia (rwie obraz) ale tak miały wszystkie tunery jakie widziałem. Najgorzej jest z skalowaniem obrazu na HDMI i component, kanały sd wyglądają lekko rozmazane, nieostre na 720p jak i 1080p, a także czasem kruger potrafi mocno zwolnić, tak jakby stracił połowe fps - wygląda to tak jakby nie domagał chwilami, chociaż ma dość szybki procesor. Wiem, że te same problemy miała kiedyś AKIRA na tym samym procesorze, ale ludzie pisali do supportu i to poprawili. Ja już pisałem 2x z innych adresów e-mail i dostałem odp. od LechPOL-a, że zostanie to przekazane producentowi. Ile w tym prawdy jest - nie wiem. Chyba się nie zanosi na żadną poprawkę.

Podsumowując - jako multimedia, filmy usb itd. - bardzo dobrze. Ale dvb-t w tym tunerze mogło być lepsze. (lepsze skalowanie)

zorka89

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: zorka89 »

A jak z gwarancją? Miał ktoś z nią jakieś problemy?

wallace

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: wallace »

Witam,

od kilku dni mam ten odbiornik i chciałbym się podzielić subiektywnymi uwagami na jego temat:

Najpierw zalety:
+ dobra jakość wykonania - metalowa obudowa, estetyczny panel przedni z wyświetlaczem, złącza przykręcone do tylnego panelu
+ mechaniczny włącznik zasilania na tylnym panelu
+ wygodnie umieszczone gniazdo USB z boku panela przedniego - pozwala na podłączenie HDD kablem i jednocześnie umożliwia wygodne wkładanie pendriva
+ stabilna praca s/w (wersja 10052012)
+ nie nagrzewa się przesadnie nawet przy maksymalnym obciążeniu (timeshift na zewnętrzynym dysku 750GB bez zasilacza)
+ bardzo dobra jakość obrazu (subiektywnie na telewizorze CRT 32" 100Hz Panasonic)
+ wygodna obsługa timerów - 20 pozycji, dostęp dedykowanym przyciskiem pilota
+ obsługuje dyski NTFS, chociaż na dysku sformatowanym pod Windows nie był możliwy zapis - formatowanie przez odbiornik rozwiązało problem.
+ obciążalność portu USB - bez problemu działa mi dysk 750GB Hitachi 5400rpm

Teraz trochę o wadach:
- gniazdo antenowe IEC ma słaby kontakt masy z wtyczką, środkowe blaszki łatwo rozgiąć
- czerwona dioda świecąca sygnalizująca nagrywanie działa jak silny reflektor (soczewka przezroczysta), poniżej jest druga dioda czerwona (matowa) sygnalizująca włączone zasilanie. Z niewiadomego powodu zastosowano dwie różne diody czerwone.
- zasięg pilota ledwie dostateczny, a sam pilot kiepskiej jakości (niestaranne nadruki, małe przyciski). Zamiast niego używam pilota programowalnego Logitech Harmony 300 (kody jak dla Mediatecha MT4160) - wygoda obsługi nieporównywalnie lepsza.
- tekst w menu mógłby być większy, szczególnie w pasku info
- brak polskich znaków w oknie informacji o audycji na kanałach TVP1, TVP2, TVPinfo, ATM rozywka, na pozostałych OK
- brak paska postępu audycji w okienku INFO
- brak w menu pozycji wł/wył blokady rodzicielskiej (chociaż jest opisana w instrukcji obsługi) - dekoder przy niektórych czynnościach wymaga podawania pinu i nie można tego wyłączyć
- uruchomienie zaplanowanego nagrywania z timerem powoduje włączenie wyjścia wideo (chociaż mój telewizor nie wychodzi wówczas ze standby) - wg mnie dekoder powinien "udawać", że pozostaje w standby - wyświetlać zegarek, nie włączać wyjść wideo i zapalić tylko diodę sygnalizującą nagrywanie
- podobny problem dotyczy wyłączenia dekodera pilotem podczas nagrywania z timerem aktywnego w tle - odbiornik wyłącza się całkowicie, a zapis zostaje przerwany. To wg mnie błąd funkcjonalny. Jest to problem, gdy nagrywamy sobie jakiś program, a oglądamy inny i chcemy np. pójść spać przed zakończeniem nagrywania - dekoder pozostanie włączony (wyłączy się dopiero po upływie 1-2-3h zależnie od ustawienia auto-standby).
- zaplanowanie zapisu wg EPG powoduje błędne zapisanie nazwy programu poprzedzającego zamiast właściwego - nie wiem, czy jest to wina oprogramowania czy nadawcy, ale zdarza się to zawsze. Rozwiązaniem jest ręczne przesunięcie do przodu o 1 minutę godziny rozpoczęcia nagrywania (edycja pozycji timera)
- największy dla mnie problem - przewijanie wstecz nagranej audycji z podglądem daje nieprzewidywalne efekty: czasem przy szybkości x2 cofnięcie nagrania następuje jak przy szybkości x8, czasami mimo cofania wideo wznowienie odtwarzania następuje od momentu początkowego, jest to powtarzalne i bardzo uciążliwe

Odbiornik w chwili zakupu miał oprogramowanie z 04022012, wykonałem aktualizację do wersji 10052012. Opisane wyżej problemy z s/w występują w obu wersjach.
Obydwa softy zgłaszają się tak samo:
FW: 1_0_16777216_537985825
SW: R7787
Wersja h/w: dvbt_evb_V02

To tyle, może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia.
Opisane problemy zgłoszę oczywiście do dystrybutora.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Kowa1 »

Na forum we wcześniejszych postach pojawiły się takie informacje:
bomaro [url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=88621#p88621][color=#FF00FF]TUTAJ[/color][/url] pisze:Kilka dni temu na stronie firmy Lechpol pojawił się nowy soft (później pojawił się również soft bazowy, którego wcześniej nie było)
yahya [url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=96156#p96156][color=#FF00FF]TUTAJ[/color][/url] pisze:Rozumiem, że masz f/w fabryczny? Jeśli tak, to ściągnij koniecznie nowy f/w z lutego br. i zrób aktualizację.
sylwek999 [url=http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=96388#p96388][color=#FF00FF]TUTAJ[/color][/url] pisze:a czy ten soft z lutego to to samo co jest w tych linkach powyżej ? o takiej nazwie soft_km00188_04022012 ?
Obecnie na stronie K&M i Lechpola jedynie software w wersji km00188_10052012

Mam prośbę do bomaro, yaha, sylwek999 oraz do wszelkich innych użytkowników.

Jeśli macie software do KM00188 w wwrsjach bazowej i km00188_04022012 proszę o linki lub konntakt na PM

scientist

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: scientist »

wallace pisze: Najpierw zalety:
+ bardzo dobra jakość obrazu (subiektywnie na telewizorze CRT 32" 100Hz Panasonic)
Czy kolega zaobserwował w swoim tunerze, że wyświetlany obraz traci w losowych momentach jak gdyby synchronizację i powstaje efekt stroboskopowy? Wyświetlany obraz wówczas skacze klatka po klatce jak gdyby w zwolnionym tempie (np. 10kl/s).
Ja mam tuner podłaczony przez HDMI do monitora 24", format 16:9, rozdzielczość 1080@50Hz, reszta ustawień tunera standardowa. Problem o którym piszę znika jeśli kilka razy przełączę TV na inny kanał, lub odtwarzany film z USB przewinę krótko do przodu, lub nacisnę pauze i znowu play. Jest to irytujące.

PS. Nowy Firmware (02.08.2012) naprawia polskie litery w EPG, ale nie poprawia jakości skalowania obrazu do wyższej rozdzielczości.

PS. Jakość obrazu i możliwości regulacji, są lepsze niż w Fergusonach :) Obraz jest łgodny dla oka.

amstat

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: amstat »


Darkman89

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: Darkman89 »

Ehh, naprawiają jakieś małe błędy, a problemów skalowania, zwalniania obrazu nie ruszają.

supergregor79

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: supergregor79 »

Witam. Kupiłem KM00188 już około miesiąc temu. Mam podłączony do zwykłego telewizora sony 29" przez euro. Wszystko działało sprawnie aż do momentu gdy podłączyłem go do innego telewizora przez cinch. Po prostu zawiesił się. po przeczytaniu porad na forum i odłączeniu wszystkich kabli wróciło wszystko do normy. Podłączyłem go z powrotem pod sonego i znów wszystko było ok. Aż do dzisiaj. Wczoraj jeszcze wszystko działało jak w nocy wyłączałem go pilotem. Dzisiaj chcę włączyć pilotem i nic - żadnej reakcji. Dodam że przyciski na tunerze działają (z początku myślałem że się po prostu znowu zawiesił i dlatego nie działa pilot) więc to raczej nie "zwieszenie". Myślałem że to pilot, zmieniłem baterie, uruchomiłem nawet kamerkę bo w niej widać podczas nagrywania miganie diody w pilocie po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku więc pilot jest chyba ok. Jeśli macie jakieś pomysły o co kaman to proszę o szybką odpowiedź. Jak nic nie poradzę wyślę do sprzedawcy, który z kolei wyśle do producenta więc to wszystko trochę potrwa, a nie chciałbym tracić tunera na miesiąc.

supergregor79

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: supergregor79 »

Cały dzień kombinowałem i nic. Wieczorem ktoś zostawił go włączonego. Wróciłem od kolegi po paru godzinach - ok. 22 włączam telewizor (tuner nie by wyłączany od paru godzin) i co - pilot działa:) Działały wszystkie przyciski aż do momentu gdy zechciałem wyłączyć tuner czerwonym guzikiem. Po naciśnięciu czerwonego przycisku tuner nie włączył się (nic się nie stało) i od tego momentu pilot znów przestał działać:( Zostawię go na noc włączonego i jutro rano znów spróbuje - może pilot znowu będzie działał. Miał ktoś takie szopki w swoim?

amstat

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: amstat »

Mnie nic takiego się nie przydarzyło pilot działa dobrze nawet nie trzeba celować w tuner sygnał odbija się od ściany i też działa.

cumberdale

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: cumberdale »

Witam,

od wczoraj jestem posiadaczem km00118. Jako że mam słabą antenę i nie łapie mi żadnego kanału, to chciałem skupić się na czym innym.

Odtworzyłem dwa pierwsze lepsze pliki wideo (avi) z podpisami (txt) i jest jedna rzecz, która strasznie mnie irytuje. Napisy txt mają w treści znaczek "|", który wszystkie komputerowe playery odczytują jako miejsce, gdzie należy zawinąć tekst do kolejnej linijki, sam znak jest zaś niewidoczny dla oglądającego. Niestety w km00188 jest inaczej: znaczek ten pojawia się normalnie na ekranie i widnieje wszędzie tam, gdzie napisy (wg ich autora) powinny przechodzić wers niżej.

Zaktualizowałem soft na najnowszy (przy okazji, jest już sierpniowy na oficjalnej stronie K&M), ale problem się nie rozwiązał. Czy ktoś z Was wie co poradzić w tej sytuacji?

Pozdr,
Hubert

cumberdale

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: cumberdale »

Ok, poradziłem sobie z powyższym problemem. Dla zainteresowanych: korzystam z napiprojekt do ściągania podpisów, wystarczyło w opcjach zmienić kodowanie z UTF-8 na ANSI - takie napisy elegancko, bez żadnych artefaktów wyświetlają się na tv.

tomekup

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: tomekup »

Witam, dopiero się zalogowałem więc na wstępie witam wszystkich forumowiczów.
Od ok 2tyg. jestem posiadaczem KM00188 i jak na razie jestem zadowolony. Nic się nie zawiesza, obraz i dźwięk jak dla mnie jest ok (nie mam dużych wymagań). Nagrywanie i odtwarzanie jest ok - rzeczywiście jak ktoś wcześniej zauważył przy przewijaniu do tyłu trzeba uważać bo zwiększa szybkość przewijania do tyłu co najmniej 3 krotnie i chcąc przewinąć np. 10 min na szybkości x8 można momentalnie cofnąć obraz o 30min (w przewijaniu do przodu problem nie występuje). Czytałem, że po jakimś czasie rozjeżdża się dźwięk z obrazem przy oglądaniu z USB, ale ja nic takiego nie zauważyłem a obejrzałem na nim parę filmów. Czytając wielu opinii na jego temat w necie było opisane że wszystkie opisane niedociągnięcia (zawieszanie, rozjeżdżanie głosu z obrazem itp.) dotyczyły modeli dostępnych do lutego, od lutego wszystkie usterki zostały zlikwidowane i ja rzeczywiście żadnych nie widzę.
Mam tylko mały problem z dyskiem zewnętrznym. Mam dysk 750GB bez zasilania zewnętrznego, podzielony na trzy partycje. Gdy podłączam dysk do urządzenia wszystko pięknie widzi - 3 dyski których zawartość mogę bez problemu przeglądać. Ale gdy chcę nagrywać, pokazuje mi błąd i nie mogę nic nagrać (na pendrivach i kartach SD nie ma problemu). Myślę, że problem jest w wyborze dysku, ale nie mam opcji (lub nie mogę znaleźć) wyboru dysku, ma ktoś pomysł na rozwiązanie problemu.
Wcześniej miałem kilka dni KM00183 i na tym samym dysku nagrywał bez problemu.

Mała zmiana. Dopatrzyłem się, że rzeczywiście jest możliwość wyboru dysku, dla tych co nie wiedzą mały instruktarz :) Wchodzimy w media, na górnych zakładkach w menager nagrywania, następnie na dysk który nas interesuje i pod dyskami pojawia się podmenu czyli niebieska kropeczka z napisem - nie pamiętam jakim ale to jest właśnie wybór dysku.
Jednakże stwierdziłem, że tuner ma problemy z dyskami NTFS. Na moim dysku raz nagrywa a raz nie. Na penach gdzie mam format FAT wszystko jest OK, a może jest to wada urządzenia i należałoby go wymienić?
Dodam jeszcze, że rewelacyjną sprawą jest ustawienie nagrywania z pozycji EPG - bez żadnych ustawień godz. i czasu nagrań co zaoszczędza czas, po prostu rewelacja.
Minusem jest, że jak się włączy nagrywanie podczas oglądania i ustawi czas zakończenia na wskazaną godzinę, to po zakończeniu nagrywania tuner się nie wyłącza, powinna być opcja żeby po zakończeniu nagrywania się wyłączał.
Minusem też jest, że przy wyłączonym telewizorze nie ma informacji na dekoderze, że jest w danym momencie nagrywany program. Na wyświetlaczu pokazuje się tylko kanał na którym jest dekoder, ale bez kontrolki nagrywania. Dopiero trzeba włączyć telewizor żeby sprawdzić co on teraz robi. Kontrolka jest niezbędna gdy np. ja ustawię nagrywanie i wyjdę z domu a żona wróci z pracy i widzi że jest włączony tuner i nie wie czyj coś nagrywam, czy zapomniałem wyłączyć i żeby się o tym przekonać musi włączyć telewizor żeby sprawdzić jak czynność jest wykonywana, dla mnie to spore niedociągnięcie.
Na chwilę obecną to wszystko, po dalszych testach będę pisał swoje uwagi - może pomogą tym, co zastanawiają się nad kupnem tunera.
Dodam, że jest to mój pierwszy tuner i moje uwagi i zachwyty mogą niektórych dziwić, ale pierwszy raz spotykam się z niektórymi rzeczami więc proszę o wybaczenie i wyrozumiałość.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2012, o 10:06 przez tomekup, łącznie zmieniany 1 raz.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: zinox »

Jest jakis problem z HDD na NTFS- jak zrobisz format z poziomu tunera to zacznie nagrywac ale jak podłączysz potem dysk pod komputer to znów będziesz musiał formatowac
Peny i karty masz na FAT i tam nie ma tego problemu
Zgłaszałem to jakis czas temu do serwisu ale póki co dostałem odpowiedz ze chinczyk nie widzi problemu (widocznie na chinskim ntfs jest ok :lol: )

tomekup

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: tomekup »

zinox pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
A jak bym sformatował w kompie na FAT to będzie dobrze. Zastanawiam się, czy nie dodać jeszcze jednej partycji jako FAT.

Zablokowany