WIWA HD-80 NEW

pio88
Posty: 22
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 21:24
Odbiornik: Wiwa HD-80 New
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: pio88 »

Kupiłem ten tuner przedwczoraj i mam z nim kilka problemów. Chciałbym prosić aby inny użytkownik sprawdził, czy w jego egzemplarzu również występują:
1. Po zakończeniu działania funkcja TimeShift nie pozostawia nagranego materiału na dysku.

2. Funkcja TimeShift potrafi zawiesić tuner całkowicie (potrzebny jest restart przez wyciągnięcie wtyczki prądowej z gniazda). Dzieje się to, gdy po aktywowaniu tej funkcji naciśniemy jeden raz STOP a następnie przycisk INFO dwa razy.

3. Filmy odtwarzane z USB są nienaturalnie rozciągnięte w pionie. Np. film który na komputerze ma oryginalnie proporcje 2.375 (np. 19cm na 8cm) na tunerze zostaje przeskalowany do 1.8 (około 55cm na 30.5cm). W efekcie obraz wygląda nienaturalnie.
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2012, o 14:10 przez pio88, łącznie zmieniany 1 raz.

SN ns

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: SN ns »

Czy jak podłączę kabel ANALOGOWEJ KABLÓWKI do tunera DVB-T to zadziała to jako antena gdyż kanały z MUXów są nie zajęte kanałami przez kabłowkę?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

pio88
1. Kasowanie pliku z timeshiftu po jego zakończeniu jest celowe, aby plik nie zajmował miejsca niepotrzebnie. Sam w tej sprawie pisałem do Wiwy żeby to wprowadzili.
2. Nie zauważyłem, aby tuner się wtedy zawieszał - podaj jaką masz wersje oprogramowania.
3. Ustaw poprawnie proporcje obrazu dla swojego telewizora a filmy będą odtwarzane w poprawnych proporcjach.

SN ns nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Tunery DVB-T, analogowego sygnału nie odbiorą, jedynie cyfrowy. Jeśli kablówka nadaje analog + DVB-T to owszem kanały DVB-T będzie można oglądać na tunerze, a analogowe przez przelotke antenową w telewizorze.

pio88
Posty: 22
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 21:24
Odbiornik: Wiwa HD-80 New
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: pio88 »

@GUTEK@ pisze:pio88
1. Kasowanie pliku z timeshiftu po jego zakończeniu jest celowe, aby plik nie zajmował miejsca niepotrzebnie. Sam w tej sprawie pisałem do Wiwy żeby to wprowadzili.
2. Nie zauważyłem, aby tuner się wtedy zawieszał - podaj jaką masz wersje oprogramowania.
3. Ustaw poprawnie proporcje obrazu dla swojego telewizora a filmy będą odtwarzane w poprawnych proporcjach.
Dzięki za szybką odpowiedź.
1. A można to jakoś przywrócić? Skasować mogę przecież sam a w ten sposób tracę na funkcjonalności tunera gdy chcę np. nagrać audycję dla kogoś i jednocześnie obejrzeć ją na bieżąco z TimeShift. Zresztą zgodnie z instrukcją obsługi plik powinien pozostać na dysku :(
2. Oprogramowanie 11227.1 (a jest jakieś inne dla tego tunera?). Ważne jest abyś nacisnął STOP tylko jeden raz. Jeśli naciśniesz dwa (czyli wyłączysz TimeShift całkowicie), to już się nie zawiesi. Oczywiście to jest krytyczny błąd oprogramowania, ale w praktyce wystarczy nie naciskać INFO, także na codzień nie powinno przeszkadzać ;)
3. Masz na myśli ustawienia tunera czy w telewizorze? Próbowałem już zresztą jednego i drugiego, ale może coś przeoczyłem...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

1. Niestety nie. W sofcie nie ma możliwości tego włączania/wyłączania.

2. Nie mam akurat tej wersji oprogramowania, ale sprawdzę jak to wygląda na innych.

3. Chodzi o ustawienie proporcji obrazu w tunerze. Dla TV 4:3 ustawiasz 4:3 LetterBox, dla 16:9 ustawiasz 16:9 Pillarbox. Wtedy zarówno kanały tv (pod warunkiem że nadawcy nadają odpowiednią flagę WSS) oraz filmy będą miały poprawne proporcje.

pio88
Posty: 22
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 21:24
Odbiornik: Wiwa HD-80 New
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: pio88 »

@GUTEK@ pisze: 2. Nie mam akurat tej wersji oprogramowania, ale sprawdzę jak to wygląda na innych.

3. Chodzi o ustawienie proporcji obrazu w tunerze. Dla TV 4:3 ustawiasz 4:3 LetterBox, dla 16:9 ustawiasz 16:9 Pillarbox. Wtedy zarówno kanały tv (pod warunkiem że nadawcy nadają odpowiednią flagę WSS) oraz filmy będą miały poprawne proporcje.
2. A skąd bierzesz inne wersje, bo na oficjalnej stronie nie widzę żadnej dla tego tunera a na Twojej tylko starszą?

3. Pomogło, dzięki :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Softy mam albo od Wiwy, albo zgrywam z tunerów. Akurat z HD-80NEW ten soft co mam to zgrany z tunera.

amstat

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: amstat »

Tak z ciekawości jest fajny upload z softami i instrukcjami obsługi tunerów http://db-pl.2ap.pl/blue/index.php?PHPS ... TB%20softy

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Fajnie, skopiowane żywcem z mojej strony i nawet nie raczyli napisać do mnie z informacją. Już nie mówiąc o pytanie o zgode.

pio88
Posty: 22
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 21:24
Odbiornik: Wiwa HD-80 New
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: pio88 »

Z innych błędów i niedociągnięć oprogramowania tego tunera:
- nie można rozpocząć nagrywania programu z EPG jeśli już się rozpoczął; trzeba wtedy ręcznie zwiększyć czas startu do o minutę późniejszego niż bieżący
- w EPG przesunięcie dnia tygodnia o jeden do przodu (dzień miesiąca wyświetla poprawnie), np. dzisiaj zamiast 'wtorek 21 lutego' wyświetla 'środa 21 lutego'.

Czy zgłaszanie tego typu niedociągnięć do producenta przez 'Kontakt' na oficjalnej stronie przynosi jakiś skutek?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Niestety nie da się ustawić czasu nagrywania wstecz. Można jedynie najmniej minutę w przód.

Co do dnia tygodnia to problem się objawił w tym roku (rok przestępny) i dotyczy wszystkich tunerów na Mstar - zarówno nowym i starym chipsecie. Problem będzie naprawiony w kolejnym sofcie (mam potwierdzenie), jednak bardzo prawdopodobne że od marca data sama się naprawi.

pio88
Posty: 22
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 21:24
Odbiornik: Wiwa HD-80 New
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: pio88 »

@GUTEK@ pisze:Niestety nie da się ustawić czasu nagrywania wstecz. Można jedynie najmniej minutę w przód.
Trochę to zabrzmiało, jakbym dzisiaj chciał nagrać wczorajszy program :lol:
Zgłosiłeś może również i ten problem?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Nie bo wg mnie to nie problem.

Po za tym jak chcesz nagrywać aktualny program naciskasz REC na pilocie, kolejne naciśnięcia REC pozwalają określić czas nagrywania.

Jadaj
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:10
Odbiornik: Arriva T-650i
Instalacja antenowa: DYI pół dipola szerokopasmowego - symetryzator + drut V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława - Kisielice

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: Jadaj »

@GUTEK@ pisze:Nie bo wg mnie to nie problem.

Po za tym jak chcesz nagrywać aktualny program naciskasz REC na pilocie, kolejne naciśnięcia REC pozwalają określić czas nagrywania.
Tym nie mniej opcja nagrywania przez EPG programu, który już się rozpoczął byłaby pewnym ułatwieniem.
Nie trzeba byłoby liczyć ile jeszcze czasu zostało do końca programu, który chemy nagrać.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

No to piszcie/dzwońcie do Wiwy. Możliwe że w kolejnych softach zmienią to.

pio88
Posty: 22
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 21:24
Odbiornik: Wiwa HD-80 New
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: pio88 »

Jeszcze jedno pytanie. Na większości kanałów wyświetlana jest opcja włączenia polskich napisów. Po jej wybraniu napisów jednak zazwyczaj brak. To nadawca wprowadza w błąd telewidza czy tuner? Gdzie przyczyna?

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: ynsiwy »

Bo zazwyczaj napisy nie są nadawane, a najczęściej spotkasz je w piątek na TVN o 20. Wtedy puszczają filmy z oryginalna ścieżką dźwiękową i można włączyć napisy.

-J-

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: -J- »

Odebrałem dzisiaj dekoder z naprawy i przez pierwsze pół godziny było wszystko ok a potem zaczeło nawalac to znaczy znika wszystko ( obraz i głos ) a po 30 sekundach wszystko jest ok pochodzi parę minut i znowu znika i tak jest cały czas .
Wie ktoś moźe jaka jest przyczyna tego ? .

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Widać tak naprawili. Oddawałeś do sklepu czy wysyłałeś do serwisu Wiwy?
Jak masz możliwość podłącz tuner gdzie indziej, ale raczej to jego wina, a nie czegoś innego (napięcie/sygnał/tv).

-J-

Re: WIWA HD-80 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: -J- »

Sklep wysyłał do serwisu byłe dziśiaj w sklepie i u nich to samo pochodzi trzy minuty później wyłancza się na 30 sekund później włancza i tak cały czas.

Zablokowany