WIWA HD-100 NEW

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

WIWA HD-100 NEW

Post autor: @GUTEK@ »

WIWA HD-100 NEW! (na Mstar MSD7818)

Obrazek Obrazek Obrazek

Opis ze strony producenta: http://www.wiwa.info.pl/index.php?id=26

Wiwa HD-100 - spełnia wszystkie wymogi naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Polski.
Wyposażony jest w dekoder (Dolby Digital) AC3, (Dolby Digital Plus) E-AC3, layer I/II MPEG-1, layer II MPEG-2, LC 2ch/5.1 ch MPEG-4 oraz złącze HDMI umożliwiające odbiór sygnału w jakości HD.

Umożliwia:
-odbiór bezpłatnych programów Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 H.264 oraz radiowych (FTA) w zakresach: VHF (174-230 MHz) i UHF (470-862 MHz) w kanałach o szerokości 7MHz i 8 MHz.
-nagrywanie audycji telewizyjnych (w cyfrowej jakości) - na zewnętrznym dysku twardym lub pamięci pendrive
-stopowanie obrazu w dowolnym momencie oglądania programu
-odtwarzanie ulubionych filmów, muzyki lub zdjęć tworząc Full HD Media Player.
Doskonała jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości HD (1920 x 1080p) zagwarantuje wielką przyjemność i komfort oglądania.

Tuner charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i nowoczym designem.
Całość sterowana pilotem.
OSD w języku polskim - wyświetlane na ekranie telewizowa, przejrzyste intuicyjne, łatwe w obsłudze

Funkcje Tunera WIWA HD-100
- Dekodowanie cyfrowej jakości kanałów Naziemniej Telewizji DVB-T w standardach: 25 Hz H.264/AVC HDTV, MPEG-2, MPEG-4, i MPEG-4 AVC/H.264 w rozdzielczościach 1920x1080 progressive (1080P), 1920x1080 interlaced (1080i), 1280x720 progressive (720P), PAL i dekodowanie strumienia HP@L4 (HDTV - wysoka rozdzielczość) oraz MP@L3 (SDTV - standardowa rozdzielczość).

Dodatkowe możliwości:
- funkcja INFO - wyświetlanie informacji o numerze kanału, nazwie stacji telewizyjnej, czasie trwania, tytule aktualnego programu oraz po nim bezpośrednio następującego
- funkcja EPG - elektroniczny przewodnik po kanałach
- funkcja Time Shift - zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo
- funkcja FAN - pokazuje ulubione grupy z programami
- funkcja planowania nagrywania - możliwość wytypowania audycji do nagrania z automatycznym uruchomieniem się programu telewizyjnego
- rodzicielska kontrola dostępu
- wybór składowej składowej fonii
- wybór napisów (teletekstowe lub DVB)
- teletext (telegazeta)
- instalacja automatyczna
- aktualizacja oprogramowania DVB-SSU (OTA) i poprzez złącze USB
- formatowanie obrazu dla boków 4:3 i 16:9
- PRV Nagrywarki sygnału telewizji cyfrowej HD. Po podłączeniu dydku twardego USB lub Pendrive WIWA HD-100 staje się doskonałą nagrywarką sygnału telewizji cyfrowej HD (funkcja PVR). Programator na 7 dni.
- Full HD Media Player - odtwarzanie plików audio, wideo, foto
Wyjście audio/wideo HDMI oraz możliwość sprzętowego odtwarzania plików wideo Full HD
- H.264, MKV, XVID itp. dekodowane do 1920 x 1080P czynią z tego urządzenia doskonały przenośny odtwarzacz Full HD. Doskonale radzi sobie z polskimi plikami .TXT we wszystkich formatach (TXT, SRT, SUB, SSA, SMI, obsługa napisów wbudowanych w pliki MKV). Odtwarzacz odczytuje pliki audio, wideo i foto.
Audio w formacie: MP3, WMA, WAV, ACC, M4A, OGG, AC3, EAC3, DTS - przez zewnętrzny dekoder
Wideo w formacie: AVI, Matroska (MKV), Xvid, MPEG-4, AVC/H.264, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV, VOB, MPE, 3GP, ASF, Divx, FLV, WMV. Większość kodeków wideo jest obsługiwana aż do rozdzielczości 1080P.
Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie) SRT, SUB, ASS, SSA, SAM
Foto w formacie: JPG, JPE, JPEG, BMP, PNG
- możliwość przeglądania zdjęć przy jednoczesnym słuchaniu muzyki
- Przeglądarka fotografii cyfrowej
Wbudowany dekoder JPEG tworzy z tego urządzenia idealnąprzeglądarkę zdjęć. Posiada rozbudowane funkcje wyświetlania plików foto z kart pamięci i dysku USB.

Zestaw zawiera:
Tuner Wiwa HD-100,
Pilot do zdalnego sterowania,
Zasilacz sieciowy 5V,
Instrukcja obsługi

Dane techniczne:
Zasilanie na wejściu: AC 220-240V, 50/60 Hz, 0.3A
Zasilanie na wyjściu: 5V DC/2A
Pobór mocy: 10W
Ciężar: ok.320g
Wymiary zewnętrzne (szer/gł/wys): 130x130x43 mm
Naziemny cyfrowy tuner TV: DVB-T H.264 MPEG-4 Full HD, MPEG-2
Odtwarzane formaty video: MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4,MPEG-2, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV
Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie formaty) SRT, SUB, ASS, SSA, SAM, plik .txt musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo
Odtwarzane formaty audio: AC3, E-AC3, MP3, WMA, WAV, ACC/WMA, DTS - opcjonalnie (zewnętrzny dekoder po złączu HDMI)
Zdjęcia: JPG, BMP, PNG
Obsługiwane rozdzielczości: 1080p 24/25/30Hz, 1080i 50/60Hz, 720p 50/60Hz, 576p 50Hz 480p 60 Hz, auto
Złącze USB: USB 2.0, obsługa pamięci flash i dysków twardych USB FAT32 i NTFS
Obsługa kart pamięci: SD, SDHC, MMC, MS, MS Pro, MS Duo
Złącze HDMI: HDMI (wersja 1.3)
Wyjście audio:
Coaxial - cyfrowy
Stereo - analogowe
Wyjście wideo:
SCART - analogowe
HDMI - cyfrowe




___________________________________
Jak rozpoznać nową wersję?
- na pudełku znajduje się napis NEW! - taki jak na obrazku wyżej
- tuner posiada soft w kolorystyce szarej, takiej samej jak pozostałe tunery Wiwy na chipsecie MSD7818

austin

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: austin »

Jaka głowica siedzi w nowym HD-100? Czulsza? Jak w HD-90. Slot SD można ustawić na timeshift a usb na nagrywanie z harmonogramu?

Są już w sprzedaży, jakaś cena jest już ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Głowica na 100% nie jest to iTE9133 który był w starym HD-100.
Z tego co Wiwa mi kiedyś mówiła to będzie to MXL5007.
Po nowym roku postaram się dowiedzieć czegoś więcej.

sp3nyg

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: sp3nyg »

Wrzuciłem ten model (100, new) w wyszukiwarki (np. ceneo), a także bylem na stronie Wiwy. Nie mają go w sprzedaży. Ktoś się orientuje, gdzie i kiedy będzie można toto nabyć?

austin

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: austin »

Ponoć płynie z Chin.

sp3nyg

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: sp3nyg »

Ponieważ:
a) nasza polska ntc i tak nadaje w standardzie SD,
b) rozdzielczość HD nie zostanie i tak zauważona na telewizorze kineskopowym,
to dochodzę do wniosku, że większość obecnie oferowanych urządzeń i tak jest za dobra, pod kineskop crt. Zaś wszystkie te dekodery są jedynie produktami na najbliższe 2-4 lata. Zewsząd czytam, że coraz więcej telekomów buduje linie światłowodowe do naszych mieszkań. Czyli, ze po 2015 roku możemy się spodziewać pod strzechą sygnałów hd z wysokim bitrate. I wtedy niewiele osób będzie chciało oglądać standard SD w ntc. Tym bardziej, że przez najbliższe kilka lat producenci zapewne ucyfryzują (i u-hd-zują - taki mój zlepek słów) swe filmy - nowe i te starsze. A zatem - skoro WD100-new dopiero płynie, czy jest sens na to czekać? Może ktoś zechciałby mi zasugerować pudełko mające możliwość timeshiftu i nagrania programu na zewnętrznej pamięci? Od lat przeglądam te forum, opinii na nim tyle, ze "osiłkowi w żłoby dano". Cena nie jest dla mnie najważniejszym kryterium. Bardziej ważne np. aby urządzenie potrafiło "wystawić" 12 v na wzmacniacz (ale to nie warunek).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

A czy ktoś Ci każe czekać aż dopłynie?
Masz masę innych tunerów, możesz już teraz kupić tuner z LAN/WIFI które już teraz mogą odbierać IPTV w HD i z wysokim bitratem skoro budują Ci linie światłowodowe.

loleklolek

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: loleklolek »

sp3nyg pisze:(...) dochodzę do wniosku, że większość obecnie oferowanych urządzeń i tak jest za dobra, pod kineskop crt. (...) Może ktoś zechciałby mi zasugerować pudełko mające możliwość timeshiftu i nagrania programu na zewnętrznej pamięci? (...) Bardziej ważne np. aby urządzenie potrafiło "wystawić" 12 v na wzmacniacz (ale to nie warunek).
Skoro wiekszość jest i tak zbyt dobra, a co więcej sporo (z tych nowszych) ma timeshift to polecam cokolwiek. Niestety nie znam nic, co daje 12V na antenę.

Aha... obsługa HD w tunerach przeznaczonych do pracy z tv CRT jest zdaje się po to, by przystawka potrafiła dobrze zdekodować takowy sygnał, przeskalować go do SD i wysłać do tv.

brzeg

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: brzeg »

sp3nyg pisze:Ponieważ:
Zewsząd czytam, że coraz więcej telekomów buduje linie światłowodowe do naszych mieszkań. Czyli, ze po 2015 roku możemy się spodziewać pod strzechą sygnałów hd z wysokim bitrate. I wtedy niewiele osób będzie chciało oglądać standard SD w ntc. Tym bardziej, że przez najbliższe kilka lat producenci zapewne ucyfryzują (i u-hd-zują - taki mój zlepek słów) swe filmy - nowe i te starsze.
Nie przejdzie, jak ludzie usłyszą że będzie trzeba płacić to nie skorzystają z tej szansy przejścia.

sp3nyg

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: sp3nyg »

@GUTEK@ pisze:A czy ktoś Ci każe czekać aż dopłynie?
Masz masę innych tunerów, możesz już teraz kupić tuner z LAN/WIFI które już teraz mogą odbierać IPTV w HD i z wysokim bitratem skoro budują Ci linie światłowodowe.
Linie światłowodowe budują nam wszystkim w Polsce. Nie tylko mi. Wg przewidywań fachowców, za 3-5 lat zacznie się przewaga przesyłu via kabel. Czyli - dekoder ntc który mam zamiar kupić i tak za ok. 3 lata będzie niezbyt aktualny. Reasumując - czytam pilnie forum, ale brak mi już cierpliwości. Tyle tutaj opisów i komentarzy, ze w głowie jakby kłębowisko. Zdaje się że zaczekam aż ta "100-new" dopłynie. Ośmielę się zadać - MAM NADZIEJE OSTATNIE - pytanie: Mój Hyundai nie potrafi (albo ja nie potrafię) nagrywać jeden kanał, i jednocześnie odtwarzać inny. Ktoś na forum napisał, ze potrafi to Dreambox, ale to są urządzenia zbyt drogie (na Allegro powyżej 2 tys). Ściślej: nie mam zamiaru wydawać aż takiej kasy aby nagrywać sobie reklamy. Z treści niniejszego forum wnioskuję, ze niektórzy z Was siedzą mocno w branży. Np. kolega Gutek - co rusz wrzuca opisy nowych modeli, czyli jest obznajomiony z nowościami. Sądzę, że nie sprawi mu (albo komuś innemu) zbyt wiele fatygi aby sobie przypomnieć, czy takie moje oczekiwanie jest możliwe na tańszych od Dreamboxa pudełkach.

austin

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: austin »

Szukaj odbiorników z podwójnym tunerem. Są ciut droższe, ale umożliwiają nagrywanie na jednym MUXie i podgląd innego. Czasem jednak z tego, co czytałem tunery różnią się czułością.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

To temat o HD-100 a nie o tym komu ciągną światłowody. A jeśli szukasz tunera to też jest odpowiedni temat na forum, żeby nie robić OT w innych.
Skoro jednak szukasz modeli dwu głowicowych to poczytaj o URz0086 oraz KM00186, to na razie jedyne z tych tańszych.

spowiednik
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2012, o 13:12

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: spowiednik »

Na ceneo w kilku sklepach WIWA HD-100 ma status dostępny. HD-100 występuje w 2 wariantach i nowszy płynie z Chin?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Mogą mieć w magazynach jeszcze starą wersję. Nie wiem kiedy przypływa stateczek z nową.

sp3nyg

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: sp3nyg »

@GUTEK@ pisze:To temat o HD-100 a nie o tym komu ciągną światłowody. A jeśli szukasz tunera .
Skoro jednak szukasz modeli dwu głowicowych to poczytaj o URz0086 oraz KM00186, to na razie jedyne z tych tańszych.
Dzięki za info. Nie miałem pojęcia, ze istnieją też maszyny dwugłowicowe.
Już googluję rekomendowane modele.

austin

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: austin »

Dzwoniłem do WIWY i....:

Nowe HD-100 przypłynęły. Ponoć już po świętach były w sprzedaży.

Otrzymałem informację, że w HD-100 zmieniono tuner na mniej czuły niż starej wiwie, ale za to ponoć "lepiej współpracujący z antenami aktywnymi". Nazwa nowego tunera w wiwie to Maxlinear. Więcej nie udało się dowiedzieć. Być może to scalony CMOS MXL5007 jak w Wiwie HD-90. Należałoby pewnie rozłożyć sprzęt.

Ku mojemu zdziwieniu uprzejma nota bene i miła pani podzieliła się spostrzeżeniem,że HD-100(old) ma dużo czulszy tuner niż HD-90. W firmie tam, gdzie nie radzi sobie 90, stary 100 odbiera obraz prawidłowo.

W kontekście do Gutka testów i spostrzeżeń są to informacje sprzeczne.

Mieszkam jakieś 5km w linii prostej od nadajnika PKiN W-wa, niestety z drugiej strony mam wystawę. Niemniej wszelkiej maści wzmacniacze to wielkie nieporozumienie w dużych aglomeracjach miejskich. HD-100 na antenie Yagi-Uda łapała artefakty na kanałach TVN-HD i Polsat-HD (sygnał odbity). Pominę kwestię prezentacji jakości i mocy sygnału. Niemniej stary HD-100 miał wiele zalet.

Ta"lepsza współpraca z antenami aktywnymi" to zapewne wyprowadzone 5V czy 12V w koncentryk.

Chciałbym możliwie szybko kupić tuner. Liczyłem,że HD-100 NEW będzie miało nie tylko nowy chip, ale również czulszy tuner z lepszą prezentacją siły i jakości sygnału. Bardziej funkcjonalną i realistyczną, a tu takie rozczarowanie. Czułość to jedno a stosunek S/N co innego. Ważne jest jednak dla mnie działanie w praktyce. Bez wzmacniacza.

Nie masz Gutek może bardziej precyzyjnych informacji?

PS. Nigdzie nie mogę wygooglować datasheetu do ITE9133. Porównałbym z mxl5007. Nie macie czasem linku?

Pzdr
L

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Na razie nie wiem nic o tym tunerze. W przyszłym tygodniu spróbuję się czegoś wywiedzieć.
Jednak z tego co kiedyś mi mówili to w tym nowym HD100 demodulator będzie pewnie MXL5007.
Jak z czułością ITE9133 do MXL5007, u mnie 9133 dużo gorzej odbierał, był bardzo wrażliwy na zakłócenia. Możliwe że jest on bardziej czuły, ale niestety z naszym DVB-T nie najlepiej sobie radzi i lepiej wypada jednak MXL5007.
Zasilanie anteny (jeśli w ogóle będzie bo tego też nie wiem) to będzie na pewno tylko 5V, bo do tego tunera jest zasilacz zewnętrzny 5V.

Jak tylko dowiem się czegoś więcej o tym tunerze dam znać na forum.

austin

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: austin »

Platforma sprzętowa i aplikacja chipa, to pewnie to samo, co HD-90. Różnice to brak przetwornicy i złącze SD.
Rozważam zakup HD-90 albo HD-100. Funkcjonalnie wolałbym przetwornicę wbudowaną, jak w HD-90. Wyświetlacza nie potrzebuję. Różnica to 25 zł brutto, więc niewiele.
Myślę, że to jeden z najlepszych w tej cenie wyborów. Wygodne jest złącze SD - do prezentacji multimediów z aparatu cyfrowego. Gdyby jeszcze można było zdefiniować jako nośnik do nagrywania/timeshiftu SD a odtwarzania USB, byłoby to bardzo przydatne.
Mstar MSD7818 nie wprowadził rewolucji w stosunku do starszego Mstar MSD7828 i pewnie będzie rozwijany. Za kilka miesięcy powstanie nowe rozwiązanie.

Z recenzji widzę jednak szybsze działanie, lepszą obsługę urządzeń na USB.
Fajniejszy był interfejs (błękitny kolor). Mogliby wrócić do tej estetyki.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

W tunerze jest demodulator MaxLinear MXL5007, czyli ten sam co w pozostałych tunerach Wiwy.
Dla przypomnienia w 'starym' HD-100 był iTE9133.

austin

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: austin »

Nowy tuner MXL5007 zdecydowanie lepiej sobie radzi niż poprzednik.

Wyjście USB ma większą wydajność prądową lub sama obsługa przez chip jest lepsza.

Generalnie jest problem z obsługą plików .flv . Nie działo cofanie. Raz tuner się zawiesił. Pozostał tylko zimny restart.

Poobserwuję jak zachowują się napisy. Czy nie rozjeżdżają się w czasie z obrazem. Zwłaszcza w .mkv.

Skalowanie jest całkiem fajne.

Ponadto nie działają niektóre funkcjonalności (jest button, a nie reaguje).
Przydałby się timer, który przy braku reakcji usera (pilotem), po ustalonym czasie (słownik z menu), po ostrzeżeniu na TV , uruchamiał tryb stand-by. Dziś to już standard we wszelkiej maści sprzęcie AV. To banał dla klepacza kodu.

Przydałaby się możliwość nagrywania na karcie SD. Zdaje się w poprzedniej wersji można było.

Jest to dobra baza wyjściowa. O sukcesie zdecyduje sam dystrybutor i przewaga komparatywna produktu na polskim rynku. Jeśli kolejny firmware nabierze funkcjonalności i połatane będą wady, wróżę sukces.Jeśli dystrybutor nie zleci Chińczykowi / nie wyegzekwuje na czas, to zginie w gąszczu tych samych aplikacji w różnej maści obudowach i pozostanie konkurencja cenowa ....
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2012, o 09:27 przez austin, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany