WIWA HD-100 NEW

DVB-Nowicjusz

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: DVB-Nowicjusz »

Tak, dokładnie - w hd-100 nie ma paska postępu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Softy są podobne, główna różnica to właśnie inna skórka i brak tego paska postępu w niej. Pozostałe rzeczy są podobne.

No brak jest jeszcze funkcji sleep i jest zablokowane nagrywanie na kartę, ale mam nadzieje że uda się zmeczyć Wiwe żeby to dodali.

xury

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: xury »

No ja jeszcze zauważyłem brak możliwości dodawania programów do ulubionychw HD100 New
Nie wiem też czy Wiwa HD 90 zapisuje pliki z nazwami z EPG jak jest to w HD100 (Choć nie zawsze nazwa jest adekwatna do zapisanego materiału), czy też tak samo jak Cabletech URZ0090 czyli nazwa to część daty i godziny ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

HD90 zapisuje tylko z datą i godziną rozpoczęcia. W HD100 jest właśnie tytuł z EPG ale właśnie nie zawsze zapisze dobry, bo nagrywanie rozpoczyna się kilka-kilkanaście sekund przed zaprogramowanym czasem, w tedy wg EPG jest jeszcze poprzednia audycja.

Kiedyś nawet poruszyłem z Wiwą ten temat, czy by się nie dało zrobić tak żeby tuner np. pobierał EPG z czasem +30s od momentu rozpoczecia nagrywanie, ale widocznie to nie takie proste do zrobienia.

Pan Piloto

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: Pan Piloto »

Witam, zastanawiam sie nad kupnem tego tunera ale chciał bym zapytać jak z czułością głowicy?
Czy dobrze bedzie pracował z pokojową antena DPm Amok https://www.hurt.com.pl/antena-pokojowa ... p9404.html? Brałem pod uwagę jeszcze tunery Cabletech URZ0083 PVR z USB i Lifeview LV6TBOXHD V 2.0 i tak naprawde nie wiem co wybrać. Do nadajnika mam 11 km.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Wróżek tu nie ma, nikt Ci nie powiem jaki sygnał jest u Ciebie w domu.

HD100 NEW ma głowicę na MXL5007, obecnie chyba nie ma lepszego chipu.

Pan Piloto

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: Pan Piloto »

@GUTEK@ dzięki za podpowiedź, tak więc zdecyduję się na Wiwa HD-100 New. Widziałem też że preferujesz najbardziej Wiwę. Czy HD-90 też ma ten chip co w HD-100?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Tak, HD90 i HD100NEW mają te same głowice, chipset i pamięć. Różnica to wygląd oprogramowania (obrazki masz w tym temacie), obudowa i dodatki, czyli czytnik SD lub wyświetlacz.

mrowek

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: mrowek »

z uwagi iz jestem zielony chciabym sie zapytac specjalistow jak
1) ustawic proporcje obrazu bo mam jakis taki wychudzony :D
2)nie wyswietla mi napisow w filach tj nazwa filmu WAR nazwa napisow WAR format
{1}{100}.......aaaaaspecjalnie to ja mam
{70}{215}witam
{240}{3325}Do raju

infodeb

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: infodeb »

Czy do WIWA HD-100NEW można podlączyć dysk zewnętrzny o pojemności np. 1TB? Ogólnie jakie max. pojemności dysków zew. obsługuje ten sprzęcik?

robby99

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: robby99 »

Mam dziwny problem: po ustawieniu kolejności programów po dwóch dniach mam z powrotem bałagan, czyli sortowanie wg LCN.
Oczywiście funkcja "LCN wyłączony" jest ustawiona.
Problem ten występował też na moim poprzednim tunerze, czyli Not Only TV LVT6.
Sygnał mam z "kablówki". Moze to problem z niestabilnością sygnału? (jakość/siła na każdym programie jest zazwyczaj 100/100).
O co tu chodzi? Miał tak już ktoś?
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2012, o 20:26 przez robby99, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

infodeb dysk 1TB będzie widziany bez problemów.

robby99 te tunery w momencie gdy wykryją jakieś zmiany parametrów automatycznie aktualizują listę i przez to sypie się ręczne sortowanie do LCN. Wygląda na to że w Twojej kablówce coś zmieniają co chwilę.

ykps

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: ykps »

@robby99 tak, pudełka na MStarach czyszczą ustawioną kolejność programów przy zmianie choćby jednego programu w muksie. W czasie pierwszego uruchomienia ze standby mój Signal trzymał listę do czasu przełączenia na program, a raczej muks na którym nastąpiła zmiana.

<sarkazm>
Przydatna funkcja, gdy człowiek ociąga się z instalacją aktualizacji, bo sortowanie kilkudziesięciu programów to męczące zajęcie, a tu... bonus :D .
</sarkazm>

I dlatego nie grzebię w stacji czołowej bez stanu najwyższej konieczności!

robby99

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: robby99 »

Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie: co zrobić, żeby tuner omijał te ciągłe zmiany?
Czy nazwanie "ręczne" każdego kanału (1.TVP1 2.TVP2 3.TVP3 4.POLSAT itd.) i sortowanie 'po nazwie' rozwiąże problem?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: @GUTEK@ »

Powinno rozwiązać, o ile tuner też nie zaktualizuje nazw. Musisz sprawdzić i sam zobaczyć jak będzie.

DVB-Nowicjusz

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: DVB-Nowicjusz »

Niestety nie rozwiąże to problemu, tuner po każdej zmianie przywraca nie tylko kolejność ale i domyślne nazwy kanałów.

robby99

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: robby99 »

DVB-Nowicjusz pisze:Niestety nie rozwiąże to problemu, tuner po każdej zmianie przywraca nie tylko kolejność ale i domyślne nazwy kanałów.
Niestety zgadza się... Trochę to bez sensu, nie lubię mieć przypadkowej kolejności programów :?

konradooo

Wiwa HD 100 - zablokowane Menu

Post autor: konradooo »

Cześć,

posiadam Wiwę HD 100 NEW. Nie zwróciłem na to uwagi ale mam zablokowane Menu główne tzn : po wyjściu do głównej planszy i wejsciu w SETUP nie mam np możliwości wyszukiwania kanałów czy też sprawdzenia wersji softu. Chyba że robię to źle (poprzednia wersja WIWY tam miała omawiane ustawienia) Proszę o pomoc. Chyba że możliwe to jest jedynie przez serwis.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wiwa HD 100 - zablokowane Menu

Post autor: @GUTEK@ »

I z wrażenia trzeba było zakładać nowy temat?
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=80

Rozumiem że nie masz możliwości przełączania zakładek w menu? Czy przyciski lewo/prawo w pilocie działają?

grzesioi

Re: WIWA HD-100 NEW! - nowa wersja na MSD7818

Post autor: grzesioi »

na wiwie mam 80% sygnału i mi się tnie obraz,wyskakują piksele, zacina się dźwięk, sprawdziłem na innej antenie w innej miejscowości i jest to samo jakość jest na takim samym poziomie ok 80% a płynności nie ma. Obraz bardzo często się wiesza nie idzie nic oglądać. Co może być tego przyczyną? Myślałem że to może antena i kupiłem porządną ( sigma hd6) ale mam to samo :( pomocy

Zablokowany