CABLETECH URZ0090

maciek1027

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: maciek1027 »

Siemka, dziś kupiłem CABLETECH URZ0090, kilka słów po szybkim przetestowaniu:)

Napiszę o multimediach.

Muzyka - testowałem MP3 wszystko pięknie chodzi.

Zdjęcia - sprawdzałem tylko kilka tapet w jpg, odczytuje.

Nagrywanie programów - chodzi. Niżej załączę link z 3 programami (Polsat HD, Polsat, TVN) - wydaję się mi, że obraz jest taki jakiś szybki. Spróbuję później nagrać coś na inną kartę pamięci, może w tym tkwi problem.

Video - pliki: AVI, MP4, MOV, MKV czyta bez problemów, z FULL HD (MP4, MOV i MKV) nie ma żadnego problemu.

Napisy - odczytuj bez problemu z pliku TXT, czy również wbudowane w MKV, nie ma problemu z polskimi znakami.
Jedyny problem, to druga linijka tekstu jest troszkę ucięta - tekst da się odczytać, po prostu ogonki są odcięte. Pewnie jest to spowodowane złym skalowaniem obrazu - tuner podłączony jest przez EURO, pewnie jest to właśnie tym spowodowane (kiedyś tak miałem z dekoderem od Cyfry) jutro podłącze tuner pod TV z HDMI i dam znać:)

Również można zmieniać ścieżkę audio w pliku MKV. Jedyny problem to, brak dźwięku DTS - możliwe, że wystarczy zmienić to w ustawieniach, później sprawdzę.

http://www.sendspace.pl/file/34ab41030dfc5a01e0f4421 - Test nagrywania

http://www.sendspace.pl/file/e416e33a8d5b1a16bb71fc4 - dane techniczne filmów, które odtwarzałem

To chyba tyle, jak macie jakieś pytanie to walcie:)

jakby padł link to napiszcie na gg - 1500817

Daro1003

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: Daro1003 »

Witam
Posiadam tuner URZ0090 i moim zdaniem kiepsko z czułością.
Testowałem w porównaniu z TV Panasonica. Na Panasonicu sygnał 90% i luks obraz a na URZ0090 sygnał poniżej 50% i spada nawet do zera często pokazuje nawet brak sygnału ;/ jestem nie zadowolony z tego tunera.

Awatar użytkownika
Banito
Posty: 11
Rejestracja: 9 marca 2012, o 10:11
Instalacja antenowa: Antena Pokojowa DPM APOK Ze Wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: Banito »

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak sprawuje się pilot w tym tunerze, czy musze idealnie wycelować w diodę żeby obsługiwać tuner,oraz czy w zależności od odległości od tunera i pilota mogę mieć problem z obsługa urządzenia :?: .Nie mam zamiaru bawić się doborowego snajpera.

szopal

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: szopal »

Witam. Również od niedawna jestem użytkownikiem tunera CABLETECH URZ0090 i moge powiedzieć że jestem bardzo zadowolony. Mp3 odtwarza bez problemu, mkv również(jeszcze nie próbowałem filmów FULL HD ale HD działało). Jedynym mankamentemjest to że po włożeniu pendriva tuner troche muli- czasem nie reaguje na przyciski pilota lub reaguje z opóźnieniem, no i według mnie za długi czas wyświetlania informacji o programie po zmianie kanału. MUX-1 sygnał 50%-85%(w zależności od pogody) natomiast MUX2 85%. Ma ktoś większa siłe sygnału na tym tunerze?
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak sprawuje się pilot w tym tunerze, czy musze idealnie wycelować w diodę żeby obsługiwać tuner,oraz czy w zależności od odległości od tunera i pilota mogę mieć problem z obsługa urządzenia .Nie mam zamiaru bawić się doborowego snajpera.
Nie, pilot działa w miare dobrze. Czasem trzeba kilka razy nacisnąć przycisk ale ogólnie jest oki.

dawiii

cabletech 90

Post autor: dawiii »

witam mam juz ten dekoder pare dni i slychac w srodku (piszczenie) jest wlaczony i wyłaczony i jeszcze jedno na wyswietlaczu godzina wyglada np. 0000 nie ma przerwy miedzy godzina a minuta po mojemu powinno byc 00:00 jak ktos wie to niech pisze pozdrawiam

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: cabletech 90

Post autor: Anduraki »

szukaj - oba problemy były poruszane na forum

dawiii

cabletech urz0090

Post autor: dawiii »

witam mam juz ten dekoder pare dni i slychac w srodku (piszczenie) jest wlaczony i wyłaczony i jeszcze jedno na wyswietlaczu godzina wyglada np. 0000 nie ma przerwy miedzy godzina a minuta po mojemu powinno byc 00:00 napiszcie jak to u was wyglada bo nie wiem czy to jest wina wyswietlacza czy tak to ma wygladac z gory dzieki

radekz

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: radekz »

cześć,

uradowany zakupem zabrałem się za montaż: dekoder, antena, kabelki, zasilanie, powitalny ekran, wyszukiwanie kanałów, piękna lista wykrytych programów tv i... zonk!
wszystkie kanały "kodowane"!
łącznie z TVP1 i TVP2..
podobnie radiowe..
EPG pokazuje aktualnie nadawaną audycję, ale brak obrazu i dźwięku

czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
o co chodzi? sygnał za słaby?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: JaroslawMroczkowski »

wszystkie kodowane ... a wystarczyło spokojnie poczytać inne wątki na forum ... to emisja płatnej telewizji mobilnej cyfrowego poslatu.
Darmowa telewizja niemaziana wymaga trochę lepszych anten bo jest przeznaczona do odbioru stacjonarnego.

A swoją drogą, jak widać Twój odbiornik chyba nie jest zgodny z polskimi wymaganiami. Powinien zignorować te kanały i ich nie pokazywać na liście. Zgodne z >> Stanowiskiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 19 czerwca 2012 roku w sprawie nadania programom i usługom w strumieniu DVB-T obowiązujących w Polsce numerów identyfikacyjnych ONID, NID, TSID, SID i LCN << Polsat miał ustawić visible_service_flag na 0 przez co odbiorniki telewizji stacjonarnej DVB-T nie powinny ich umieszczać na liście serwisów.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: zinox »

JaroslawMroczkowski pisze:...
A swoją drogą, jak widać Twój odbiornik chyba nie jest zgodny z polskimi wymaganiami. Powinien zignorować te kanały i ich nie pokazywać na liście. ...
nawet w trybie skanuj wszystkie?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: m@rtops »

JaroslawMroczkowski pisze:Polsat miał ustawić visible_service_flag na 0
no widocznie właśnie miał
dziś kolega przyniósł do pracy dekoder i wyszukał wszystko jak leci kod. i niekod. :D

andrelius

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: andrelius »

Czy wiecie co się dzieje z wyświetlaną godziną w CABLETECH URZ0090 w stand by przypadku krótkiej przerwy w zasilaniu. Interesuje mnie to bo u mnie często są krótkie przerwy w zasilaniu. Czy zegar synchronizuje się z EPG :?:

ppiotr

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: ppiotr »

Czy dostępny jest nowy soft do tego modelu?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: zinox »


kamil_amag

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: kamil_amag »

Witam!
Czyli ten cabletech się zawiesza i trzeba pilota skierować dokładnie na dekoder żeby przełączyć, długo się przełączają programy, ma kiepskie oprogramowanie czyli ogólnie nie warto ?

PWsys

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: PWsys »

Pilot działa zadziwiająco poprawnie. Co prawda trzeba skierować do w stronę tunera, jednak sama reakcja na niego jest szybka i bezproblemowa, nawet przy odtwarzaniu filmów czy muzyki z dysku podłączonego pod USB.

Natomiast zauważyłem 2 irytujące problemy:
1. Tuner odtwarza filmy do 120 minut. Parametry filmów to 720p h264 ac3 w kontenerze mp4. Krótsze filmy tuner odtwarza do końca.
2. Tuner poprawnie wyświetla napisy przez około połowę filmu... Jak film ma 20 minut to napisy są przez 10 minut potem znikają. Analogicznie jak film trwa 90 minut to napisy działają 45 minut. Testowałem na formacie srt oraz txt microdvd. Efekt ten powtarza się zawsze, niezależnie od parametrów nagrania, w avikach i w mp4. Przeładowanie napisów nic nie daje, wczytanie ręczne także nie pomaga. Napisy poprawnie do końca wyświetlane są na PC. O co może chodzić?

Acha! Jeszcze jedno. Przygotowałem dysk USB pod tuner. Format NTFS w systemie Windows. Problem polega na tym, że po użyciu w tunerze, Windows 7 oraz XP już nie widzą danych na dysku i chcą formatować go. Natomiast po podłączeniu do tunera lub PC z linuxem wszystko jest cacy. Efektu tego nie zaobserwowałem przy użyciu pendriveów, tylko dysku USB.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: @GUTEK@ »

Było pisane wielokrotnie.
Napisy muszą być z kodowaniem ANSI, przy UTF-8 jest własnie problem. Można zmienić to w notatniku.

gosiunia024

URZ0090

Post autor: gosiunia024 »

Witam! Wie ktoś jak odszukać kanałów w dekoderze URZ0090 bo przypadkowo wykasowałam. Proszę o szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: URZ0090

Post autor: cignacy »

Nacisnąć <MENU> i szukać pozycji "wyszukiwanie automatyczne".

miniu2000

napisy w URZ0090

Post autor: miniu2000 »

W filmach mkv , napisy czyta mi tylko w serialach, ogólnie do pojemności filmu ok. 2 gb. Powyżej 4 gb napisów już nie widzi. Proszę o pomoc. Dodam, że napisy pobieram w ANSI

Zablokowany