CABLETECH URZ0090

kapiszon53

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: kapiszon53 »

Witam, na stronie cabletech http://www.cabletech.pl/pl/4527-tuner-c ... -cabletech
są udostępnione 2 softy odpowiednio dla szarego i niebieskiego menu. Osobiście mam niebieskie menu a szare menu jest po prostu ładniejsze. W takim wypadku co się stanie jak wgram na swój dekoder wersje z szarym menu? W readme jest napisane żeby nie wgrywać softa z innym kolorem. Są może jakieś custom-softy na ten dekoder ?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: zinox »

nie będziesz miał dźwięku na wyjściu euro. ;)

kapiszon53

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: kapiszon53 »

Tylko to? Czy po zainstalowaniu szarej wersji będę mógł zainstalować niebieską wersje ?

-- połączono

Witam, posiadam dekoder cabletech urz0090 ale bez pilota. Posiadam galaxy s4 z irda i aplikacjami watchon oraz smart ir remote. Wie ktoś w jakim dekoderze jest ten sam odbiornik ir? Ewentualnie może ktoś ma kody do tego dekodera. Proszę o pomoc.

-- połączono

Nie chciałbym się narzucać ale bardzo proszę o pomoc ;)

majmaj

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: majmaj »

Hej a czy ktoś wie jak zmienić aby nagrywany plik nie miał az np: 30mb na minucie nagrania? bo chce mecz nagrać a mam pendrive 8gb

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: Domel28 »

W tunerze to tego nie zmienisz bo jest nagrywany strumień bez obróbki przez tuner. Jeśli masz pusty pen to mecz powinien się zmieścić. Lepiej zaopatrzyć się w większą pamięć. W SD 1godz. to 1GB w HD nie sprawdzałem.

majmaj

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: majmaj »

To nie wiem, ja nagrywałem to jedna minuta miała z 30mb.
Mecz będzie na Polsacie więc nie HD.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: Domel28 »

majmaj pisze: ja nagrywałem jedna minuta miała z 30mb.
Tyle mniej więcej wchodzi przez minutę. Pusty pen 8GB zmieści mecz.

remi
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 2015, o 21:45

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: remi »

Panowie i Panie, mam problem z tym dekoderem. Problem który już znam z dekodera wiwa hd 95. Problem związany jest z odtwarzaniem muzyki z dysku twardego. W momencie kiedy słucham plików o niskim bitrate- takich do 160 kbps, wszystko jest ok, ale kiedy tylko zaszaleję i chcę posłuchać czegoś w okolicach 256 lub 320 kbps, pojawia się przycinanie, muzyki nie da się słuchać :(

Poprzednim razem problem rozwiązałem poprzez zmianę dekodera na URZ0083, ale niestety, wczoraj podczas aktualizacji padł prąd, a dekoder już nie uruchomił się wraz z jego powrotem- po prostu jest martwy. Jako że wyczytałem że koszt naprawy to około 80 zł, a kupno URZ 0090 to 65 zł, zdecydowałem się na to drugie (zresztą potrzebny był pilnie dekoder...)

Czy ktokolwiek zna rozwiązanie lub spotkał się już z problemem i jakoś go pokonał? (chodzi mi o przycinanie dźwięku!)

Aktualizacji chyba boję sie znów podjąć...
proszę o pomoc, ew. kontakt na mój adres e-mail narcos@poczta.fm

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: zinox »

możesz gdzies wystawić kilka takich plików? sprawdzę u kumpla na jego URZ0090
(swoją drogą Wiwa i URZ0090 to ten sam chipset Mstar7818 bodajże)

Nie wiem gdzie wyczytałeś że naprawa URZ0083 to koszt 80zł - na znanym portalu można kupić zaprogramowany układ za 10zł +wysyłka - za grosze jakiś serwis rtv wymieni ci taki układ - szukaj frazy " programowanie winbond "

remi
Posty: 2
Rejestracja: 15 grudnia 2015, o 21:45

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: remi »

O, dziękuję za informację o naprawie. Wyczytałem to w wątku na elektordzie, gdzie ktoś posiadający podobny problem, musiał odesłać dekoder na serwis.

Poszukam takich układów, choć coraz bardziej skłaniam się ku kupnu fergusona ariva 650i, nie dość że jest oparty na chipsecie alli (który nie sprawiał mi problemów) to dodatkowo obsługuje natywnie format flac, co oznacza dla mnie odsłuch utworów w kompresji bezstratnej.

Wstawię na jakiś hosting jakies cc commons.

Mam dodatkowe pytanie. Czy jeśli prześlę firmie programującej aktualizację oprogramowania (samą aktualizację) to czy to wystarczy do odpalenia dekodera później, czy też powinienem szukać innych plików? Tzn. Skąd pozyskać oryginalne lub zastępcze oprogramowanie, które ma zostać umieszczone na pamięci?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0090

Post autor: zinox »


Zablokowany