Jaki odbiornik DVB-T dla starszych osób

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: qwerty »

@harry88
Denerwują mnie osoby, które w pierwszej wiadomości dają same pytania, a nie dają informacji. Skąd mamy wiedzieć gdzie mieszkasz? Nawet nie przeczytałeś 1 tematu w "Witamy na forum": http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=2430
Mamy zgadywać z jakiego obiektu obecnie odbierasz sygnał? Jak nie wiesz to chociaż podaj na jakich częstotliwościach masz TVP1,2,Polsat, Tvn.
Blow raczej odpada bo z tego co widzę ma małe przyciski. Chyba Wiwa ma duże klawisze.

harry88

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: harry88 »

Okolice Ostrowi Mazowieckiej antena skierowana na Warszawę jak macie jakąś mapkę z nadajnikami to będę mógł określić coś więcej.

Nie opisałem nadajnika i odbiornika itp w profilu gdyż też mam telewizor i będę chciał tam umieści swoje dane.

@Puma może i masz racje ale o tym nie wiedziałem.

@qwerty co do wielkości przycisków bym się nie przejmował Pilot od LG też nie ma za dużych ale to nie jest problemem ale będę dzisiaj w sklepie to go zobaczę.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: Puma »

Dokładne dane co do odległości i profil terenu uzyskasz http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html .

Ps. Nie naskakujcie tak na niego, każdy kiedyś zaczynał ;)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: qwerty »

W jakiej jakości odbierasz TVN (k. 35), TVP Info (k.51) TV Puls (k. 41) i Czwórkę (k.33)? Jeżeli w masz dobry odbiór TVN i TVP Info masz duże szanse złapać wszystkie 19 kanałów. Jak odbierasz poprawnie tv4 masz szanse złapać dodatkowo Polsat i TVN w wersji HD.

harry88

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: harry88 »

Witam,

kupiłem arive t55. U sąsiada złapało 16 kanałów w tym Polsat HD. Niestety okazało się że w docelowym miejscu są jakieś problemy z anteną albo ktoś zakłóca bo nie znalazło nic. Ogólnie jestem zadowolony z dekodera przy sofcie 1.010 wszystko płynnie działa.

Największy problem jest w wytłumaczeniu że najpierw należy włączyć tv potem przełączyć na AV (bo telewizor sam nie wyszukuje aktywnych urządzeń) a potem już posługiwać sie pilotem od dekodera.

Gdyby można było to robić jednym pilotem to by były już bajki

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: Puma »

Możesz kupić pilot uniwersalny i mieć go do dwóch urządzeń ale to chyba by jeszcze bardzie skomplikowało wytłumaczenie tego.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: Fru2 »

harry88 pisze:Witam,

kupiłem arive t55. U sąsiada złapało 16 kanałów w tym Polsat HD. Niestety okazało się że w docelowym miejscu są jakieś problemy z anteną albo ktoś zakłóca bo nie znalazło nic. Ogólnie jestem zadowolony z dekodera przy sofcie 1.010 wszystko płynnie działa.

Największy problem jest w wytłumaczeniu że najpierw należy włączyć tv potem przełączyć na AV (bo telewizor sam nie wyszukuje aktywnych urządzeń) a potem już posługiwać sie pilotem od dekodera.

Gdyby można było to robić jednym pilotem to by były już bajki
Jak masz połączony dekoder z TV kablem euro i wpięte do do takiego gniazda scart w TV to TV powinien sam się włączać po włączeniu tunera.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: cignacy »

Większość telewizorów CRT europejskich producentów przełącza się automatycznie na euro w momencie pojawienia się sygnału na tym wejściu. Jeżeli najpierw włączymy tuner zewnętrzny i dopiero wtedy TV to przełączenie może nie nastąpić. Równoczesne załączenie TV i STB też może nie wywołać przełączenia. Ariva T55 startuje szybciej niż TV (w moim przypadku są to Philips i Thomson) i przełączenie automatyczne nie startuje. Najpierw załączam TV, po kilku sekundach załączam STB i wszystko gra - przełączenie następuje.
Ostatnio zmieniony 1 lutego 2012, o 11:59 przez cignacy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: @GUTEK@ »

Dużo też zależy od TV. Jedne się przełączą nawet jeśli tuner został włączony wcześniej inne w ogóle mogą olać sygnał na 8 nóżce niestety.
Niektóre, głównie nowsze modele pamiętają na co były przełączone i można na stałe ustawić że mają włączać się na AV.

Dla mnie jednak chore jest że takiego automatycznego przełączania się TV na AV nie ma w HDMI. Niby jest ten CEC ale praktycznie nic tego nie obsługuje.

painlust

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: painlust »

co dziwne mój stary (co najmniej 12-stoletni) Thompson 32" wykrywa tunery na dwóch skartach (pełne scarty z RGB) i rozpoznaje który był wcześniej włączony bez względu na scarta, a pięcioletni Deawoo moich teściów nie obsługuje tego na żadnym ze scartów. Ciekawe dlaczego?

Awatar użytkownika
ANDPOL
Posty: 315
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Rzgów
Odbiornik: Ferguson Ariva 250, WinFast DTV 1000S, Samsung UE55NU7402
Instalacja antenowa: "Siatka" za 20zł + LNA169
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź-EC4, Łódź-Sienkiewicza, Zygry

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: ANDPOL »

Thomsony to idealny sprzęt do tunerów z euro, bo po włączeniu tunera włącza się sam telewizor. Niestety w żadnej innej marce takiego udogodnienia nie ma.

quartz

Dekoder dla starszej osoby.

Post autor: quartz »

Witam. Od razu przepraszam, wiem że były podobne wątki. Chodzi o to, że w kablówce (Solec Kujawski) dodali trochę darmowych kanałów cyfrowych. W MPEG-2. Chodzi o coś prostego w obsłudze, z dużym pilotem, wyraźnymi przyciskami. TV to jakiś Thomson, 32 cale, CRT ze SCART. Wszelkie bajery typu nagrywanie czy sloty kart pamięci nie są wymagane. Doradźcie coś przede wszystkim stabilnego no i z "łatwym" pilotem. Dobrze też, żeby napisy były duże.
Z góry dzięki. Pozdrawiam.

kjt

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: kjt »

SCART, dobry zasięg, duże przyciski, stabilne, dobre napisy... hymm brzmi jak Wiwa HD-50 :D

quartz

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: quartz »

Jak rozumiem, HD-90 w niczym się nie różni jeśli chodzi o funkcjonalność? To wolę jednak "klocka", przynajmniej jak się szarpnie przy odkurzaniu czy tym podobnych czynnościach to nie wyrwie z gniazda. A sama już nie podepnie, to starsza i na dodatek chora osoba. Jakieś inne propozycje mile widziane.
Dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: @GUTEK@ »

HD-90 ma dodatkowo wyświetlacz, oprócz niego wszystkie obecne Wiwy to praktycznie to samo, różnica w obudowie. W HD-100 jest dodatkowo czytnik kart SD.

Jednak może zamiast HD-90, zainteresuj się modelem HD-80, jeśli wyświetlacz niepotrzebny. HD-80 ma lepszy zasięg pilota - odbiornik jest za bardziej przezroczystym szkiełkiem.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: wsz »

@GUTEK@ pisze: ...
Dla mnie jednak chore jest że takiego automatycznego przełączania się TV na AV nie ma w HDMI. Niby jest ten CEC ale praktycznie nic tego nie obsługuje.
Czy to znaczy, że nie ma tunerów DVB-T obsługujących HDMI CEC?
Myślałem o czymś takim jako niezależnej nagrywarce (tak jak dawniej był magnetowid). Mam TV, Blu-ray, Amplituner i aparat fotograficzny (z HDMI-mini) połączone HDMI i wszystko pięknie obsługuje CEC (tzn. TV i Amplituner się włączają po włączeniu Blu-ray lub aparatu fotograficznego wraz z przełączeniem na odpowiednie porty HDMI i można wykonać bardzo podstawowe sterowanie z pilota TV dla każdego z dołączonych urządzeń), chociaż produkty są różnych producentów. Może są jakieś zapowiedzi obsługi CEC dla nowych modeli tunerów DVB-T?

quartz

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: quartz »

Dzięki za odpowiedź, poczytałem Twoje posty/testy kolego GUTEK. To wielce pomocne. Wybacz upierdliwość ale jak nie Wiwa to co jeszcze wchodzi w rachubę? Podaj tylko modele, resztę sam sobie doczytam. Wiesz jak jest, właśnie pokazałem zdjęcia, nie podoba się, "będzie jej szpecić pokój"...Ale coś ma być, bo dają darmo więcej kanałów...Starość jest straszna.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: @GUTEK@ »

Jak to będzie praktycznie tylko do oglądania to w zasadzie każdy tuner będzie odpowiedni.
Tylko poczytaj wcześniej opinie i popatrz jaki jest pilot, czy ma czytelne i w miare duże przyciski bo niektóre piloty to tragedia dla starszych osób.
Tego jest taka masa że trudno coś polecać, każdy będzie polecał to co sam ma.
Ja mam Wiwe i jestem zadowolony.

A w sumie jak "skrzynka" będzie szpecić pokój to może jednak HD-50?

quartz

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: quartz »

Chyba faktycznie to będzie najlepsze wyjście. Tylko trzeba pokombinować z przewodami tak, żeby nie można było wyrwać dekodera. Ale to się da zrobić, Polak potrafi. :D
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Bartt

Re: Jaki dekoder zewnętrzny dla starszych ludzi

Post autor: Bartt »

Wg mnie kolejne cechy jakie powinien posiadać taki tuner to prawidłowe rozpoznawanie LCN i co za tym idzie poprawne numerowanie kanałów np. TVP1 pozycja 1, TVP2 pozycja 2 itd.. Ponadto pożyteczną funkcją byłoby wyszukiwanie nowych kanałów w stanie czuwania (w niektórych tv jest taka funkcja) wtedy po zmianie parametrów nadawania (np. kanału) lub pojawienia się nowych muxów nie trzeba by uruchamiać dodatkowego strojenia.

Zablokowany