WIWA HD-85

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-85

Post autor: m@rtops »

chyba że w tym sensie - zrozumiałem że wyłącza podczas nagrywania
mój błąd :(
czyli nie nagrywa z harmonogramu
:D

Oineh

Re: WIWA HD-85

Post autor: Oineh »

Właczam listę na programie wybieram co chcę nagrać np jakiś film o 23.00 naciskam Ok wyskakuje okienko harmonogramu naciskam ok. zapisuje się na liście. I powinno nagrać. Chce mi się spać wyłączam do stand by. No i czasami tak raz na 5 nagrywa. A w większości wypadków nie nagrywa. Świeci się czerwona dioda ale już pilotem tunera nie mogę włączyć - zawiesza się. Wyłaczam i włączam zasilanie i dekoder się włącza i dziala normalnie. Ale na liście do nagrania już nic nie ma i na penie nie ma nagranego programu. Mam nadzieję że teraz wytłumaczyłem. Myślę że ten soft od kwadlika mógłby pomóc na tą dolegliwość. Nie chce mi się go oddawać na gwarancję bo bez tego da się żyć ale jest to ociupinę denerwujące.

kwaldik

Re: WIWA HD-85

Post autor: kwaldik »

Na 99% to wina softa-
Problemy z timerem też miałem ale to dlatego że wyłączając tuner w St-by on już się wieszał więc nagrywanie czasami nie startowalo, natomiast jak wyżej napisano wyłączenie wtyczki po takiej zwieszce kasowalo timer- soft wysłałem na mail- napisz czy pomogło- u mnie od czasu wgrania ani jednej zwiechy.Coś w pierwszym sofcie jest skopane i serwis o tym wyraźnie wie- szkoda że na stronie wiwy nie umieścili poprawionego oprogramowania- chyba ,że ten tuner ma więcej niż jeden rodzaj softa i nie jest on zamienny- bo dlaczego nie pasuje oprogramowanie od hd90 ? tunery wydają sie bliźniacze (z różnicą nie wlutowania wyświetlacza) a może są różne płyty gł?
pozdrawiam

Oineh

Re: WIWA HD-85

Post autor: Oineh »

Tak wygląda na to że ten soft pomaga.Wgrałem wczoraj i nagranie zadziałało. Zobaczymy co dalej. Poza tym widzę usunięta kilka błędów w wyświetlaniu INFO plus pasek siły sygnału. Tak jak kwadlik napisał najwidoczniej tuner się wieszał przy przełączaniu w stand by. Dziwne że wiwa jeszcze nie opublikowała tego softu. Może jest jeszcze nie dopracowany?

1jurek
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, o 19:37
Odbiornik: Cryptobox 702T HD
Instalacja antenowa: Antena Telkom Telmor asr IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów

Re: WIWA HD-85

Post autor: 1jurek »

Ja też potwierdzam, że soft który otrzymałem od Kwaldika działa bez zarzutu i nie mam już żadnych problemów z zawieszaniem się tunera. Na stronie wiwy dalej na ten temat cisza.....

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-85

Post autor: @GUTEK@ »

Podeślijcie mi ten soft na maila.

ptadam

Re: WIWA HD-85

Post autor: ptadam »

Witam 1 Ja też prosiłbym o przesłanie tego nowego softu.Z góry dziękuję

ptadam

Re: WIWA HD-85

Post autor: ptadam »

Jeszcze raz :( mój adres ptadam@wp.pl

hazet

Re: WIWA HD-85

Post autor: hazet »

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich - a szczególnie posiadaczy sprzętu firmy WIWA do których i ja niestety należę.

Dzisiaj o modelu WIWA HD 85new.
Jak wspomniałem jestem posiadaczem tego niezwykle wyrafinowanego sprzętu, ktory posiada wiele zalet i możliwości jak zapewnia nas instrukcja. Szkoda tylko że ujawniają się one dosyć rzadko.
-Nagrywanie: Jak dotąd moim największym sukcesem są 3 nagrane audycje pod rząd. Użytkuję dekoder ponad 2 miesiące i mój wynik to około 50% nagranych, a 50% nie.
-Włączanie odbiornika: 4 dni bez wyciągania wtyczki - to kolejny mój rekord (średnio raz na 2 dni).
-Inne błędy: obcięta telegazeta od góry, koniec napisów w połowie filmu, niemożliwość wyłączenia napisów na stałe na programach TV, włączony dekoder po zaniku zasilania, samoczynne przestawianie się zaprogramowanych kanałów, to przysłowiowy pikuś.

Reasumując. Wiwa HD 85 new posiada wszystkie błędy poprzednich modeli, a programiści dołożyli takie funkcje jak zawieszanie się i losowe nagrywanie.
A teraz pytania od żony i odpowiedzi na nie (chyba powieszę obok dekodera)

P: Dlaczego pilot nie działa , nie mogę włączyć
O: Odsuń szafę i wyciąg wtyczkę na 0,5 min.

P: Dlaczego na kanale 1 nie ma TVP1
O: Być może dzisiaj jest na 26 albo jakimś innym

P: Dlaczego nie nagrała mi się JULKA
O: Odbiornik ma wbudowaną funkcję losowego nagrywania, jutro będzie chyba lepiej

P: Dlaczego kupiłeś to dziadostwo
O: Hmm... (tu każdy sam musi się jakoś usprawiedliwić)

Jak w tak prostym sprzęcie można tak spaprać soft?. Teraz jestem pewien że dzięki takim programistom pierwszym człowiekiem, który poleci na Słońce będzie chińczyk.

Na koniec proszę o jakąkolwiek pomoc w wyeliminowaniu opisanych błędów, a szczególnie kolegów, którzy posiadają nowy firmware do tego modelu. Mój mail to hazet753@gmail.com. Posiadam także lutownice.

Pozdrawiam obecnych i przyszłych użytkowników tego sprzętu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-85

Post autor: @GUTEK@ »

Byś z łaski swojej jeszcze napisał na jakim sofcie Ci się to dzieje.

Nowe softy do Wiwy wrzucę na dniach na moją stronkę.

hazet

Re: WIWA HD-85

Post autor: hazet »

Przepraszam że nie podałem numeru softu.

W tej chwili nie mam dostępu do dekodera, ale jest to ten sam numer co na Twojej stronie - fabryczny firmware zainstalowany w fabrycznie nowym odbiorniku.
W sumie to chyba jedyny dostępny soft do tego modelu. Jakoś nie udaje mi się nawiązać kontaktu z WIWĄ, a propos: przez jaki mail się z nimi kontaktujecie.

Dzięki za zainteresowanie, szczerze powiedziawszy to liczyłem właśnie na Ciebie i kilku innych forumowiczów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-85

Post autor: @GUTEK@ »

Aktualizacja oprogramowania do WIWA HD85

Wersja: 120330.491511.1
Data: 30-03-2012

Zmiany:
- dodano możliwość włączenia przezroczystego OSD
- usprawniono działanie EPG oraz funkcji Sleep
- oraz inne poprawki (patrz - lista zmian softów HD90)




Link: http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/pob ... tp-osd.rar



ten soft, oraz wcześniejsze wersje dostępne pod adresem: http://www.gutek.xt.pl/softy.htm

hazet

Re: WIWA HD-85

Post autor: hazet »

Wielkie dzięki @Gutek@.

Pobiorę zainstaluję i za jakiś czas dam znać czy pomogło.
Nie wiem tylko czy lepiej ten wcześniejszy czy nowszy TESTOWY czyli jak rozumiem niepewny.

Czy w WIWIE HD 85 new można dowolnie zmieniać softy na nowsze i z powrotem w razie problemów?

DVBManiak

Re: WIWA HD-85

Post autor: DVBManiak »

Tak, można.

rygiel

Re: WIWA HD-85

Post autor: rygiel »

Witam. Po dwóch dniach użytkowania tunera ja także zauważyłem że po czasami po ręcznym wyłączeniu tunera nie ma możliwości włączenia w inny sposób niż wyłączenie całkowicie zasilania dopiero wtedy reaguję ale mam problem z wgraniem softu a mianowicie po wciśnięciu na pilocie przycisku ok po znalezieniu softu do aktualizacji tuner się restartuje i wraca do programu który by włączony. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje - soft wgrywam pierwszy raz, czy może mieć na to wpływ to ze wgryam go z dysku twardego gdzie są inne pliki a nie z pendriva?

hazet

Re: WIWA HD-85

Post autor: hazet »

Ja wgrywałem z pendrive sformatowanego FAT 32 z jednym, jedynym plikiem .bin z nowym softem i żadnych problemów.

Z tego co wyczytałem nie może być innych plików na dysku, a dysk musi być FAT. Wgraj z pendrive i po sprawie.

kwaldik

Re: WIWA HD-85

Post autor: kwaldik »

hazet pisze:Wielkie dzięki @Gutek@.

Pobiorę zainstaluję i za jakiś czas dam znać czy pomogło.
Nie wiem tylko czy lepiej ten wcześniejszy czy nowszy TESTOWY czyli jak rozumiem niepewny.

Czy w WIWIE HD 85 new można dowolnie zmieniać softy na nowsze i z powrotem w razie problemów?
oczywiście że ten nowszy instaluj- ten wcześniejszy to to samo co Ci siedzi w tunerze-czyli zawieszanie tunera podczas wyłączania(stąd potem problemy z nagrywaniem z timera- bo skoro tuner wisi to wiadomo że nie nagrywa)

rygiel

Re: WIWA HD-85

Post autor: rygiel »

hazet pisze:Ja wgrywałem z pendrive sformatowanego FAT 32 z jednym, jedynym plikiem .bin z nowym softem i żadnych problemów.

Z tego co wyczytałem nie może być innych plików na dysku, a dysk musi być FAT. Wgraj z pendrive i po sprawie.

Dzięki rzeczywiście nie było żadnych problemów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-85

Post autor: @GUTEK@ »

hazet pisze:Pobiorę zainstaluję i za jakiś czas dam znać czy pomogło.
Nie wiem tylko czy lepiej ten wcześniejszy czy nowszy TESTOWY czyli jak rozumiem niepewny
Powinno pomóc, już słyszałem że z fabrycznym softem były problemy w tym tunerze. Te dwa nowe to "klony" softów HD90 więc powinno być wszystko poprawione.
Softy można wgrywać zamiennie, więc zawsze można wrócić do starszego.

u015

Re: WIWA HD-85

Post autor: u015 »

Witam. Właśnie mam problem z tym dekoderem dzisiaj go zakupiłem i chyba się zepsuł. W ogóle nie reaguje na nic. nie mogę go wyłączyć z pilota ani też z przycisku na dekoderze... Wygląda tak jakby się zawiesił.. :( Nie wiecie co zrobić??

Zablokowany