THOMSON THT501

Iron112
Posty: 5
Rejestracja: 25 czerwca 2012, o 17:00

Re: THOMSON THT501

Post autor: Iron112 »

Dokładnie, tak jak powiedział kolega to piszczenie jest na tyle ciche, że nie przeszkadza.

rysiekj

Re: THOMSON THT501

Post autor: rysiekj »

Ja przetestowałem już trzeci egzemplarz i mam dość.
Pierwszy wchodził na fonii w jakies interferencje - buczenie, bzęczenie zamiast fonii.
Drugi piszczał okropnie.
Trzeci gubi obraz na ułamek sekundy.

Wgrałem soft 1.1.5a i to samo.

mam pecha czy co ????

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: THOMSON THT501

Post autor: @GUTEK@ »

Raczej pecha. Po za możliwym cichym piszczeniem o którym pisali wcześniej pozostałe dolegliwości nie powinny występować.

pawelec47
Posty: 4
Rejestracja: 18 stycznia 2013, o 16:04
Odbiornik: thomson TH501
Instalacja antenowa: Yagi
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa

jedyne zastrzeżenie do TH501

Post autor: pawelec47 »

jakiwe mam po upgrade softweru do 1.5.1 to wadliwe działanie nagrywarki,która mimo nastawy w menu trybu nagrywania PS /bez dodatków/ nagrywa tylko w trybie TS /z dodatkowymi strumieniami np. teletekstu przez co 30 min nagrania zajmuje 1GB.czy jest to
jeszcze jedna wada oprogramowania czy wada sprzętu ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: THOMSON THT501

Post autor: @GUTEK@ »

Pisz po polsku.

Kontener PS prawdopodobnie jest tylko obsługiwany przy nagrywaniu kanałów z MPEG2. Wycięcie teletextu dużo Ci nie da, co najwyżej zyskasz kilka MB.

rebet

Re: THOMSON THT501

Post autor: rebet »

Witam,

podłączam się do tematu bo zastanawiam się nad kupnem tunera THOMSON THT501. Przeczytałem już sporo informacji na temat tego modelu ale musze dopytać czy warto kupić? :-)

Zależy mi przede wszystkim na TV cyfrowej, do TV mam podpiętego laptopa więc inne funkcje są dla mnie raczej 3ciorzędne.

Najważnejsze dla mnie:
1/ czas przełączania kanałów! (musi być szybko)
2/ estetyczne, wygodne, przyjazdne EPG
.../ timeshift (kwestia raczej drugorzędna)

Mam kilka pytań:
1/ czy można oglądać jeden program a inny nagrywać ? (np. timeshift)
2/ czy Thomson pracuje jeszcze nad jakimiś ulepszeniami softu?
3/ wiecie może czy jest szansa na ulepszenie EPG tak żeby podglądając program TV z innego kanału, kanał się nie zmieniał?
4/czy da się tym jednym pilotem (z THT 501) obsługiwać TV, DVD, DVB T?
5/czy on faktycznie nieznośnie piszczy?

A może jest jakiś inny tuner spełniający moje wymagania?Pojawiło się już coś lepszego?
Ma poprostu szybko, przyjazdnie i wygodnie działać. Nie chciałbym wydać więcej niż 200-250 zł.

Ten można mieć już za 119 zł :-)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
REBET

xdiablo889

Re: THOMSON THT501

Post autor: xdiablo889 »

a czy tht501 do odtwarzania filmów jest lepszy od hd-95 memo, czy np. dobrze czyta xvid,ac3 720p i 1080p ?

car35

Re: THOMSON THT501

Post autor: car35 »

Witam, mam ten dekoder, ale mam też mega problem. Pobrałem aktualizacje najnowszą ze strony Thomsona ale jak chce odtworzyć film, to albo napisów nie ma, albo zamiast naspisów jest czarne tło?.. i nie mam pojęcia w jakim formacie ściągać te napisy, ściągałem już chyba w wszytskich i nic? Może ktoś pomoże?

vwrafi

Re: THOMSON THT501

Post autor: vwrafi »

Hej. Kupiłem tego Thomsona i mam dwa pytania:

1. Jak chodzę po menu, to czasami widzę taką jakby poświatę poprzedniego menu. Albo jak wejdę do menu i potem przełączę na kanał to też widzę pozostałości po menu na ekranie ( też taka delikatna poświata, trzeba się przyjrzeć ). Czy to normalne ?

2. Mogę ustawiać kanały po kolei, ale ich numer się nie zmienia. Macie jakiś sposób na to ? Moge ustawić po kolei np. TVP1, TVP2, Polsat, TVN i tak dalej, ale ciągle przy każdym kanale są numery. A więc u mnie lista wygląda np. tak:

1. TVP 1
2. TVP 2
5. Polsat
4. TVN

i tak dalej a powinno być według mnie tak:

1. TVP 1
2. TVP 2
3. Polsat
4. TVN

Jest to trochę frustrujące, bo np. wiem że Polsat jest jako trzeci kanał w kolejności, ale żeby wejść na niego bezpośrednio to nie mogę nacisnąć klawisza 3, ale 5.

Da się jakoś to naprawić ?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: THOMSON THT501

Post autor: kris_s8 »

Sortowanie po LCN wyłącz w menu.

kokospok

Re: THOMSON THT501

Post autor: kokospok »

car35 pisze:Witam, mam ten dekoder, ale mam też mega problem. Pobrałem aktualizacje najnowszą ze strony Thomsona ale jak chce odtworzyć film, to albo napisów nie ma, albo zamiast naspisów jest czarne tło?.. i nie mam pojęcia w jakim formacie ściągać te napisy, ściągałem już chyba w wszytskich i nic? Może ktoś pomoże?
Spróbuj zmienić kolor napisów wg instrukcji do aktualizacji na stronie http://www.thomsonstb.net/pl/support/?search=tht501

car35

Re: THOMSON THT501

Post autor: car35 »

O faktycznie, nie zauważyłem, DZIĘKI POMOGŁO!

JonyP

Re: THOMSON THT501

Post autor: JonyP »

Mam dylemat jak wszyscy
mam do wyboru

THOMSON THT501 (w sklepie bardzo zachwalali bardzo czuły i dopracowany...prawda?)

Ariva t65 (Byłem włanie po niego w sklepie...wszystkie wyprzedane czyżby taki dobry?)Ps.podobno ostatnia partia w/w była totalnie skopana pozostałe bez zarzutu ok rok sprzedawane

wiwa hd90..................po wypowiedzi:kol Anduraki

Zależy mi:

1-odtwarzanie filmów z dysku twardego (podobno można ustawić ograniczenie usb żeby nie pobierało prądu w sytuacji nieużywania )

2-odtwarzanie mp3 (koniecznie z katalogu wskazanego...wiadomo na dysku będzie wszystko)

3-odtwarzanie mp3 losowo (bardzo ważna funkcja) jak dla mnie


Bardzo proszę podpowiedzieć jakie z wskazanych modeli mają takie funkcję (oczywiście sprawdzając, a nie według opisu,różnie z tym bywa)

Jednym słowem zależy mi na tunerze TV z funkcją do oglądania filmów i słuchania mp3 (losowo)

Dodam że mam jeszcze 24H na podjęcie decyzji w niedziele w nocy jestem bez TV (wyłączają :cry: )
także:
BARDZO PROSZĘ ;) ....PILNE !!!

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: THOMSON THT501

Post autor: m@rtops »

JonyP pisze:Ps.podobno ostatnia partia w/w była totalnie skopana
:shock: - gdzieś to wyczytał? :oops:
sorry za ot ;)

JonyP

Re: THOMSON THT501

Post autor: JonyP »

Powiedzieli mi w sklepie masakra dużo było reklamacji ale to był incydent wszystkie wcześniej były ok ;)

A wniesiesz coś do tematu ?

1-jak z tym mp3 jest wskazanie folderu i odtwarzanie losowe całego katalogu
2-masz podłączony dysk oglądasz filmy
3-jaki masz z wskazanych ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: THOMSON THT501

Post autor: @GUTEK@ »

Wziąłbyś z łaski swojej poczytał trochę forum.

Wszystkie odtwarzają mp3, wszystkie odtwarzają filmy. Jak Ci zależy głównie na oglądaniu filmów to kupujesz odtwarzacz multimedialny, a nie tuner.

Thomson THT501 - chyba najbardziej dopracowany soft ze wszystkich tunerów na ALI3601, bardzo ładny design i dobre wykonanie.
Ferguson T65 - lepsza jakość napisów do filmów, dodatkowo odtwarza kodek VC-1.
Wiwa HD90 - ten sam chipset co Ferdek, po wgraniu innego softu również działa VC-1, dużą przewagą są piloty Memo Control.

JonyP

Re: THOMSON THT501

Post autor: JonyP »

Czytam czytam od kilku dni :?

Trudno z Tobą polemizować tyle co tych wszystkich forów odwiedziłem pełno Ciebie wszędzie wielki szacun ;) ...... także nie skomentuje przytyków z twojej strony mam zamiar mieć wszytko w jednym i tyle .....a głównym sprzętem ma być dekoder a reszta to dodatek niemniej staram się optymalnie zebrać potrzeby :)

1-Jaki dekoder ma sortowanie losowe mp3 ?wiesz?
czy nie ma żaden ! wtedy automatycznie nie biorę pod uwagę tej opcji od kilkunastu lat robię imprezy na muzie mp3 z komputera i dalej będę tak robił (a miałem nadzieję że już komp-owi dam spokój w sobotnie wieczory i noce do rana często :lol: )

2-potwierdzasz że THOMSON THT501 ma taką opcję że można wyłączyć w opcjach zasilanie usb jak się nie używa (gdzieś chyba o tym czytałem) filmy oglądamy nie tak często a po co odłączać dysk jak jest taka opcja ?

3-jeśli THOMSON THT501 ma wszystko co te dwa pozostałe to chyba skłaniał bym się ku niemu lubię perfekcjonalizm (dobrze zrozumiałem) dot:softu? .... fakt szkoda mi tego pilota w wiwa hd90 memo ale coś za coś

Pozdrawiam
ps zostało mi kilka godzin na podjęcie decyzji :(

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: THOMSON THT501

Post autor: @GUTEK@ »

1. Chyba wszystkie mają możliwość losowego odtwarzania mp3 Z DANEGO KATALOGU. Nie mam akurat jak sprawdzić na THT501 - zajrzyj do instrukcji, ale w Wiwie jest to przykładowo pod żółtym przyciskiem na pilocie. Ferdek też pewnie pod którymś przyciskiem ma tą funkcję.

2. Nie ma w menu takiej funkcji, ale tunery odcinają zasilanie USB w standby domyślnie.

3. Poszukaj sobie zdjęć i filmików z działania różnych tunerów. Co do softów, to ja osobiście za chipem ALI nie przepadam, ale jak napisałem wcześniej ze wszystkich tunerów na tym chipie to wg mnie Thomson ma najbardziej dopracowany jeszcze ten soft.

Skoro się nie możesz zdecydować najlepiej jak byś miał możliwość w sklepie sprawdzenia danego tunera lub pożyczenia go na kilka dni.

I wcale Ci nie zostało kilka godzin na decyzje, co bez telewizji nie przeżyjesz ?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: THOMSON THT501

Post autor: m@rtops »

JonyP pisze:Powiedzieli mi w sklepie masakra dużo było reklamacji ale to był incydent wszystkie wcześniej były ok ;)

A wniesiesz coś do tematu ?

1-jak z tym mp3 jest wskazanie folderu i odtwarzanie losowe całego katalogu
2-masz podłączony dysk oglądasz filmy
3-jaki masz z wskazanych ?
1 - nie używam - sprawdziłem i nie widzę "odtwarzania losowego" :shock:
2 - mam podłączony dysk i oglądam filmy :D
3 - przy prawidłowo wypełnionym takie info można odczytać z "profilu" :oops:

a co do tych reklamacji nie twierdzę że "nie" ale śledzę forum i nie było "wysypu" wadliwych egzemplarzy więc może po prostu w sklepie nie schodziły mu inne modele skoro twierdzisz że nie było już T65 :lol:

JonyP

Re: THOMSON THT501

Post autor: JonyP »

m@rtops pisze: 1 - nie używam - sprawdziłem i nie widzę "odtwarzania losowego" :shock:
Przy jakim modelu sprawdzałeś brak mp3 losowego pogubiłem się o którym modelu piszemy?

Przy THOMSON THT501 jest: Time Shift - zatrzymywanie, przewijanie obrazu,

W/g tego opisu wygląda że nie ma : http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml ... 2251200174

Zablokowany