STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

luki198

STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: luki198 »

Witam czy mial ktos do czynienia z nowym dekoderem Strong SRT 8106 prosze o opinie zalezy mi na czulosci glowicy zeby odbieral slabe kanaly .INFO: http://www.strong.tv/pl/products/receiv ... n/srt-8106

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Strong SRT 8106?

Post autor: @GUTEK@ »

Wygląda że to to samo co SRT8105 tylko że z dodatkowym modulatorem.

Czułość głowicy pewnie podobno jak większości obecnie sprzedawanych. Jak chcesz odbierać "słabe kanały" to zainwestuj porządną antenę, a nie tuner.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: Krosnoludek »

Strong SRT 8106
ObrazekObrazek

Elastyczny z modulatorem oraz możliwością nagrywania
SRT 8106-najlepszy wybór na potrzeby ekscytującej telewizji naziemnej HD. Gwarantuje doskonały cyfrowy dźwięk w DD+*.Nagrywa i odtwarza programy TV, pliki MP3 i zdjęcia dzięki zewnętrznym urządzeniom USB. Wyposażony w modulator UHF do podłączenia dodatkowego TV. Szybki montaż, łatwość obsługi, EPG ze szczegółami wydarzeń bieżących i nadchodzących sprawiają, że odbiornik jest doskonałym wyborem.

Demodulator
Demodulator: COFDM; 16 QAM/64 QAM
Tryb transmisji: 2 K - 8 K

Dekoder wideo
Poziom profilu: Obsługa MPEG-2 MP@ML, AVC/H264HP@L4.1, MPEG-4 ASP
Rozdzielczość wideo: 576i/576p/720p/1080i/1080p
Dekodowanie i wyjście wideo: PAL
Format obrazu: 4:3 Letterbox, 4:3 Pan & Scan, 16:9, Auto

Dekoder audio
Obsługa Audio: AAC/DD+*/AC3/PCM
MPEG MusiCam Layer II
Częstotliwość próbkowania: 32, 44.1, 48 KHz
Tryb Audio: Stereo, Joint Stereo, Dual Mono, Mono
*Dolby i symbol podwójnego D są zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do Dolby Laboratories.

Tuner
Przód: Tuner DVB-T, UHF i VHF
Zakres częstotliwości wejściowej: 174 – 230 MHz (VHF) i 470 - 862 MHz (UHF)
Zakres częstotliwości przeszukiwania: 47 - 862 MHz
Poziom sygnału wejściowego: -82 ~-20 dBm


Modulator
Modulator RF UHF, kanały 21 - 69, kanał domyślny 38

Pamięć i System
Pamięć flash: 2 MB
SDRAM: 64 MB

Multimedia
Odtwarzanie wideo – MPEG-1 i MPEG-2, kodowane (mpg), VOB, AVI, MKV, TS, M2T, M2TS, MPEG-4 i MOV**
Odtwarzanie Audio – formaty MP3 i FLAC
Podgląd obrazu – format JPEG
**STRONG nie może zagwarantować odtwarzania plików wideo mimo tego, iż rozszerzenia znajdują się w wykazie, gdyż zależy to od używanego kodeka, prędkości transmisji danych i rozdzielczości (obsługiwane są wszystkie formaty kodeków MPEG).

Złącza
ANT IN - IEC żeńskie
TO TV - IEC męskie
TV SCART (RGB, CVBS, Audio L&R)
HDMI 1.3
MODULATOR - IEC męski
S/PDIF: wyjście koncentryczne
3 RCA (Audio L&R i Video CVBS)
Obsługa USB 2.0 port: 5 V/800 mA (maks.)

Dane ogólne
Napięcie zasilania: 220 - 240 V AC
(SMPS), 50/60 Hz
Pobór mocy: 6.65 W (typ.), 12.00 W (maks.)
Pobór mocy w trybie czuwania: 0.84 W
Temperatura pracy: 0 ~ +40 °C
Temperatura przechowywania: -30 ~ +80 °C
Zakres wilgotności pracy: 10~85%, RH,
Bez kondensacji
Rozmiar (S x G x W) w mm: 235x135x40
Waga netto: 0.570 kg

Link do strony producenta: http://www.strong.tv/pl/products/receiv ... n/srt-8106
Karta produktu: http://www.strong.tv/downloads/leaflets/8106_LL_PL.pdf
Instrukcja obsługi: http://www.strong.tv/downloads/manuals/8106_UM_PL.pdf
Informacje o wersjiSW V1.0.4 od 16.03.2012

Dokonano następujących poprawek SW

• Wielkość napisów .srt
• Pasek postępu został dodany do banneru informacyjnego

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: @GUTEK@ »

Te nowe Strongi coraz ciekawsze, szkoda że u nas są mało znane. Przydałoby się żeby ktoś to wziął przetestował i opisał na forum.

Ciekawi mnie zwłaszcza czy poprawili napisy w filmach.

bujaczek

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: bujaczek »

ciekawe kiedy wejdą do sprzedaży?

bujaczek

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: bujaczek »

Dala zainteresowanych zakupem.
Dziękujemy za zainteresowanie naszym najnowszym produktem.

Strong SRT 8106 będzie dostępny pod koniec II kwartału zarówno na rynku detalicznym jak i instalatorskim.
Sugerowana cena detaliczna tego produktu 189 pln.

Pozdrawiam serdecznie
Hanna Ożóg

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: ynsiwy »

A na jakim to jest chipsecie?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: @GUTEK@ »

Ten Strong jest na chipsecie ALI, dokładnie nie wiem jakim, ale może niedługo będe mógł coś wiecej o nim powiedzieć.

bujaczek

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: bujaczek »

Czekamy z niecierpliwością :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: Krosnoludek »

Właśnie pojawił się test tego tunera: http://www.ntvc.pl/testy-i-recenzje-tun ... -8106.html

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: @GUTEK@ »

Ta test, raczej reklama, o tym jak sprawdza się modulator jakoś się nie doczytałem. Za to jest kopiuj wklej napisane to samo co przy każdym tunerze na ALI.

bujaczek

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: bujaczek »

Gutek warto go kupić :?: czy może doradzisz coś innego :?:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: @GUTEK@ »

Jak wykorzystasz modulator UHF to tak. Jeśli nie to ze strongów masz SRT8105 lub PrimaV w Tesco. To wszystko praktycznie to samo. SRT8105 jest bez modulatora, a PrimaV to okrojona wersja bez wyświetlacza i dodatkowych wyjść.

bujaczek

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: bujaczek »

modulator wykorzystam, czyli brać go :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: @GUTEK@ »

No to bierz, bo to jedyny zgodny tuner z modulatorem, chyba że jeszcze są jakieś chińczyki na allegro.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3510
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: Krosnoludek »

Z modulatorem, jest jeszcze jeden tuner, nowość, GOLDEN MEDIA UNI-BOX 2 wersja COMBO http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=4519

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: @GUTEK@ »

Tyle że raz to cena, a dwa to mocno rozbudowane Combo. Ale owszem masz racje, też bardzo ciekawy tunerek.

bujaczek

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: bujaczek »

Ile on kosztuje?
Już znalazłem trochę za dużo :(

KrzysztofK
Posty: 3
Rejestracja: 1 sierpnia 2012, o 05:34
Odbiornik: Strong SRT 8106
Instalacja antenowa: Fracarro PU4F na balkonie, h = 7 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, 65 km

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: KrzysztofK »

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem tunera Strong SRT 8106 (firmware 1.0.4) od ponad tygodnia. Nie miałem wcześniej doświadczeń z DVB-T, ten tuner jest moim pierwszym. Przy wyborze sugerowałem się opiniami głównie na tym forum i rozważałem jeszcze model Thomson THT 501. Zadecydował fakt posiadania przez Stronga modulatora, który może kiedyś wykorzystam, gdy zakupię czarno-biały telewizor retro, jeśli już do tej kategorii nie zaliczyć obecnie używanego Elemis 5937T ze złączem Scart.

Na wstępie opiszę wyniki odbioru, gdyż może to być ciekawe dla osób szczególnie zainteresowanych czułością głowicy Stronga, dobrze wypadającą w deklaracji producenta (-82 dBm). Niestety nie będzie tu porównań z czułością innych tunerów, czy telewizorów.

Moja lokalizacja to Mielec, 65 km na północ od RTCN Sucha Góra (TVP Info Rzeszów) z którego korzystam. Od strony tego nadajnika nie mam już praktycznie zabudowań mojego miasta. Antena to bierna siatkowa Fracarro PU4F

http://frsklep.pl/pu4f-antena-naziemna- ... -p-69.html

zawieszona na balkonie na wysokości 7 metrów nad ziemią. Wcześniej odbierałem tymczasowo na biernej antenie prętowej 15 cm z magnesem przymocowanej poziomo do parapetu 7 metrów nad ziemią skierowanej tak, aby najlepiej odbierała wspomniany RTCN. Rezultaty odbioru są następujące:

Antena prętowa:
MUX-1 (kanał 42, 18 kW): siła sygnału 53% w godzinach od wieczornych do południa, w pozostałych porach brak odbioru.
MUX-2 (kanał 32, 50 kW): siła w porywach ponad 70% i szedł całą dobę.
Przy polaryzacji pionowej anteny odbiór dużo gorszy, ledwo odbierał MUX-2. Względnie dobre wyniki anteny prętowej skłoniły mnie do rezygnacji z zakupu ekstremalnej anteny kierunkowej.

Antena PU4F:
MUX-1: siła 65-71%, już całą dobę, zatem duża korzyść z tej anteny.
MUX-2: siła 70-78%, a więc mniejsza korzyść niż na MUX-1.
Odnoszę wrażenie, na antenie tej otrzymuję sygnał nieco mniej stabilny (bardzo sporadyczne zacięcia) mimo iż jest silniejszy. Zmiany położenia anteny nic nie dały, a ponadto „odsłuchanie“ jej na emisjach analogowych nie wykazało żadnych zakłóceń - testy analogowe pokazały, że antena ta pod każdym względem przewyższa tę prętową. Podejrzewam więc, że przyczyną może być bardzo silna analogowa emisja TVP2 z tego RTCN na kanale 29 (tylko 3 kanały niżej od MUX-2) na poziomie 700 kW. Ciekawy temat do zweryfikowania przez zastawienie pułapki. Przy okazji dodam, że to analogowe TVP2 odbieram na PU4F + Elemis krystalicznie czysto z ledwo zauważalnymi odbiciami, natomiast na prętowej już mniej krystalicznie choć wciąż dobrze.
Edycja 2012-09-19: Temat zakłóceń na antenie PU4F rozwiązany. Okazało się, że przyczyną była iskrząca latarnia chodnikowa w odległości 20 m na głównym kierunku anteny. Na analogowym TVP2 nie widziałem tego, dopiero nasilenie się iskrzenia włącznie z miganiem latarni pozwoliło na dostrzeżenie przyczyny. Obecnie latarnia ta całkowicie wysiadła i odbiór jest dobry.

Jakość sygnału zawsze powyżej 90%, a w nocy 100% (ta druga wartość nawet z anteną prętową na MUX-2).

Ponadto na antenie PU4F pojawił się MUX-2 z Tarnowa, Góra św. Marcina (45 km i 60 stopni od głównej wiązki anteny z sąsiednim budynkiem na swojej drodze), kanał 23, 50 kW z siłą 59%, ale tuner nie zapisuje mi go, gdyż zostawia tylko najsilniejsze MUX-y, a takim jest MUX-2 z Suchej Góry. Nie do końca podoba mi się takie zachowanie tunera, gdyż te same MUX-y mogą mieć różne programy lokalne TVP Info.

Z tunera jestem na razie bardzo zadowolony. Obsługa intuicyjna, nie zawiesza się, nie piszczy. Do tunera podłączyłem HDD Toshiba Stor.E Basics 500 GB

http://www.toshiba-multimedia.com/pl/st ... de/basics/

który jest wyłączany przez tuner w stanie StandBy. Na marginesie dodam, że dysk ten ma wewnętrzną funkcję samousypiania po ok. 3 minutach bezczynności (o czym nie wspomina jego opis na www), tak więc podczas normalnego oglądania TV dysk się nie kręci. Z punktu widzenia tunera jest to oczywistą zaletą mimo opóźniania reakcji tunera przy sporadycznym korzystaniu z jego odtwarzacza. Użytkownicy komputerów mogą jednak w ogóle nie chcieć tego samousypiania:

http://forums.computers.toshiba-europe. ... &tstart=15

Edycja 2012-09-19: Niestety okazało się, że samousypianie się dysku nie jest tak oczywistą zaletą dla użytkowników tunerów, bo jest to uciążliwe przy nagrywaniu teledysków (częste wyrywkowe nagrywanie) - może uciąć wtedy pierwszych kilkanaście sekund. Jednak można temu zaradzić sporadycznie przechodząc do menu odtwarzacza (wraz z powrotem są to dwa szybkie wciśnięcia na pilocie), w ten sposób unikając usypiania dysku.
Edycja 2013-08-12: Kompletne rozwiązanie problemu samousypiania HDD (jeśli to komuś przeszkadza, a ma taki dysk), przedstawiam w poście z 2013-08-10.

Dysk ten ma max prąd zasilania 900 mA przez USB, co jest nieco więcej niż max prąd mogący być pobierany z tunera przez USB i wynoszący 800 mA. Jak na razie nie zauważyłem niekorzystnych skutków tego faktu i nie pozostaje mi innego jak mieć nadzieję, że jest to dopuszczalne pod warunkiem nie korzystania z górnej granicy temperatury otoczenia tunera 40 stC.

Modulator w tunerze pracuje bardzo dobrze, obraz czysty z wrażeniem lepszej „ostrości“ niż przez złącze Scart. Dałem cudzysłów, gdyż dzieje się to za sprawą lekkiego podbicia wyższych składowych częstotliwości sygnału wizji, podobnie jak odbiór analogowej TV - może więc to Elemis podbija. Nasuwa się analogia do dźwięku, o którym zresztą dalej: generalnie wydaje się, że obraz z modulatora jest ostrzejszy (więcej wysokich tonów w tanich wzmacniaczach tranzystorowych audio), ale przy najdrobniejszych szczegółach obraz ze Scart jest precyzyjniejszy (naturalniejsze wysokie tony wzmacniaczy lampowych). Modulatora nie da się wyłączyć, ale nie zauważyłem zakłóceń z tytułu jego pracy.

Wspomniany Elemis ma przypadłość na wejściu Scart polegającą na generowaniu kolorowych delikatnych odcieni o większej powierzchni w zależności od treści obrazu. Początkowo myślałem, że jest to przesłuch w kablu Scart pomiędzy sygnałami RGB (przez modulator nie ma tego zjawiska), ale wykonanie własnego kabla Scart z RGB po przewodach koncentrycznych 5 mm nie wyeliminowało tego zjawiska, choć polepszyło nieco ostrość. Dopiero test na innym telewizorze Sony potwierdziło wadę Elemisa. Doświadczenie to przynajmniej pokazało wpływ jakości kabla Scart na obraz.

Do tunera podłączyłem przez analogowe wyjście audio amplituner stereo Yamaha RX-797 (to nie jest amplituner kina domowego) wraz z głośnikami własnej konstrukcji. Dźwięk oceniam na bardzo dobry, duża dynamika i pasmo, żadnych przypadłości.

Jeśli chodzi o pilota to nie zanotowałem jakiś niedociągnięć w temacie jego zasięgu.

Do wad tunera jakie zauważyłem zaliczyłbym:

1. Nie respektuje ustawienia czasu nagrywania załączanego od ręki. Domyślnie jest 2h, wczoraj ustawiłem na 1,5h, ale nagrywał nawet 4h aż sam nie wyłączyłem. Skala paska postępu ustawia się do zadeklarowanego czasu nagrania. Jest to chyba błąd programu, no chyba że coś źle robię.
Edycja 2012-08-06: Po ustawieniu np. czasów 3:30 oraz 0:40 wszystko było ok, tak więc może błąd pojawia się sporadycznie.

2. Być może niektórym osobom będzie przeszkadzało załączanie się tunera (nie StandBy) po restarcie zasilania.

3. Pomysł zapisywania tylko jednego z powielonych MUX-ów nie musi być dobry. Dla jednych zaleta, dla innych może być wadą.

4. Instrukcja obsługi jest napisana zbyt małą czcionką, a ponadto uważam, że w niektórych obszarach jest zbyt powierzchowna.

Edycja 2012-08-06:
5. Na wyświetlaczu LED czas pokazywany jest wraz z wiodącym zerem np. 09:45 zamiast 9:45.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2013, o 16:15 przez KrzysztofK, łącznie zmieniany 3 razy.

irdeto
Posty: 299
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: STRONG SRT 8106 (z modulatorem)

Post autor: irdeto »

Nowsza wersja SRT 8106 - v 1.0.8 - 2012-09-10

SW version:

SRT8106_v1.0.8_20120814.abs

Following improvements were realised since the last SW version:

Fix for UK Services: Now also services are saved which are not active during the scan process.
Message if STBY is pressed during a running recording.
Message if no USB device is connected and user press “REC” button.
HDMI handling enhanced: Message and resolution change question.

http://www.strong.tv/downloads/software ... 814_EN.zip

Dziwi jedynie EN..?

Zablokowany