CANVA CN-DVB-T333

moobbi

Re: CANVA CN-DVB-T333

Post autor: moobbi »

dawidldz pisze:Polecam wgrać soft od Manty DVBT02. Działa ten ( dla seryjnych nie zaczynających się od DVBT02J... i DVBT02SDM...)
Witam;
narobiłem sobie problemu posiadam CANVA DVBT 333 który zasila antenę ale nie pamięta tego ustawienia wiec poczytałem i ktoś zaproponował wgranie softu od
"Manty DVBT02. Działa ten ( dla seryjnych nie zaczynających się od DVBT02J... i DVBT02SDM...)"
wiec tak zrobiłem, i teraz dekoder się włącza jedynie na jednym programie i nie działa pilot nic nie mogę zrobić ...
jak wrócić do tego co byli i czy się da ???
cz jest jakiś soft oryginalny do tego dekodera??

z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam

gola2008

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: gola2008 »

Witam mam problem z moja Canva 333 ... Dzisiaj gdy chciałem wyszukać kanały się zawiesił. Teraz jak się uruchamia nie pokazuje się żadne logo na tv niby startuje ale jak chce wejść do menu to łapie zawieche na boot ;/ Pobrałem soft na pendrive usb_upgrade_all_flash.bin ze strony gutka ale dekoder nic nie zareagował

nakomi
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwietnia 2015, o 21:17
Odbiornik: Canva DVBT 333
Instalacja antenowa: Opticum AX 900

Soft do tunera Canva

Post autor: nakomi »

Witam.Czy do tunera Canva DVBT 333 można wgrać soft Canva 261 ? Chcę zaktualizować soft ponieważ tuner się zawiesza i nie może znaleźć kanałów z MUX3.Z góry dzięki :)

Skarlander
Posty: 17
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 17:32
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Odbiornik: Ferguson Ariva T750i
Instalacja antenowa: Własna antena siatkowa + "czarna płytka" + zasilacz.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż (Skarżysko)

Re: CANVA CN-DVB-T333

Post autor: Skarlander »

Temat w zasadzie archiwalny, ale muszę odświeżyć.

Mam dekoder Canva DVBT 333. Działał nie najgorzej przez ostatnie lata, aż w święta się... pisząc kolokwialnie, "zwalił". W nocy wyłączyłem dekoder, pozostawiając go w trybie czuwania (godzina na wyświetlaczu) a rano po próbie załączenia włącza się zielona dioda i tak już w zawieszeniu trwa. Nie wyświetla się menu, nie reaguje na pilota ani na przyciski z panelu dekodera. Czarny ekran i nic więcej. Jedyne, co można zrobić, to wyłączyć z sieci. Gwarancja oczywiście dawno wygasła. Nawet sklepu, w którym kupowałem dekoder, dziś już nie ma. Rozkręciłem dekoder, ale nie widzę żadnego zwarcia na układzie. Mniemam, że to wina softu. Nowego wgrać nie mogę - wszak po pierwsze, chyba nawet go nie ma (nie znajduję na sieci strony producenta - pewnie też przestał istnieć?), a poza tym, i tak nie jestem w stanie wywołać menu, bo jedyne co robi mój dekoder, to pali zieloną diodę. Nic więcej. Czytałem, że można w trybie serwisowym programować chipset, ale do tego potrzeba miniprogramatora do pamięci szeregowych CH341A. Wyszukałem na necie - nawet tanio, 30 zł + koszt przesyłki kosztuje. Nie wiem tylko, czy to coś da, bo nie mam softu do Canva DVBT 333 a i na zdjęciu miniprogramatora widzę, że się go podpina pod USB. Nie znam się na obsłudze tego miniprogramatora. Czy ktoś z Was miał podobny problem z tym dekoderem i jak go rozwiązał? Są jakieś (tanie) serwisy, (sklepy itp), które mogłyby go postawić? Zamówiłem już drugi dekoder (nie wiem, czy dobrze wybrałem - Ferguson Ariva t750i), więc będę miał nowy, tak, czy siak, ale tego szkoda mi wyrzucać. Jak napisałem - płyta wygląda na nienaruszoną. Może to zasilacz? Cholera wie... Co radzicie?

Zablokowany