OMEGA T900

august75

Re: OMEGA T900

Post autor: august75 »

Witam,
Jak wiele osób również mam problem z dekoderem, z tym że wyszukuje mi 35 programów (lokalizacja Lublin), dźwięk czysty, ale nie ma obrazu, co dziwne obrazki są w miniaturach. Mam ten dekoder z mini antenką. Może ktoś ma jakis pomysł?

jarek479

Re: OMEGA T900

Post autor: jarek479 »

Podepne sie do tematu.
Mam zamiar kupic ten tuner. Mieszkam w okolicach Mielca, nadajniki mam w Krosnie i Tarnowie, powiedzcie mi czy przy pomocy takiej anteny pokojowej http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... 0,s:0,i:65 powinienem dac rady odebrac sygnal, jak myslicie? Czy w ogóle nie ma szans? Pytam, bo kompletnie nie znam się na tym, pozdrawiam

edit/ Polskie litery !!!

sm0ku
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 2012, o 16:43
Odbiornik: IT9135 BDA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

IT9135 BDA sterowniki WIN8

Post autor: sm0ku »

Witam wszystkich, wczoraj zainstalowałem nowy system Windows 8, niestety okazało się że mój dekoder nie chce z tym systemem współpracować. Dlatego zwracam się do was, jeśli ktoś będzie widział gdziekolwiek sterowniki do Win 8 dla jakiegokolwiek dekodera z chipsetem IT9135 BDA to dajcie znać ;). Ja mam Omege T900 i kiedy w jakimkolwiek programie próbuje skanować kanały to natychmiast program się zwiesza.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: IT9135 BDA sterowniki WIN8

Post autor: @GUTEK@ »

Na forum jest wyszukiwarka, tak na przyszłość.

Spróbuj tego: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=145213#p145213
Puki co nic innego nie ma.

sm0ku
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 2012, o 16:43
Odbiornik: IT9135 BDA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: IT9135 BDA sterowniki WIN8

Post autor: sm0ku »

Dzieki, rzeczywiście nie zauważyłem, a działa ;)

papinianus

Re: OMEGA T900

Post autor: papinianus »

Miałem poważne problemy z tym modemem pod Windows 7. Nie dało się wyszukać kanałów. Komputer wieszał się przy tej operacji. Okazało się, że problemy powodowane były złym sterownikiem, który wybrał sobie system. Kiedy zainstalowałem sterownik z dołączonej do zestawu płyty tuner zaczął działać w 100%. Zaczął odbierać wszystkie kanały, łącznie ze wszystkimi kanałami HD dostępnymi ze zwykłej anteny.

Innymi słowy, w przypadku Windows 7 nie instalujcie sterownika zasugerowanego przez system. Zainstalujcie ten, który jest na płycie.

PS. Jestem zdziwiony, że ta mała antenka odbiera wszystkie kanały w Izabelinie pod Warszawą. Korzystam z Windows Media Center.

grzespb

Re: OMEGA T900

Post autor: grzespb »

witam. Chce kupić własnie ten dekoder USB i mam pytanie bo sprzedawca w sklepie powiedział mi ze mozna go zainstalowac tylko na jednym kompie bo tylko na jednym laptopie bedzie licencja.

Qubi

Re: OMEGA T900

Post autor: Qubi »

Siemanko. Jestem tu nowy. I od razu powiem o co chodzi. Nabyłem dzis tuner Omega DVB-T T900. Zainstalowałem programik z płytki. No i niby fajnie wszystko zarejstrowałem zgodnie z instrukcją, jednak chcąc nagrać krzyczy o rejstracje o_O, chcąc zobaczyć telegazete też.. Zrobiłem sobie go w media center na win7, i ładnie działa epg telegazaeta i wgl, ale pilot nie działa... Aa jednak zależało by mi na działaniu. Są jakies rady na to? Lub jakiś program który bd poprawnie działał ze wszystkimi funkcjami? Ewentualnie jak ustawic by pilot działa w progtv (tez program do tego)

roginiak111

Problemy z tunerem Omega T900

Post autor: roginiak111 »

Witam! Mam problem z tunerem DVB-T Omega T900. Na laptopie z windows vista basic wszystko działa bez zarzutów, jednak na moim stacjonarnym PC nie chce wyszukać programów. Dodam, że PC miał wcześniej windows vista, a teraz xp professional sp3. Podczas instalacji sterowników występował błąd w postaci: framedyn.dll - nie odnaleziono składnika... Skopiowałem ten plik (framedyn.dll) z laptopa i błędu przy instalacji nie było. Sterowniki i oprogramowanie w obu przypadkach jest z dołączonej płytki. Nie wiem co jest, próbowałem wszystkiego i lipa. Może ma ktoś pomysł co jest przyczyną tego, że nie znajduje mi programów?

Bulsar

Nie łapie MUX 1 na tunerze PC

Post autor: Bulsar »

Witam,
Mam problem z tunerem Omega t900 do komputera. Mianowicie łapie mi wszystkie kanały z multipleksu 2 i 3, wszystkie odbierają. Kłopot z MUX'em 1, bo mam komunikat że odbiera sygnał ale nie zapisuje kanału. Antena jest dołączona w zestawie, próbowałem także z anteną od telewizora.
@EDIT
Znalazło brakujące kanały, wystarczyło dać antenę trochę wyżej.

BeE

Re: OMEGA T900

Post autor: BeE »

Witam
Zakupiłem taki właśnie tuner.
Mam takie pytanie dlaczego wyszukuje mi jedynie kanały z MUX 3... Zależy mi MUX 2 - polsat / tvn.
Oprogramowanie jak i sterowniki zainstalowałem z płyty załączonej lecz z BlazeHDTV 6.0 od razu zrezygnowałem i teraz korzystam z Splash Lite.
Korzystam chwilowo z dołączonej antenki która była w zestawie i odbierają mi tylko kanały z Mux 3. Inne wyszukuje pod nazwą np channel 102 channel 103 channel 4106 itp...
W jaki sposób mam ustawić antenkę bym odbierał ten polsat i tvn ?

Nadajnik do MUX:2
Odległość: 3.89 km
Częstotliwość: 698 MHz
Szerokość kanału: 8 MHz
Moc ERP: 8 kW
Polaryzacja: Pionowa (V)Transmisja: kierunkowa
Kompresja wideo: MPEG-4 (AVC)
Bitrate multipleksu: 24,88 Mb/s
Modulacja: 64 QAM
FEC: 3/4, GI: 1/8
Min. poziom sygnału: 48 dBμV
Nośna / szum (C/N): 29 dB

Mux: MUX-3 - Odległość: 0.76 km
Kanał: 23
Częstotliwość: 490 MHz
Szerokość kanału: 8 MHz
Moc ERP: 0.7 kW
Polaryzacja: Pozioma (H)Transmisja: kierunkowa
Kompresja wideo: MPEG-4 (AVC)
Bitrate multipleksu: 24,88 Mb/s
Modulacja: 64 QAM
FEC: 3/4, GI: 1/8
Min. poziom sygnału: 48 dBμV
Nośna / szum (C/N): 29 dB

Zablokowany