APOLLO AHD-120 i AHD-115

Rysio

APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: Rysio »

słyszeliście może coś o nowych tunerach DVB-T wprowadzonych przez firmę Apollo?

Obrazek

Obrazek

Apollo Electronics wprowadziło 2 modele (AHD-120 i AHD-115) tunerów naziemnej telewizji wyposażone w nowoczesny chipset Novatek,
Urządzenia obsługują formaty MPEG-2 i MPEG-4 oraz działają w rozdzielczości standardowej oraz HD. Zostały również wyposażone w dekoder dźwięku przestrzennego. Posiadają możliwość podłączenia dysku zewnętrznego lub nośnika pamięci USB. Odtwarzają najpopularniejsze format dzięki czemu można oglądać filmy, słuchać muzyki czy przeglądać zdjęcia. Urządzenia obsługują polskie czcionek w telegazecie oraz w napisy do filmów txt i srt.
•OBSŁUGIWANE FORMATY NAPISÓW - srt, txt
•SZEROKOŚĆ PASMA - 6mhz
•OBSŁUGA POLSKICH CZCIONEK
•OBSŁUGIWANE PLIKI GRAFICZNE - bmp, jpg, gif, tif, png
•OBSŁUGIWANE ROZDZIELCZOŚCI - 1920x1080i, 1920x720p, 720x576p, 720x576i, 720x480p, 720x480i
•PILOT
•PORT USB - tak, usb 2.0
•ODTWARZANE FORMATY AUDIO - mp3, e-ac-3 (dd+), wma, wav, mpeg-1 (layer 1&2)
•MAX POBÓR MOCY W TRYBIE CZUWANIA - <0,5w
•TELEGAZETA
•NAPIĘCIE ZASILANIA ( TUNERA ) - 5,0v dc
•WYJŚCIE VIDEO - scart, hdmi
•MODULACJA - qpsk, 16qam, 64qam
•GNIAZDA ANTENOWE - rf in, rf out
•PVR
•PRZEGLĄDARKA ZDJĘĆ
•EPG
•WYJŚCIE AUDIO - coaxial
•MAX POBÓR MOCY W TRYBIE PRACY - 6w
•ODTWARZANE FORMATY VIDEO - avi, mkv, xvid, divx, mpeg-1, mpeg-2, mp4, vob, h264
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 13:37 przez Rysio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Tunery DVB-T - Apollo Electronics - AHD-120 i AHD-115

Post autor: m@rtops »

ceny netto ze strony firmy "APOLLO"
AHD 120 - 96,80 zł
AHD 115 - 95,10 zł
brak analogowego wyjścia audio , nie obsługuje 1080p
mam wrażenie jak by w 120 gniazdo usb było za szybką :roll:
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, o 20:18 przez m@rtops, łącznie zmieniany 1 raz.

mack

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: mack »

Mam zupełnie inne urządzenie tej firmy (tablet) i na razie działa bez problemu. Potrzebuję dekodera do TV w kuchni i być może zdecyduję się na 120kę - widziałem je w Auchan. W weekend porównam oferty i dokonam zakupu. Jeśli padnie na apollo dam znać czy i jak działa.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Hmmm, ciekawe:
-> "Szerokość pasma - 6 MHz", na prawdę tak ma, czy tylko autor ulotki nie wie co pisze ?
-> "wyposażone w dekoder dźwięku przestrzennego" ciekawe jak to działa w STB z wyjściem stereo? Czyżby szumna nazwa konwersji (downmix'u) do stereo?
-> ani słowa o LCN, kontroli rodzicielskiej, OTA zgodnym z DVB-SSU (wymagane przez Rozp. MI)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: @GUTEK@ »

To Novatek więc LCN, kontrola rodzicielska, OTA bedą. E-AC3 też.

Inna sprawa to, że według Novatek to według mnie najgorszy obecnie chipset.
Mocno niedopracowany, problemy z usuwaniem przeplotu, potrafi się resetować w różnych momentach. Więcej można poczytać w recenzji MT4166 na mojej stronie, wątpię by były jakieś różnice na + w tych Apollo.

Werbel

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: Werbel »

Zakupiłem wczoraj ten tuner i po pierwszym dniu mogę powiedzieć że spisuje się doskonale.
Podczas instalowania wyszukał wszystkie dostępne programy, a od wczoraj dzielnie pracuje praktycznie przez większość dnia. Jakość obrazu jest jak najbardziej poprawna - szczególnie podoba mi się TVN HD :D .
Jeżeli chodzi o funkcje nagrywania i odtwarzania plików to jak narazie nie mam zastrzeżeń.

mack

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: mack »

Dziś popełniłem model AHD 120 w Auchan za 119zł. Na razie wszystko działa - menu w miarę czytelne, jakość obrazu ok. Miłym zaskoczeniem jest to, że nie występuje problem który mam z wbudowanym dekoderem w TV LG (opisałem go w innym wątku). W skrócie: w godzinach porannych mam problem z odbiorem TVP info, info łódź, kultura i historia. Dziś rano podłączyłem Apollo i wszystkie kanały działają bez problemu. Generalnie - za taką kasę warto.

sylwiapop101

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: sylwiapop101 »

Witam , ja również kupiłem APOLLO AHD-120 . Piszecie że jest prosty w obsłudze a ja nie wiem jak pozmieniać kolejność programów . Przy wyszukiwaniu programów zapisuje według kolejności na paśmie a ja chciałbym żeby po naciśnięciu (1) było TVP 1 a nie POLSAT.
Możecie mi pomóc bo nie wiem jak się do tego zabrać.

sylwiapop101

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: sylwiapop101 »

j

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: m@rtops »

sylwiapop101 pisze:zapisuje według kolejności na paśmie
nie znam tego dekodera - ale poszukaj w menu "edycja programów" lub "lista" na dole powinno być opisane czym program przesunąć
przede wszystkim należy wyłączyć funkcję "LCN" - jak nie wyłączysz to będzie ustawiał po swojemu ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: @GUTEK@ »

W tym tunerze znaleźć większość funkcji to nie takie proste.

Podczas oglądania naciśnij przycisk NAVI - lub jego odpowiednik w tym modelu wyświetlający podręczne menu navi.
Strzałkami wybierz ikonkę nazwaną "Lista TV" lub podobnie i potwierdź OK.
Pojawi się lista kanałów w której można sortować, kanały do przesunięcia zaznacza się chyba zielonym przyciskiem, musisz popróbować.

A więcej o działaniu chipsetu Novatek użytego w tym tunerze można przeczytać tutaj: http://www.gutek.xt.pl/mt4166.htm

EDIT:
Jednak źle napisałem, po wyświetleniu tej listy kanałów należy ponownie nacisnąć NAVI i wybrać ikonkę opisana jako "Ruch" albo "Przesuń" - zależne od tłumaczenia.

fletner113

dekoder apollo 120

Post autor: fletner113 »

Mam problem, kupiłem dekoder Apollo i po podłączeniu do telewizora Panasonic z siecią kablową nie mogę wczytać meni żeby wybrać programy-z wtyku antenowego i wtyku euro.
Może ktoś z forumowiczów coś mi poradzi?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: @GUTEK@ »

Niejasno piszesz, ale tuner nie będzie odbierał telewizji kablowej.

Jest to tuner TYLKO DVB-T i żadnego innego standardu na nim nie odbierzesz.

TKr

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: TKr »

Miałem przez chwilę w ręku pilot do AHD-120, samego dekodera nie podłączałem, ale pilotem celowałem ot tak dla zabawy w Canvę t261 (oparta na MSD7828 - teoretycznie całkiem inny chipset), i generalnie Canva reagowała na sygnały pilota, jednak same funkcje na pilocie nie pokrywały się z tymi z oryginalnego pilota. Ot taka ciekawostka :)

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: access2601 »

Proszę o pomoc mieszkam w miejscowości Ksany woj. świętokrzyskie. Kupiłem Apollo 120 i mam antenę manta ma301 z zasilaczem . Odbieram mux-1 i mux-2 z Tarnowa z mocą 50 oba mux-y. I mam problem siła sygnału wynosi 100% a jakość ciągle skacze od 20 do 97&. Dzwoniłem do serwisu Apollo i powiedzieli że muszę kupić antenę najlepiej kierunkową z dużym wzmacniaczem bo ten model dekodera ma niską czułość głowicy. Co mam robić ? Dodam że na stb- manta DVB-T 03 wszystko chodziło znakomicie.Proszę o sugestie.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Siła 100%, jakość się waha, ale niska. Było wiele razy na forum.
Jak dla mnie zbyt silny wzmacniacz. Przesterowane wejście odbiornika. Zysku anteny nie da się zastąpić wzmacniaczem.
Możliwe rozwiązania w dziale z antenami.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: m@rtops »

dla zainteresowanych kupnem :roll: :
w dniu 19.08 w takim REALnym sklepie apollo AHD 115 ma być po 89zł ;)

TKr

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: TKr »

access2601 pisze:Proszę o pomoc mieszkam w miejscowości Ksany woj. świętokrzyskie. Kupiłem Apollo 120 i mam antenę manta ma301 z zasilaczem . Odbieram mux-1 i mux-2 z Tarnowa z mocą 50 oba mux-y. I mam problem siła sygnału wynosi 100% a jakość ciągle skacze od 20 do 97&. Dzwoniłem do serwisu Apollo i powiedzieli że muszę kupić antenę najlepiej kierunkową z dużym wzmacniaczem bo ten model dekodera ma niską czułość głowicy. Co mam robić ? Dodam że na stb- manta DVB-T 03 wszystko chodziło znakomicie.Proszę o sugestie.
jakość skacze i piszesz że masz wzmacniacz - czyli najprawdopodobniej wzmacniacz przesterowuje sygnał. na początek spróbuj odebrać to samo bez wzmacniacza na samym symetryzatorze - poszukaj w dziale "z antenami" na forum coś więcej o tym.,

access2601
Posty: 47
Rejestracja: 16 lipca 2011, o 21:13
Odbiornik: ferguson ariva t 65\Toshiba LCD Toshiba 32 cale
Instalacja antenowa: yagi 19-elem. z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów/ RTCN Św. Krzyż

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: access2601 »

Witam rozwiązałem mój problem Zastąpiłem wzmacniacz symetryzatorem i wszystko jest w porządku.Dziękuję za pomoc.

kahvm

Re: APOLLO AHD-120 i AHD-115

Post autor: kahvm »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.
Zaczynam od pytania do posiadaczy Apollo AHD-115.

Czy jest jakiś sposób na reset ustawień tego dekodera albo przełączenie z pilota wyjścia wideo?

Był podłączony po HDMI - wszystko działało, teraz ma być podłączony po SCART - brak obrazu, a w tej chwili nie mam dostępu do czegoś z HDMI, żeby zmienić ustawienie.

Może ktoś zna sposób na reset albo ma taki sprzęt i mi napisze kolejne naciśnięcia na pilocie (ściągawka w formie "POWER, MENU, strzałka ...").

Z góry dziękuję :)

Zablokowany