H.264/AVC, a karta ATI Radeon

zgf1

Re: H.264/AVC, a karta ATI Radeon

Post autor: zgf1 »

Tak jak wyzej napisano to algorytmy deinterlace.
Ale nie zgodze sie, ze bob jest marny, od lat mam stycznosc z DVB-S. Uzywam Cyberlinka ze wspomaganiem sprzetowym i deinterlace BOB, obraz jest wyjatkowo plynny i jest rowniez wysokiej jakosci. Plynnosc nie ma sobie rownych.


A wlasnie jest jeszcze jedna rzecz, jesli masz wlaczone wyjscie tv to je wylacz.
Uzyj pojedynczego wyswietlacza i trybu overlay.
Zalacz koniecznie: "use hardware acceleration" i "bob".

szafer

Re: H.264/AVC, a karta ATI Radeon

Post autor: szafer »

wyjście tv mam wyłączone,
nie mam opcji 'use hardware acceleration', mam use DxVA, czyli DirectX Hardware Acceleration, więc pewnie o to samo chodzi -> zaznaczone.
Mam pojedyńczy wyświetlacz, wyjście tv wyłączone i tryb, domyślam się, że chodzi o Video renderer.
Jeżeli wybiorę inny niż EVR, czyli np. Overlay mixer to wówczas nie używa GPU tylko CPU, więc tego nie mogę zmienić.

W trybie bob obraz drży, w trybie weave obraz jest dobry, nie drży, ale pojawia się przeplot... I tak źle, i tak niedobrze... :?

cube83

Re: H.264/AVC, a karta ATI Radeon

Post autor: cube83 »

bo weave to taki mega pseudo deinterlace. kopiuje chyba tylko linie czy cos takeigo.
na bobie bedzie drzalo bo to nie jest dobry deinterlace jednak.

wejdz w catalyst control center, avivo video, basic quality
jest tam takie demko z flaga i mozna sobie zobaczyc jakie sa dostepne deinterlacery na karcie i mniej wiecej jak dzialaja.

u mnie najlepszy jest vector adaptive i jest o niebo lepszy od boba.

udalo ci sie w koncu na xp odpalic dxva? jesli tak to jakim kodekiem bo keidys chyba
probowlaem na xp zarowno powerdvd jak i arcsoft total theatre i zaden nie potrafil wykorzystac na xp DXVA :/

zgf1

Re: H.264/AVC, a karta ATI Radeon

Post autor: zgf1 »

w jakim dekoderze wybrac mozesz vector adaptive?

szafer

Re: H.264/AVC, a karta ATI Radeon

Post autor: szafer »

udało mi się odpalić i pod XP i pod Windows 7 DXVA.
W XP musiałem doinstalować EVR z Visty, w google znajdziesz tutoriale jak to zrobić,
aczkolwiek u mnie do końca to wtedy nie działało, musiałem wyrejestrować z systemu wszystkie renderery(o ile tak się to odmienia :P).
Potem HD Pack 2.0 i działa wtedy jedynie pod DVB Viewer.
Inne programy nie chciały obsłużyć EVR'a poprawnie.

cube83

Re: H.264/AVC, a karta ATI Radeon

Post autor: cube83 »

szafer: o boze :) sporo mieszania zeby to zadzialalo

zgf1: wybierac recznie deinterlace mozna w powerdvd w advanced zakladce.
ale nie uzywam powerdvd. w splashu natomiast nie mozna recznie wybierac ale przy akceleracji sprzetowej sam sie ten algorytm wlacza (tak sadze na podstawie jakosci video, bo deinterlacing jest bardzo ladny).

cube83

Re: H.264/AVC, a karta ATI Radeon

Post autor: cube83 »

wczoraj u kumpla odpalilismy nowego splasha na xp. dziala juz na ati w xp hardwarowa akceleracja. funkcjonalnosci dla telewizji niestety nie dodali nic, tylko dla plikow sie rozwinal soft nie liczac akceleracji dla xp. no ale jest za darmo i nie trzeba nic konfigurowac.

Zablokowany