SHARP LC-24LE240E

janek 77

SHARP LC-24LE240E

Post autor: janek 77 »

Kupiłem Sharp LC-24LE240E dla dziadka.
Info tytułem ostrzeżenia
TV ma proste ustawienie i czuły tuner. Szybka zmiana kanałów. Wykrył wszystkie 3 MUX w Warszawie.
Nowy Model
Niestety możliwości mniejsze niz Sharp LC-24LE510E wcześniejszy model.
1. tylko 1 HDMI a wcześniejszy 2
2. Sharp LC-24LE240E nie odtwarza plików TS i są problemy z mkv.

Specyfikacja multimediów na stronach Sharp podobna ale specyfikacja dostarczona z TV juz pokazuje ograniczoną i tańszą wersję.

ciekawe czy uda się uruchomić opcje z wyższego modelu? 8-)
I po co jeśli to fakt rezygnowali z tego?

chyba jednak Samsung jest lepszym wyborem bo odtwarza wiecej rodzajów plików
jak nie to 10 dni na zwrot towaru. :D

janek 77

Re: Sharp LC-24LE240E

Post autor: janek 77 »

Coż serwis Sharpa potwierdza zmianę specyfikacji formatów obsługiwanych plików.
Tłumaczy się ze dali w tym modelu lepsza matrycę :lol:
coś za coś.


Problemy z odtwarzaniem mkv. w przypadku ścieżek dzwiękowych innych niż AC3

Gorzej, że na np TVP1 czy TVP1 HD widzi tylko 2 ścieżki dżwiękowe zamiast 3.
Co prawda widzi DD+
Ostatnio zmieniony 7 czerwca 2012, o 16:17 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

loleklolek

Re: Sharp LC-24LE240E

Post autor: loleklolek »

No to chyba dobrze z tymi dwiema ścieżkami dźwiękowymi, o ile TV stwierdza niezależnie, że jest możliwość skorzystania z audiodeskrypcji. Jutro o 12:20 na TVP1 ma być audycja z audiodeskrypcją "Biała Sukienka", to będziesz mógł potestować ;-).

janek 77

Re: Sharp LC-24LE240E

Post autor: janek 77 »

dzięki. To mże jeszcze wiesz gdzie to uruchomić :D
bo nie widzę a serwis twierdzi, że nie wie nic o dźwięku.

I ten model nie widzi napisów txt
Ostatnio zmieniony 6 czerwca 2012, o 09:45 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

loleklolek

Re: SHARP LC-24LE240E

Post autor: loleklolek »

Nom za bardzo nie wiem, bo nie mogę odszukać instrukcji do tego modelu w internecie. Ale może zadziała tak, jak jest w instrukcji do wersji 32LE240E, tzn. opcje ukryte są w menu -> ustawienia -> Pozostałe ustawienia -> osoby niedosłyszące i opis audio.

janek 77

Re: SHARP LC-24LE240E

Post autor: janek 77 »

wydawało mi się, że powinny być 3 ścieżki dżwiękowe.
1. MP2
2. org oryginalny język
3. aux do audiodeskrypcji

ale może się mylę nie używam TV więc nie wiem.

jak by nie było

W SHARP LC-24LE240E widac tylko 2.
1. Polski pewnie MP2
2. DD+.

Czy to oznacza, że SHARP LC-24LE240E nie spełnia normy?
Czy też trzeba nie wiem zmienić kraj lub co innego aby widzieć poprawnie?

Anybody?
Ostatnio zmieniony 7 czerwca 2012, o 18:42 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

loleklolek

Re: SHARP LC-24LE240E

Post autor: loleklolek »

Niekoniecznie: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=20 . Ta trzecia ścieżka to audiodeskrypcja. Nie musi być widoczna do wyboru. Niestety na TVP audiodeskrypcja została chyba dodana na stałe do innej ścieżki, więc nie było, jak sprawdzić.

janek 77

Re: SHARP LC-24LE240E

Post autor: janek 77 »

z tego co wskazałeś
thomas256 pisze: W prawidłowo działajacym telewizorze powinna być możliwość wybrania
1) ścieżki MP2
2) ścieżki E-AC-3 6 kanałów
3) zmiksowanych ścieżek E-AC-3 6 kanałów + E-AC-3 2 kanały z audideskrypcją

nie powinna istnieć możliwość wyboru samej ścieżki E-AC-3 2 kanały bo zawierać powinna ona tylko głos dodatkowego lektora opisującego (np. do pokoju wszedł pan ubrany w czarny frak) nie zawiera ona tła dźwiękowego (muzyki, dialogów) z filmu jedynie głos dodatkowego lektora.

ścieżki MP2 i E-AC-3 6 kanałów zawierają dźwięk danego filmu (muzykę, dialogi, polskiego lektora lub dubbing).

Wybierając więc w telewizorze opcję E-AC-3 2 kanały audiodeskrypcja (jeżeli w przekazie jest dostępna standardowa scieżka E-AC-3) to telewizor powinien je zmiksować.

W STB sąsiada widać 3 ścieżki. W tunerze USB też 3.

Więc jak to powinno być w TV? a właściwie jak to widać w innych odbiornikach?

w sumie
Jarosław Bałuka pisze:
thomas256 pisze:
A czy to nie działa przypadkiem tylko gdy jest nadawana podstawowa ścieżka E-AC-3 oraz dodatkowa E-AC-3 z audiodeskrypcją (wtedy nie jest ona widoczna jako dodatkowa). A gdy podstawowa jest w MPEG to wtedy E-AC-3 z audiodeskrypcją pokazuje jako oddzielną ?
Nie powinno. Audiodeskrypcja ma swoje oznaczenie i niezależnie jakiego rodzaju jest ścieżka główna, opis dźwiękowy powinien być identyfikowany jednoznacznie.
Ale jak do tego podszedł Samsung - jeszcze nie doszedłem. Faktem jest że na kanałach z oznaczeniem ścieżki AUX w Info pojawia się znaczek AD.
Czyli, jak rozumiem według p. J. Bałuki ścieżka powinna być widoczna. A nie jest.

Najwyrażniej SHARP też jeszcze nie a model jest 2012r

W sumie nie wiem czy to oznacza że bedzie można na tego typie odbiorniku odbierać MP2 i E-AC3 czyli ścieżka oryginalny język?
Co właściwie się straci???

Czy też po prostu nie widac dodatkowej ścieżki bo nie mozna jej wybrać?

janek 77

Re: SHARP LC-24LE240E

Post autor: janek 77 »

Przetestowaełm ostatnio TVP 1 HD.
Okazuje się ze poprawnie odbiera wszyskie ścieżki audio.
Normalnie widoczne jest tylko 2 ścieżki.
oznaczone jako Polski i Dolby Digital Plus.
w momencie gdy 3 ściezka jest aktywna a tak byo w czasie meczu. To były widoczne 3.
Polski
Dolby Digital Plus
Dolby Digital Plus ścieżka leciałą po angielsku komentarz.
Generalnie to najlepszy TV jaki testowałem. 50 Hz. ale nie ma smuzenia podczas lotu piłki czy szybkich akcji. Naturalne ładne koloru.
Według serwisu to nowa matryca jest lepsza. generalnie za TV < 1000zł to najlepszy wybór.
jak dla mnie :lol:

Zablokowany